[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 543
113
Akkoriban azt mondtak nincs mar hatar, nincs hatarellenorzes, Schengenben nem kell hatarorseg.
Na most akkor ha nincs haboru lehet oszolni kerem. Ha epp nem lett volna Irak vagy Afganisztan a jenkiknek akkor meg ennyi se maradt volna, egy ilyen lazabb evtized megpecsetelte volna a sereg sorsat. Orszag vedelmere kepes egysegeket nem is akartak, mondvan mindenki Nato tag, csakis konnyu, misszios egysegeket.
Csak a NATO elvárások változtak és a NATO új ellenségképe Oroszország és mást várnak el a kis országoktól. (főleg azt, hogy náluk vegyél sok csillivilli technikát jó pénzért)
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
A 61-es román hegyivadászdandár pár katonája egy kép erejéig pózol, bemutatva azt a pozíciót ahogyan álló helyzetben lőnek síléccel a lábukon. A képek magukért beszélnek...
Dátum: 2021 jan. 21-22
Helyszín: Dornavátra

145518861_3690812194346491_1202580937217815175_o.jpg
145944552_3690812257679818_852780989352357460_o.jpg
145603543_3690812361013141_6043438054910214507_o.jpg
Az a kötés :)
 
  • Vicces
Reactions: kamm

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ha lenne nekünk legalább egy ezrednyi Maderspach Viktorunk, nem is aggódnék.
Micsoda katona volt és milyen könyveket írt! És ezt tiltotta olvasni a "magyar" vezetés majd 50 évig.
Németek voltak vér szerint, magyarok lettek. Igaz ehhez kellett egy "lovagias" pof a nagymamának egy német (osztrák) tiszttől :rolleyes:.
Az összes könyve megvan és mindent évente elolvasom , ismerem az életét , voltam Vaspatakon a szülői ház ma is áll és már jártam a déli Kárpátokban Petrozsénytől Vaspatakig ! Igen bár lenne belőle egy ezrednyi ma is !
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Az összes könyve megvan és mindent évente elolvasom , ismerem az életét , voltam Vaspatakon a szülői ház ma is áll és már jártam a déli Kárpátokban Petrozsénytől Vaspatakig ! Igen bár lenne belőle egy ezrednyi ma is !
Sajnos én csak Az oláhok vérnyomában és Menekülésem Erdélyből olvastam. De be fogom pótolni mulasztásom, azt ígérem.
Legalább annyi elégtétele volt ennek a nagy hazafinak, hogy még életében - még ha ideiglenesen is - visszatért Erdély egy része. Szerencse nem érte meg a románok újabb bitorlását.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Csak a NATO elvárások változtak és a NATO új ellenségképe Oroszország és mást várnak el a kis országoktól. (főleg azt, hogy náluk vegyél sok csillivilli technikát jó pénzért)
Oroszország mindig is a nyugat ellensége volt. Ha nem másért, mert ott ül az irdatlan ásványkincsen, ami adna még plusz 100 évet a III. német(angolszász)-római birodalomnak. Ha nem lesz meg ez, nagyon hamar véget fog érni a projekt. És nem Kína miatt!
 
T

Törölt tag 008

Guest
Kijelentették, hogy támogatják a LMBQT-advbdsfffdgh-t és megtették. Kijelentették, hogy a bevándorlók akik bent vannak kapnak állampolgárságot, kijelentették a fegyvertartás szigorítását, megtették. Kijelentették, hogy vissza akarják szorítani a " hate speechet" megtették. Igazából amit ígértek eddig csinálják....
Ja igen a hülyeségeket rekord sebességgel.
"Csak a diktátorok kormányoznak rendeletekkel én nem fogok" Dzsóbájden mielőtt aláírt 43 rendeletet másfél hét alatt. De kimaradtak a kisemberket védő intézkedések, sőt valami 1400 megnemkapott dollárt is emlegetnek.

