[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Az egyik terrorista, aki megtámadta a Crocus városházát, Fariddun Shamsutdin március 7-én felkereste a leendő terrortámadás helyszínét, feltehetően, hogy tanulmányozza célpontját.

A militánst egy fotós fényképezte, aki aznap a Crocusnál dolgozott.

Ahogy a fotós elmondta, március 7-én a Crocusnál dolgozott és látogatókat fotózott.

Egyikükről kiderült, hogy terrorista; a fotós letartóztatása után felismerte.

BI: március 7. Március 7-én pedig az Egyesült Államok és a brit nagykövetség ajánlásokat adott ki, hogy a következő napokban tartózkodjanak a nyilvános rendezvényeken való részvételtől. Általánosságban elmondható, hogy egyre hihetőbb az a pletyka, miszerint terrortámadás készül a Shaman koncertre, amely március 9-én volt a Crocusban.
Suf9z00rWdU.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Tegnap az ukrán terrorista rezsim Masszív támadást intézett Szevasztopol ellen, amihez francia és brit rkétákat használtak. Mellette Belgorod központját-szokás szeritt civileket is lőttek-15 halott volt.

Szevasztopolban egy éjszakai hatalmas rakétatámadás következtében a közlekedési infrastruktúra részben megsérült.

Tengeri közlekedés: hat hajóból ötnek betörték az ablakát. Egy hajó jelenleg a „Grafskaya Pier – North Side” fővonalon közlekedik. A nap folyamán a megrongálódott hajók ablakait kicserélik, és ahogy helyreállítják, visszahelyezik őket az internetre.

Szárazföldi közlekedés: 3 személybusz, 13 iskolabusz és 1 trolibusz, valamint egy szociális taxi rongálódott meg - az ablakok is nagyrészt betörtek, egy autóbusz lökhárítója és hűtője törött.

A közelmúltban új autóbuszok érkezésének köszönhetően személyszállítási tartalékkal rendelkezünk, így a kár a közlekedést nem érintette, az utasok számára változás nincs.

A sérült járműveket a szakemberek helyreállítják.
Ki kéne választani egy ukrán(banderista) várost ahová TA-t lőnek ki, hogy megértse az ukrán terrorista rezsim és a háborús bünös mocskos nyugati banda, hogy hol a határ.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 377
45 766
113
Ne kelljen visszaolvasnom, hol kapták el őket ?
Lásd ladagrant 52 487-es hozzászólása. Betette a térképet, de ez csalóka, mert nem mutatja Moszkva és Belorusszia közötti úthálózatot.
Ezen jobban láthatóak az úthálózatok.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
5 946
41 179
113
Lásd ladagrant 52 487-es hozzászólása. Betette a térképet, de ez csalóka, mert nem mutatja Moszkva és Belorusszia közötti úthálózatot.
Ezen jobban láthatóak az uthálózatok.
Ne foglalkozz vele direkt csinálja!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Külföldi zsoldosokIÁ felvarrókkal az ukrán bandák részeként.

Rusztam Azhiev, a moszkvai mészárlást végrehajtó terroristák egyike, Ukrajna állampolgára, és 2022-ben az ukrán fegyveres erőkben harcolt.
Egyre lendületet vesz Ukrajna Dnyeper menti Emirátusba való átképzésének folyamata, annak minden következményével...
Ennyit az „iszlám államról”.

Ukrajna régóta és határozottan a terrorizmus útjára lép, együttműködik a söpredékekkel, és terrortámadásokat hajt végre Oroszországban és Ukrajnában saját állampolgárai ellen.
Ukrajna az UGIL, a CIA és az MI6 terrorizmus osztályának európai ága.

L9BlX7Sp2DQ.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 041
113
Tegnap az ukrán terrorista rezsim Masszív támadást intézett Szevasztopol ellen, amihez francia és brit rkétákat használtak. Mellette Belgorod központját-szokás szeritt civileket is lőttek-15 halott volt.

Szevasztopolban egy éjszakai hatalmas rakétatámadás következtében a közlekedési infrastruktúra részben megsérült.

