[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
636
908
93
Én tisztán emlékszem amikor 1989-ben a Híradóban mutatták, amint a MH teherautókkal szállítja a lőszert a Román hadseregnek. Két nap alatt elfogyott nekik a sajátjuk a securitate elleni harcokban, legalábbis ezt mondták. Lehet persze, hogy hazudtak... Az illetékes katona még a lőszert is mutatta a kezében. Ez azért nem zárja ki azt, hogy nekünk is kevés volt. Illetve az is lehet, hogy nekik csak szállítási gondjaik voltak bizonyos területekre, ahová mi megtudtuk oldani.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@dudi félre értettem , csak hogy beszéltünk és végére odaírtad , azt hittem nekem szól.

Pár Hadügyminisztert számon kérnék szívesen az "eredmények"-ről hogy mit tett Ön , hogy Magyarország biztonságosabb ország legyen.
A Bázis bezárások és a leépítéseket gondolom csak nem sorolnák fel ... Meg a missziós feladatok is csak kötelezettség nem fejlesztés.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Desertfox nem csak a hadügyminisztériumba kellene számon kérni az illetékeseket. Csak hát egy bizonyos színt felet megjelennek a pár érdekek. Régebben is írtam a egy ország haderejének állapota híven tükrözi az ország egészének állapotát.
Itt amiről beszéltünk ahhoz katonai döntés mellett társadalmi elhatározás is kellett volna. Mivel mindennek árra van. 2000 évekig közbeszédbe meg se jelent Trianon kérdésköre valamint a határon túli magyarság sorsa. 90 évekbe emberek fejébe a hiánygazdásság után nyugati életszínvonal elérése lebegett. A Kádárkorszakra bocsánatos bűnnek számító apró mutyikból lopásokból. Kinőtte magát egy sokkal nagyobb rákfene. Valamint az pár emberek egymásnak való vagyon szét osztása.

Voltak és lesznek lehetőségeink. Egy egészségesen működő magyar állam ellen szomszédaink a mostani viselkedésüknél sokkal vissza fogottabban viselkednének.
De sajnos jelenleg nagyon sok dolog nagyon rosszul működik. Viszont ezen állapot megszüntetésére nincs akarat.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 982
113
Ez a hajó elúszott , ez van lemaradtunk ...

Az a nagy helyzet, hogy a fontos hajókat elengedték és ilyen lehetőség lehet ha csak 20-50 évente van, ami egy ember vagy egy generáció életében nagyon is számít. De abban igazad van, elúszott, lépjünk túl rajta.

"Viszont ezen állapot megszüntetésére nincs akarat."
Ezzel nem értek egyet, de elfogadom véleményed.

