[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 721
85 720
113
Vigyázzatok magyarok mert jön Európa legerősebb hadserege és elfoglalja egész Magyarországot
O4IWCx7dpxE.jpg
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
5 064
15 211
113
"Az ukrajnai zsidó közösség nemtetszését fejezte ki a miatt, hogy Németország ukrajnai külképviselete az ukrajnai Holokauszt Központtal és Kijev városi vezetésével közösen egy náci kollaboráns és zsidók tömegmészárlásában részt vett személynek akar emlékjelet állítani."
https://karpathir.com/2021/09/28/naci-tomeggyilkosnak-allitanak-emlekjelet-kijevben/

Azt megnézném, ahogy a zsidó származású Vitalij Klicskó polgi fog koszorúzni...
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Érdeklődöm, miért nincs biztpol Ukrajna topic? Most minden vonatkozó információt minimum 3 helyről (biztpol Oroszország és Szu utódállamai, biztpol KK-Európa és Hírek az ukrán fegyveres erőkről) kell összegereblyézni, plusz mindhármat lecsekkolni egy-egy új hír megosztása előtt.
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
http://politic.karpat.in.ua/?p=30831&lang=hu
"Nyíltan uszít a kárpátaljai magyarok ellen a Ternopil Megyei Tanács elnöke a magyar-orosz gázszerződés kapcsán
A televízió nyilvánossága előtt uszított a kárpátaljai magyarok ellen a hétfőn aláírt magyar-orosz gázszállítási megállapodás kapcsán Mihajlo Holovko, a Ternopil Megyei Tanács elnöke, aki arra szólította az ukrán államhatalmat, hogy a kárpátaljai magyar kisebbségen torolja meg az Ukrajna kihagyásával kötött szerződést.
Holovko az Ukrajina 24 televízió adásában a gázmegállapodást kommentálva azt mondta, akinek olyan partnerei vannak, mint a magyarok, annak nincs szüksége ellenségre. Felszólította Magyarországot, hogy módosítsa a politikáját. Műsorvezetői kérdésre válaszolva, hogy mit tehet Ukrajna, kifejtette, szerinte a diplomáciai lépések, így a nagykövet bekéretése nem elegendő. Úgy vélte, Ukrajnának jóval több eszköz van a kezében a határozott fellépéshez. Mint hangoztatta, van „magyar diaszpóra az országban”. Az ukrán államnak „keményen neki kell mennie a kárpátaljai magyar kisebbségnek” – szólított bosszúra a galíciai megye tanácsvezetője."

A lengyel főkonzul haverkodik ezzel a szvobodás banditával
 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 650
5 706
113
Érdeklődöm, miért nincs biztpol Ukrajna topic? Most minden vonatkozó információt minimum 3 helyről (biztpol Oroszország és Szu utódállamai, biztpol KK-Európa és Hírek az ukrán fegyveres erőkről) kell összegereblyézni, plusz mindhármat lecsekkolni egy-egy új hír megosztása előtt.
Ulippó széttrollkodta...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nem tudom ki Ulippó és mit csinált, csak azt hogy ugyanarról a témáról párhuzamos thread-ek érnek a földig három különböző helyen. Nem is szabad akkor biztpol Ukrajnát indítani?
Van, csak évek óta lezárva a trollok miatt.
Ha újra lőnek @Mackensen és @Tcat azt ígérte kinyitja de addig nem mert csak a gyalázkodás megy ott.
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Van, csak évek óta lezárva a trollok miatt.
Ha újra lőnek @Mackensen és @Tcat azt ígérte kinyitja de addig nem mert csak a gyalázkodás megy ott.
És nincs egy konszenzus azzal kapcsolatban, hogy addig hol osszuk meg a Biztpol Ukrajnába tartozó infókat?
Mert ez a széttöredezettség és párhuzamosság lehetetlenné teszi ennek a fontos témának a tárgyalását.
(Azt nem kérdezem meg, hogy egy egész témakör blokkolása helyett miért nem moderálnak vagy csak a renitens hozzászólókat büntetik a kollektíva helyett, mert tiszteletben tartom, hogy az adminokat nem szabad kritizálni).
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Recep barátunk megérkezett.


FAcuKZfXEAIvF4P


"Recep barát" megérkezett egy várható oroszországi látogatással. Sok olyan téma van, amelyet meg kell vitatni.


