[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 239
113
Átfutottam a youtube-ot.
Kb. 800.000 nézőt számoltam az élő csatornákon, (amíg bírtam), köztük az India today 571 és a vietnamiak 8.000 nézőjével! :)
Raktak kamerákat a járművekre is, még a Topol kardántengelyét is láttam! :)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Na, így közel a végéhez ezek ragadták meg a figyelmemet:
  • sokkal kisebbnek tűnt az esemény, mint tavaly
  • harcjárműből meglepően kevés volt, új holmiból meg annál is kevesebb (biztos minden elfogyott) - mintha láttam volna az új Kamaz MRAPot, Bumerángokat és Jarszokat. Tank csak a felvezető T-34 volt :(
  • elmaradt a légiparádé (ezt tudtuk) gondolom a drónveszély miatt, ugyanakkor nem volt teljes légtérzár, flightradaron legalábbis végig jöttek-mentek utasszállítók Moszkva felett
 

kw3v865

Well-Known Member
2022. április 11.
268
820
93
Na, így közel a végéhez ezek ragadták meg a figyelmemet:
  • sokkal kisebbnek tűnt az esemény, mint tavaly
  • harcjárműből meglepően kevés volt, új holmiból meg annál is kevesebb (biztos minden elfogyott) - mintha láttam volna az új Kamaz MRAPot, Bumerángokat és Jarszokat. Tank csak a felvezető T-34 volt :(
  • elmaradt a légiparádé (ezt tudtuk) gondolom a drónveszély miatt, ugyanakkor nem volt teljes légtérzár, flightradaron legalábbis végig jöttek-mentek utasszállítók Moszkva felett
Mondom én, hogy egy nagy nulla volt, már a látszatra se adnak: se légierő, se harckocsik. Pontosítanék: nem fosnak ezek, hanem kevés a pénz vagy egyéb erőforrás, azokat meg muszáj az ukrán frontra küldeni... Ezzel se a toborzást népszerűsítik.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 034
113
Na, így közel a végéhez ezek ragadták meg a figyelmemet:
  • sokkal kisebbnek tűnt az esemény, mint tavaly
  • harcjárműből meglepően kevés volt, új holmiból meg annál is kevesebb (biztos minden elfogyott) - mintha láttam volna az új Kamaz MRAPot, Bumerángokat és Jarszokat. Tank csak a felvezető T-34 volt :(
  • elmaradt a légiparádé (ezt tudtuk) gondolom a drónveszély miatt, ugyanakkor nem volt teljes légtérzár, flightradaron legalábbis végig jöttek-mentek utasszállítók Moszkva felett
Nem szoktam nézni ezeket a parádékat, de most kíváncsiságból belenéztem a 2022 -es parádéba. Ami rögtön feltűnt, hogy nem nagyon vannak nagy totál képek, inkább csak közeliek. Illetve az, hogy század / üteg mennyiségek vonulnak fel. Ha idén még ennyire sem futja, az elég gáz. Ez nem azt sugallja, hogy minden rendben.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Nem szoktam nézni ezeket a parádékat, de most kíváncsiságból belenéztem a 2022 -es parádéba. Ami rögtön feltűnt, hogy nem nagyon vannak nagy totál képek, inkább csak közeliek. Illetve az, hogy század / üteg mennyiségek vonulnak fel. Ha idén még ennyire sem futja, az elég gáz. Ez nem azt sugallja, hogy minden rendben.
Tavaly elég sok kritika érte Putyinékat, hogy mért kellett egy háború kellős közepén nagyzolni.
Ha tömeges parádét akartak volna csinálni, így is lett volna miből.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
519
2 391
93
Mondom én, hogy egy nagy nulla volt, már a látszatra se adnak: se légierő, se harckocsik. Pontosítanék: nem fosnak ezek, hanem kevés a pénz vagy egyéb erőforrás, azokat meg muszáj az ukrán frontra küldeni... Ezzel se a toborzást népszerűsítik.
Hogy lehettek ennyire agyhalottak komolyan ,szerinted nem volt 10 T72 ,btr meg a többi ? Ennyire nem egyértelmű hogy a drón veszély miatt volt ennyire rövid ,a másik pedig hogy az hogy néz ki hogy a sereg egy része háborúzik a szomszédba ,te meg otthon parádèzol 1000tankkal meg minden szarral ,nem kicsit lenne érdekes,ez egy szimpla megemlékezés ,tisztelet adás a veteránoknak,akik nagyban hozzá járultak hogy most te a fotelből ide böföghesd a baromságaidat.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 034
113
Tavaly elég sok kritika érte Putyinékat, hogy mért kellett egy háború kellős közepén nagyzolni.
Ha tömeges parádét akartak volna csinálni, így is lett volna miből.
Egy katonai parádénak az a feladata, hogy erőt sugározzon. Ha nem akarnak nagy felhajtást, akkor ne legyen semmi. Amúgy szerintem is össze tudna szedni az orosz hadsereg 2-3 század harckocsit, meg 2 - 3 üteg önjáró löveget. :)
 

