[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1526

Guest
Úgy tűnik én sokkal többre tartom a székelyeket mint ti. Szerintem ha megmaradtak a török időkben, megmaradtak a román királyok alatt, megmaradtak Ceausescu alatt, akkor ők olyan kemények mint a kőszikla és a mai idők is csak annyi kárt tehetnek bennük mint egy szőrös talp a kősziklán :)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 492
18 509
113
Úgy tűnik én sokkal többre tartom a székelyeket mint ti. Szerintem ha megmaradtak a török időkben, megmaradtak a román királyok alatt, megmaradtak Ceausescu alatt, akkor ők olyan kemények mint a kőszikla és a mai idők is csak annyi kárt tehetnek bennük mint egy szőrös talp a kősziklán :)

Akkor meg ne bomlaszd itt a magyarok egységét, ha olyanok mint a kőszikla úgysem mész semmire.....
Úgyis megmaradnak a Kárpát medencében, bárhogyan is próbálod meggyőzni őket létük és küzdelmük hasztalanságáról.
Add fel, menj vissza, ez nem jött össze.
Próbáld oltani a hülyeségeiddel azokat akik vevők rá, keleten, délen.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 822
113
Hát nekem erős kétségeim vannak afelől, hogy képesek lennétek békében élni a románokkal. De legyünk csak optimisták. Tudod mikor lesz Erdély újra Magyarország része? Miután a magyarokból teljesen kiveszett a romángyűlölet :D

Teszem azt valami brutális állat horda családi kiránduláson megerőszakolja és agyonveri a családtagjaidat, esetleg még kínozza kicsit és egyet meghagy, hogy elmondhassa, hogy mi történt és retteg újra meg fog történni, akkor gondolom te teljes békességgel hagyod magad átjárni a demokratikus jogállamiság érzetével. Miután ezzel a relaxációval megvagy, elmagyarázod a megmaradtnak, hogy a családotok tehetett az egészről, mert olyanok voltak amilyenek és a hordát is azok alapján kell megítélni, akik csak nézték az aktust, de fizikailag nem vette benne részt, mert ők jó emberek. Bizonyosan így zajlana az alapján, amit itt összehordasz. :D
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Hát nekem erős kétségeim vannak afelől, hogy képesek lennétek békében élni a románokkal. De legyünk csak optimisták. Tudod mikor lesz Erdély újra Magyarország része? Miután a magyarokból teljesen kiveszett a romángyűlölet :D

Fúúú.... (és van pofája odab*szni egy :D-t)

He, te gyengeelméjű!
A tolvajt is megvendégeled vagy rendőrt hívsz reá?
Te az a fajta hülye vagy, amelyik nemcsak megvendégeli a tolvajt, de a nevére íratod az egész házadat.

A románok annak köszönhették Erdélyt, hogy ők a történelem legnagyobb qrvái és nem mellesleg bizonyítottan a legrosszabb szövetségesek, akiket el lehet magadnak képzelni.De nem baj, uli megvilágítja a sötétséget és fénylő csillámf*szlámaként hordozza körbe a békét.

A nyelvüket lopták.
A földjüket lopták.
A történelmüket részben lopták, részben maguknak találják ki bizonyítékok nélkül.

Hogyan lehetne gyűlölni egy népet, ami még önmagát se tudja hová tenni?

Pro tipp uli módra: Megerőszakoltak? Hát miért nem hagytad magad?!
 
W

Wilson

Guest
Úgy tűnik én sokkal többre tartom a székelyeket mint ti. Szerintem ha megmaradtak a török időkben, megmaradtak a román királyok alatt, megmaradtak Ceausescu alatt, akkor ők olyan kemények mint a kőszikla és a mai idők is csak annyi kárt tehetnek bennük mint egy szőrös talp a kősziklán :)