1. A szíriai helyzet és az, hogy Törökország nem hajtja végre a 2020. márciusi szocsi megállapodás moszkvai változatát. Az M-4-es autópályát még mindig nem szabadították fel. És valamit tenni kell ellene (eltekintve az Oroszország és Irán által támogatott szíriai hadsereg offenzívájának lehetőségétől). Oroszország megpróbálja rávenni a törököket, hogy közvetlenül tárgyaljanak Aszaddal, de a törökök kitérnek, és a biztonsági szolgálatokon keresztül folytatják a kapcsolatfelvételt. Természetesen nem fogják figyelmen kívül hagyni az Egyesült Államok Szíriából való kiszorítását (itt Oroszország és Törökország céljai egybeesnek) és a kurd kérdést sem. És persze ott van még a menekültkérdés is.
2. A líbiai helyzet és a közelgő elnökválasztás. Az ottani helyzet még visszacsúszhat egy újabb katonai hadjáratba, így az Oroszország és Törökország közötti esetleges megállapodások megőrizhetik a kérdés diplomáciai megoldásának vektorát. A helyzet rendezéséig mindkét oldal PMC-i továbbra is a frontvonal mindkét oldalán tevékenykednek. Érdemes megjegyezni, hogy Oroszország és Törökország különböző szereplőket támogat.
3. Az afganisztáni helyzet az Egyesült Államoknak az országból való kivonulása után. Törökország érdekelt abban, hogy megvethesse a lábát Afganisztánban, és ez a téma valószínűleg szintén szóba kerül majd a tárgyalásokon. Törökország már aktívan vizsgálja a kérdést Pakisztánon és Kataron keresztül.
4. Új S-400-as rendszerek szállítása Törökországba. Törökország már kijelentette, hogy kész újabb
S-400-t vásárolni Oroszországtól. Oroszország pedig korábban kijelentette, hogy kész eladni őket. Nagyon valószínű, hogy új szállításokról lehet megállapodni. Az Egyesült Államok valószínűleg nagyon fel lesz háborodva ezen.
5. A transzkaukázusi helyzet és a Nahicsevánon keresztül Bakuba vezető határfolyosó feloldása, valamint az örmény-azerbajdzsáni határon kialakult helyzet.
6. A Krímről nem lesz szó, mert Erdogannal nincs mit megbeszélni. Eltekintve attól a régóta húzódó tervtől, hogy Erdogant elhurcolják egy mecset megnyitására Szimferopolban. Talán Erdogan Ukrajnával kapcsolatos balhéi is szóba kerülnek majd.
7. És természetesen a gazdasági együttműködés különböző kérdései, amelyekben mindkét fél érdekelt.

Általánosságban elmondható, hogy áttörés a fentebb felsorolt pontok mindegyikében nem valószínű. Ha bármilyen megállapodás születik, az hagyományosan a "te adsz nekem, én adok neked" elv alapján történik. Az ilyen kétoldalú megállapodások fő előnye, hogy nem kell mással, elsősorban az Egyesült Államokkal tárgyalni. Mivel ebben a szakaszban az ilyen partnerségek előnyei meghaladják a Szíriában, Líbiában vagy a Kaukázusban objektíven fennálló problémákat, az ilyen megállapodások folytatódni fognak. Ez nem szünteti meg az alkalmi konfliktusokat és az erőfitogtatást (a tárgyalások előtt az orosz légierő sokáig támadta Erdogan kegyeltjeit Idlíbben és Afrinban, és a törökbarát erők információi szerint, orosz helikopterek támadásokat hajtottak Rusztaviban is).

Erdogan már megérkezése után kijelentette, hogy Törökország eltökélt abban, hogy megerősítse partnerségét Oroszországgal. Hogy mennyire hajlik rá, azt majd a tárgyalások gyakorlati eredményei fogják megmutatni.

FAcj7H_WUAQQkPK

FAcuKZlWQAUqzDV

FAcyyMRXEAYSa39

FAcuKZdWEAc4W9b



Colonelcassad
 
W

Wilson

Guest
A Krím és a Donbassz felkészül az ukrán partraszállás visszaverésére ....

сша, нато, украина, стратегические учения, донбасс, днр, лнр, военные сборы

USA, Nato, Ukrajna, stratégiai gyakorlatok, Donbass, Donyeck, LNR, katonai kiképzés Foto by mil.ru

Moszkva azt tervezi, hogy gyorsan koncentrálja a légi egységeket, mivel úgy tűnik, hogy Kijev az USA és a NATO ösztönzésére mozgó háborúra készül. Az Ukrajnában zajló United Forces 2021 stratégiai parancsnoki és vezérkari gyakorlaton (SCSCE) és a Rapid Trident 2021 nemzetközi manővereken elsősorban a kétéltű műveletek megszervezését és végrehajtását gyakorolják. A légideszantos csapatok 7. Novorosszijszki Gárda Légideszantos (Hegyi) Támadó (Hegyi) Hadosztályának légi támadó egységei, amelyeket titokban a krími Opuk gyakorlótérre telepítettek át, ilyen feladatok végrehajtásához kezdtek hozzá.

