[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Csak hogy klasszikus tol idézve két oldallal ezelőtt írtam, hogy szembe jön a valóság a kétszámjegyű infláció és lám ennyit kellett várni rá. :)
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
És akkor vége is a román csodának , és euró nélkül kell egyre feljebb és feljebb tolni az eladósodottságot, hogy a szemet szekusoknak, besugoknak meg egyébb állami dolgozónak a fizetését tolni legalább az infláció felett valamennyire. Ezzel a versenyszférát is kell tolni valamennyire, de így a versenyképességnek vernek oda. Sehogy sem jó, hála istennek nem maradtak nálunk a haza árulok, mert ok is ezt a gazdasági modellt toltak volna itthon.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 031
113
A Zetorral együttműködve 4x4-est fejlesztenek az oláhok:

"Thus, on February 14, 2022, a collaboration contract was signed with Zetor Engineering, a company from the Slovak Republic, an internationally recognized armored car manufacturer with 75 years of experience in the automotive industry.

The design of the armored vehicle started earlier this year, following a significant investment for the production, testing and approval of the prototype. It will be the largest project in the Romanian car industry and a premiere for the national defense industry. "

Eddig a PiranhaV se, Agilis se, Iveco és ARX160 se jött össze nekik, miből gondolják, hogy ez összeáll mint a rizseshús?
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
És akkor vége is a román csodának , és euró nélkül kell egyre feljebb és feljebb tolni az eladósodottságot, hogy a szemet szekusoknak, besugoknak meg egyébb állami dolgozónak a fizetését tolni legalább az infláció felett valamennyire. Ezzel a versenyszférát is kell tolni valamennyire, de így a versenyképességnek vernek oda. Sehogy sem jó, hála istennek nem maradtak nálunk a haza árulok, mert ok is ezt a gazdasági modellt toltak volna itthon.
A lopott szajré védelme érdekében felhizlalt állami apparátus (Szeku, Csendőrség, tizenegynéhány szolgálta, ami összlétszámában nagyobb, mint No.-i hasonló szervek, hadsereg) brutálisan viszi a pénzt. DE leépíteni nem merik és nem is tudják. És még nem beszéltünk a több tíz milliárd eurót felemésztő jóléti intézkedésekről, amit a szocik és a nackók erőltetnek, plusz az elmaradt infrastrukturális fejlesztések, úgy, hogy nincs munkaerő és minden számítást áthúz az infláció elszabadulása.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ok. De mondja meg már valaki, hogy honnan szereznek annyi embert, ami ehhez a projekthez kell. Nem beszélve a nagyszabású autópálya és egyéb infrastrukturális beruházásokról! Hoznak Kínából, mint anno az USA vasúthoz? Esetleg É-Koreából vagy Indonéziából?

Egyébként 10 éven belül Mo-on is gond lesz a munkaerő. Erre mondtam én, hogy meg kellene egyezni Kínával és Ujgurokat kellene behozni 100 ezres nagyságrendben. Végül is rokonaink (ezt ők is tartják és tartják is). Igaz, hátrányuk, hogy muzulmánok. Egyébként ha nem kezdenek erőszakosan térítgetni akkor ez kit zavar (engem nem, pedig hithű katolikus vagyok)? Az ország nagy része úgy is ateista vagy ami rosszabb, közömbös, így nekik aztán mindegy is lenne, hogy csak a harang szól délben vagy azzal párhuzamosan a müezzin is énekel.
Azonban cserébe kapnánk egy jó kis vérfrissítést és megállna a demográfiai hanyatlásunk is. Lehet, hogy 2100-ra már 20 milliós nemzet lennénk!
DE ez már off.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 316
12 686
113
Ok. De mondja meg már valaki, hogy honnan szereznek annyi embert, ami ehhez a projekthez kell. Nem beszélve a nagyszabású autópálya és egyéb infrastrukturális beruházásokról! Hoznak Kínából, mint anno az USA vasúthoz? Esetleg É-Koreából vagy Indonéziából?

Egyébként 10 éven belül Mo-on is gond lesz a munkaerő. Erre mondtam én, hogy meg kellene egyezni Kínával és Ujgurokat kellene behozni 100 ezres nagyságrendben. Végül is rokonaink (ezt ők is tartják és tartják is). Igaz, hátrányuk, hogy muzulmánok. Egyébként ha nem kezdenek erőszakosan térítgetni akkor ez kit zavar (engem nem, pedig hithű katolikus vagyok)? Az ország nagy része úgy is ateista vagy ami rosszabb, közömbös, így nekik aztán mindegy is lenne, hogy csak a harang szól délben vagy azzal párhuzamosan a müezzin is énekel.
Azonban cserébe kapnánk egy jó kis vérfrissítést és megállna a demográfiai hanyatlásunk is. Lehet, hogy 2100-ra már 20 milliós nemzet lennénk!
DE ez már off.
Én inkább dél-afrikai fehéreket importálnék.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Ok. De mondja meg már valaki, hogy honnan szereznek annyi embert, ami ehhez a projekthez kell. Nem beszélve a nagyszabású autópálya és egyéb infrastrukturális beruházásokról! Hoznak Kínából, mint anno az USA vasúthoz? Esetleg É-Koreából vagy Indonéziából?

