[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 622
25 143
113
Írtam én olyat, hogy ezt vagy azt gondolok?
És még a szuperhősös filmeket sem igazán szeretem.

Amúgy ezt sem én mondom, hanem a spanjaitok:
Azok a spanok akik nem is oroszoktól írogatnak pánikkeltő cikkeket. Kijött hozzátok a parancs, hogy tereljétek Artyomovskról a figyelmet, most ezzel a kis ukri akcióval olyan médiakampányt csináltok mintha Moszkva alatt lennének az elvtársaitok....
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Az ukrán központi rendőrségi oldalon közzétettek egy felhívást, hogy az elfoglalt Belgorod járásba, hamarosan ukrán rendőrségi egységeket fognak toborozni, akik járőrözni fognak, és békefenntartó feladatokat fognak ellátni, továbbá megvédik a lakosságot az Orosz állami szervek, és fegyveres erők zaklatásától. Idejis befér, mer Oo-ban jáccódik majd...
De nem ér mindenkinek kiröhögni, nem én taliztam ki :p :D
Ukránokat is toboroznak oda?
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 198
10 762
113
Az ukrán központi rendőrségi oldalon közzétettek egy felhívást, hogy az elfoglalt Belgorod járásba, hamarosan ukrán rendőrségi egységeket fognak toborozni, akik járőrözni fognak, és békefenntartó feladatokat fognak ellátni, továbbá megvédik a lakosságot az Orosz állami szervek, és fegyveres erők zaklatásától. Idejis befér, mer Oo-ban jáccódik majd...
De nem ér mindenkinek kiröhögni, nem én taliztam ki :p :D




Ide is felteszem a felhívást:
Járőrtársakat keresek Ungvár, Beregszász, Verecke, stb. körzetében békefenntartásra, a lakosság megvédésére az ukrán állami szervek, és egyéb militáns formációk zaklatásától!
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 775
32 505
113
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 244
12 622
113

Ritter és más elemzők számai nagyon hasonlók voltak minden oldalon létszám sebelült halottak száma aránya. (jól becsültek)
Ukrán oldal: (védekező oldal)
82 000 ukrán katona volt
~50 000 meghalt
~70 000 megsebesült hátországba visszavonták ezekből ismeretlen az újra aktiváltak szám (alacsony) az ellátás minősége sebessége alapján nagy százalékos arányban tartalmaz halottakat.
50 000 hadifogsága esett.
-10 000 belehalt sérüléseibe 20%
-10 000 súlyosan sérült,rokkant 20%
Ismeretlen szám a visszavonultak aránya. sajnos nem tekintem nagy %-os aránynak.
azaz 170 000 ezekből az adatokból következtettve aki igy vagy úgy résztvett a harcokban 2,07 a szorzó. az ukrán oldal tényleges számai nem ismertek

Orosz oldal:
50 000 fő
~15 000 halott
~35 000 sérült
~ hadifogságba esettek száma itt nincs említve vagy a 15 000 be beleszámolta?

85 000 fő 1,7-es szorzó
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 840
48 569
113

Mondjuk ebben is van igazság.
ORLAN drónok világában megoldható.
Ne keverjük már ide az ilyen átszivárgó diverzáns akciókat, ha lehet!
Ennyi erővel az oroszok meg egész ukrajnára terjesztették ki a frontvonalat, hiszen bármilyen várost elérnek drónokkal, cirkálórakétákkal, egyebekkel.
Ez a v24 meg a tartóik narratívája, hogy a hősderékukránhonvédőhazafikatonák most egy zSeNiÁliS húzással hirtelen elnyújtották a frontot, és most akkor az oroszoknak ugyanannyi embert kéne a belgorodi vonalon is állomásoztatniuk, mint mondjuk Avdejevkánál.

Ez továbbra is egy szánalmas provokáció volt, illetve egy erőtlen próbálkozás, hogy a média addig se Bahmutról beszéljen.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 840
48 569
113
Írtam én olyat, hogy ezt vagy azt gondolok?
És még a szuperhősös filmeket sem igazán szeretem.

Amúgy ezt sem én mondom, hanem a spanjaitok:
Valóban nem írtál. De sajnos ismerünk már, pontosan lehet tudni, hogy amikor egy ilyen heherészős, vicceskedős tweetet idézel, akkor azzal te 120%ig egyetértesz.

Lásd még: az ukrán topicban a "hehe" meg a "haha" kommentekkel ellátott, hasonszőrű tweeteket, amelyeket előszeretettel idézel.
Szerintem feleslegesek az ilyen "hát írtam én olyat, hogy..." kezdetű mentegetőzések.