[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
A hegyivadászok így lőnek. Tár alját fogva, könyököt deréktájra támasztva.
A sílécek használatosak. A tavaly előtt Hargita fürdőn láttam egy szakasznyi ilyen katonát. Valamennyin ez a csatolos fa léc volt. Nem lennének rosszak azok, csak folyton kell vaxolni az alját, mert különben nem csúszik.
Az a kötés letöri a lábad, elég egy rossz lépés!
Láttam olasz hegyivadászokat sílécen, hidd el nem így néztek ki!
 
  • Tetszik
Reactions: kamm
K

kamm

Guest
A hegyivadászok így lőnek. Tár alját fogva, könyököt deréktájra támasztva.
Ezt a derektamaszt eroltettek harminc eve is, de nem sileceken (meg szerintem akkor is hülyeség volt, de ez magánvélemény, en magas vagyok, nekem ostobasag volt.) A tar aljanak markolaszasa meg egy vicc, az elso lovestol szanaszet megy majx a tobbi, soba nem fog tudni igy iranyra tartani.

A sílécek használatosak. A tavaly előtt Hargita fürdőn láttam egy szakasznyi ilyen katonát. Valamennyin ez a csatolos fa léc volt. Nem lennének rosszak azok, csak folyton kell vaxolni az alját, mert különben nem csúszik.

Hat ez az, kabe 80 eves technika. Nem sieltem vagy 15 eve - mar a 80-as evek vegetol snowboardozom - , de ilyen szart max retro sielokon latsz, komolyan. :) No meg ezzel a cuccal nem fog eleseket fordulni, a fa lec joval hamarabb feladja, mint a kompozit muag stb.
 
K

kamm

Guest
Az a kötés letöri a lábad, elég egy rossz lépés!
Pontosan avagy az a hurka falec torik szarra elobb.
Láttam olasz hegyivadászokat sílécen, hidd el nem így néztek ki!
Sot, mar 1990 korul sem igy neztek ki, baszki, en is lattam oket gyakorolni az olaszoknal, amolyan show volt a helyieknek kabe, iszonyat komoly sielo volt mindegyik, lezart, eletveszelyes helyeken zuztak lefele fegyverrel, mindennel, korrekt, modern szerkoban, napi gyakorlatkent.

Amugy megmondanom, miert hasznalnak ilyen szemetet ezek a szerencsétlen romanok: mert erre kepes a helyi ipar, nem tobbre ill erre van penz.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 003
113
Sajnos megint igazad van.:(
Mondom, Juhász Ferenc úgy ki volt kelve magából a magyar haderőfejlesztések miatt, hogy a hallgató azt hihette, hogy mindjárt agyvérzést kap. És ebből lenne HM miniszter, a felől ne legyen kétsége senkinek. Vagy ha nem ez a majom, akkor lenne száz másik hasonló eszmeiségű, aki vállalná. Jobb ha nem tudjuk meg, hogy mi lenne ha...
Az egy hazáruló banda volt és most is az....
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 652
113
Az oroszok gazdasagat husz, de inkabb otven eve probaljak errol a kozepkori, osdi, asvanykincsek eladogatasabol elo, parazita gazdasagi modellrol atallitani egy modern, hozzaadott erteket termelo, tudasalapu, fejlett ipari gazdasagra, de az istennek sem sikerül.
A kutyának nem kellenek az oroszok, mert amijuk van, azt ugyis eladjak, mi meg kifizetjuk es kesz. Sok valasztasuk nincs, mert ha nem adnak el, akkor ehen halnak, mi meg max megvesszuk mastol.
Az oroszok sosem lesznek olyan helyzetben, hogy diktaljanak, nem veletlenul nagyon elonyos uzlettel vettek ra az "aramlatokra" is a nyugati partnereket.
A nemetek nem akarnak feszültséget senkivel, mert az árt az uzletnek, a nyugalomnak meg a szepsegunknek. :D
Ebben mi magyarok, meg a csehek ill szlovakok egyetértünk velük szerintem, ezt Mutti is jól tudja.

Elobb-utobb mindegyik orosz számára vilagos lesz az eletszinvonalbeli kulonbseg egy orosz kisvaros meg egy magyar, plane nemet kozott, akkor ugyis elkergetik az eppen aktualis uralkodojukat es megint egy masik jon a nyakukba.