Kérdés, hogy ez az akarat kimerül-e a HTKA olvasó- rajongótáborában (mondjuk lehet ha Hende vagy OV is olvassa, nem tudom) vagy kormányzati szinten is létezik ez az akarat, és olyan szinten-e, hogy lényegi változtatásokra legyen képes.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Joker nem az a kérdés hogy az elrabolt terülteket vissza tudjuk e szerezni. Hanem az hogy a meglévő hazát megtudjuk e tartani.
Nem kell nagyot tenni építs kis közösséget és ezekből lehet felfele építkezni.
Mivel ma mikró szinten nincs meg az össze tartás!
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@joker jön a következő 20. év , tudod nem mindig dobhatunk 6-ost :) ÉN probálom a félig teli poharat látni és eddig bevált.
Lásd szerintem 2020 ig lesz itt változás, na már most a Görögöknek készül a 3. mentőcsomag IMF-EU párostól , hála az égnek ezekből kiestünk, ma örömteli hír hogy Dunaffert lehet visszavásároljuk, de lehet nem , kb van 7 évünk hogy valami erősebbet a TEK-nél felállítsunk és szerintem pl. TEK is jó kezdeményezés, csak hát nem hadsereg. 2014 lesznek még durvább változások itt .
És azért nem értek egyet veled <b>nekerdez</b>, csak apró egyszerű példával éljek melyik volt az a kormány amelyik államosított az elmúlt 23 évben , mindegyik eladott.
Ez a kormány visszavette MOL-t , RÁBÁ, VÍZMŰVEK, E-ON gáztározó , UTALVÁNYOS biznisz, sorolhatnám reggelig , mindenki ebben az országban él , nézi de nem látja.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Joker nem az a kérdés hogy az elrabolt terülteket vissza tudjuk e szerezni. Hanem az hogy a meglévő hazát megtudjuk e tartani.
Nem kell nagyot tenni építs kis közösséget és ezekből lehet felfele építkezni.
Mivel ma mikró szinten nincs meg az össze tartás!
Szerintem a határon túli magyarsággal kapcsolatban egyre inkább kisebbségbe szorulnak az olyan vélemények, mint amelyek a rendszerváltás után még előfordulhattak... Szerintem ilyen-olyan formában Mo. többsége kisebb-nagyobb mértékben érzi már a felelősséget értük, az összetartozást és valamilyen szinten a segítség nyújtást is...
Azt meg nem hiszem, hogy bárki -leszámítva szűk kisebbségeket- bármit akarna Mo.-tól, lévén így is többet elvettek már, mint annak bármi értelme lett volna, ebből is van ugye a sok ellentét, mert nem inkább magyarok vannak a szomszédok határain belül, mint fordítva... Ez pedig konfliktus esély, mindaddig, amíg fennáll, legalábbis az EU által támogatott szadizós formában.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Az államosítás témához. Én 32 éves vagyok, mióta az eszemet tudom, arról pofázik mindenki, hogy "mindent eladnak", mekkora baj ez. most valakik elkezdték visszaszerezni, most meg az a baj. Most akkor mi a f.sz?? Az "államosításba" belekötni csak kötözködés. Igenis kell, hogy a desertfox által leírt cégek állami kézben legyenek, mert ezekből lehet akár hadiipart is összehozni (Dunaferr, Rába stb.), ami nagyon is kéne az ilyen román farokméregetéskor,,, ha már a román topikban vagyunk. Én sem vagyok türelmes, már azt akarom, hogy holnap hírdessenek heli tender győztest, már holnapután legyen kész egy magyar fejlesztésű és gyártású tuti PSZH,, hétfőn érkezzen meg az első, a rendelt (persze nem volt rendelés, nehogy valaki félreértse) 5 szállítógépből,,, de sajna ezekhez idő kell... :)
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
<blockquote rel="desertfox">Ez a hajó elúszott , ez van lemaradtunk ...

Az a nagy helyzet, hogy a fontos hajókat elengedték és ilyen lehetőség lehet ha csak 20-50 évente van, ami egy ember vagy egy generáció életében nagyon is számít. De abban igazad van, elúszott, lépjünk túl rajta.

"Viszont ezen állapot megszüntetésére nincs akarat."
Ezzel nem értek egyet, de elfogadom véleményed.

Kérdés, hogy ez az akarat kimerül-e a HTKA olvasó- rajongótáborában (mondjuk lehet ha Hende vagy OV is olvassa, nem tudom) vagy kormányzati szinten is létezik ez az akarat, és olyan szinten-e, hogy lényegi változtatásokra legyen képes.</blockquote>

elszánt és szenvedélyes vagyok, de öregszem, ezért gondolom, hogy ha szomorú is hogy elment a hajó, szárazföldön kisebb az esély a fulladásra. nem biztos, hogy minden lehetőségnek tűnő szarra rá kell ugrani. nem biztos, hogy hülyeség, volt hogy nem húztunk újat a szerbekkel.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 982
113
@joker jön a következő 20. év , tudod nem mindig dobhatunk 6-ost :) ÉN probálom a félig teli poharat látni és eddig bevált.

Ha 2020-ra tervezel valamit akkor nagyon kell sietni, mert 7 év alatt egy rendes rendszeresítést sem szoktak megcsinálni komolyabb méretben komoly felszerelésnél, még akkor sem ha van pénz szarásig.
És nem feltétlenül 20 évente van lehetőség valamit lépni, mert volt ugy-e 1920, ott el volt cseszve az egész, utána 20 év csak végül rosszul sült el a buli, azán `56, kérdés, hogy mennyire lehetett volna elmenni mekkora támogatás mellett milyen következményekkel, aztán egészen 89-ig kellett várni ami 33 év, vagy bejött volna vagy nem de áldozatokkal, aztán újabb 18 év után 2007, na az nagyon el volt b@szva, most meg uborkaszezon.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 982
113
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="desertfox">Ez a hajó elúszott , ez van lemaradtunk ...

