[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Napi rutinná vált. :eek: :hadonaszos:

 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 633
32 183
113
Ugyan itt megbízható szövetséges is található, aki egy jobb ajánlatig megbízhatóan melletted áll.
Ez csak azert van, mert nem ismered az amerikaiakat. Alapvetoen johiszemu, kedves tarsasag, az ilyesmi - hogy maguk a gepkezelok fogjak ellopni -, eszukbe sem jut. Eleve nem logikus, hiszen van egy jo allasuk, miert mennenek inkabb bortonbe (ti. itt nemigen uszol meg egy buntettet)...?
Persze lehetseges, hogy volt belso emberuk, ez majd kiderul.
Romániában mint entitásban mi logikus? Se a múltja, se a jelene, se a jövője.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ezt mégis hogyan sikerült összehozni nekik?
Úgy, hogy megtiltották valamennyi kisebbség nyelvének a használatát. Csak az kapott román állampolgárságot, aki románnak nyilvánította magát és úgy is viselkedett (aki nem tudott románul, kapott egy évet, hogy megtanuljon, különben ugrott az állampolgárság). Aki nem volt állampolgár attól minden tulajdonát elvették, beleértve a földeket is. Na erre válaszul a kisebbségek (bolgár, török, tatár, orosz, lipován, német /ilyen is volt/) majd harmada az első évben lelépett. Szóval vannak módszereik az biztos :rolleyes: .

Ezek tükrében az erdélyi magyarok még elég jól is jártak azzal az elnyomó politikával amit feléjük alkalmaztak. Ahogy én olvastam a sorok között, azért nem merték meglépni azt amit Dobrodzsában, mert nem voltak biztosak, hogy nem-e fordul vissza a kerék (egyébként visszafordult 1940-ben, fosnak is azóta) és akkor a románokat rakják ki a magyarok Erdélyből:oops:.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 131
7 157
113
Úgy, hogy megtiltották valamennyi kisebbség nyelvének a használatát. Csak az kapott román állampolgárságot, aki románnak nyilvánította magát és úgy is viselkedett (aki nem tudott románul, kapott egy évet, hogy megtanuljon, különben ugrott az állampolgárság). Aki nem volt állampolgár attól minden tulajdonát elvették, beleértve a földeket is. Na erre válaszul a kisebbségek (bolgár, török, tatár, orosz, lipován, német /ilyen is volt/) majd harmada az első évben lelépett. Szóval vannak módszereik az biztos :rolleyes: .

Ezek tükrében az erdélyi magyarok még elég jól is jártak azzal az elnyomó politikával amit feléjük alkalmaztak. Ahogy én olvastam a sorok között, azért nem merték meglépni azt amit Dobrodzsában, mert nem voltak biztosak, hogy nem-e fordul vissza a kerék (egyébként visszafordult 1940-ben, fosnak is azóta) és akkor a románokat rakják ki a magyarok Erdélyből:oops:.
Trianon után több százezer magyar így is inkább átjött Magyarországra és nem a románokon múlt, hogy nem jöhetett több, hanem Magyarország lezárta a határt. A dédszüleim családja nem volt nemes, volt egy malmuk, mégis egy szál batyuval kellett eljönniük, mert a románok mindent elvettek. Mondjuk ha nincs Trianon, akkor most én sem élhetnék, mert nem találkoztak volna a szüleim.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Trianon után több százezer magyar így is inkább átjött Magyarországra és nem a románokon múlt, hogy nem jöhetett több, hanem Magyarország lezárta a határt. A dédszüleim családja nem volt nemes, volt egy malmuk, mégis egy szál batyuval kellett eljönniük, mert a románok mindent elvettek. Mondjuk ha nincs Trianon, akkor most én sem élhetnék, mert nem találkoztak volna a szüleim.
Na de azt mégsem merték meglépni, hogy a teljes tulajdonukat elvették volna. Igaz a Székelyföldön így is elvették a közbirtokosság erdőit, amit aztán 1990-ben vissza adtak (meg is bánták már azóta).
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
32 F-16-ost vesznek 354 millió euróért + ÁFA Norvégiától :(