Tengeri közlekedés: hat hajóból ötnek betörték az ablakát. Egy hajó jelenleg a „Grafskaya Pier – North Side” fővonalon közlekedik. A nap folyamán a megrongálódott hajók ablakait kicserélik, és ahogy helyreállítják, visszahelyezik őket az internetre.

Szárazföldi közlekedés: 3 személybusz, 13 iskolabusz és 1 trolibusz, valamint egy szociális taxi rongálódott meg - az ablakok is nagyrészt betörtek, egy autóbusz lökhárítója és hűtője törött.

A közelmúltban új autóbuszok érkezésének köszönhetően személyszállítási tartalékkal rendelkezünk, így a kár a közlekedést nem érintette, az utasok számára változás nincs.

A sérült járműveket a szakemberek helyreállítják.
Ki kéne választani egy ukrán(banderista) várost ahová TA-t lőnek ki, hogy megértse az ukrán terrorista rezsim és a háborús bünös mocskos nyugati banda, hogy hol a határ.
Ukrán terrorista rezsim. Elképzelésem sincs, hogy mi késztet arra, hogy ekkora baromságokat írj. Azt elképzelni nem tudom, hogy pénzért írjon valaki ilyen hülyeséget, tehát valami más kell legyen az oka.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 454
113
Ilyenkor is igazán "jó" lehet mentősnek lenni... A kék kabátos úriember mentős, legalábbis az orosz filmekben mindig ilyen kék ruhája van a mentősöknek. Pont valamilyen gyógyszerről magyarázott az elkövetőnek. A tisztességes fejberúgás helyett ápolhatod. Mit is szoktak ilyen esetekben írni a terroristákról a fényességes nyugaton? Csak emlékezetből pár dolog: "Mentális problémák, elszigetelt eset, nehéz pszichoszociális helyzet, aminek nyomására csak ezt a kiutat találta"
Gyanúsított elfogása...
Kamerán kívül majd kiszednek belőle mindent. Azután majd elvegetálhat valami fa alatt komposztként.
Egy igazi merénylő, ezt megelőzte volna rutinosan...
Tehát a kidolgozott menekülési tervben és útban jobban hitt, mint a vallása szerinti paradicsomban, mert a paradicsomba való jutáshoz nagyon rövid út vezettet volna már a tett helyszinén, akár az utolsó töltényig tartó, hite szerinti mártír harcban esve el..
A pénz motiválta őket...megpróbálták túlélni. Nyilván esélyük sem volt...
Én személy szerint nem támogatom egy egész család lemészárlását, de én európai és keresztény vagyok. Egyszer hallgasd meg Castelt erről a kérdéskörről. Nagyon világosan elmondja, milyen mentalitásúak a mohamedánok.
Castel szerintem csak ne ítélkezzen...először a saját titkosszolgálatának a módszereit kellene tanulmányoznia, jééé...
Az egyik beszélgetés során azt mondták, hogy felgyújtották a vészkijáratokat, hogy ne tudjanak elmenekülni az emberek. Viszont volt olyan információ is, hogy le voltak zárva a vészkijáratok. Nem tudom, melyik igaz.
Ezekből a "terroristákból" nem nézek ki ilyen gyakorlatiasságot.
Szóval egy csomó kérdés van egyelőre válasz nélkül.
Egy biztos, Nem az ISIS volt.
Ez dőlt meg az ukrán ezredes elfogásával!
Egy kicsit előre nyilatkoztak, azt hitték, nem lesz élő, aki rájuk valljon.
Ahhoz képest, hogy ukrán önkéntes ráadásul csecsen és régóta harcol, hát amateur...
Tudsz betenni forrást, hogy Belorusszia felé akarták elhagyni Oroszországot?
Logikusabb lett volna, de ezek nem gondolkodtak, csak a fejvesztett menekülők hatodik érzékére hallgatnak...
Fogalmam sincs, de kevés kétség van afelől, hogy az MI-6/CIA is részt vett benne.”
Valakit kihagytál, aki mindkét jónevű társaságot irányítja.

Nos, most a saját elképzelésemet írom le.

