[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Még annyit Wilson, hogy az a Demokrata mértékadó elemző aki a tavaly nyilatkozott és kritizálta a magyar haderőfejlesztést, azt olyan kontextusban tette, hogy ez veszélyes, mert Orbánnak irredenta elképzelései vannak. Na most eszek kerültek hatalomra. És van is szavuk az adminisztrációban.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 752
3 963
113
Már elnézést de ez hülyeség már miért számolnák fel a honvédséget a NATO tagjai vagyunk a NATO-l ha esetleg hatalomra kerül az ellenzék sem fog kilépni.Már pedig a NATO tagsághoz kell egy honvédség is ráadásul ehhez már a NATO elvárás miatt nem elég egy víztisztító képesség hanem egy ütőképes honvédség kell.
Csak szólok, hogy Feri király a határőrséget is felszámolta. Így van realitása a honvédség felszámolásának is részükről.☹️
 
W

Wilson

Guest
Nézd nem két bites kormánypropagandáról van szó. Amiből kiindulunk azok tények. A balos kormányok nem akartak kilépni a NATO-ból, de regnálásuk idején nem volt fontos a HM fejlesztése (még azt a 100 egynéhány T-72 is Iraknak ajándékozták amit a FIDESZ szerzett be - Szekeres Imrus volt a potentát ha jól emlékszem). Legfeljebb az expediciós képességek fejlesztése/fenntartása amire hajlandók áldozni. Mondván, hogy nincs kérem itt senki a környéken akitől tartani kellene, na meg a NATO úgy is megvéd. Hallgasd meg a Juhász Ferenc interjút és le fog jönni, hogy most is ez a mantrájuk.

2016 előtt, senki nem kérte a haderő fejlesztést. A demokratáknak nem volt és nem is szívügyük a kis államok katonai képességének növelése (kivéve talán Lo. és Ro - utóbbi nekünk szívás). Trump volt aki kikötötte, hogy aki akar NATO-t az toljon be a hadseregbe 2% GDP arányos fejlesztést.
Talán meg kéne nézned a baloldal múltbeli tetteit és utána támadni, hogy kormánypropagandát folytat mindenki aki meri értékelni a hazaáruló baloldal tetteit.

Nem értem teljesen egyértelmű a helyzet Bindenék egyértelműen kijelentették marad a két százalék Ennyi ebben a tekintetben azt folytatják amit Trump elkezdett .Szerintem nem tudom egyszerűbben elmagyarázni neked hiába kerül az ellenzék hatalomra még ha akarná sem tudná leépíteni a honvédséget mert a NATO elvárásokat,követelményeket és a saját vállalásainkat teljesíteni kell.Teljesen más időket élünk most mint amikor a mostani baloldal volt hatalmon más lett a NATO és teljesen mások a NATO álltal tőllunk elvárt képességek.Ezen nem tudom mit nem lehet megérteni:).?
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Nem értem teljesen egyértelmű a helyzet Bindenék egyértelműen kijelentették marad a két százalék Ennyi ebben a tekintetben azt folytatják amit Trump elkezdett .Szerintem nem tudom egyszerűbben elmagyarázni neked hiába kerül az ellenzék hatalomra még ha akarná sem tudná leépíteni a honvédséget mert a NATO elvárásokat,követelményeket és a saját vállalásainkat teljesíteni kell.Teljesen más időket élünk most mint amikor a mostani baloldal volt hatalmon más lett a NATO és teljesen mások a NATO álltal tőllunk elvárt képességek.Ezen nem tudom mit nem lehet megérteni:).?
Adja isten, hogy neked legyen igazad. De talán az lenne a legjobb, ha nem tapasztalnánk meg milyen a HM működése, ha a baloldal van hatalmon.
 
W

Wilson

Guest
Adja isten, hogy neked legyen igazad. De talán az lenne a legjobb, ha nem tapasztalnánk meg milyen a HM működése, ha a baloldal van hatalmon.
Értsd meg ebben az ellenzéknek amennyiben hatalomra kerül nem lesz választási lehetősége.Amúgy én személy szerint nem hiszek a kormányváltásban mivel O.V-k még van egy éve a választásokig.Reálisan nézve egy szűk kormánytöbbsége lesz a Fidesznek a parlamentben
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Értsétek már meg ennek a NATO miatt ennek nincs semmi realitása.
Figyelj. Lehet hogy a tagok 90%-ánál elvárt lesz a 2%. DE Mo. más eset. Mi tüske vagyunk 1000 éve nyugat körme alatt. Nem egyszer kívánták a vesztünket, és tettek is érte, ha módjuk volt rá. Csak, hogy Trianont említsem. Még Ausztria is kapott az országunkból (holott ő is pont olyan háborús "bűnös" volt mint mi) csak, hogy nehogy legyen egy olyan szomszéd aki az esetleges revíziós törekvésünkben támogasson, akár hallgatólagosan. Szóval az Atlanti rend képviselőinek mi nem vagyunk fontosak. Mondhatnám úgy is, ha nem lennénk, még örülnének is. Most bevettek a NATO-ba mert itt vagyunk. De hidd el nem a magyarság iránt érzett szeretetük motiválta döntésüket.