Az a nagy helyzet, hogy a fontos hajókat elengedték és ilyen lehetőség lehet ha csak 20-50 évente van, ami egy ember vagy egy generáció életében nagyon is számít. De abban igazad van, elúszott, lépjünk túl rajta.

"Viszont ezen állapot megszüntetésére nincs akarat."
Ezzel nem értek egyet, de elfogadom véleményed.

Kérdés, hogy ez az akarat kimerül-e a HTKA olvasó- rajongótáborában (mondjuk lehet ha Hende vagy OV is olvassa, nem tudom) vagy kormányzati szinten is létezik ez az akarat, és olyan szinten-e, hogy lényegi változtatásokra legyen képes.</blockquote>

elszánt és szenvedélyes vagyok, de öregszem, ezért gondolom, hogy ha szomorú is hogy elment a hajó, szárazföldön kisebb az esély a fulladásra. nem biztos, hogy minden lehetőségnek tűnő szarra rá kell ugrani. nem biztos, hogy hülyeség, volt hogy nem húztunk újat a szerbekkel.</blockquote>

Nem is kell minden lehetőségnek tűnő szarra ugrani, de jó ha van amivel tudsz ugrani ha tényleg lehetőséged van rá. Anélkül mindig a seggeden fogsz ülni és semmit nem ragadsz meg, és 10 évre rá elmondhatjuk / leírhajuk itt egy vita után, hogy "na akkor kellett volna lépni"
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@marton "hétfőn érkezzen meg az első" :D :D nem szívesen de még a keddbe belecsúszhatnak :)

@joker hááát néztem a 2. VH történéseit , az előre látó franciák rendszeresítettek egy rakás Renault tankot még 1933.ban , de technika ugrásokkal és fejlesztésekkel , plusz zuhanó bombázás pontossága, de ez is egyfajta technika fejlesztésnek mondható. a 1933 ban betárazott eszközök sokat nem értek.

Példa vettük 2004ben a grippeneket , ma már E/F ket adnak el a svájciaknak .
Az E/F szerintem bucira veri a C/D variánst,
A végén kell szerintem legfejlettebett és megprobálni a maximum számot , de ne fejletségi szint róvására.

Sorry de kerestem , de nem talátlam volt egy összehosonlitás nyeresen mennyivel tud többet a E/F % -an ( Távolság, Hasznosteher, Hajtómű telj, stb...) AESA radaron kivúl.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
<blockquote rel="xfotel"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="desertfox">Ez a hajó elúszott , ez van lemaradtunk ...

Az a nagy helyzet, hogy a fontos hajókat elengedték és ilyen lehetőség lehet ha csak 20-50 évente van, ami egy ember vagy egy generáció életében nagyon is számít. De abban igazad van, elúszott, lépjünk túl rajta.

"Viszont ezen állapot megszüntetésére nincs akarat."
Ezzel nem értek egyet, de elfogadom véleményed.

Kérdés, hogy ez az akarat kimerül-e a HTKA olvasó- rajongótáborában (mondjuk lehet ha Hende vagy OV is olvassa, nem tudom) vagy kormányzati szinten is létezik ez az akarat, és olyan szinten-e, hogy lényegi változtatásokra legyen képes.</blockquote>

elszánt és szenvedélyes vagyok, de öregszem, ezért gondolom, hogy ha szomorú is hogy elment a hajó, szárazföldön kisebb az esély a fulladásra. nem biztos, hogy minden lehetőségnek tűnő szarra rá kell ugrani. nem biztos, hogy hülyeség, volt hogy nem húztunk újat a szerbekkel.</blockquote>

Nem is kell minden lehetőségnek tűnő szarra ugrani, de jó ha van amivel tudsz ugrani ha tényleg lehetőséged van rá. Anélkül mindig a seggeden fogsz ülni és semmit nem ragadsz meg, és 10 évre rá elmondhatjuk / leírhajuk itt egy vita után, hogy "na akkor kellett volna lépni"

