[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 118
2 960
113
A Moszkvai olimpia 1980-ban volt. Ezt a USA bojkottálta. Erre volt válasz a 84-s olimpia bojkottálása a SZU és szövetségesei részéről. 88-ban Szöul -ban volt az olimpia megrendezve. Már akkor is az usánka kezdte a bojkottot csak most már simán kitiltatta a orosz sportolókat a korrupt olimpiai sportvezetőkkel az olimpiákról. ;)

Kösz a pontosítást, de attól még -gondolom- nem repestek az órömtöl h nem mehetnek az olimpiára
 
  • Tetszik
Reactions: embersarkany

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 327
55 752
113
RqcPk2g.jpeg


Utóbb legalább távcsőből láthatták Moszkvát,ez a demokrácia export most satnyább lett kicsivel.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 327
55 752
113
Amúgy meg azt sem tudom, hogy kik azok az emberek és mik azok az ügyek amikről beszélsz.


Akkor most hány éves a kapitány?

Folytatódik a rendrakás. A mai napon előzetesből háziőrizetbe került az a Popov vezérőrnagy aki a gyanú szerint több mint 1500 tonna az ukrajnai orosz tábori erődítésekbe szánt fémet lopott el (pontosabban adott el).


Egy ilyen karikát lehetne futni nálunk is,ami a zrínyi programot illeti.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 449
63 861
113
Nem, mi azt csináltuk amit a SZU parancsolt, mert nem volt más választásunk. Csatlósok voltunk nem partnerek akiket erővel tartottak a csatlós pozíciójában.
Nem parancsoltak semmi ilyesmit.
Szimplán csak teremtettek egy "James Bond-féle tudd, hogy értsd" helyzetet, azaz borult volna a magyarországi klientúra, ha az itteni elvtársak nem állnak be a sorba.
Ne feledjük, hogy ez 1984-ben volt, mikor Kádár széke először ingott meg és végül Aczél György volt az, aki távozott is (mint vezéráldozat? - ez máig egy érdekes kérdés)
Minden esetre 1984-ben idehaza egyszerre jöttek a "reformerek" (impexesek, MNB, USA-NSzK hitelek menedzselői), a különféle szamizdatos-ellenzékis mozgolódások és velük egy időben a Grósz-féle "ráncostökű" öreg bolsevikok.
Kádáréknak stabil külpolitikai játék kellett, így, ha Moszkva bojkottált, akkor a legtisztább az volt, ha az egyszerűség kedvéért bojkottálunk mi is. Pláne 1981 után volt célszerű visszaénekelni magunkat a kórusba, miután akkor pont Kádár volt a leghangosabb ellenzője a VSz lengyelországi bevonulásának.

Szerintem a csehszlovákoknál és az NDK-nál ilyen "lelkiismereti" kérdés fel sem merült, a lengyeleknek meg 84-ben a legkisebb gondjuk is nagyobb volt, mint a Los Angeles-i olimpia.
Nem kellett itt a szovjeteknek különösebben megparancsolni semmit, ha valami, akkor ez volt a megvalósult szovjet soft power.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 615
17 873
113
Nem parancsoltak semmi ilyesmit.
Szimplán csak teremtettek egy "James Bond-féle tudd, hogy értsd" helyzetet, azaz borult volna a magyarországi klientúra, ha az itteni elvtársak nem állnak be a sorba.
Ne feledjük, hogy ez 1984-ben volt, mikor Kádár széke először ingott meg és végül Aczél György volt az, aki távozott is (mint vezéráldozat? - ez máig egy érdekes kérdés)
Minden esetre 1984-ben idehaza egyszerre jöttek a "reformerek" (impexesek, MNB, USA-NSzK hitelek menedzselői), a különféle szamizdatos-ellenzékis mozgolódások és velük egy időben a Grósz-féle "ráncostökű" öreg bolsevikok.
Kádáréknak stabil külpolitikai játék kellett, így, ha Moszkva bojkottált, akkor a legtisztább az volt, ha az egyszerűség kedvéért bojkottálunk mi is. Pláne 1981 után volt célszerű visszaénekelni magunkat a kórusba, miután akkor pont Kádár volt a leghangosabb ellenzője a VSz lengyelországi bevonulásának.