Szerencsére nem az én kormányom.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Akkoriban azt mondtak nincs mar hatar, nincs hatarellenorzes, Schengenben nem kell hatarorseg.
Na most akkor ha nincs haboru lehet oszolni kerem. Ha epp nem lett volna Irak vagy Afganisztan a jenkiknek akkor meg ennyi se maradt volna, egy ilyen lazabb evtized megpecsetelte volna a sereg sorsat. Orszag vedelmere kepes egysegeket nem is akartak, mondvan mindenki Nato tag, csakis konnyu, misszios egysegeket.
Hát igen. Erről beszélek én is. Ha nem hallom Juhász Ferikének a rádióbéli megnyilvánulását akkor el is hinném amit Wilson itt ismételget. De hallottam. És olyan ordináré módon és gyűlölettel beszélt az egész Honvédség fejlesztéséről, hogy ezek után mondhat nekem bárki bármit az ellenzéki 2%-os kötelezettségéről, de én nem hiszem el.
Ezek ugyanazok akik 1918-19-ben szétverték a magyar Honvédséget és átjátszották az ország 2/3-át idegen országoknak, csak azért mert éppen ott ezek a befogadott népségek éppen éppen csak többségben, (vagy egyáltalán nem többségben) voltak.
Annyira érezték, hogy vaj van a fejükön, hogy egy részük kipucolt Nyugatra (többek között Bécsbe is, pl. Károlyi, akit a családja ki is tagadott) és onnan okádtak Magyarországra. Másik részük a nagy Szovjet embertelenségbe, mint Kun Béla is, hogy kiélje szadista hajlamait.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
1 lej most kb 75 forint
Azért a 3212 lej 73Ft-jával, annyira nem tűnik olyan hűdesoknak, főleg úgy, hogy azt írja, hogy ebben minden pótlék benne van... gondolom az ugrásokért is jár valami... ez így 235 rugó... altisztnek...
Gondolom kaparnak érte, hogy kijussanak misszióba rendesen, hacsak nem őket viszik egyfolytában...
Kint a bő másfél misi már rendben van...

A másik, ami pl. nekem szemet szúrt, hogy jó nagyot letör a végéből az adómanó... :D
5490-ből marad 3212... az 58,5%... nálunk kb. a kétharmada meg szokott maradni, ha jól számolok...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 725
113
Nézd nem két bites kormánypropagandáról van szó. Amiből kiindulunk azok tények. A balos kormányok nem akartak kilépni a NATO-ból, de regnálásuk idején nem volt fontos a HM fejlesztése (még azt a 100 egynéhány T-72 is Iraknak ajándékozták amit a FIDESZ szerzett be - Szekeres Imrus volt a potentát ha jól emlékszem). Legfeljebb az expediciós képességek fejlesztése/fenntartása amire hajlandók áldozni. Mondván, hogy nincs kérem itt senki a környéken akitől tartani kellene, na meg a NATO úgy is megvéd. Hallgasd meg a Juhász Ferenc interjút és le fog jönni, hogy most is ez a mantrájuk.

2016 előtt, senki nem kérte a haderő fejlesztést. A demokratáknak nem volt és nem is szívügyük a kis államok katonai képességének növelése (kivéve talán Lo. és Ro - utóbbi nekünk szívás). Trump volt aki kikötötte, hogy aki akar NATO-t az toljon be a hadseregbe 2% GDP arányos fejlesztést.
Talán meg kéne nézned a baloldal múltbeli tetteit és utána támadni, hogy kormánypropagandát folytat mindenki aki meri értékelni a hazaáruló baloldal tetteit.

Kicsit mintha kevernéd a dolgokat...
"100 egynéhány T-72" 2014-ben és utána lett eladva az Excalibur Defense-nek...
77 db T-72-es lett eladva Iraknak 2005-ben.
1996-ban Keleti György vett 100db T-72-est Fehérorszországból.
1990-ig 134 db T-72 lett rendszeresítve.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Kicsit mintha kevernéd a dolgokat...
"100 egynéhány T-72" 2014-ben és utána lett eladva az Excalibur Defense-nek...
77 db T-72-es lett eladva Iraknak 2005-ben.
1996-ban Keleti György vett 100db T-72-est Fehérorszországból.
1990-ig 134 db T-72 lett rendszeresítve.
Ha jól tudom a FIDESZ vett 2000 környékén 120 T-72-est. Vagy csak az ő idejükben szállították le az előző megrendelést? Minden esetre ezt annak idején a sajtó/média friss beszerzésként tálalta. És Iraknak nem eladva lett, hanem ajándékozva (Szekeres Imrus nagyobb dicsőségére), hogy az új "független" haderejét felépítse. Ezen tankok egy része aztán az ISIS állományában tűnt fel, mivel a hős irakikak hátrahagyva menekültek.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 627
5 377
113
Ha jól tudom a FIDESZ vett 2000 környékén 120 T-72-est. Vagy csak az ő idejükben szállították le az előző megrendelést? Minden esetre ezt annak idején a sajtó/média friss beszerzésként tálalta. És Iraknak nem eladva lett, hanem ajándékozva (Szekeres Imrus nagyobb dicsőségére), hogy az új "független" haderejét felépítse. Ezen tankok egy része aztán az ISIS állományában tűnt fel, mivel a hős irakikak hátrahagyva menekültek.
Az utolsó T-72 beszerzés a Horn kormány alatt volt. 100 db Belorusz hk. -t vettek. A probléma csak az volt vele, hogy a 100 db 5 különböző verzió.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 725
113
Ha jól tudom a FIDESZ vett 2000 környékén 120 T-72-est. Vagy csak az ő idejükben szállították le az előző megrendelést? Minden esetre ezt annak idején a sajtó/média friss beszerzésként tálalta. És Iraknak nem eladva lett, hanem ajándékozva (Szekeres Imrus nagyobb dicsőségére), hogy az új "független" haderejét felépítse. Ezen tankok egy része aztán az ISIS állományában tűnt fel, mivel a hős irakikak hátrahagyva menekültek.

