[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 539
113
Papíron max annyi :)
Az izraeliek szerint le lett szállítva. Fogyott belőle kiképzésre az tuti. De akkor is van valós modern irányított pàncéltörő képességük. Nekünk nincs még jó ideig.

Értem én hogy fáj elfogadni a valóságot szerencsére a szolgálataink nem ilyen kis önérzetesek mint ti a hírszerzési jelentések összeállításakor.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 504
8 288
113
Tegyük hozzá jogosan vélekednek így. Megszerezték tőlünk kincses Erdélyt, lopva, árulással, de a végeredmény tekintetében mindegy.
Náluk nem kérdés a hadsereg fontossága, megfizetik a katonáikat. Igaz, hogy sok dolog rohad náluk, de modernizálnak folyamatosan, ha románosan is.
Ne nézzük le őket, abból csak a baj van mindig. Sepregessünk a saját házunk táján, és erősödjünk, mert van mit.

Nem tudom a fórum tagjai közt tudhatjuk-e Magyar Jánost, de nem kell nekik 1-1 darab harcjárművel dicsekedni. Inkább szánalmas, mint meggyőző.
Ha már a 3-4. osztály önjáró löveget vesszük, és lesz nekünk is valami a himars ellenében, valamint még 1, de inkább 2 század griff, akkor lehet hogy majd vakaróznak a románok. De addig biztosan nem.
Ismerem Jánost és olvassa a fórumot.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 214
9 348
113
Az izraeliek szerint le lett szállítva. Fogyott belőle kiképzésre az tuti. De akkor is van valós modern irányított pàncéltörő képességük. Nekünk nincs még jó ideig.

Értem én hogy fáj elfogadni a valóságot szerencsére a szolgálataink nem ilyen kis önérzetesek mint ti a hírszerzési jelentések összeállításakor.
Mint ki a hírszerzési jelentések összeállításakor? Nem igazán értem, hogy mire gondolsz.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 214
9 348
113
A hírszerzésünk nem önérzeteskedik mint ti (aki lenézi a román haderőt) amikor összeállítják a jelentéseiket, hanem igyekeznek reálisakat jelenteni.
A hírszerzés hajlamos túlzásba esni merő óvatosságból. És ne tegyünk már úgy mintha tévedhetetlen lenne, nem csak a magyar, hanem sokkal komolyabb országoké is. Imádom amikor akkora szakemberek osztják az észt akiknek "elszaladt" a józan paraszti esze.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Jól van mester, te vagy itt a kiskakas láthatóan. Na kapirgálj tovább a szemétdombodon és verjed a melled, hogy mekkora nagyokos vagy.
Szinte biztos vagyok benne hogy igaza van, de ha nincs akkor is arra kell készülnünk mindig ami a rosszabb verzió számunkra, akkor kisebb az esélye hogy ha valami szarul sül el, csak pislogunk majd mint jaguár az akváriumban!
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 214
9 348
113
Szinte biztos vagyok benne hogy igaza van, de ha nincs akkor is arra kell készülnünk mindig ami a rosszabb verzió számunkra, akkor kisebb az esélye hogy ha valami szarul sül el, csak pislogunk majd mint jaguár az akváriumban!
Mitől vagy biztos benne? Most nem kezdem el boncolgatni a román lélek rejtelmeit. És abba se menjünk bele, hogy a moldvai éjszakában hány fegyver megy át az ukrán oldalra jó pénzért. Folytathatnám, hogy átlagban milyen körülmények uralkodnak és mennyire veszik komolyan a tárolást és karbantartást. Azért merem ezeket leírni mert pontosan ismerem őket. De persze egyszerűbb magas lóról okoskodni és lenézni mást mint reálisan szemlélni. Ez nem azt jelenti, hogy lebecsülném, de nem is helyezem magasabb polcra.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő and kamm

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 539
113
Jól van mester, te vagy itt a kiskakas láthatóan. Na kapirgálj tovább a szemétdombodon és verjed a melled, hogy mekkora nagyokos vagy.
Sorolok pár tényt.
Jelen pillanatban a románok régi és új technikából is többet tudnak működőképes állapotban és személyzettel ellátva megmozdítani. Rendszeresen részt tudnak venni dandár harccsoport szintű egységekkel nemzetközi gyakorlatokon.

Nekünk ez nem megy kb 15 éve.

A rendszerváltás óta folyamatosan többet fordítottak a haderőre és a fejlesztéseikre és mindig ügyeltek arra, hogy ez így is maradjon.

Mind csöves mind rakéta tüzérség (ez nekünk nincs is) több van nekik ennek jó része izraeli segítséggel modernizálva lett. Többszörös tüzérségi fölènyük lesz még a pzh-k beérkezése után is amit kérdéses, hogy tudnànk-e ellensúlyozni.

Az elmúlt tíz évben a hazai pàncéltörők földhözverték volna magukat örömükben ha akár a régebbi generációs spike-ból lett volna itthon 1000 db.. a lövészek meg akkor, hogy ha van egy olyan járművük ami ezt ki tudja lőni...

Szóval kurvára nem értem mire fel a lenézés a román haderővel jelenleg...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Mitől vagy biztos benne? Most nem kezdem el boncolgatni a román lélek rejtelmeit. És abba se menjünk bele, hogy a moldvai éjszakában hány fegyver megy át az ukrán oldalra jó pénzért. Folytathatnám, hogy átlagban milyen körülmények uralkodnak és mennyire veszik komolyan a tárolást és karbantartást. Azért merem ezeket leírni mert pontosan ismerem őket. De persze egyszerűbb magas lóról okoskodni és lenézni mást mint reálisan szemlélni. Ez nem azt jelenti, hogy lebecsülném, de nem is helyezem magasabb polcra.
Szerintem nem kell őket magas polcra rakni, de nekünk kutya kötelességünk abból kiindulni mindig, hogy a lehető legrosszabb scenariót vesszük alapnak, mert akkor tudunk a legkisebbet pofára esni!