A DNR-ben és az LNR-ben pedig katonai kiképzőtáborokat hirdettek meg. A DNR és az LNR mozgósítási tartalékok előkészítéséről nincsenek hivatalos jelentések. A közösségi oldalak és az ukrán védelmi minisztérium jelentései alapján azonban az 1. (donyecki) és a 2. (luhanszki) hadtest alakulataiba és egységeibe szerveződtek. Feltételezések szerint a kiképzőtábor október 8-ig tart, ami azt jelenti, hogy a NATO Rapid Trident 2021 manőverek és az NWSWS utolsó szakasza után ér véget. A katonai célszerűség szempontjából ez indokolt. Különösen azért, mert a Déli Katonai Körzetben jelenleg is hasonló mozgósítási gyakorlatokat szerveznek (lásd a "Nyezaviszimaja Gazeta" szeptember 20-i számában 21.). Mint tudják, a feszültségek mostanra fokozódtak Donbászban, amit az ukrán erők és a Donyecki és Luhanszki Népköztársaságok fegyveres alakulatai közötti folyamatos összecsapások és lövések okoznak az érintkezési vonalon.

Az Ukrán Fegyveres Erők (AFU) is folyamatosan manővereket tart és csapatokat összpontosít a Krím határai közelében. Az ukrán politikusok és a hadsereg pedig már megígérte, hogy néhány napon belül "felszabadítja" az ország délkeleti részét és a félszigetet. Nem zárható ki, hogy már ezekben a napokban "harci tesztet" indítanak. Az ideiglenesen megszállt ukrán területekért felelős volt miniszterhelyettes, Jurij Hrymcsak szerint "Kijevnek meg kell fontolnia Donbász katonai felszabadításának lehetőségét a duma választás után. Ha az ukrán fegyveres erők vezetése úgy dönt, hogy ezt megteszi, akkor olyan műveletekről lesz szó, amelyek a csapatok mobil átcsoportosításával, partraszállási műveletek megszervezésével, valamint tengeri és légi taktikai partraszálló csapatok deszantolásával járnak mélyen a donbászi milícia védelmében. Az ukrán fegyveres erők egységei és alakulatai most az országban zajló manővereken gyakorolják ezeket a technikákat.

Az ukrán haditengerészeti erők sajtószolgálata közölte, hogy a Combined Endeavour 2021 manőverek során a Fekete-tenger északnyugati részén és a haditengerészeti bázisokon (Berdjanszk és Mariupol az Azovi-tengeren lévő haditengerészeti bázisok) gyakorolták a "légi és tengeri partraszállás és a csapatok tűztámogatása" feladatait. Megjegyzik, hogy "a tengerészgyalogosok partraszállása előtt a hajó taktikai csoportja felderítést végzett az ellenség képességeiről a partraszállás helyszínén, és megsemmisítette az ellenség tűzerejét a szokásos fegyverekkel. Az utolsó szakaszban a hajók és a csónakok gyakorlati éleslövészeteket hajtottak végre a partvidéken tevékenykedő csapatok támogatására. "Az Azovi-tengeren az ukrán haditengerészeti erőket harci és partraszálló hajók és határhajók képviselik. Annak ellenére, hogy "szúnyogflottának" nevezik őket, jelentős fenyegetést jelenthetnek a donbászi milíciára és a civilekre" - mondja Jurij Netkacsev katonai szakértő altábornagy.

Annál is inkább, mert az AFU egységei a légi egységek partraszállásával egy időben gyakorolják a tengeri partraszállási műveleteket". A szakértő felhívja a figyelmet arra, hogy "a Rapid Trident - 2021 gyakorlaton a közös ukrán-amerikai taktikai légideszant csapatok C-130 Hercules katonai szállító repülőgépről történő deszantolását is gyakorolták a valószínűsíthető ellenség védelmének mélyén".

"Az amerikai hadsereg 173. légideszant dandárjának 1. zászlóaljának, 503. ezredének tagjait látták ott. A Mi-8-ból történő deszantolásban pedig az ukrán katonákon kívül a lengyel légierő 25. légi lovasdandárjának katonái is részt vettek. Az ilyen "vendégeket" és manővereket figyelemmel kell kezelni" - mondja Netkacsev.
Nem zárja ki, hogy az el nem ismert donyecki és luhanszki népköztársaságokban Ukrajna és NATO-partnerei katonai tevékenysége miatt mozgósítási tartalékokat telepítenek. A Krasznodari területről pedig egy 2000 fős légideszant egységet és több mint 100 egységnyi harci és különleges felszerelést telepítettek a Krímbe. "Ez egy nagy csoportosulás, és bármely veszélyes területen összpontosítható, ahol Ukrajna agressziója a Krím félsziget ellen lehetséges, ha partraszálló hajókat használnak" - mondta a szakértő.

