[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 976
93
MChS Il-76-osok dél felé, elég szép kerülővel
K-pkiv-g-s.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre and rappali_

Greg

Member
2018. szeptember 18.
43
62
18
Te honnan tudod, hogy nem nyugati szál van emögött? Az orosz rögvalóságot ennyire ismered? Én nem állítanék ilyet, pedig éltem két évig Leningrádban. Te? Amit te mondasz, az nem hülyeség? Én két alternatívát vázoltam fel, és hozzátettem, melyikben hiszek. De nem állítottam, hogy ez az igaz. Nem ismerjük a való képet. Szóval: Kulturáltabban és udvariasabban szólj, hogy ez legyen a magyar rögvalóság!
Lehet mögötte nyugati szál is, de ezzel semmit nem vitatsz, jól összeszedte a lényegét a helyzetnek.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 377
8 998
113
Sir, ne szállj ennyire alá.
Az első videón egy vonatperon látható emberekkel, akik el akarnak utazni. Nyár van. Nyaralási szezon. Kimész a Keletibe, Nyugatiba és uezt fogod látni.
Második videón katonákat látunk egy bank előtti útszakaszon. Járnak, kelnek mozgolódnak, aztán földhöz bsznak egy civilt.
Te pedig ezen csecsen-wágner harcot látsz.
Ez a qrva háborús hevület ...
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
520
2 392
93
De miből gondolja itt majdnem mindenki hogyha prigo eléri a célját esetleg,akkor majd ukrajna megússza ,fogja magát mindenki és haza totyogés krímestűl mindenestűl visszakapja zeli a területeit.Gyanús hogy pont az ellenkezője fog történni.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
De miből gondolja itt majdnem mindenki hogyha prigo eléri a célját esetleg,akkor majd ukrajna megússza ,fogja magát mindenki és haza totyogés krímestűl mindenestűl visszakapja zeli a területeit.Gyanús hogy pont az ellenkezője fog történni.
Mert csak így tudja megtartani a hatalmat és így nem hal bele.
 
  • Tetszik
Reactions: PPP
W

Wilson

Guest
Egy full Putyin és ukrán háború párti blog friss bejegyzése..



Katonai informátor


június 24. 18:29

Az érdekességek közül, amelyeket észrevettünk - eddig egyetlen videó sem készült a Honvédelmi Minisztérium nehéz felszereléseinek oszlopairól - tankok, gyalogsági harcjárművek, tüzérség és mások.

Az elmúlt nap során csak az orosz gárda egységeinek viszonylag könnyű felszerelése figyelhető meg, szemben a BTR-80 és BTR-82A páncélozott járművekkel, valamint különféle páncélozott járművekkel, mint például a Tigers, az Uralov-VV. , Járőrök.

A hadsereg közül csak az Orosz Aerospace Forces légiereje, amelyet Ka-52 helikopterek és Szu-34 bombázók képviseltek, kísérleteket tettek a Wagner PMC oszlopainak a megtámadására. Ezzel azonban vannak bizonyos nehézségek, mind abból adódóan, hogy Prigozsin csapatai saját légvédelmi rendszerrel rendelkeznek, mint például a Pantsir-S1 légvédelmi rakétarendszer vagy a Strela-10 légvédelmi rendszer, mind pedig a gyors mozgás miatt. civilekkel kevert PMC-oszlopok sebessége.

A Wagnerek viszont bizonyos mennyiségű nehéz páncélozott járművel rendelkeznek, T-72B3 harckocsik, BMP-2 és BMP-3 gyalogsági harcjárművek, valamint BTR-82A páncélozott szállítójárművek és nagyszámú könnyű jármű formájában. .

Így a Wagner PMC és az útjukba állított Nemzetőrség és a rendőrség ellenőrző pontjai közötti közvetlen ütközés esetén (ami nem nagyon tetszene), nem az állambiztonsági erőknél lesz az előny.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 488
113
Te honnan tudod, hogy nem nyugati szál van emögött? Az orosz rögvalóságot ennyire ismered? Én nem állítanék ilyet, pedig éltem két évig Leningrádban. Te? Amit te mondasz, az nem hülyeség? Én két alternatívát vázoltam fel, és hozzátettem, melyikben hiszek. De nem állítottam, hogy ez az igaz. Nem ismerjük a való képet. Szóval: Kulturáltabban és udvariasabban szólj, hogy ez legyen a magyar rögvalóság!

Te is február 22-én jöttél ide, bő 1 évvel ezelőtt, épp véletlenül persze. :)
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 377
8 998
113
Parkokat, galériákat és múzeumokat zárnak Moszkvában, a látogatókat evakuálják

A Sokolniki Park további értesítésig zárva tart.

A Poklonnaya Gora-i Győzelem Múzeum látogatóit jelenleg "technikai okok miatt" viszik ki az épületből. Idegenvezetők és walkie-talkie-s alkalmazottak kísérnek mindenkit a kijárathoz.

Arra is kérik az embereket, hogy hagyják el a Tretyakov Galéria, a GES-2 Művelődési Ház, a Mega Belaya Dacha és a Kvartal bevásárlóközpont helyiségeit.

https://t.me/c/1746478692/8756
Az evakuálás szó, kimentést jelent, tehát ha tűzvész, szökőár vagy valami hirtelen támadt katasztrófa történt volna, helyén való lenne a szó használata.
Így azonban, jelenlegi helyzetben csak hangulatkeltésre használod. Arról van szó csupán, hogy az embereket egyszerűen hazaküldték, más intézmények pedig zárva tartanak,