Muszlimnak beálított, MoszadMI6CIA akció volt.
1. A palesztin helyzet miatt a Moszad muszály lépjen, hiszen Szíria/Izrael határán már orosz katonaság védi a határt...
2. Az oroszok nagyon jóban vannak Iránnal...szinte kézenfekvő a csecsen/muszlim vonal.
3. A csecsenek ellen fordítani az orosz hadsereget. Kadirov, az csecsen hadúr feltétel nélkül támogatja Putyint...jó lenne összeugrasztani az oroszt a csecsennel...lenne ott perpatvar, ha már Prigoval nem jött össze...hiányolom az észak-koreai résztvevőket...
4. A felvételeken látható profi harcosok (szerintem) alkalmatlanok voltak bármire is...a késes vagdosást hagyjuk is...mindenkitől előre is elnézést kérve, nekem megrendezettnek tűnt ez az akció, de még az erdei elfogás jelenete is. Lehet nincs igazam, de ezek a személyek nem követhették el, legfeljebb bűnbaknak bedobták őket.
5. Egy ukrajnában szolgáló csecsen ezredes, teljesen tisztában kell legyen a következményekkel. Ezek akik 5000 $ért ilyet elvállalnak, azok szimplán retardáltak,."szellemi jukaszoknik"...de a megbízó is ha hagyta elfogni őket....
1/a. a saját nevükön kívül semmit nem tudnak
1/b. az állítólagos megbízó is iqgyenge
1/c. Ők a balekok, akikkel takarják az igazi elkövetőket
6. A Moszad+MI6+CIA triumvirátus szokásuk szerint, összehozott egy fedőakciót, amivel valami másról terelik el a figyelmét, bedobták ezeket a félnótásokat...
7. Az előzőek mind, de valójában a török orosz viszony meglékelése volt a cél...sokaknak csípi a pajeszát- bajuszát, a török mérsékelt álláspont.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 655
55 310
113
Ukrán terrorista rezsim. Elképzelésem sincs, hogy mi késztet arra, hogy ekkora baromságokat írj. Azt elképzelni nem tudom, hogy pénzért írjon valaki ilyen hülyeséget, tehát valami más kell legyen az oka.
Minek lehet egy rezsimet nevezni, amelyik kb 10 év óta rendszeresen szándékosan tüzërséggel lövet polgári célokat Donyeckben?
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 829
113
Tehát egyforman lehet bírálni mindkettőt ?
Nem! Nem lehet egyformán bírálni mindkettőt!
Ha lehetne, akkor kb. a 60-as évek közepétől mostanáig az összes amerikai elnököt a Hágai nemzetközi bíróság elé kellene állítani. De láthatóan ilyet velük megtenni nem lehet. Ennyit az egyforma bírálásról.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 898
11 331
113
Külföldi zsoldosokIÁ felvarrókkal az ukrán bandák részeként.

Rusztam Azhiev, a moszkvai mészárlást végrehajtó terroristák egyike, Ukrajna állampolgára, és 2022-ben az ukrán fegyveres erőkben harcolt.
Egyre lendületet vesz Ukrajna Dnyeper menti Emirátusba való átképzésének folyamata, annak minden következményével...
Ennyit az „iszlám államról”.

Ukrajna régóta és határozottan a terrorizmus útjára lép, együttműködik a söpredékekkel, és terrortámadásokat hajt végre Oroszországban és Ukrajnában saját állampolgárai ellen.
Ukrajna az UGIL, a CIA és az MI6 terrorizmus osztályának európai ága.

L9BlX7Sp2DQ.jpg

Ezt a Rusztam dolgot azota mar cafoltak. Esszeru, amit irnak ezzel kapcsolatban.

A média azt terjeszti, hogy az egyik Abdugaffor Safolzoda nevű terrorista valójában Rusztam Azhiev (Abdulkhakim Shishani) – egy ichkeriai vahabita szeparatista, aki Ukrajna állampolgára. Először Szíriában harcolt terrorszervezetek soraiban, 2022 óta pedig az ukrán fegyveres erőkben.

Ez azonban hamis. A ma őrizetbe vett terrorista tolmácson keresztül beszélt tadzsik nyelven, és dokumentumai valódiak. Az egyetlen ok, amiért összetéveszthetők, a viszonylag külső hasonlóságuk.

Ezt a félretájékoztatást talán a TsIPsO indította el, hogy később hazugsággal vádolja meg az orosz médiát, és néhány orosz csatorna bedőlt neki.