Úgy látom szereted összemosni a dolgokat,és el kell ismernem ügyesen csinálod,de itt jegyzem meg,hogy ezzel a kősziklás hasonlattal azért elég lekezelően beszélsz a székelyekről.Az a baj, ezzel az összehasonlítással,hogy nem veszel figyelembe néhány egyszerű tényt,először is pont az EU-z való csatlakozással illetve a globalizációval egy sor olyan lehetőség adódott az átlagember előtt, ami az általad említett korokban nem vagy csak nagyon korlátozott mértékben állt rendelkezésére.Ilyen például az EU-n belüli szabad munkavállalás,szinte az összes közép és kelet-európai ország egyik nagy problémája az elvándorlás a sokkal jobb életszínvonalat kínáló országokba ,ha ez Magyarországon is nagy probléma, akkor gondolom nem kell ecsetelnem neked,hogy ez mennyire hatványozottan jelenik meg például az erdélyi magyarok körében.Gondolom nem nehéz elképzelned azt a szituációt,hogy ha egy erdélyi magyar fiatal azt érzékeli,hogy (a nagyszerű és dicsőséges) Románia egyre jobban korlátozza magyarságában és anyagi értelemben sem látja biztosítottnak a saját illetve leendő családja jövőjét,akkor sokkal könnyeben megteheti azt,hogy elvándorol a szülőföldjéről, jobb esetben csak Magyarországig jut el rosszabb esetben sokkal messzebb.És sajnos az a helyzet,hogy az esetek nagy részében nem is tér vissza a szülőföldjére,maximum az ott maradt hozzátartozókat meglátogatni vagy nyaralni.A kisebbségben élő magyarok körében az elvándorlás az egyik legsúlyosabb probléma, amelynek a hatása sajnos, ha lehet ilyet mondani még súlyosabb az ottani magyarságra nézve mint az anyaországban.Ebből pedig az következik,hogy a kisebbségben élő magyarságnak az anyaország támogatása nélkül (anyagi,politikai,oktatás,stb)hosszútávon a biztos felmorzsolódással és az asszimilációval kell szembenéznie,
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Csupán néhány gondosan szelektált mutatóban hagyták le gazdaságilag, máshogy szelektált mutatókban meg még a közelükbe sem értek. Két évtized múlva katonailag is csak az oroszokat fogják lehagyni, az USA-hoz még nem lesz elég ennyi idő.

Nem csak néhány mutatóban jobbak. A Kínai gazdaság már nagyobb, mint az USA gazdasága.
Életszínvonalban nem hagyták le őket és a belátható jövőben nem is fogják.
Katonailag: igazad van, inkább vagy 30 év kell nekik. 20 év akkor lenne elég, ha közben az USA elkezdene kevesebbet költeni, de erre nem sok esélyt látok, pedig szerintem sokkal jobban járna az átlag amerikai azzal, ha nem a hadseregre költenék az állami bevételek nagyon jelentős részét.
Ugyebár nagyobb gazdaság nagyobb hadsereget is bír el.
Nézd meg milyen ütemben nő Kína katonai költségvetése, pedig ők a GDP kisebb százalékát költik rá.
Ráadásul a vásárlóerő külömbségei miatt Kínában ugyanaz a ráfordított összeg többet ér, mint az USA-ban.

https://www.defenseone.com/ideas/2020/03/chinas-defense-spending-larger-it-looks/164060/
Accounting for true purchasing power, Beijing’s military budget is about 87% of America’s.

Persze attól, hogy kb. 10 év múlva már többet fognak a hadseregre költeni, mint az USA, nem lesznek hirtelen ők az erősebbek, hisz az USA már vagy 80 éve többet költ a seregre, mint bárki más, annyi pénzből rengeteg tudást és hadianyagot összegyűjtöttek.
Ezért kell vagy 30 év, mire ezen eszközök és tudás jó része elavul és beérik a kínaiak nagyobb hadügyi ráfordítása.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Jól mondod, csak volt ilyen kormányzati politika, de most már nem ilyen, mert már tökös és kiállós a kormányzati politika és ez meglátszik a kisebbségben élő magyarok sorsán is. Ég és föld a különbség, na így kell ezt csinálni! Mennyivel jobb most a székelyeknek, fényévekkel jobb a helyzetük, te sem tagadhatod le a nemzeti érzelmű politika eredményeit, hogy sokkal jobb lett általa a székelyek helyzete. Ha ezt tagadod, akkor nem vagy magyar.

