A hétvégén tartották az orosz haditengerészet napját.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Az olimpiánal fix hogy látványosabb volt. Bar ki milyen látványra vágyik ugye.
A hétvégén tartották az orosz haditengerészet napját.
IL RUSSO
While the Olympic Games are taking place in France, the championship for the loudest cucumber crunch was held in Russia. The Egyptian Ahmed Salah won with a crunch volume of 70.9 dB. In total, 40 people from 13 countries took part in the tournament. They had to bite the Istoben cucumber as...t.me
Míg az olimpiai játékok Franciaországban zajlanak, Oroszországban tartották a leghangosabb uborka ropogás bajnokságát. Az egyiptomi Ahmed Salah 70,9 dB-es hangerővel nyert.
Összesen 13 országból 40 ember vett részt a versenyen. Az Istoben uborkát a lehető legfinomabban kellett harapniuk, és a hangot egy speciális mérőmikrofon mérte.
Egy ember meghalt egy villámcsapás következtében az orosz hadsereg főtemplomához közeli "Patriot" parkban.
Elvira Nabiullina, az orosz jegybank vezetője arra figyelmeztet, hogy az orosz gazdaság túlmelegedése 16 éves csúcson van
Nabiullina a jelenlegi túlmelegedést a 2008-as pénzügyi válságot megelőzőhez hasonlította
Набиуллина заявила об исчерпании последних резервов российской экономики - Русская служба The Moscow Times
Резервы рабочей силы и производственных мощностей в российской экономике «практически исчерпаны», заявила на пресс-конференции в пятницу глава ЦБ РФ Эльвира Набиуллина.По ее словам, сейчас экономика находится в состоянии «перегрева», масштабы которого стали рекордными по крайней мере за...www.moscowtimes.ru
Az orosz gazdaság munkaerő- és termelési kapacitásai "gyakorlatilag kimerültek" - mondta Elvira Nabiullina, az Orosz Föderáció központi bankjának vezetője pénteki sajtótájékoztatóján.
Szerinte a gazdaság jelenleg a "túlfűtöttség" állapotában van, amelynek mértéke legalább az elmúlt 16 év rekordszintjét érte el.
Miközben Oroszország GDP-je 5%-kal nő a több billió dolláros fegyvergyártási injekciónak köszönhetően, az infláció is gyorsul: az árnövekedés júliusban meghaladta a 9%-ot éves összevetésben, és 2023 februárja óta a legmagasabb volt.
Ez arra utal, hogy "a gazdaság még mindig jelentős túlmelegedés állapotában van" - mondta Nabiullina.
Ugyanakkor gyakorlatilag nem marad lehetőség a vállalatok számára az áruk és szolgáltatások termelésének növelésére. A létszám- és termelési kapacitáshiány "olyan helyzethez vezethet, amikor a gazdasági növekedés lassul, hiába próbálják élénkíteni a keresletet" - figyelmeztetett a jegybank vezetője. "Lényegében ez egy stagflációs forgatókönyv, és csak egy mély recesszió árán lehet megállítani" - tette hozzá.
Nabiullina szerint a jegybank egy ilyen forgatókönyv megelőzése érdekében az irányadó ráta újbóli emelésével hajtott végre, amely már a háború első hónapjai óta a legmagasabb szinten volt. A jegybanki kamat 16%-ról 18%-ra, a világ legnagyobb gazdaságai közül a legmagasabb szintre emelkedett, és a jegybank előrejelzése szerint 2026 végéig kétszámjegyű marad.
"Bár az áruk és szolgáltatások kínálata tovább fog bővülni, ez nem fog megtörténni olyan gyorsan, mint ahogy a kereslet most nő" - figyelmeztetett Nabiullina. Hozzátette, hogy a gazdaságban a termelés növelését hátráltatják a növekvő felszerelési költségek és a szankciók.
A PMC "Wagner" hivatalos közleményt tett közzé a két nappal ezelőtt Maliban történt tragédiával kapcsolatban.
Július 22-től 2024. július 27-ig a FAM katonái (Mali Fegyveres Erők) és a 13. rohamosztag katonái a Wagner PMC 13. rohamosztagából, Szergej „Prud” Sevcsenko parancsnok vezetésével, Tin-Zautin falu közelében heves harcokat vívtak az Azawad Koordinációs Mozgalom (CMA) és az Orosz Föderációban betiltott Al-Kaida a Száhel övezetben (JNIM) terrorista csoport fegyvereseivel.