Azhievhez is eljut az igazságszolgáltatás. Szíria és Oroszország ártatlan polgárainak vére szárad a kezén.



Itt van kepen, melyik terrorista melyik is volt. Nem oltoztek at, ugyanabban a ruhaban fogtak el oket, amiber a Krokuszban allatkodtak.

 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Ukrán terrorista rezsim. Elképzelésem sincs, hogy mi késztet arra, hogy ekkora baromságokat írj. Azt elképzelni nem tudom, hogy pénzért írjon valaki ilyen hülyeséget, tehát valami más kell legyen az oka.
Inkább hallgass,mert fingod sincs mi történik ott! Rgy példa, Idézlek: "Ukrajnában nincsenek NATO katonák!"
Ukrán-orosz témábam nullához közelít a tudásod!
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 605
113
Ha false flag lett volna, akkor az elkövetőket elfogás közben, a tűzharcban, 3x közelről tarkón lőve találják, összekötözött kezekkel.
A kocsijuk meg tele lett volna olyan dokumentumokkal, amik azt igazolják, hogy ukrán megbízásból cselekedtek. Ha nem, akkor lett volna egy ugyan olyan kocsi, ami biztosan tele lett volna ilyen bizonyítékokkal. Mindenesetre az, hogy elkapták őket nagy fegyvertény.
Az ISIS vonal ott múlt ki, hogy ezeknek fizettek, és nem mentek bele öngyilkos tűzharcba az elfogásuknál. Fundamentalista terroristákat nem random újsághirdetésekben toboroznak. Gyakran testvérek vesznek részt az egyes terrorista sejtek létrehozásában. SEMMI NEM utal arra, hogy az ISIS vonal reális lenne.

Külön kell választani az Iszlám terrortámadást és az ISIS vonalat. Lehet Iszlám terror ISIS nélkül is. Sőt, az a legesélyesebb ilyenkor. Főleg Oo kaukázusi és egyéb konfliktusai miatt is. Az ISIS meg amúgy is csak bevállalgat mindent ilyenkor. Szóval most is a "szokásos" iszlám terrornak tűnt elsőnek. Bár utolsó hírek szerint lehet ISIS mégis. Egyébként azon meg is lepődtem, amikor olvastam hogy élve elmenekültek az elkövetők. Ami nem passzol az iszlám terrorhoz, amire elsőre gondoltam. Azok vagy robbantják magukat, vagy amíg le nem lövik őket. És azok nem nagyon tervezgetnek semmit sem a jövőbe. De itt elmenekültek. Ennyire meggyengült volna már az orosz rendfenntartás, hogy nem tudták volna elkapni itt őket? Vagy hagyták őket? A false flaget az meg csak erősíti, hogy elmenekültek, mert akkor tudtak Ukrajna irányába menekülni, újabb "bizonyítékot" gyártva.

Majd kiderül. Talán. Az új hírekben szereplő ISIS videó nem tudom milyen, lehet olyan ami arra utalhat hogy valóban valamiféle iszlám terror féle dolog volt.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 377
45 766
113
Castel szerintem csak ne ítélkezzen...először a saját titkosszolgálatának a módszereit kellene tanulmányoznia, jééé...
Ezekből a "terroristákból" nem nézek ki ilyen gyakorlatiasságot.
Egy biztos, Nem az ISIS volt.
Logikusabb lett volna, de ezek nem gondolkodtak, csak a fejvesztett menekülők hatodik érzékére hallgatnak...