Tudod már az is nagy segítség a határon túliaknak, ha a mindenkori magyar kormány nem tagadja ki őket. Ha tettekkel nem is mindig tud segíteni, de legalább mutassa meg, hogy mellettük áll.
Mert ha még a magyar kormány is azt mutatja, hogy leszarja őket, akkor mégis minek próbáljanak egyáltalán magyarnak megmaradni?
Hidd el, azután a bizonyos népszavazás után sok határon túli valotta magát inkább románnak, szlováknak és szerbnek.
És olyanokat is ismerek, akik a magyar állampolgárság megkapása után kezdték el magukat ismét magyarnak tartani.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Hát "rendkívüli eszességre" vall egyébként ünneppé nyilvánítani egy olyan metafizikai (negatív!) minőséget, amelynek a jelentése latinul annyit jelent:
Három(szoros) Nem = TRI/három (a) NON/nem!
..
Halak(Kakas) jegytulajdonságú népként mindezt, ráadásul a rájuk negyedfényben lévő Ikrek havában, a Nyilas magyar nép ellen!
..
Tisztában vannak ezek egyáltalán azzal, hogy ki volt a történelemben az, akit három nemmel tagadtak meg?
"Monda néki Jézus: Bizony mondom néked, ezen az éjszakán, mielőtt megszólal a KAKAS, háromszor megtagadsz engem." (Mt. 26:34)
/romulán barátaink úgy vonzzák az árulást, mint mágnes a vasat/
..
Nekem személyesen egy üzenete lehetséges ennek az eseménynek:
HAJNALODIK

Mostmár tényleg átmegyünk horoszkópelemzésbe? :p
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Hát nekem erős kétségeim vannak afelől, hogy képesek lennétek békében élni a románokkal. De legyünk csak optimisták. Tudod mikor lesz Erdély újra Magyarország része? Miután a magyarokból teljesen kiveszett a romángyűlölet :D

Tudtommal ma is élnek románok Magyarországon és senkit nem zavar a jelenlétük. Sőt még román feliratú helységnév táblájuk is van, tudom, mert gyakran elmegyek mellette. Nem volt még sosem lefestve. Nem úgy, mint a magyar feliratosak Erdélyben. Olyanokat sűrűn szoktam látni, a saját szememmel.
Hovatovább, még a román zászlót is kirakhatják és azért sem büntetik meg őket (természetesen nem is kell) sőt mégcsak Orbán sem mondja azt, hogy a zászlórúdra akasztja azt aki kitűzi.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Miért?Csak a románokban lehet magyar gyűlölet,van egy nép amely a történelem során számtalan alkalommal bizonyította,hogy nem akar békében együtt élni a magyarokkal,amikor mi megpróbáltunk normális viszonyt kialakítani velük akkor sem változott semmi.Ezekután te azt mondod,hogy ne legyen ellenérzésunk velük kapcsolatban?És majd ha egymás kezét fogva (románokkal)szedegetjuk a vadvirágokat a legnagyobb harmóniában,akkor visszakapjuk Erdélyt,számomra ez egy megmosolyogtató elképzelés tőled, hiszen te vagy az aki azt hangoztatja,hogy a fotelhuszár turbómagyarok micsoda a realitástól elrugaszkodott fantazmagóriákat kergetnek Erdély visszafoglalásával kapcsolatban.

Nekünk magyaroknak a románokat, mint népet nem szabad gyűlölni, mint semmilyen más népet sem.
Viszont a magyar kormánynak a román kormánnyal bármikor konfrontálódnia kell (ésszerű határok között), ha a román kormány az erdélyi magyarokat hátrányosan kezeli.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Tudtommal ma is élnek románok Magyarországon és senkit nem zavar a jelenlétük. Sőt még román feliratú helységnév táblájuk is van, tudom, mert gyakran elmegyek mellette. Nem volt még sosem lefestve. Nem úgy, mint a magyar feliratosak Erdélyben. Olyanokat sűrűn szoktam látni, a saját szememmel.
Hovatovább, még a román zászlót is kirakhatják és azért sem büntetik meg őket (természetesen nem is kell) sőt mégcsak Orbán sem mondja azt, hogy a zászlórúdra akasztja azt aki kitűzi.
Sőt! Csak hogy fokozzuk...
A 64 vármegyés ex Jobbik alelnök, ma Mi Hazánk elnök Torockay László felesége is úgy tudom román nemzetiségű.
Nem gondolnám hogy a otthon PC gondolatrendőrség van.
Meg tud férni a két dolog.:)
16-ban a román betörést a helyi önszerveződő erők fogták meg, amik értelem szerűen többségében erdélyi románokból álltak. Erdélynek magának kellett volna és kellene ma is egy különleges önrendelkező státusz. Valamilyen svájchoz, vagy ugyan kevésbé sikeres, de mégis modellként használható boszniai önigazgatás.
Nem akar senk uralkodni az ottaniak felett, talán csak Bukarest.