kw3v865

Well-Known Member
2022. április 11.
268
820
93
Hogy lehettek ennyire agyhalottak komolyan ,szerinted nem volt 10 T72 ,btr meg a többi ? Ennyire nem egyértelmű hogy a drón veszély miatt volt ennyire rövid ,a másik pedig hogy az hogy néz ki hogy a sereg egy része háborúzik a szomszédba ,te meg otthon parádèzol 1000tankkal meg minden szarral ,nem kicsit lenne érdekes,ez egy szimpla megemlékezés ,tisztelet adás a veteránoknak,akik nagyban hozzá járultak hogy most te a fotelből ide böföghesd a baromságaidat.
Az ilyen rendezvényeknek a megemlékezés mellett a nemzeti büszkeség növelése és a katonai pálya népszerűsítése is a célja. Ehhez azért nem árt, ha a modern haditechnikát is felvonultatják (a légierő bemutatója különösen látványos szokott lenni). Legalább 1-2 darab szokott lenni a korszerű vasakból is. Ha már ez se fér bele, az kicsit kellemetlen. Ennyire spórolni kell az üzemidővel, vagy mi? A drónveszélyre hivatkozni meg vicc kategória. Ha nem képesek megvédeni Moszkva központját néhány játékdrón esetleges támadásától, akkor mit akarnak? :D
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ez olyan fura volt, olyan legyen is meg nem is.
Terrorveszély miatt lehet jobb lett volna inkább lemondani.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Vidéki városokba úgy látszik több technika jutott.

b958c0b8746c119496b883eeb835e4e2.jpg
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 404
4 424
113
Ha komolyan azt gondolod, hogy egy T-34 volt az egyetlen tank, amit ki tudtak állítani a parádéra, akkor ANGOL vagy.
Eleg beszedes a nagy semmi. Van azert kozeput ha akarnak vagy ha tudnak….

Ez igy egy remult venember kepet keltette akinek a rongyos orszaga a regmult dicsosegebe kapaszkodik.

Ennyit meg mi is meg tudtunk volna szervezni.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Ez olyan fura volt, olyan legyen is meg nem is.
Terrorveszély miatt lehet jobb lett volna inkább lemondani.
Arról szólt, amiről szólnia kellett: a világháború lezárásáról, részükről.
Ahogy a végén kezet fog és vált egy-két mondatot a még élő veteránokkal, aztán ahogy a meghívott államfőkkel leróják tiszteletüket az örök lángnál.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Arról szólt, amiről szólnia kellett: a világháború lezárásáról, részükről.
Ahogy a végén kezet fog és vált egy-két mondatot a még élő veteránokkal, aztán ahogy a meghívott államfőkkel leróják tiszteletüket az örök lángnál.
Sose szólt erről. Mindig is az izmozásról szólt. A HH alatt is.
Amit mondasz, az max az alibit szolgáltatta ehhez.
Ahogy most meg a drónok szolgáltatták az alibit, hogy meg legyen ideologizálva, miért tudtak ennyit.
Épp kapóra jött nekik a drón.. nahhááát. Fura, mi?! :D
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Sose szólt erről. Mindig is az izmozásról szólt. A HH alatt is.
Amit mondasz, az max az alibit szolgáltatta ehhez.
Ahogy most meg a drónok szolgáltatták az alibit, hogy meg legyen ideologizálva, miért tudtak ennyit.
Épp kapóra jött nekik a drón.. nahhááát. Fura, mi?! :D
Az hogyan izmozás, hogy kezet fog a veteránokkal? Vagy hogy megemlékeznek a háború hőseiről?