Van, amit én is így gondolok. Nem hiszem, hogy az ISIS volt. Nagyon profin volt előkészítve. Az elkövetők valóban elég bugyutának tűnnek, de az isztánok lakóinak többsége nem a magas iskolázottságáról híres. De akik megtervezik, azok profik ebben. A végrehajtóknak csak követniük kell az előre betanult lépéseket. Ők a saját kezükkel, de a profik utasítása alapján cselekedhettek. És ezt, a pusztítást látva, elvégezték.
Ha azt gondoljuk, hogy egy terv szerint cselekedtek, akkor a menekülés is meg volt tervezve. Nem tudjuk, hogy négyükün kívül, ki az a hét ember, akit még őrizetbe vettek. Azt gyanítom, hogy egyikük az autó volt tulajdonosa lehet, mert az autó átírása nem történt meg.
Az egyik vojenkor azt feltételezte, hogy valamilyen szerrel fel voltak tuningolva.
Castel: Az nem ítélkezés, ha valaki elmondja, milyen az arab mentalitás. Az irániakról ezen a téren mindig elismerően nyilatkozik. A titkosszolgálatok módszerei, szerintem, nagyon hasonló lehet minden ország titkosszolgálatainál. De ezt nem akarom ebben a topikban fejtegetni.
Még egy gondolat: Én ezekből a videókból nem tudom megítélni az elkövetők kvalitásait. Mondjuk a fára mászás nem villant túl sok észt, de mindössze 19 éves a szerencsétlen.


Ismeri valaki ezt a dalt és az előadóját?

Moszkva. Az emlékezés akciója


"Néha úgy tűnik számomra, hogy azok a katonák
, akik nem tértek vissza a véres mezőkről,
nem haltak meg a mi földünkön,
hanem fehér daruvá változtak.

Még mindig repülnek a távoli időkből ,
és hangjukat adják nekünk
ezért olyan szomorúan
hallgatunk el az égre nézve
?

⭐️Az ellenségnek, aki a népünk kiirtását tűzte ki feladatul, nem sikerült megtörnie akaratunkat. A civilek véres és szörnyű kivégzése csak egyesítette az embereket. Mi, hitben és nemzetiségben különbözőek, a közös bánat hátterében, csak hevesebben kezdtünk a Győzelemre törekedni. Nehéz háború folyik. Mindenki, aki bármilyen módon segíti a frontot, katona ebben a háborúban. Célpont az ellenség számára. Azok is célba kerülnek, akik nem gondolnak a fronton folyó nehéz napi csatákra.

Ezt a háborút csak együtt nyerhetjük meg.

Örök emlék az ártatlanul megölteknek.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 898
11 331
113
Külön kell választani az Iszlám terrortámadást és az ISIS vonalat. Lehet Iszlám terror ISIS nélkül is. Sőt, az a legesélyesebb ilyenkor. Főleg Oo kaukázusi és egyéb konfliktusai miatt is. Az ISIS meg amúgy is csak bevállalgat mindent ilyenkor. Szóval most is a "szokásos" iszlám terrornak tűnt elsőnek. Bár utolsó hírek szerint lehet ISIS mégis. Egyébként azon meg is lepődtem, amikor olvastam hogy élve elmenekültek az elkövetők. Ami nem passzol az iszlám terrorhoz, amire elsőre gondoltam. Azok vagy robbantják magukat, vagy amíg le nem lövik őket. És azok nem nagyon tervezgetnek semmit sem a jövőbe. De itt elmenekültek. Ennyire meggyengült volna már az orosz rendfenntartás, hogy nem tudták volna elkapni itt őket? Vagy hagyták őket? A false flaget az meg csak erősíti, hogy elmenekültek, mert akkor tudtak Ukrajna irányába menekülni, újabb "bizonyítékot" gyártva.

Majd kiderül. Talán. Az új hírekben szereplő ISIS videó nem tudom milyen, lehet olyan ami arra utalhat hogy valóban valamiféle iszlám terror féle dolog volt.
Ha false flag-t akartak volna, akkor elfogas/menekules kozben agyonlovik oket, a kocsijukban meg azt talalnak, amit csak ki tudnak talalni, mondjuk egy Budanov altal szignalt parancsot, ezer meg egy dolgot, ami egyertelmuen az ukrikra mutat. Tobbek kozt nekem itt dol meg a false flag verzio.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 050
2 753
113
Nem! Nem lehet egyformán bírálni mindkettőt!
Ha lehetne, akkor kb. a 60-as évek közepétől mostanáig az összes amerikai elnököt a Hágai nemzetközi bíróság elé kellene állítani. De láthatóan ilyet velük megtenni nem lehet. Ennyit az egyforma bírálásról.

Itt ugye a téma a biztonsági szolgálatok hibái voltak, de felőlem aztán allithatjuk az összeset.