</blockquote>

ezzel egyetértek. viszont. ha megvalósulna az álmunk és sikerülne a németektől leopárdkettőt tarhálni, az elég lenne mindehhez? nem. akkor lehetetlen? nem. csak oda kell tennünk magunkat agyilag, úgy ahogy az elmúlt három évtizedben soha. túl kell lépni a vérbajos döglődésen és meg kell előzni a kort.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 982
113
A Leo2-tarhálás nem is rossz lépés, nem lenne elég mindenre de evolúciós lépésnek számítana azon a téren. Csak épp azok is ne jussanak a T72, Mig, Mi sorsára, mert akkor nincs értelme az egésznek.
Nekem még tetszett volna a Dél-Afrikai kiárusításról, hogy egy táska kenőpénzért, 10 éven keresztül kajáért meg valami apróért részletre elhozni mindent, de itt leugattak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 322
68 546
113
doca:
5 év és 2 konzervgyári munkahely van mögöttem. Láttam többféle gyártmányú töltő és fedelezőgépet, gyártósort. Kizárt hogy át lehetne alakítani. (azt is figyeltem lehetne e?) Mit töltenél bele? Csak 1-2 féle lekevert massza megy bele ömlesztve. Nincsenek rétegek. A konzerv doboza papírvékony, és talán max 20 cm magas férne be (kb max a nagydoboz 1200gr) + pár centi. Utána fedelezőgép. Rátesz egy sima lapkát aminek a szélét rágyűri a dobozra. Utána a többi része a sornak ami nekünk már nem lényeg. Kb 80mm a kis doboz átmérője, a nagyé 120mm kb ennyi a hasonlóság.

desertfox: Azokat a Scudokat emlékszem villámgyorsan ki kellett vonni fegyverzetcsökkentés miatt.:)

Dudi:
Nem rosszindulatból írtam ne értsd félre a 2000-et,de lehet az 3000 is. De 3000 faxa gyerek csodát nem csinálhat. A tiszt urak meg a slepp jó része meg hátul vígadnának. Kivéve talán 10%-ot.
Valaha én is lelkes voltam de az évek alatt kiismertem a rendszert,nem hiszem hogy más alakulatoknál,szerveknél másképp lenne. Kiábrándultam. Nagyon lassan reagálnánk bármire is ami vészhelyzet. Legyen az egy vihar, vagy a "diplomácia más eszközökkel való folytatása". De sereg és fegyverzet lőszer nélkül semmit se lehet csak ábrándozni. Kicsit kedvelem Hendét mert akar valamit mindegy hogy komoly felszerelés e, de nekem még túl civil. De jobb mint Szekeres a 30 éves német teherautóival...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 389
11 371
113
Azért azt se felejtsük el, hogy míg Románia tagja az EUGENDFORnak, Magyarország nem.
http://www.eurogendfor.org/
Ezek a kékkupakosok is könnyen megkeverhetik a szart.
Én úgy gondolom, hogy a közelmúltban történt esemény provokáció volt, és figyelték, hogy Magyarország hogyan reagál rá.
Itthon nagyobb sajtóvisszhang mellett pedig a szépen közeledő választásokra is kihatással lehetett volna. Pár százalékkal talán.
Ha pedig már az itthoni kavarodást elővettem. Romániának, de Szlovákiának, sőt, a EUnak is talán, pont kapóra jöhetne egy belügyi eset, aminek ürügyén békafenntertókat küldhetnének.
Az eszkalációhoz pedig igazából csak az kellene, hogy a magyar fél is visszaüssön.
Például csak az elmúlt hétvégén, csak Délen egy magyar fiút összevertek és felgyújtottak, (Pécsen, ha jól emlékszem), Szentesen egyet megkéseltek, egyet pedig összevertek, mindeközben, a határ másik oldalán is szinte folyamatosak a magyarverések. A délvidéken pedig egyetlen éjszaka alatt három magyart kínoztak meg, egyetlen városban. Kivételesen nm szerbek.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 389
11 371
113
Nem ferdítek.
<i>Kivételesen nm szerbek.</i> Ezzel utaltam az erőforrás, általam egyértelműnek vélt rejtett mivoltára.
Én magyarnak olvastam őket, mindhármukat.
De ha szerbek is voltak, "Bőrük színe volt a bűnük".