Oroszországban sosem volt semmiféle demokrácia, nem is értik, hogyan működik, a hatranyait latjak, mert azt veri az agyukba a TASZSZ, az Interfax avagy a Novosti - az előnyeit a filmeken meg ha utaznak...
Jo sansszal Nyugat- es Kozep-Europa meg akkor is vidaman eli majd kenyelmes eletet, amikor Oroszorszag mar a harmadik diktatoran megy keresztul Putyin után. :)



:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and Pogány

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Ha Putyin azt mondaná, szankció a titánra nem lenne több műholdotok, de az ISS legénységének is is űrubert kellene hívnia ami lehozza őket. Nem is értem miért nem szívatja meg ezzel az USA-t. Noob Putyin.
Mert magát is megszivatná ezzel.
A műholdak csak kis részét képezi a titán. Ami oda kell, simán bontott 'scap' anyagból is meg lehetne oldani. De az indításoknál már elért jelentős árcsökkenéssel akár teljesen is kiváltható lenne, ha úgy hozná..

A CrewDragon már szolgálatban, a Starliner is nemsokára, és jön a Dream Chaser is. Már elmúlt az időszak amikor rájuk voltak utalva..
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: ogretankHU and kamm

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Mert magát is megszivatná ezzel.
A műholdak csak kis részét képezi a titán. Ami oda kell, simán bontott 'scap' anyagból is meg lehetne oldani. De az indításoknál már elért jelentős árcsökkenéssel akár teljesen is kiváltható lenne, ha úgy hozná..

A CrewDragon már szolgálatban, a Starliner is nemsokára, és jön a Dream Chaser is. Már elmúlt az időszak amikor rájuk voltak utalva..

Szerintem nem akarja elveszteni a maradék piacot.
 
K

kamm

Guest
Ha Putyin azt mondaná, szankció a titánra nem lenne több műholdotok, de az ISS legénységének is is űrubert kellene hívnia ami lehozza őket. Nem is értem miért nem szívatja meg ezzel az USA-t. Noob Putyin.
Kevesebb orosz kamu hirt kellene olvasnod, mar mondtam tobbszor is. :)

FYI nincs olyan anyag a vilagon, amit csak az oroszoktol lehetne megvenni, raadasul az oroszok barmit eladnanak, csak jo penzt kapjanak érte.

Az ISS nemzetközi, az oroszoknak nincsen sajat urallomasuk hosszu-hosszu ideje.
Minden Szojuz trip tobbsege orosz legenyseg mar, nekik sokkal nagyobb szukseguk van erre, mint vica versa. Ket okbol is: penzt keresnek vele, amibol ki tudjak fizetni az ISS reszveteluket, másrészt a Mir 2001 ota nincs, azota csak az ISS van, egyhamar nem is lesz penzuk sajatra megint.
Szivjak is a foguk, hogy mostantol mar nem kellenek tovabb...
Amugy identol mar csak SpaceX meg Boeing viszi az amerikai ill europai NATO tagok urhajosait. a ruszkik csak magukat viszik mar most is. :)
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 200
5 141
113
A hegyivadászok így lőnek. Tár alját fogva, könyököt deréktájra támasztva.
A sílécek használatosak. A tavaly előtt Hargita fürdőn láttam egy szakasznyi ilyen katonát. Valamennyin ez a csatolos fa léc volt. Nem lennének rosszak azok, csak folyton kell vaxolni az alját, mert különben nem csúszik.

Nem tudom lőtt már valaki román AK-val? Ami az én kezemben volt abban úgy lötyögött a tár hogyha így lőttem volna a célpont lett volna a legnagyobb biztonságban, a madarak és vakondok viszont retteghettek...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Mert magát is megszivatná ezzel.
A műholdak csak kis részét képezi a titán. Ami oda kell, simán bontott 'scap' anyagból is meg lehetne oldani. De az indításoknál már elért jelentős árcsökkenéssel akár teljesen is kiváltható lenne, ha úgy hozná..

A CrewDragon már szolgálatban, a Starliner is nemsokára, és jön a Dream Chaser is. Már elmúlt az időszak amikor rájuk voltak utalva..

Kevesebb orosz kamu hirt kellene olvasnod, mar mondtam tobbszor is. :)

FYI nincs olyan anyag a vilagon, amit csak az oroszoktol lehetne megvenni, raadasul az oroszok barmit eladnanak, csak jo penzt kapjanak érte.

Az ISS nemzetközi, az oroszoknak nincsen sajat urallomasuk hosszu-hosszu ideje.
Minden Szojuz trip tobbsege orosz legenyseg mar, nekik sokkal nagyobb szukseguk van erre, mint vica versa. Ket okbol is: penzt keresnek vele, amibol ki tudjak fizetni az ISS reszveteluket, másrészt a Mir 2001 ota nincs, azota csak az ISS van, egyhamar nem is lesz penzuk sajatra megint.
Szivjak is a foguk, hogy mostantol mar nem kellenek tovabb...
Amugy identol mar csak SpaceX meg Boeing viszi az amerikai ill europai NATO tagok urhajosait. a ruszkik csak magukat viszik mar most is. :)
Látom nem jött át. Ha nincs orosz titán ilonmaszk építheti a kályhacsöveit vasbúl. Persze, össze lehetne kaparni a titánt, csak utána 10x drágább lenne egy indítás.

