[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Putyin mai szokásos évi beszédében orosz felső házhoz haditechnikával kapcsolatban elhangzott pár érdekes dolog.... Nem tudom, hogy mennyire igaz, vagy csak a nyugatnak szól, de röviden ezek a hírek: Oo már rendelkezik hiperszonikus rakétával és Kinzsal névre hallgato hiperszonikus repülővel , nukleáris hajtóművel rendelkező szárnyas robot repülővel és robot tengeralattjárókkal, amik nagy mélységben , kontinentális távolságokra tudnak haladni hagyományos tengeralattjáró vagy torpedo néhány szeresével meghaladó sebességgel. Szó eset új Avangard névre hallgató sztrategiai rendszerről ... hogy ez már készen van .... nem volt időm utána nézni, hogy mi az ....
Utana néztem pár dolognak . Kinzsal nem más mint kicsit felturbózott Míg-31, amely hiperszonikus rakétát indít , amely tovább halad hang sebesség 10szeresevel, manőverezve .... ha jól értettem kb 2.000 km hatosugarral. Ennek a rendszer teszteléset déli katonai körzetben már elvégeztek, elvileg készültségbe van helyezve.... Avangard a Jársz továbbfejlesztett változata.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Dél-Korea a vilàg majdnem összes orszàgàt zsebrerakja hajòépités terén, beleértve Nemetorszagot, Franciaorszägot, Nagybritanniàt, az USA-t stb. Kivetel talán Kina.
Ezert nem éppen jò referencia egy "olasz gdp nagysàgù orszàg"-gal valò összehasonlitàsra.
Ettöl függetlenül néha az az érzésem, hogy Oroszorszàgot csak Putyin akaratereje hajtja. És nem lehet mindenütt...:)
És most csökkentik a heti munkaidöt 63 òràròl 52-re. :)
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Robot mini (nukleáris meghjtású)tengeralattjáró
Ezzel kapcsolatban Putyin tulajdonképpen egy új sztrategiai fegyvernem születéséről beszélt. 1000 méteres mélységben kb 200 csomoval, nukleáris meghajtassal rendelkező manőverező kis tengo.... hagyományos vagy atom töltettel. Szavai szerint minden teszten túl vannak. Sztrategiai interkontinentális rakéta víz alatti változata.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Ezzel kapcsolatban Putyin tulajdonképpen egy új sztrategiai fegyvernem születéséről beszélt. 1000 méteres mélységben kb 200 csomoval, nukleáris meghajtassal rendelkező manőverező kis tengo.... hagyományos vagy atom töltettel. Szavai szerint minden teszten túl vannak. Sztrategiai interkontinentális rakéta víz alatti változata.
Ennek sem örülök. Kb. egy úgy fegyverkezési versenyt látunk újra elindulni, ez mostantól garantált. :(.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Ennek sem örülök. Kb. egy úgy fegyverkezési versenyt látunk újra elindulni, ez mostantól garantált. :(.
Oroszok se örülnek ennek, szerintem.... Annyi más feladatuk lenne... Beszéde első részében pont a technológiai lemaradást nevezte a legfőbb problémának.
Kim sokat adna egy ilyen cuccért..... csak ugy lehet elindítani - parttól partig.....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
varga dima

Én egyetlen egy fajta nukleáris rakéta meghajtási koncepciót ismerek, ott van egy energia irányító "tányér" a rakéta hátulján, és a meghajtásról folyamatos mini atomrobbanások gondoskodnak a rakéta mögött. Olyan atommeghajtású V1-az egész. De ez még elméleti szinten is meredek, meg csak a világűrben működne rendesen. Szóval elképzelni sem tudom miről lehet szó és hogyan.... Nagyon hitetlen vagyok az ügyben. o_O
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
varga dima

Én egyetlen egy fajta nukleáris rakéta meghajtási koncepciót ismerek, ott van egy energia irányító "tányér" a rakéta hátulján, és a meghajtásról folyamatos mini atomrobbanások gondoskodnak a rakéta mögött. Olyan atommeghajtású V1-az egész. De ez még elméleti szinten is meredek, meg csak a világűrben működne rendesen. Szóval elképzelni sem tudom miről lehet szó és hogyan.... Nagyon hitetlen vagyok az ügyben. o_O
Nem véletlenül foton meghajtású rakétáról beszélsz? Ez tényleg meredek lenne.... Minden sci-fi regényben a kedvencem! :)
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja
T

Törölt tag 008

Guest
Ezzel kapcsolatban Putyin tulajdonképpen egy új sztrategiai fegyvernem születéséről beszélt. 1000 méteres mélységben kb 200 csomoval, nukleáris meghajtassal rendelkező manőverező kis tengo.... hagyományos vagy atom töltettel. Szavai szerint minden teszten túl vannak. Sztrategiai interkontinentális rakéta víz alatti változata.
Ha ez igaz, 0 értéke van egy CBG-nek. Legalábbis az Oroszok ellen. Kissebb tengerparti országokat persze még jól lehet majd velük terrorizálni.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab