[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gaborv

Member
2013. február 2.
141
11
18
Románia hadereje elég méretes, de a technika mennyire lehet karbantartva? Vajh' ott is jellemző a "rohadjon csak szét, nem számít" mentalitás?
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Erre én is kíváncsi lennék... Egyrészt pénzügyi gondok vannak ott bőven, viszont másfelől ott azért egész máshogy állnak hozzá a katonasághoz.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Borisz
http://www.eurogendfor.org/
Nekem ez a szervezett inkább tűnik mediterrán csendőr szervnek.
Hol maradnak belőle az északi államok? Hol maradnak a németek?
Angolok akiknél nagy múltja lehetne a rendcsinálásnak.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Olvastam... De ez érdekesebb...

http://erdely.ma/publicisztika.php?id=148141&cim=valentin_stan_en_a_magyarokat_partolom_ti_pontat
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
http://www.vg.hu/vallalatok/lefujtak-a-verespataki-beruhazast-411358

Bár persze nem hadi, de az aranyból lesz hadianyag , na értitek. Román hír. hogy sz0pták :D
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Eközben Romániában... tovább folytatódik a ****kavarás...

http://erdely.ma/kozeletunk.php?id=149482&cim=allami_segtseget_kernek_a_szekelyfoldi_romanok
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Le...om a bokám...

http://www.arcaspace.com/en/iar111.htm

http://pulispace.blog.hu/2013/09/23/roman_stilus
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Fade
"Nem akarok sokakat elkeseríteni akik 2sör mellett összeháborúznak Romániával, de jelenleg az van, hogy a Román hadsereg F-16ok nélkül is fényévekkel erősebb mint a Magyar."
Tfh., hogy valamelyik székely tüntetésen, pl. most október 27.-én, megismétlődik a "Fekete március"... Csak mondjuk miután a "bajkeverő" székelyek megint fölénybe kerülnek a románokkal szemben, a sereg "véletlenül" belehajt a tömegbe, mielőtt az megadhatná magát... Szerinted mit kéne csinálni (Az nem kérdés, hogy semmit nem tudunk.)? Szerinted mi történne? Milyen retorzió lenne az EU vagy a NATO vagy bárki részéről? Mi lenne a hivatalos román kommunikáció, és ki nem fogadná azt el?
Már nem 1x ki lett tárgyalva, hogy ha lenne bármilyen agresszió, azt nem a magyarok kezdenék... :) Ahogy te is írod... egyébként nincs is mivel.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@zotyek58
Szerintem nem csak tegyük-fel-hogy szintjén lesznek ott gondok... NULLA erővel izmoznak a székelyek a románokkal szemben, erre még az anyaországi kormány is rádob egy lapáttal. Baj lesz ebből, s síráson kívül mást nemigen tehetünk...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
zotyek: Tudod milyenek az ENSZ dolgok? Ennyit ENSZről. Lehetne NATO/EU elé hurcibálni a dolgot és az tényleg jelentős dolog lenne, de itt (is) igen nagy baj az, hogy vezérünk mindenkivel vanhogy kevésbé, van hogy jobban de összebalhézott. Olyan utolsó szövetségeseink is huzogatják a szájukat, ha az Orbánista MOról van szó mint Németország.

Kedvenc külpol mellélépésem a Merkel féle tankos. Merkel ugye kiáll az Orbáni MO mellett, mint ahogy Németek jellemzően ezt megteszik... erre bunkón akkorát rugunk bele és a Német önérzetbe, hogy egy pillanatig én mint aki ismeri a Német öntudatot nem kaptam levegőt. Hát akkor még egy Német aki nem ismeri hanem megéli. Sajtó persze lehozza.
Ezek után nem kell csodálkozni ha következőnek Merkel csöndbe marad. Még a historikusan szövetségeseinket is elmartuk magunktól, mindezt úgy, hogy nem nyertünk rajta semmit. Orbán összehozta.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 186
83 143
113
Már ideje volt......
http://hungarian.ruvr.ru/2013_10_14/Nemetorszag-kioktatta-Bukarestet/
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@Fade :
Lenne egy kérdésem, ha Te "utálsz" egy országot, akkor Te abban az országban esetünkben ( Magyarországon) befektetsz ? ?
AUDI, MERCEDES, OPEL csak nagyobbak, de fokoznám.
Az hogy Energetikai iparból kivásárolnak, kizavarnak ( E-ON vill, E-ONgáz, ELMŰ, GÁZMŰVEK ) és Te azt hagyod , nagyobb nyomás gyakorlás nélkül ? és még be is fektetsz ott ? ? ja biztos ez ésszerű lenne esetükben.