9dd6af36fc349364b4aaa1568879da66.jpg
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Trianon után több százezer magyar így is inkább átjött Magyarországra és nem a románokon múlt, hogy nem jöhetett több, hanem Magyarország lezárta a határt. A dédszüleim családja nem volt nemes, volt egy malmuk, mégis egy szál batyuval kellett eljönniük, mert a románok mindent elvettek. Mondjuk ha nincs Trianon, akkor most én sem élhetnék, mert nem találkoztak volna a szüleim.
Kezetfoghatunk.Bár az én őseim szlavóniai kisnemesek.(öregapám szokta volt mondani,hogy olyan szegény kisnemesek voltak,hogy a 7 szilvafábol is csak 3 volt meg)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
1878ban egy orosz-oszmán háború volt,aminek eredményeként a két oszmán vazallus oláh vajdaságot elfoglalták az oroszok.Anglia vezetésévelmés az OMM-t is beleértve,az európai hatalmak azonban olyan béke aláirását eszközölték/kényszeritették ki,hogy a két oláh vajdaság nem került csatolásra az Orosz birodalomhoz,hanem egyesülve független országként felkerültek a térképre,mint Román királyság.
Szóval az oláhok nem csináltak semmit,csak rohadt nagy mázlijuk volt.
 
K

kamm

Guest
Hozzászólások java rólunk szól, hogy mennyire buták vagyunk és barbárok itt a htka-n :D Valaki állandóan minket olvas és árulkodik. Ez úton üzenem neki, hogy semmit sem ért rendesen, de ez egy szőröstalpú kémtől el sem várjuk. :p
Ugyanaz a Gheorghe, aki irja a cikket - nem teljesen ertem az ovodas logikajat, de forditozva ugy tunik, szerinte az is bizonyitja a ruman legiero folenyet (sic!), hogy anno a magyar Gripent ugy tortek ossze, hogy fek helyett gazt adott, avagy mert mindossze 8 orat repult a pilota (wtf?), de mondjuk ezek az okorsegek lenyegtelenek.

Ami viszont sokat elarul, hogy ezek a rumanok meg a sajat, F-16 Block 20 MLU radaruk kepessegeivel sincsenek tisztaban, nemhogy a Gripenek Mark4 upgradejevel, szentul meg vannak gyozodve, hogy naluk jobb a radar. Jo az igy. :D (Gripen peer-to-peer, networked warfare, automated avionics, EW stb, nem is hallottak semmi ilyesmirol, felejtsd el. Egyvalaki elkezdte volna sorolni, de azt sem ertettek, mirol beszel, valami balfek an egine erejevel valaszolt neki, fel is adta.)

Ja, es (gondolom, nem veletlenul) nem ezt a temat linkelte, hanem a general Romania temankat a kommentek kozott... erdekesek amugy a kommentek, azert kitunik beloluk, milyen szinten kajaljak a sajat propagandajukat. Valamelyik azt reszletezte, hogy 49 F-16 mar ugyanaz, amennyi a lengyeleknek van, naluk van meg MiG-29 is meg Szu is, de naluk meg van MiG-21 es ugye lassan egy szinten lesznek... :D
Nem akartam hinni a szememnek, ilyen szintu ostobasagra azert nem szamitottam. (Valaki probalta aztan finoman helyretenni, hogy egyresz a lengyeleke C/D, nem A/B - me ugy nem 40+ evesek -, masreszt ott a F-35 valtja a MiGeket, naluk meg az ABk, de ennyi.)
Szerintem biztos van normalis, ennel sokkal ertelmesebb ruman forum is, csak meg kellene talalni.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Ugyanaz a Gheorghe, aki irja a cikket - nem teljesen ertem az ovodas logikajat, de forditozva ugy tunik, szerinte az is bizonyitja a ruman legiero folenyet (sic!), hogy anno a magyar Gripent ugy tortek ossze, hogy fek helyett gazt adott, avagy mert mindossze 8 orat repult a pilota (wtf?), de mondjuk ezek az okorsegek lenyegtelenek.

Ami viszont sokat elarul, hogy ezek a rumanok meg a sajat, F-16 Block 20 MLU radaruk kepessegeivel sincsenek tisztaban, nemhogy a Gripenek Mark4 upgradejevel, szentul meg vannak gyozodve, hogy naluk jobb a radar. Jo az igy. :D (Gripen peer-to-peer, networked warfare, automated avionics, EW stb, nem is hallottak semmi ilyesmirol, felejtsd el. Egyvalaki elkezdte volna sorolni, de azt sem ertettek, mirol beszel, valami balfek an egine erejevel valaszolt neki, fel is adta.)

Ja, es (gondolom, nem veletlenul) nem ezt a temat linkelte, hanem a general Romania temankat a kommentek kozott... erdekesek amugy a kommentek, azert kitunik beloluk, milyen szinten kajaljak a sajat propagandajukat. Valamelyik azt reszletezte, hogy 49 F-16 mar ugyanaz, amennyi a lengyeleknek van, naluk van meg MiG-29 is meg Szu is, de naluk meg van MiG-21 es ugye lassan egy szinten lesznek... :D
Nem akartam hinni a szememnek, ilyen szintu ostobasagra azert nem szamitottam. (Valaki probalta aztan finoman helyretenni, hogy egyresz a lengyeleke C/D, nem A/B - me ugy nem 40+ evesek -, masreszt ott a F-35 valtja a MiGeket, naluk meg az ABk, de ennyi.)
Szerintem biztos van normalis, ennel sokkal ertelmesebb ruman forum is, csak meg kellene talalni.
Van ott minden mint a búcsúban! Bár, én pl azt nem értem, hogy honnan vették azt hogy népírtást akarunk ott rendezni? Lehet én maradtam le valamiről, de itt olyat nem igazán akart senki, max deportálni őket a hegyeken túlra...De ez már lehet a tudatalattiból buggyant fel neki... Náluk van ez a jó szokás, hogy mészárlóst játszanak a védtelenekkel.
Ja meg az sem rossz amikor történelem oktatást akarnak tartani...
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 022
12 905
113
Van ott minden mint a búcsúban! Bár, én pl azt nem értem, hogy honnan vették azt hogy népírtást akarunk ott rendezni? Lehet én maradtam le valamiről, de itt olyat nem igazán akart senki, max deportálni őket a hegyeken túlra...De ez már lehet a tudatalattiból buggyant fel neki... Náluk van ez a jó szokás, hogy mészárlóst játszanak a védtelenekkel.
Ja meg az sem rossz amikor történelem oktatást akarnak tartani...
Mindenki magabol indul ki.
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Van ott minden mint a búcsúban! Bár, én pl azt nem értem, hogy honnan vették azt hogy népírtást akarunk ott rendezni? Lehet én maradtam le valamiről, de itt olyat nem igazán akart senki, max deportálni őket a hegyeken túlra...De ez már lehet a tudatalattiból buggyant fel neki... Náluk van ez a jó szokás, hogy mészárlóst játszanak a védtelenekkel.
A tolvajok lelkiismerete, tudat alatt rettegnek, hogy az eredeti tulajok egyszer bejelentkeznek az ingatlanért. Ezt táplálja, hogy az eredeti tulajokat még nem sikerült 100%-ban kitúrni az ingatlanból és nap mint nap beléjük botlanak.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
a népirtást szerintem tudom hogy honnan szedte a szerencsétlen. biztpol románia topikban volt szó egy román-magyar konfliktus lehetséges forgatókönyveiről. Csakhogy az idióta azt nem vette észre hogy ott a Románok voltak az elkövetők, nem mi.