Mindeközben az oroszok töredék áron tolhatnák föl a műholdakat.

Az űr egyre fontosabb hadszíntér lesz. A stralink már tolja, hogy a világon bárhol "cenzúrázatlan" internetet ad. Vagyis USA által cenzúrázottat. Kíváncsi leszek a reakciókra amint elkezdik betolni nagy tételben az oroszokhoz és a kínaiakhoz. Gyanítom hamarosan mennek föl a starlink zavarók.
 

AlbaRegia

Well-Known Member
2019. december 23.
408
1 076
93

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Látom nem jött át. Ha nincs orosz titán ilonmaszk építheti a kályhacsöveit vasbúl. Persze, össze lehetne kaparni a titánt, csak utána 10x drágább lenne egy indítás.

Mindeközben az oroszok töredék áron tolhatnák föl a műholdakat.

Az űr egyre fontosabb hadszíntér lesz. A stralink már tolja, hogy a világon bárhol "cenzúrázatlan" internetet ad. Vagyis USA által cenzúrázottat. Kíváncsi leszek a reakciókra amint elkezdik betolni nagy tételben az oroszokhoz és a kínaiakhoz. Gyanítom hamarosan mennek föl a starlink zavarók.
Látom nem jött át, de az űrszektor egyre kevésbé használja a titánt, főleg a kompozit anyagok elterjedése óta.
A spaceX Falcon9 rakétán a legnagyobb elem ami titán, a négy komány rács, de az is kiváltható, csak max minden alkalommal cserélni kéne.
Az új Starships meg rozsdamentes acélból épűl.
A hajtóműveknél használnak még titánt, de elég kis arányban, mert nehezen megmunkálható.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and kamm
T

Törölt tag 008

Guest
Látom nem jött át, de az űrszektor egyre kevésbé használja a titánt, főleg a kompozit anyagok elterjedése óta.
A spaceX Falcon9 rakétán a legnagyobb elem ami titán, a négy komány rács, de az is kiváltható, csak max minden alkalommal cserélni kéne.
Az új Starships meg rozsdamentes acélból épűl.
A hajtóműveknél használnak még titánt, de elég kis arányban, mert nehezen megmunkálható.
Erről tényleg lemaradtam. Tengeralattjárok sem használják már?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 374
113
..........
Ha Putyin azt mondaná, szankció a titánra nem lenne több műholdotok, de az ISS legénységének is is űrubert kellene hívnia ami lehozza őket. Nem is értem miért nem szívatja meg ezzel az USA-t. Noob Putyin.
Az csak egy városi legenda hogy az oroszok nélkül nincs elég titán. A titán az egyik leggyakoribb elem a földön. A földkéreg 0,6 % -a titán. Csak gazdaságossági kérdés, hogy honnan veszik. Egy orosz export tilalommal csak az orosz termelőket szívatná meg.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: kamm and ogretankHU

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Erről tényleg lemaradtam. Tengeralattjárok sem használják már?
Ott kevésbé számít a tömeg, és ha jól tudom, csak az Oroszok építettek titánból tengeralattjárot.
Szerintem titánra még a repülésben azon belül is érdemben a katonai szektorban, és hajtómű gyártásban van szükség, de ott is kiváltják az olcsobb vagy jobban megmunkálható anyagokkal. Karbon, kerámia, kompozitok.

De ha Putyin mégis embargózna az USA megtalálná a módját
, hogy beszerezze, ahogy a hidegháború alatt is megoldották az SR71-hez.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 559
32 050
113
A hegyivadászok így lőnek. Tár alját fogva, könyököt deréktájra támasztva.
A sílécek használatosak. A tavaly előtt Hargita fürdőn láttam egy szakasznyi ilyen katonát. Valamennyin ez a csatolos fa léc volt. Nem lennének rosszak azok, csak folyton kell vaxolni az alját, mert különben nem csúszik.
Az a telemark kötés. Szabadon mozog a sarok, mert kanyarban elvileg térdel az egyik lábaval, majd a másikkal. Ők nem tudom, hogyan használják. Illetve ezzel a kötéssel lehet túrázni is a hóban. Fókával, vagy tapadówaxal. Ilyenkor is emelkednie kell a saroknak mint a sífutásnál. Ettől persze egy ósdi szar. Főleg a dióverő hikoriléc.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Kedves Negan!

Igazad van.
Túl toltam a biciklit.
Csak az érme egyik oldalát néztem, holott kettő van.
Máskor jobban figyelek.
Bocs.
Részemről a vita lezárva.

Üdvözlettel:
Kétkedő

U.i: Azért itt üzentem Neked, mert más módon nem tudtalak elérni.