Két USA hordozó a kísérő flottával lehorgonyzik Tajvani kikötőben. Ha Kína kilövi a tajvani engedéllyel az öbölben békésen ringatózó USA hajókat, az egy új Pearl Harbor.
Ukrajnába nem visznek USA zászlót, ugyanúgy nem lesznek USA katonák, ahogy úgymond oroszok sem... De lesznek Javelinek és egyéb modern tehnika, aminek nem az a célja hogy kilőjék vele az összes orosz tankot, hanem hogy annyi orosz fiatalember holttestét mutogassák, ami már végképp kiveri otthon a biztosítékot a szülők/özvegyek körében, és az orosz társadalom nagyon hangosan tegye fel a kérdést, hogy Putyinnak nem inkább az életszínvonallal kellene-e foglalkoznia, és pár ukrán megye megér-e ennyi halottat.
Minek kéne Kínának egyetlen lövést is leadnia az USN egységeire? Ők Kínából Kínába mennek a nemzetközi jog alapján, még az USA is egy Kínát ismer el. Csak akkor számíthatnak támadásra, ha ők lőnek először - aminek semmi értelme nem lenne, ismerve az erőkoncentrációt.
Az egész amerikai stratégia Tajvan esetében arra a helyzetre épült, hogy Kína egy lemaradott ország, amit összetörnek a tengeren. Na ez ma már nem él, így az amerikai védelem ígérete napról napra gyengébb lábakon áll. Már túl nagy árat kéne fizetni érte. Mára Tajvan megvédésére az 7.th Fleet kevés lenne...
Azt kell mind az Ukrán, mind a Tajvani konfliktusban látni, hogy itt az ellen nem egy kis ország (mint a szerbek, Irak vagy Szíria), hanem Oroszország és Kína, akiknek nem lehet nekimenni az elmúlt évtizedekben megszokott módon. Mind az ukránok, mind Tajvan védelme a Sivatagi Pajzs felvonultatott erőinek sokszorosát igényelné, simán nem lenne meg az amerikai fölény.
Manapság a nagyok mindegyike jól tartja magát ahhoz az alapelvhez, hogy csak akkor háborúzz, ha abszolút előnyben vagy. Itt egyik esetben sem áll fenn - és nem is éri meg. Ukrajna sem történelmileg, sem kultúrálisan nem áll közel a nyugathoz, Tajvan pedig jogilag is Kína része, a függetlenségét sem meri kikiáltani.