Az első napon a "Prud csoport" megsemmisítette az iszlamisták nagy részét, a többit pedig megfutamította. Az ezt követő homokvihar azonban lehetővé tette a radikálisok számára, hogy újraszerveződjenek és 1000 főre növeljék létszámukat. Ezzel kapcsolatban a Wagner PMC parancsnoksága úgy döntött, hogy további erőket vezényel a harctérre, hogy segítséget nyújtson a 13. rohamosztagnak.
A PMC "Wagner" hivatalos közleményt tett közzé a két nappal ezelőtt Maliban történt tragédiával kapcsolatban.
Július 25-én a fegyveresek ismét megtámadták a "zenészeket", de a zenekar és a mali katonák összehangolt akcióinak köszönhetően a támadási kísérletet sikerült visszaverni. A következő két napban a radikálisok növelték a tömeges támadások számát, nehézfegyvereket, drónokat és öngyilkos járműveket használtak, ami a Wagner PMC és a FAMA (Mali Fegyveres Erők) katonáinak veszteségeit eredményezte.
Az utolsó rádióüzenet a "Prud csoporttól" július 27-én 17:10-kor érkezett: "Hárman maradtunk, folytatjuk a harcot". A 13. rohamosztag parancsnoka, Szergej "Prud" Sevcsenko a harcban meghalt. Örök emléket állítunk testvéreinknek, akik a végsőkig teljesítették kötelességüket.
A magunk részéről megjegyezzük, hogy a század egyelőre úgy döntött, hogy nem pontosítja a csatában elszenvedett veszteségeinek témáját.
Katonának lenni azt jelenti, hogy örökké élni.
Baromira nem akarom elrontani senki fekete párduc buliját, de esetleg van adatod arra vonatkozóan, hogy a jelenleg oroszok által megszállt ukrán területek alatti ásványkincsek értékét mekkorára becsülik?Nem, marhára nem az a lényeg, az a parasztvakítás. 5%-ot nő az orosz gazdaság, főként a háborúval kapcsolatos kiadásoknak köszönhetően (tehát fegyívervásárlásra megy el a pénz). Ez mit jelent? Azt, hogy ennek az 5%-nak a jelentős része olyan dologra megy el ami nem értékteremtő beruházás.
Az oroszok nem hülyék, nem költik el előre azt ami még nem 100%, hogy az övék. De ha az övék is lesz, az akkor sem segít rajtuk most, hogy 10 év múlva el is kezdhetik kitermelni.Baromira nem akarom elrontani senki fekete párduc buliját, de esetleg van adatod arra vonatkozóan, hogy a jelenleg oroszok által megszállt ukrán területek alatti ásványkincsek értékét mekkorára becsülik?
Azokra a területekre gondolok, ahol szénhidrogének és lítium található nem kis mennyiségben és amit előtte - állítólag - felvásároltak bizonyos cégek.
Ez a háború már ott értékteremtő, hogy elzárta ezeket a lelőhelyeket ezektől a nem nevesített cégektől és nagyon könnyen lehet, hogy végleg.
A becsült "hozomány" egyébként alsó hangon is egy nagyságrenddel nagyobb, mint amibe ez a háború eddig került összesen Keleten és Nyugaton, az ezzel járó egyéb "járulékos haszonról" nem is beszélve.
Maradj inkább a kaptafánál.
Nekik van elég ezekből a nyersanyagokból.Az oroszok nem hülyék, nem költik el előre azt ami még nem 100%, hogy az övék. De ha az övék is lesz, az akkor sem segít rajtuk most, hogy 10 év múlva el is kezdhetik kitermelni.
Ebben az esetben nem, hisz nem jelenik meg + "pénzként az oroszok számláján" az amit buktak a nyugati befektetők.Nekik van elég ezekből a nyersanyagokból.
Akik meg felvásárolták azokat a területeket, azoknak viszont továbbra sem lesz.
Na, mit jelent ez a matek eccerű nyelvén?
A rivális vesztesége effektív nyereség, ráadásul árfelhajtó hatású.
Nézz utána a hivatkozott becsült értéknek, hanyatt fogsz esni, 10 év háborút is simán megér.
A titán, lítium és vasérc becsült értéke több, mint tízezer milliárd dollárt ér. (10 évnyi USA katonai költségvetés.)
Nem hosszútávról van szó, hanem a jelen idő szerinti blokkolásról.Ebben az esetben nem, hisz nem jelenik meg + "pénzként az oroszok számláján" az amit buktak a nyugati befektetők.
Nem 10 év múlva, hanem (a kamatemelés sosem jelent jót, főleg nem akkora mértékben, amekkora mértékben az orosz jegybank elnöke emelni akar) most van problémájuk. A jelen problémáira nem adnak választ ezek az ásványkincsek.
Értem amit mondasz, hosszútávon jól fog nekik jönni a sok ásványkincs amennyiben az övék lesz.
Kedves Monguz... Azt is vegyük hozzá, hogy az alapok és a vállalatok tőzsdei értékében már benne van a "megszerzett" ásványkincsekkel átitatott föld értéke. Plusz a mezőgazd. területek értéke. Ha ezek záros határidőn belül nem realizálódnak, akkora bukta lesz a tőzsdén, hogy nosza. Na, ezért KELL támogatnia a Nyugatnak Ukrajnát. Az életük múlik rajta.
Ezeket eddig sem onnan vették, hanem Kínából meg az oroszoktól ( igazából ilyesmikre szerintem ki sem terjednek a szankciók).Nem hosszútávról van szó, hanem a jelen idő szerinti blokkolásról.
Sem titánt, sem a lítiumot nem túl egyszerű beszerezni, lítium nélkül nincs akku, okosteló és perc. fegyver.
A Nyugat cégei által felvásárolt ukrán területek így nem hozzáférhetőek.
A 10 ezer milliárd dollár csak arra a három tételre vonatkozik, amit írtam, ha mellé teszed a szénhidrogén lelőhelyeket (palagázzal együtt), a termőföldeket, valamint az ukrán ipar döntő részét (donyecki-medence), akkor hamar kiderül, hogy a keleti négy tartomány + a Krím félsziget messze a legértékesebb terület a mai Ukrajnában, ezek nélkül a maradék Ukrajna már sokat nem ér.
Az oroszok által kikarmolt terület értéke a 10 milliárd dollárnál kicsit több, méghozzá néhányszor több! Így azért már kicsit más a leányzó fekvése…
Az USA ugyan rendelkezik egy saját lítium kitermelő hellyel, de elég régóta le van állítva a kitermelés az elképesztő környezeti terhelése miatt és újra indítani minimum 6-7 év mostantól számítva. Ezen kívül a lítium lelőhelyek zöme a BRICS államok területén található.
A „volt” ukrán területeken lévő nyersanyagbázis jelentős, de az oroszok ennek eleve a többszörösével bírnak odahaza, tehát nekik ez a háborúsdi távolról sem veszteséges buli:
1. A háborús területen blokkolták a Nyugat hozzáférését a nem véletlenül ritkaföldfémnek nevezett nyersanyagokhoz.
2. Miután ők viszont bőven tudnak termelni, így a világpiaci árba is bele tudnak szólni, illetve el tudják dönteni, hogy kinek adnak és kinek nem.
(Az azért elég vicces, hogy például Németország még mindig a ruszkiktól kapja pl. az alumíniumot, ami nélkül se modern autó, se modern hadiipar nincs.)
Bár ezzel még csak szőrmentén foglalkozik a globálmédia, de a jövőre nézve Afrika és az arktiszi régió is NO1 fontosságú lesz. Afrikában Kína nyomul az élen, az arktiszi régióban az oroszok vannak nyerő pozícióban.
Propaganda ide, jóslatok oda, nagyon nem lefutott még ez a meccs, itt bizony bármelyik oldal behúzhatja a nyerő lapot. A Nyugat jelen idő szerint nincs abban a helyzetben, hogy nyugodtan hátra dőljön, az oroszok elleni gazdasági KO baromira nem úgy alakult, ahogy tervezték.
Ez egy igen figyelemre méltó tény.
Főleg abban az esetben, hogy az ellenfelet is költekezésre kényszeríti, illetve fogyasztja a korábban legyártott fegyvereit...ebben az esetben más gazdasági céljai kárára kell fegyverkeznie...A hadiipari termelés nem holt tőke abban az esetben, ha közben ilyen területeket szerzel meg, miközben kizárod onnan azokat a riválisokat, akik épp szankcióznak téged. Az már csak plusz hozadék, hogy a felfutott hadiipari termelés a belső fogyasztásra is jó hatással van.