Az elmúlt 30 évben egyetlen T-72 beszerzés volt. A 100 db fehérorosz T-72-es 1996 nyarán érkezett meg Magyarországra.

A 2005-ben Iraknak ajándékozott 77 db T-72-est átadás előtt fel kellett újítani. A felújítást a gödöllői Currus Rt.-nél végezték kb. 642 millió Ft-ért, melyet a amerikaiak fizettek, az amerikai kormány által Iraknak nyújtott segélykeret terhére.

A 2014-ben és utána eladott T-72-esek meg a cseh Excalibur Defense-től állítólag Ukrajnába kerültek...
 
K

kamm

Guest

Ez az egesz nagyon kemeny, baszki, tisztara, mint egy Ceau-light propaganda kiadvany.
Ilyen szerkoban kabe ket ora alatt mozgaskeptelenne fagynanak a hegyekben, az a hurka kotes meg silec kombo, ahogy mondod, az a labszarvedo (!) vagy mi a szosz, az az egesz total instabil, amator beallas, a tar markolaszasa stb.
Egy vicc az egesz, nekem gyanus, hogy direkt csinaljak, ennyire nem lehet total csehszlovak az egesz.

A 61-es román hegyivadászdandár pár katonája egy kép erejéig pózol, bemutatva azt a pozíciót ahogyan álló helyzetben lőnek síléccel a lábukon. A képek magukért beszélnek...
Dátum: 2021 jan. 21-22
Helyszín: Dornavátra

145518861_3690812194346491_1202580937217815175_o.jpg
145944552_3690812257679818_852780989352357460_o.jpg
145603543_3690812361013141_6043438054910214507_o.jpg
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ez az egesz nagyon kemeny, baszki, tisztara, mint egy Ceau-light propaganda kiadvany.
Ilyen szerkoban kabe ket ora alatt mozgaskeptelenne fagynanak a hegyekben, az a hurka kotes meg silec kombo, ahogy mondod, az a labszarvedo (!) vagy mi a szosz, az az egesz total instabil, amator beallas, a tar markolaszasa stb.
Egy vicc az egesz, nekem gyanus, hogy direkt csinaljak, ennyire nem lehet total csehszlovak az egesz.
A hegyivadászok így lőnek. Tár alját fogva, könyököt deréktájra támasztva.
A sílécek használatosak. A tavaly előtt Hargita fürdőn láttam egy szakasznyi ilyen katonát. Valamennyin ez a csatolos fa léc volt. Nem lennének rosszak azok, csak folyton kell vaxolni az alját, mert különben nem csúszik.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Oroszország mindig is a nyugat ellensége volt. Ha nem másért, mert ott ül az irdatlan ásványkincsen, ami adna még plusz 100 évet a III. német(angolszász)-római birodalomnak. Ha nem lesz meg ez, nagyon hamar véget fog érni a projekt. És nem Kína miatt!
Az oroszok gazdasagat husz, de inkabb otven eve probaljak errol a kozepkori, osdi, asvanykincsek eladogatasabol elo, parazita gazdasagi modellrol atallitani egy modern, hozzaadott erteket termelo, tudasalapu, fejlett ipari gazdasagra, de az istennek sem sikerül.
A kutyának nem kellenek az oroszok, mert amijuk van, azt ugyis eladjak, mi meg kifizetjuk es kesz. Sok valasztasuk nincs, mert ha nem adnak el, akkor ehen halnak, mi meg max megvesszuk mastol.
Az oroszok sosem lesznek olyan helyzetben, hogy diktaljanak, nem veletlenul nagyon elonyos uzlettel vettek ra az "aramlatokra" is a nyugati partnereket.
A nemetek nem akarnak feszültséget senkivel, mert az árt az uzletnek, a nyugalomnak meg a szepsegunknek. :D
Ebben mi magyarok, meg a csehek ill szlovakok egyetértünk velük szerintem, ezt Mutti is jól tudja.

Elobb-utobb mindegyik orosz számára vilagos lesz az eletszinvonalbeli kulonbseg egy orosz kisvaros meg egy magyar, plane nemet kozott, akkor ugyis elkergetik az eppen aktualis uralkodojukat es megint egy masik jon a nyakukba.

Oroszországban sosem volt semmiféle demokrácia, nem is értik, hogyan működik, a hatranyait latjak, mert azt veri az agyukba a TASZSZ, az Interfax avagy a Novosti - az előnyeit a filmeken meg ha utaznak...
Jo sansszal Nyugat- es Kozep-Europa meg akkor is vidaman eli majd kenyelmes eletet, amikor Oroszorszag mar a harmadik diktatoran megy keresztul Putyin után. :)