Ha minden áron kell vetíteni a 2%-os fejlesztéseket, akkor amit lehet a balosok áttolnak a külföldi missziós képességbe, a többit pedig elmaszatolják, mondván, hogy nincs pénz a fejlesztésre, de majd bepótoljuk. Ezt tették 2002-2010 között is. Mindent megígértek azzal, hogy, majd fejlesztenek. Aztán a nyugat nem szólt semmit. Most sem fog. Az ők kutyájuk kölyke a társaság. Meg legalább nem lesz egy olyan honvédelme Mo-nak ami az esetleges szomszédokon keresztüli zsarolást le tudja nullázni.
 
W

Wilson

Guest
Figyelj. Lehet hogy a tagok 90%-ánál elvárt lesz a 2%. DE Mo. más eset. Mi tüske vagyunk 1000 éve nyugat körme alatt. Nem egyszer kívánták a vesztünket, és tettek is érte, ha módjuk volt rá. Csak, hogy Trianont említsem. Még Ausztria is kapott az országunkból (holott ő is pont olyan háborús "bűnös" volt mint mi) csak, hogy nehogy legyen egy olyan szomszéd aki az esetleges revíziós törekvésünkben támogasson, akár hallgatólagosan. Szóval az Atlanti rend képviselőinek mi nem vagyunk fontosak. Mondhatnám úgy is, ha nem lennénk, még örülnének is. Most bevettek a NATO-ba mert itt vagyunk. De hidd el nem a magyarság iránt érzett szeretetük motiválta döntésüket.

Ha minden áron kell vetíteni a 2%-os fejlesztéseket, akkor amit lehet a balosok áttolnak a külföldi missziós képességbe, a többit pedig elmaszatolják, mondván, hogy nincs pénz a fejlesztésre, de majd bepótoljuk. Ezt tették 2002-2010 között is. Mindent megígértek azzal, hogy, majd fejlesztenek. Aztán a nyugat nem szólt semmit. Most sem fog. Az ők kutyájuk kölyke a társaság. Meg legalább nem lesz egy olyan honvédelme Mo-nak ami az esetleges szomszédokon keresztüli zsarolást le tudja nullázni.
Te még mindig nem érted itt nincs kivétel a 2% az Magyarországnál is 2%.Magyarországtól valós képességeket várnak el nem lehet ezt kibekkelni mint annak idején.Én értem,hogy neked van egy meggyőződésed de ennek ebben az esetben nincs realitása.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Te még mindig nem érted itt nincs kivétel a 2% az Magyarországnál is 2%.Magyarországtól valós képességeket várnak el nem lehet ezt kibekkelni mint annak idején.Én értem,hogy neked van egy meggyőződésed de ennek ebben az esetben nincs realitása.
Ok. Legyen igazad, mint írtam volt. Én örvendenék a legjobban.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 543
113
Ők nagyon sok mindent kijelentettek. Csak eddig kb semmit sem tartottak be.
Kijelentették, hogy támogatják a LMBQT-advbdsfffdgh-t és megtették. Kijelentették, hogy a bevándorlók akik bent vannak kapnak állampolgárságot, kijelentették a fegyvertartás szigorítását, megtették. Kijelentették, hogy vissza akarják szorítani a " hate speechet" megtették. Igazából amit ígértek eddig csinálják....
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Peter23

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A 61-es román hegyivadászdandár pár katonája egy kép erejéig pózol, bemutatva azt a pozíciót ahogyan álló helyzetben lőnek síléccel a lábukon. A képek magukért beszélnek...
Dátum: 2021 jan. 21-22
Helyszín: Dornavátra

145518861_3690812194346491_1202580937217815175_o.jpg
145944552_3690812257679818_852780989352357460_o.jpg
145603543_3690812361013141_6043438054910214507_o.jpg
Bazzeg ettől jobb lecekkel síelt Maderspach Viktor a Páreng-Retyezátban az 1800-as évek végén ! LOL
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 313
55 662
113
Te még mindig nem érted itt nincs kivétel a 2% az Magyarországnál is 2%.Magyarországtól valós képességeket várnak el nem lehet ezt kibekkelni mint annak idején.Én értem,hogy neked van egy meggyőződésed de ennek ebben az esetben nincs realitása.





Vasárnap este már ne piálj ilyen keményen, csak ha holnap nincs meló.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Bazzeg ettől jobb lecekkel síelt Maderspach Viktor a Páreng-Retyezátban az 1800-as évek végén ! LOL
Ha lenne nekünk legalább egy ezrednyi Maderspach Viktorunk, nem is aggódnék.
Micsoda katona volt és milyen könyveket írt! És ezt tiltotta olvasni a "magyar" vezetés majd 50 évig.
Németek voltak vér szerint, magyarok lettek. Igaz ehhez kellett egy "lovagias" pof a nagymamának egy német (osztrák) tiszttől :rolleyes:.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 297
113
Csak szólok, hogy Feri király a határőrséget is felszámolta. Így van realitása a honvédség felszámolásának is részükről.☹️
Akkoriban azt mondtak nincs mar hatar, nincs hatarellenorzes, Schengenben nem kell hatarorseg.
Na most akkor ha nincs haboru lehet oszolni kerem. Ha epp nem lett volna Irak vagy Afganisztan a jenkiknek akkor meg ennyi se maradt volna, egy ilyen lazabb evtized megpecsetelte volna a sereg sorsat. Orszag vedelmere kepes egysegeket nem is akartak, mondvan mindenki Nato tag, csakis konnyu, misszios egysegeket.