Tudod az hogy mit hozz le a sajtó és az igazság között elég nagy különbség van.
Ez egy darab mint a Színházban. Pl Belügyi darab a Lázár vs Csányi :) az is egy paródia ha átlátod :)

@silurusglanis: semmi nem történik csak egységet próbálnak teremteni és előkészíteni. Na meg időt nyerni. Pl verspataki aranybányát egész jól húzzuk hogy ne termeljék ki.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
zotyek: Tudod milyenek az ENSZ dolgok? Ennyit ENSZről. Lehetne NATO/EU elé hurcibálni a dolgot és az tényleg jelentős dolog lenne, de itt (is) igen nagy baj az, hogy vezérünk mindenkivel vanhogy kevésbé, van hogy jobban de összebalhézott. Olyan utolsó szövetségeseink is huzogatják a szájukat, ha az Orbánista MOról van szó mint Németország.

Kedvenc külpol mellélépésem a Merkel féle tankos. Merkel ugye kiáll az Orbáni MO mellett, mint ahogy Németek jellemzően ezt megteszik... erre bunkón akkorát rugunk bele és a Német önérzetbe, hogy egy pillanatig én mint aki ismeri a Német öntudatot nem kaptam levegőt. Hát akkor még egy Német aki nem ismeri hanem megéli. Sajtó persze lehozza.
Ezek után nem kell csodálkozni ha következőnek Merkel csöndbe marad. Még a historikusan szövetségeseinket is elmartuk magunktól, mindezt úgy, hogy nem nyertünk rajta semmit. Orbán összehozta.

Mi volt ebben a mellélépés ? Legfőképpen mi sértette a német érzékenységet ? Mivel rúgtunk mi bele a németekbe ?
http://www.dw.de/merkels-cavalry-and-orbans-tanks-occupy-touchy-territory/a-16825787

" A day later, on Hungarian radio, Orban took up the unfortunate military reference gauntlet.

"The Germans have already sent one wave of cavalry to Hungary, in the form of tanks. Our request is, please don't send them again. It didn't work out," the conservative prime minister said."

A német öntudat mellett létezik magyar is. És - tudtommal - ez az ország Magyarország. Csupán a Margaréta hadműveletre utalt, aminek tankokkal történt megszállás része nem igazán vitatható ... Az előzményekről és kivitelezésről nem is beszélve.

Az uniós kuplerájban mindenki a maga érdekeit nézi. Ez egy természetes hozzáállás, főleg ha a saját cégeik érdekeit képviseli. Belőlünk (is) élnek, nem is rosszul. Meg kell nézni a jövedelemáramlás irányát és annak mértékét. Sajnos az unió is mellélőtt a csicskaszerep keletiekre osztásával, mert ez előbb-utóbb kontraproduktív lesz.
Szerintem a németek már régen nem állnak mellettünk, gyakorlatilag semmiben. Az uralkodó neoliberális irány No-ban hihetetlenül erős, és ez mint máshol, rendkívül ellenszenvesnek ítéli a nemzeti érzések ébredését.
Ha szolga akarsz maradni akkor nyilván befogod a szádat, ha meg nem, kiállsz az érdekeidért. Ennyi. Nincs ebben semmi felháborító.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Egyébként... Ami sokkal érdekesebb, hogy a HVG-n is a hozzászólások többségéből úgy néz ki, hogy a románokkal szemben nagyjából egységes a vélemény...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Mi volt ebben a mellélépés ?" A valós életben se érdemes belerugni a pl munkatársaidba.... főleg nem fölöslegesen. Főleg nem abban aki az adott szituban melléd állt.

"A német öntudat mellett létezik magyar is."
Ez rendben is van, de Merkel nem rugott bele a Magyar öntudatba sött az adott esetben az Orbáni MO mellé állt.

"Ha szolga akarsz maradni akkor nyilván befogod a szádat, ha meg nem, kiállsz az érdekeidért. Ennyi."

Az kiállás az érdekeidért, hogy tahó vagy?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
desert: "Lenne egy kérdésem, ha Te "utálsz" egy országot, akkor Te abban az országban esetünkben ( Magyarországon) befektetsz ? ?
AUDI, MERCEDES, OPEL csak nagyobbak, de fokoznám."

Nem írtam sehol utálatot, nem is utaltam rá és nem is gondolom így lenne, imo amblokk jelenleg is velünk szimpatizál az átlagnémet a legjobban. Egy példát hoztam a Magyar külpol mellélépésére ami nagyon csúnya volt. Mint ha a Magyarokat lecigányoznák anno az se volt szebb.
A fenti befektetések itt jegyezném meg, hogy messze NO MO legnagyobb befektetője, nem az elmúlt 2év gonosz EU, szemét multik időszakában jöttek ide. Éshamár imo jelenleg MO legnagyobb baja a katasztrofális beruházási ráta, ennek viszont egyik fő oka a fenti. Ki akar ott befektetni ahol holnap kitalálnak egy adót aztán befetetett 100at de 0haszonnal adhatja el. Nemhogy a multi, én sem.

"Tudod az hogy mit hozz le a sajtó és az igazság között elég nagy különbség van."
A sajtó lehozta, szó szerint azt amit mondott. Ez egy olyan téma a németeknél mindha minket le büdös cigányoznak. Nem kell azt magyarázni.