De nem szabad elfelejteni, hogy kötelességei vannak a magyar államnak, főleg úgy hogy milliónyi állampolgára él ott.:hadonaszos:
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Tudtommal ma is élnek románok Magyarországon és senkit nem zavar a jelenlétük. Sőt még román feliratú helységnév táblájuk is van, tudom, mert gyakran elmegyek mellette. Nem volt még sosem lefestve. Nem úgy, mint a magyar feliratosak Erdélyben. Olyanokat sűrűn szoktam látni, a saját szememmel.
Hovatovább, még a román zászlót is kirakhatják és azért sem büntetik meg őket (természetesen nem is kell) sőt mégcsak Orbán sem mondja azt, hogy a zászlórúdra akasztja azt aki kitűzi.

Magyarország másképp áll hozzá a nemzetiségi kérdéshez, mondhatnám a leg "európaibb" a kontinensen. Mindenütt kint lehet az adott település helységnévtáblája nemzetiségi nyelven is bárhol, ez senkit nem zavar. Ott, ahol az adott nemzetiség számottevő egy településen. Igaz, hazánkban a nemzetiségek számaránya minimális a magyar lakossághoz képest. Nem fenyeget bennünket az a történet, hogy bármelyik népcsoport autonómiát kér, mert olyan kevesen vannak. Így fordulhat elő olyan is, hogy a szlovén államnak konzulátusa lehet Szentgotthárdon. Miközben a hazánkban élő szlovének létszáma, úgy 1500 ( egyezerötszáz ) fő körüli, néhány faluban a határszélen Szentgotthárd környékén. Románia beteges kisebbrendűségi érzésben van velünk szemben, évszázadok óta, ez meg is marad. Valamint folyamatos a félelme Erdély elszakadását illetően. A román cselekedetek gyökere valahol ebben leledzik. Szerintem.
 
W

Wilson

Guest
Tudod már az is nagy segítség a határon túliaknak, ha a mindenkori magyar kormány nem tagadja ki őket. Ha tettekkel nem is mindig tud segíteni, de legalább mutassa meg, hogy mellettük áll.
Mert ha még a magyar kormány is azt mutatja, hogy leszarja őket, akkor mégis minek próbáljanak egyáltalán magyarnak megmaradni?
Hidd el, azután a bizonyos népszavazás után sok határon túli valotta magát inkább románnak, szlováknak és szerbnek.
És olyanokat is ismerek, akik a magyar állampolgárság megkapása után kezdték el magukat ismét magyarnak tartani.
Nekünk magyaroknak a románokat, mint népet nem szabad gyűlölni, mint semmilyen más népet sem.
Viszont a magyar kormánynak a román kormánnyal bármikor konfrontálódnia kell (ésszerű határok között), ha a román kormány az erdélyi magyarokat hátrányosan kezeli.

Ebben teljesen egyetértek veled,de nem szeretem ha úgy állítják be a dolgokat mintha nem lenne alapja vagy ne lenne érthető a neheztelésunk.Amúgy biztosra veszem,hogy egy esetleges visszacsatolás (aminek jelenleg sajnos nincs realitása:Ullipo)az erdélyi románok egy részének nem lenne ellenére.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 2822

Guest
Nekünk magyaroknak a románokat, mint népet nem szabad gyűlölni, mint semmilyen más népet sem.

Ez úgy baromság ahogy van. Nagyon divatos ma toleránsnak lenni, de minden divat elmúlik egyszer. Amilyen a mosdó olyan a törülköző, ez viszont egy örök érvényű mondás. Ha egy nép vagy népcsoport többsége tesz érte, hogy szeressem, vagy éppen gyűlöljem akkor szeretni vagy gyűlölni fogom. Az általánosítás ami ma már szinte szitokszónak számít, az emberiség túlélésének egyik legfontosabb eleme. Tudom, hogy a medve veszélyes. Nem találkoztam az összes medvével így általánosítok. De hülye lennék nem általánosítani a korábbi tapasztalatok alapján. Aki meg akar halni az szeresse nyugodtan a medvét és táncoljon be álló farokkal a barlangjába. Persze nem gyűlölöm a medvéket mert nem érdemelték ki. De bármilyen csoportot, népet vagy szubkultúra tagjait hajlandó vagyok tisztelni, szeretni, támogatni vagy akár teljes szívemből gyűlölni ha kiérdemlik azt.

Romániában demokrácia van, a vezetőiket a nép választotta. A képviselők kb 80%-a támogatta a trianon emléknap megszavazását, és ez csak a legutóbbi..

80%.

De felhozhatnám példának a palesztinokat is. Menj ki hozzájuk Gázába és győzd meg őket, hogy ne utálják a zsidókat.