Egyébként 10 éven belül Mo-on is gond lesz a munkaerő. Erre mondtam én, hogy meg kellene egyezni Kínával és Ujgurokat kellene behozni 100 ezres nagyságrendben. Végül is rokonaink (ezt ők is tartják és tartják is). Igaz, hátrányuk, hogy muzulmánok. Egyébként ha nem kezdenek erőszakosan térítgetni akkor ez kit zavar (engem nem, pedig hithű katolikus vagyok)? Az ország nagy része úgy is ateista vagy ami rosszabb, közömbös, így nekik aztán mindegy is lenne, hogy csak a harang szól délben vagy azzal párhuzamosan a müezzin is énekel.
Azonban cserébe kapnánk egy jó kis vérfrissítést és megállna a demográfiai hanyatlásunk is. Lehet, hogy 2100-ra már 20 milliós nemzet lennénk!
DE ez már off.
Az ujgurok mohamedánok, felejtős!
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Én inkább dél-afrikai fehéreket importálnék.
Angolszászok, nem jó vér. Nem integrálódnának, megmaradnának búroknak és - felsőbbrendűségi tudatuk okán - előbb utóbb, ha felszaporodnának, maguknak követelnék a vezetést. Kb. mint a II. Vh. előtti német kisebbség.
Oo. más tészta. Óriási szabad területekkel, ahol ha jól széttelepítik őket, nem fognak zűrt csinálni.
Az ujgurok mohamedánok, felejtős!
Nekem semmi bajuk nincs a vallásukkal. Ha ide jönnének és beleszoknának a jobb létbe (mint náluk ami van), hamar lazulna a szigorú muszlim rend is (ami nem mellékesen nem is olyan szigorú az ujguroknál, mint a törölközőfejű Szaudiaknál).
Rátelepíteni őket a kihaló vagy elcigányosodó félben lévő magyar falvakra, hamar felvirágoznának ezek - na meg a rend is eluralkodna arrafelé, ha közülük kerülne ki a rendőr.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Angolszászok, nem jó vér. Nem integrálódnának, megmaradnának búroknak és - felsőbbrendűségi tudatuk okán - előbb utóbb, ha felszaporodnának, maguknak követelnék a vezetést. Kb. mint a II. Vh. előtti német kisebbség.
Oo. más tészta. Óriási szabad területekkel, ahol ha jól széttelepítik őket, nem fognak zűrt csinálni.

Nekem semmi bajuk nincs a vallásukkal. Ha ide jönnének és beleszoknának a jobb létbe (mint náluk ami van), hamar lazulna a szigorú muszlim rend is (ami nem mellékesen nem is olyan szigorú az ujguroknál, mint a törölközőfejű Szaudiaknál).
Rátelepíteni őket a kihaló vagy elcigányosodó félben lévő magyar falvakra, hamar felvirágoznának ezek - na meg a rend is eluralkodna arrafelé, ha közülük kerülne ki a rendőr.
Hát igen, ki ne akarna lepusztult tanyavilágban élni?!
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Én inkább dél-afrikai fehéreket importálnék.
Azok nem hülyék, hogy ide jöjjenek éhen halni. Az angolszász részük inkább Ausztráliába, az USA-ba vagy az Egyesült Királyságba menne. A búrok viszont a hasonló nyelv miatt inkább Hollandiát vagy esetleg az USA-t választanák...
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Hát igen, ki ne akarna lepusztult tanyavilágban élni?!
Pl. egy szorgalmas család simán megélne, ha lenne elegendő föld, és még talán ez a hungarikumnak nevezett tanyasi világ is megmaradna. Mert ha rajtunk áll, el fog tűnni. Egy ujgurnak pedig lehetőséget jelentene. Feltéve ha kapnának 10-20 ha-t családonként. Persze a mi segélyeken hizlalt zsíros gazdáink (meg a még több földspekulánsunk), akiket már nem is a termelés, hanem a támogatás érdekel, minden követ megmozgatnának az ilyen fajta betelepülés ellen.
 
  • Hűha
Reactions: formosa1