Párszor már megégettük magunkat a történelmi tapasztalatok alapján velük, jobb óvatosnak lenni!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 539
113
Mitől vagy biztos benne? Most nem kezdem el boncolgatni a román lélek rejtelmeit. És abba se menjünk bele, hogy a moldvai éjszakában hány fegyver megy át az ukrán oldalra jó pénzért. Folytathatnám, hogy átlagban milyen körülmények uralkodnak és mennyire veszik komolyan a tárolást és karbantartást. Azért merem ezeket leírni mert pontosan ismerem őket. De persze egyszerűbb magas lóról okoskodni és lenézni mást mint reálisan szemlélni. Ez nem azt jelenti, hogy lebecsülném, de nem is helyezem magasabb polcra.
Viszont a hazai viszonyokk (tárolás és üzemben tartás ) láthatóan nem vagy tisztában. Mert épp olyan rossz volt az utóbbi 20 évben ez itt mint náluk. Csak többől több gépet tudsz életben tartani.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Sorolok pár tényt.
Jelen pillanatban a románok régi és új technikából is többet tudnak működőképes állapotban és személyzettel ellátva megmozdítani. Rendszeresen részt tudnak venni dandár harccsoport szintű egységekkel nemzetközi gyakorlatokon.

Nekünk ez nem megy kb 15 éve.

A rendszerváltás óta folyamatosan többet fordítottak a haderőre és a fejlesztéseikre és mindig ügyeltek arra, hogy ez így is maradjon.

Mind csöves mind rakéta tüzérség (ez nekünk nincs is) több van nekik ennek jó része izraeli segítséggel modernizálva lett. Többszörös tüzérségi fölènyük lesz még a pzh-k beérkezése után is amit kérdéses, hogy tudnànk-e ellensúlyozni.

Az elmúlt tíz évben a hazai pàncéltörők földhözverték volna magukat örömükben ha akár a régebbi generációs spike-ból lett volna itthon 1000 db.. a lövészek meg akkor, hogy ha van egy olyan járművük ami ezt ki tudja lőni...

Szóval kurvára nem értem mire fel a lenézés a román haderővel jelenleg...
Igen, elég szarul hangzik ez, sajnos.

Ezért írtam le többször is nyíltan, hogy nekünk az kell hogy legyen a fő cél, hogy őket, esetlegesen egy maradék Ukrajnát is ami velünk egy status quo borulásnál esetlegesen ellenséges lesz, védekező háborúban fel tudjunk tartóztatni, őrölni. Lehetőleg NEM a Tiszán innen!
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 214
9 348
113
Sorolok pár tényt.
Jelen pillanatban a románok régi és új technikából is többet tudnak működőképes állapotban és személyzettel ellátva megmozdítani. Rendszeresen részt tudnak venni dandár harccsoport szintű egységekkel nemzetközi gyakorlatokon.

Nekünk ez nem megy kb 15 éve.

A rendszerváltás óta folyamatosan többet fordítottak a haderőre és a fejlesztéseikre és mindig ügyeltek arra, hogy ez így is maradjon.

Mind csöves mind rakéta tüzérség (ez nekünk nincs is) több van nekik ennek jó része izraeli segítséggel modernizálva lett. Többszörös tüzérségi fölènyük lesz még a pzh-k beérkezése után is amit kérdéses, hogy tudnànk-e ellensúlyozni.

Az elmúlt tíz évben a hazai pàncéltörők földhözverték volna magukat örömükben ha akár a régebbi generációs spike-ból lett volna itthon 1000 db.. a lövészek meg akkor, hogy ha van egy olyan járművük ami ezt ki tudja lőni...

Szóval kurvára nem értem mire fel a lenézés a román haderővel jelenleg...
Igen, de milyen minőségben tudnak prezentálni? Hány éves technikájuk van? Persze, hogy többet fordítottak elvégre nagyobb ország nagyobb gdp-vel. Megint csak ismételni tudom magam, milyen technikát tudnak felsorakoztatni és hány éves technikát?
Egy szóval se írtam, hogy az itthoni haderő elégséges lenne. Sőt! Egy szóval se írtam, hogy itthon elegendő számú csöves vagy rakéta tüzérség elegendő. Hol írtam én, hogy több Spike-al rendelkezünk mint ők?
Szóval, nem értem, hogy mire fel fölényeskedsz? Már leírtam, magasabb polcra helyezed mint a valóság a román haderőt. De akkora egoista vagy, hogy képtelen vagy ezt megérteni.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 214
9 348
113
Viszont a hazai viszonyokk (tárolás és üzemben tartás ) láthatóan nem vagy tisztában. Mert épp olyan rossz volt az utóbbi 20 évben ez itt mint náluk. Csak többől több gépet tudsz életben tartani.
Úgy látszik te mind a magyar mint a román viszonyokkal tisztában vagy. Na jól van, elég már a bohóckodásból :D
 
  • Dühítő
Reactions: ravenlord

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 539
113
Úgy látszik te mind a magyar mint a román viszonyokkal tisztában vagy. Na jól van, elég már a bohóckodásból :D
A magyar viszonyok a midennapjaim. A románok csak akkor ha velük kell dolgozni missziós környezetben vagy náluk van gyakorlat vagy ők jönnek ide.
Szóval én nem csak videón láttam a román haderőt dolgozni. Van nyomoruk bőven, de nekünk sincs kevesebb belőle.