Szerintem a csehszlovákoknál és az NDK-nál ilyen "lelkiismereti" kérdés fel sem merült, a lengyeleknek meg 84-ben a legkisebb gondjuk is nagyobb volt, mint a Los Angeles-i olimpia.
Nem kellett itt a szovjeteknek különösebben megparancsolni semmit, ha valami, akkor ez volt a megvalósult szovjet soft power.
A bátyám emiatt disszidált.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
Akkor milyen alapon ítélkezel egyoldalúan? Ne válaszolj,mert úgyis tudom.
Te/ti gondolod/gondoljátok rólam (valószínűleg sajátmagatokból kiindulva), hogy én ugyanolyan kritika nélkül vagyok a nyugattal kapcsolatban mint ti az oroszokkal kapcsolatban.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
879
4 945
93
Arról több helyen is olvastam a magyarok mennyire csalódottak voltak h nem mehettek ki '84-ben, szerintem az amerikai sportolók sem örültek a '88-as bojkottnak.
téves!
1980-ban USA nyomásra bojkottálta jó pár "demokrata" ország a moszkvai olimpiát, ezért aztán 1984-ben a Szovjetunió nyomására a keleti blokk (egy pár kivétellel) bojkottálta Los Angelest.
nyilván a sportolók nem ugráltak örömükben, de nekik már akkor is kuss volt ... :( mindkét oldalon
csak ide: az 1984-ben olimpia helyett megrendezett Barátság Verseny sorozat ma már olimpiai rangban van nálunk, azaz az ott helyezettek pont úgy kapnak mindent, mintha olimpiát nyertek volna
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 757
3 985
113
Mert 84-ben a SZU nem tiltotta el a csatlósait az Olimpiáról? Vagy azt gondolod, hogy mi magunktól nem mentünk?
Így van, a SZU (Szovjetunió) tiltott el minket 84-ben az olimpiától, ami egy ideológia vezette ország volt. Fel is dobta a pacskert. Az usánka pedig ugyan az az ország, amely elkezdte a szankciós politikát nyolcvanban. Biztos örültek neki az amcsi sportolók akik négy éven át készültek a megmérettetésre. Most meg annak örülnek , hogy az egyik legnagyobb rivális sportolókat eltiltották a megmérettetéstől. Nincs egyik legnagyobb ellenfél, borítékolható az első háromba kerülés. Bravó!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
Nem parancsoltak semmi ilyesmit.
Szimplán csak teremtettek egy "James Bond-féle tudd, hogy értsd" helyzetet, azaz borult volna a magyarországi klientúra, ha az itteni elvtársak nem állnak be a sorba.
Ne feledjük, hogy ez 1984-ben volt, mikor Kádár széke először ingott meg és végül Aczél György volt az, aki távozott is (mint vezéráldozat? - ez máig egy érdekes kérdés)
Minden esetre 1984-ben idehaza egyszerre jöttek a "reformerek" (impexesek, MNB, USA-NSzK hitelek menedzselői), a különféle szamizdatos-ellenzékis mozgolódások és velük egy időben a Grósz-féle "ráncostökű" öreg bolsevikok.
Kádáréknak stabil külpolitikai játék kellett, így, ha Moszkva bojkottált, akkor a legtisztább az volt, ha az egyszerűség kedvéért bojkottálunk mi is. Pláne 1981 után volt célszerű visszaénekelni magunkat a kórusba, miután akkor pont Kádár volt a leghangosabb ellenzője a VSz lengyelországi bevonulásának.

Szerintem a csehszlovákoknál és az NDK-nál ilyen "lelkiismereti" kérdés fel sem merült, a lengyeleknek meg 84-ben a legkisebb gondjuk is nagyobb volt, mint a Los Angeles-i olimpia.
Nem kellett itt a szovjeteknek különösebben megparancsolni semmit, ha valami, akkor ez volt a megvalósult szovjet soft power.
Nevezhetjük, tudd hogy értsd helyzetnek, de attól az még egy külső kényszer hatására meghozott döntés volt. Te ezt tudd, hogy értsd szituációnak nevezed én parancsnak. Ugyanarról a jelenségről beszélünk mindketten. A soft vagy hard power elméletben sem hiszek. Szerintem csak power van.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
879
4 945
93
Nevezhetjük, tudd hogy értsd helyzetnek, de attól az még egy külső kényszer hatására meghozott döntés volt. Te ezt tudd, hogy értsd szituációnak nevezed én parancsnak. Ugyanarról a jelenségről beszélünk mindketten. A soft vagy hard power elméletben sem hiszek. Szerintem csak power van.
mivel ez a téma tartalmilag nem ide tartozik, ha tájékozódni akarsz a miértekről:

1984 – A kettétört olimpia​

 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 449
63 861
113
Nevezhetjük, tudd hogy értsd helyzetnek, de attól az még egy külső kényszer hatására meghozott döntés volt. Te ezt tudd, hogy értsd szituációnak nevezed én parancsnak. Ugyanarról a jelenségről beszélünk mindketten. A soft vagy hard power elméletben sem hiszek. Szerintem csak power van.
Én különbséget teszek a zsarolási potenciál és a parancs között.
Te a soft- illerve hard power elméletében nem hiszel, mert csak az eredményt nézed, onnan nézve pedig minden csak power, azaz kényszer.
Én viszont igenis nézem, mert komoly különbséget látok abban, hogy valami nekünk kellemetlent akaratunkon kívül parancsba kapunk és akkor legalább megvan az áldozati szerep erkölcsi felsőbbrendűsége, vagy ördögi módon olyan kollaborációra kényszerítenek, amit elutasítani öngyilkosság, elfogadni pedig teljes erkölcsi megsemmisülés.

A témával kapcsolatban javaslom megtekinteni Az ötödik pecsét (1976) c. magyar filmet. Akkor megérted, hogy igenis van különbség a kétféle kényszer közt.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 615
17 873
113
Te/ti gondolod/gondoljátok rólam (valószínűleg sajátmagatokból kiindulva), hogy én ugyanolyan kritika nélkül vagyok a nyugattal kapcsolatban mint ti az oroszokkal kapcsolatban.
Nem egészen,de megint magadat savazod,amikor fogalmad sincs,hogy kikről írtam. A megfellebezhetetlen igazságodat tolod,mint egy rossz papagáj,és arra nem veszed a fáradtságot,hogy valamelyik tróger nevét beírd a keresőbe. Ez a kabaré,nem a Markos-Nádas. Remélem őket ismered. Ja,mellékesen megjegyezve ma mind a 16 vádpontban bűnösnek mondták ki Robert Menendez demokrata szenátort.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
Én különbséget teszek a zsarolási potenciál és a parancs között.
Te a soft- illerve hard power elméletében nem hiszel, mert csak az eredményt nézed, onnan nézve pedig minden csak power, azaz kényszer.
Én viszont igenis nézem, mert komoly különbséget látok abban, hogy valami nekünk kellemetlent akaratunkon kívül parancsba kapunk és akkor legalább megvan az áldozati szerep erkölcsi felsőbbrendűsége, vagy ördögi módon olyan kollaborációra kényszerítenek, amit elutasítani öngyilkosság, elfogadni pedig teljes erkölcsi megsemmisülés.

A témával kapcsolatban javaslom megtekinteni Az ötödik pecsét (1976) c. magyar filmet. Akkor megérted, hogy igenis van különbség a kétféle kényszer közt.
Szerintem nincs különbség aközött, hogy rád néz a főnök és azt mondja, hogy kell egy önként jelentkező és aközött, hogy kijelöl. Igen én az eredményt nézem, mert mindkét esetben az van amit ő akart és kényszerít téged.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
Nem egészen,de megint magadat savazod,amikor fogalmad sincs,hogy kikről írtam. A megfellebezhetetlen igazságodat tolod,mint egy rossz papagáj,és arra nem veszed a fáradtságot,hogy valamelyik tróger nevét beírd a keresőbe. Ez a kabaré,nem a Markos-Nádas. Remélem őket ismered. Ja,mellékesen megjegyezve ma mind a 16 vádpontban bűnösnek mondták ki Robert Menendez demokrata szenátort.
Minek? Nekem nem kell ezekről az emberekről és az ügyükről tudnom semmit ahhoz, hogy tudjam nyugaton sem szentek vannak, hogy finoman fogalmazzak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 431
113
Lesznek orosz sportolók ahogy az előzőn is voltak. Az igaz, hogy nem orosz zászlóval mint orosz csapat fognak résztvenni, ahogy az előző olimpián sem tehették az orosz sportolók.
Jah, a téli olimpián magyar zászló alatt is versenyeztek.
 
Status
Not open for further replies.