Ilyen feladatokat hajtottak végre például az ejtőernyősök a Zapad-2021 közös stratégiai gyakorlat (JSA) során. Többek között a légideszantos erők egységeit telepítették Fehéroroszországba.

"Éppen két héttel ezelőtt a 76. Pszkovi Légideszantos Támadó Hadosztály légideszantos csapatainak egy zászlóalja, miután több mint 1000 kilométert repült az orosz Kresty repülőteréről, 600 méteres magasságból deszantolt a lengyel határ melletti Brest melletti lőtéren, ahol a fehérorosz fegyveres erők különleges műveleti erőinek katonáival együtt a valószínű ellenség megsemmisítésére irányuló feladatokat hajtottak végre" - emlékszik vissza Netkacsev.

Nem zárja ki, hogy az uniós államot érő katonai fenyegetés esetén az ukrán határon is ilyen akciókat fognak gyakorolni: "Így kell érteni Alekszandr Lukasenko fehérorosz elnök szavait, miszerint megállapodott Vlagyimir Putyinnal, hogy közösen válaszolnak a NATO-csapatok ukrajnai telepítésére".

Vladimir Mukhin Nyezaviszimaja Gazeta rovatvezetője.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 617
97 839
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 617
97 839
113
Jól érzem, hogy komoly hangnem váltás van?
Nemrég még a spanoskodás ment, most meg kocc, eszi, nem eszi.
A poén az, hogy nálunk a gáztárolók 83%-os kapacitáson vannak. Idén kész lesz a második Északi Áramlat és kész a Déli Áramlat. Szal az oroszok akár elzárhatják, jelentősen csölkenthetik az ukrán gázcsapot, amúgyis folyamatosan lopják. Szal lehet télen lábhoz jönnek, hogy kapjanak egy kis gázt. Tavaly is mi segítettük ki őket.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 721
85 720
113

Az ENSZ Emberi Jogi Hivatala 2021. február 1. és július 31. között az emberi jogi helyzet romlását konstatálta a Donbasszban, az előző félévhez viszonyítva. Ez a Hivatal jelentésében áll.

Így a beszámolási időszakban az ENSZ ukrajnai emberi jogi megfigyelői missziója a polgári lakosság körében 62 áldozatot rögzített az ágyúzások következtében. Közülük 15-en életüket vesztették, 47-en megsérültek. Ez 51 %-kal több, mint az előző féléves időszakban.
Így a misszió munkatársai megállapították, hogy Ukrajna keleti részén, fél év alatt, a biztonsági helyzet másfélszeresen romlott. A közölt statisztikából kiderül, hogy az életüket vesztettek 81 %-a az LDNR területéről került ki.
Csaknem azonosak a statisztikai adatok a civil létesítményeket ért tüzérségi tűzzel összefüggésben. A jelentés készítői szerint a becsapódások több mint 80 %-a azokra a területekre esett, amelyeket nem Kijev ellenőriz.

Így az ENSZ Emberi Jogi Hivatalának jelentésében közölt adatok megerősítik, hogy a tüzérségi csapások túlnyomó többsége az ukrán fél területe felől érkezik.​

A közölt számok teljességgel megerősítik az LNR és a DNR katonáinak azokat az állításait, hogy ők csak válaszként nyitnak tüzet, és akkor is messze nem mindig.


Korábban a néphadseregeknek szinte mindig tilos volt visszalőniük. Még akkor is, ha közvetlenül őket, sőt, még a gondjaikra bízott civil lakosságot is érte, nem ritkán jelentős áldozatokkal járó tüzérségi támadás. Ami nagyon sok katonában és civilben váltott ki súlyos értetlenséget, keserűséget. Nem volt azonban irgalom: az orosz vezetésnek, az általa folytatott geopolitikai játszmában komoly tervei voltak a tűzszünetekkel. Így könyörtelenül, drákói szigorral betarttatták azokat a Donbassz védőivel. Nem ritkán büntettek szigorúan még abszolút jogos választűz esetén is. Ez a helyzet annak nyomán változott valamelyest, hogy, hosszú, hosszú évek után Moszkvában kezdték belátni: ez sehová sem vezet. A nagy orosz lélek gyermekien naiv, a jóságosságtól csöpögő gesztusai a világon senkit sem érdekelnek, senkit sem hatnak meg – legföljebb az ellenség válik általuk még könyörtelenebbé, gátlástalanabbá.

Ám még ma is: ha a hivatalos hadijelentések hírt is adnak a Donbassz honvédeinek olykor kemény válaszcsapásairól, sietve, szinte szabadkozva teszik hozzá: a honvédek „KÉNYTELENEK VOLTAK – A MINSZKI MEGÁLLAPODÁSOKBAN ENGEDÉLYEZETT FEGYVEREKKEL” – válaszcsapást mérni.
 
Status
Not open for further replies.