[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 031
113
Úgy néz ki, hogy ugyan be volt zárva, de azért működött.:eek: És gázzal teli teherautók parkoltak ott, azok voltak a további robbanások. Ráadásul a kút raktára tele volt műanyaggal, nem messze van (150m) a fegyvergyártól, talán szomszédos. A teherautók akkor robbantak fel, amikor a tűzoltók már oltottak. 3000 embert evkuláltak. A súlyos sérülteket Brüsszelbe szállították.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 031
113
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 609
8 166
113
Úgy néz ki, hogy ugyan be volt zárva, de azért működött.:eek: És gázzal teli teherautók parkoltak ott, azok voltak a további robbanások. Ráadásul a kút raktára tele volt műanyaggal, nem messze van (150m) a fegyvergyártól, talán szomszédos. A teherautók akkor robbantak fel, amikor a tűzoltók már oltottak. 3000 embert evkuláltak. A súlyos sérülteket Brüsszelbe szállították.
Utobbi sok mindent elarul a (bezzeg)roman egeszsegugyrol...
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 609
8 166
113
Szerintem 40+ súlyos égéses beteg ellátása egyszerre, nem csak egy román eü-nek okozna problémát.
Miért, meg kinek?
Tudtommal az egyik legjobban erőforrás igényes ellátás az égetteké.
@Venom85 ?
Kétlem, de ha jól emlékszem, a Honvéd EK az OMSztal szokott tömeges terrorcselekményre felkészüléskent ilyesmi válaszadást gyakorolni, és ott messze több sérülttel számolnak.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Miért, meg kinek?

Kétlem, de ha jól emlékszem, a Honvéd EK az OMSztal szokott tömeges terrorcselekményre felkészüléskent ilyesmi válaszadást gyakorolni, és ott messze több sérülttel számolnak.
Akkor passzolok.
De gondolom attól is függhet, hogy a gyakorlatosdin kívül aktuálisan milyen épp az égési osztályok foglaltsága.
 
  • Tetszik
Reactions: perceptron

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
Miért, meg kinek?

Kétlem, de ha jól emlékszem, a Honvéd EK az OMSztal szokott tömeges terrorcselekményre felkészüléskent ilyesmi válaszadást gyakorolni, és ott messze több sérülttel számolnak.
Kíváncsiságból megnéztem: a honvéd kórház égési és plasztikai osztályán 8 orvos van. Elvileg ez az egyik legnagyobb ilyen osztály magyarországon. Legalábbis legtöbb országban a katonai kórházak szoktak szakosodni a lőtt és égési sérültek ellátására.

Ha sürgősen kellene 40 beteget ellátni és megműteni, az ekkora létszámmal nem hiszem hogy menne. Valamilyen ellátást biztosan kapnának, vezényelnének át máshonnan orvosokat, stb. de szerintem nálunk is azonnal az lenne a kérdés, hogy hogyan lehet a betegeket szétosztani, hogy mindenki a lehető legjobb ellátást kapja.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 609
8 166
113
Kíváncsiságból megnéztem: a honvéd kórház égési és plasztikai osztályán 8 orvos van. Elvileg ez az egyik legnagyobb ilyen osztály magyarországon. Legalábbis legtöbb országban a katonai kórházak szoktak szakosodni a lőtt és égési sérültek ellátására.

Ha sürgősen kellene 40 beteget ellátni és megműteni, az ekkora létszámmal nem hiszem hogy menne.
Ez most valami vicc? :D En értem, hogy te gyakran ellendrukker vagy, de legalább az alapokkal legyünk már tisztában, ne terjesszunk tévhiteket — FYI 8 orvossal biztosan el tudsz latni 40 beteget. :D

Valamilyen ellátást biztosan kapnának, vezényelnének át máshonnan orvosokat, stb. de szerintem nálunk is azonnal az lenne a kérdés, hogy hogyan lehet a betegeket szétosztani, hogy mindenki a lehető legjobb ellátást kapja.
A mesterségesen kreált törpeállamokat IS beleszámítva sem lenne sehol probléma 40 égési sérültet ellátni Európában szerintem. Gyanítom, Romániában sem feltétlenül igaz ez, csak tudják, milyen szarok az orvosaik a tömeges kamu diplomaikkal, meg általában mindenük.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
4 robbanásról olvastam. Ez a fenti fegyvergyáras lehet kamu.
Jézusom. Rettentő lehet a mentésben részt vevőknek..
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
A mesterségesen kreált törpeállamokat IS beleszámítva sem lenne sehol probléma 40 égési sérültet ellátni Európában szerintem.
Szerinted...

Látod, hogy sem az égési sérülésről nincs fogalmad (főleg az ilyen súlyos-életveszélyesről), sem arról, hogy a magyar eü. milyen állapotban van. Maradjunk annyiban, hogy egy kárhelyen ennyi sérült ellátására a - legnagyobb- budapesti mentés is azonnal letérdelne.. persze lenne ott azonnal sok mentő, mert ez közterületen van, van híre és sok a kamera, ugyanúgy ahogy az ilyen rendezvények mint most az atletikai volt . ( Csak éppen azt nem látjátok, hogy hány ember látja kárát.. meg hány más helyről vannak felrángatva emberek).

De tudom, itthon mindent megoldunk mert minden fasza, biztos ezért járnak fel szinte napi szinten pl. Nyíregyházáról a budapesti mentésbe segíteni "önkéntes alapon". Ahogy az ügyeleti rendszert sem tudják megoldani abban a pár megyében... akkor miről beszélünk?

Lehet verni a melled, hogy magyar vagy a román meg szar, ahogy itt sokan arcoskodnak, csak amikor valóban tenni kell, akkor oda kevés az ilyen tévhit. Ismerem a magyar és a román rendszert is.. hát nem a román rendszer fullad meg létszám és eszközhiányban. (Még ha sok régi eszközük sz*r is, de ott legalább van elég és igen sokmindenben felülmúlnak minket.) Na most lehet a "nagy magyarok szisszenthetik a Borsodit és románozhatnak engem, ahogy szokták, majd az ugráló szemükre lehúzhatják azt a pálinkát, hogy "híjja de megmondtam neki!") Attól még a helyzet ugyan az marad. Mellesleg ajánlom figyelmed pl. a János kórházba vezető és a benti utak minőségét is, ami egy traumás kórház.. hogy az épületek állapotáról és felszereléséről ne is beszéljünk).

De ott vannak a hírhedt "szuperkórházak" is, őőőőő hol is? Azóta hány stadion, lombkoronasétány és hasonló épült?

Lehet előbb itthon kéne söprögetni. Meg kinyitni a szemedet és utána írogatni..
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Szerinted...

Látod, hogy sem az égési sérülésről nincs fogalmad (főleg az ilyen súlyos-életveszélyesről), sem arról, hogy a magyar eü. milyen állapotban van. Maradjunk annyiban, hogy egy kárhelyen ennyi sérült ellátására a - legnagyobb- budapesti mentés is azonnal letérdelne.. persze lenne ott azonnal sok mentő, mert ez közterületen van, van híre és sok a kamera, ugyanúgy ahogy az ilyen rendezvények mint most az atletikai volt . ( Csak éppen azt nem látjátok, hogy hány ember látja kárát.. meg hány más helyről vannak felrángatva emberek).

De tudom, itthon mindent megoldunk mert minden fasza, biztos ezért járnak fel szinte napi szinten pl. Nyíregyházáról a budapesti mentésbe segíteni "önkéntes alapon". Ahogy az ügyeleti rendszert sem tudják megoldani abban a pár megyében... akkor miről beszélünk?

Lehet verni a melled, hogy magyar vagy a román meg szar, ahogy itt sokan arcoskodnak, csak amikor valóban tenni kell, akkor oda kevés az ilyen tévhit. Ismerem a magyar és a román rendszert is.. hát nem a román rendszer fullad meg létszám és eszközhiányban. (Még ha sok régi eszközük sz*r is, de ott legalább van elég és igen sokmindenben felülmúlnak minket.) Na most lehet a "nagy magyarok szisszenthetik a Borsodit és románozhatnak engem, ahogy szokták, majd az ugráló szemükre lehúzhatják azt a pálinkát, hogy "híjja de megmondtam neki!") Attól még a helyzet ugyan az marad. Mellesleg ajánlom figyelmed pl. a János kórházba vezető és a benti utak minőségét is, ami egy traumás kórház.. hogy az épületek állapotáról és felszereléséről ne is beszéljünk).

De ott vannak a hírhedt "szuperkórházak" is, őőőőő hol is? Azóta hány stadion, lombkoronasétány és hasonló épült?

Lehet előbb itthon kéne söprögetni. Meg kinyitni a szemedet és utána írogatni..
Szerintem 40+ súlyos égéses beteg ellátása egyszerre, nem csak egy román eü-nek okozna problémát.
Tudtommal az egyik legjobban erőforrás igényes ellátás az égetteké.
Egyébként meg ha jól tudom, akkor ez más országoknál is bevett protokoll hasonló helyzetben.
Plusz, még ha lenne is égésin kapacitás, akkor sem lehet kinullázni, mert mi van ha két nap múlva beesik 5-10 új vmi
másik balesetből.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
Ez most valami vicc? :D En értem, hogy te gyakran ellendrukker vagy, de legalább az alapokkal legyünk már tisztában, ne terjesszunk tévhiteket — FYI 8 orvossal biztosan el tudsz latni 40 beteget.
8 orvossal simán el tudsz látni 40 beteget, ha egy normál kórházi osztályról van szó, ahol folyamatosan jönnek a betegek, és tervezett műtétek vannak.

Ha viszont egyszerre érkezik 40 sürgős ellátást igénylő súlyos beteg, akkor nem fog menni. Ha mind a 8 orvosod bent van, és 1 óra egy beteg ellátása, akkor az utolsó betegek 4 óra múlva kerülnek sorra. És szerintem az 1 óra az nagyon optimista becslés.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Egyébként meg ha jól tudom, akkor ez más országoknál is bevett protokoll hasonló helyzetben.
Plusz, még ha lenne is égésin kapacitás, akkor sem lehet kinullázni, mert mi van ha két nap múlva beesik 5-10 új vmi
másik balesetből.
Hatalmas erőforrást igényel az ilyen égési sérültek ellátása, mert akik ott megsérültek vélhetően légúti égést szenvedtek és azt azért általában tubusra szokás tenni.. inkább előbb, mint utóbb szívni vele. Ott kezdődik, hogy ugye nem csak a sebet kell ellátni (amin keresztül hatalmas a fertőzésveszély), hanem ezeket az embereket erős, leginkább kábítófájdalomcsillapítóval látják el, intubálva lélegeztetőgépre kötve, megfelelő gyógyszer és folyadékpótlás mellett utána kezdődik csak a szállítás.. azért nem arra vannak felkészülve a kórházak, hogy hirtelen 20+ égési sérült beesik, lélegeztetve, szedálva 3.-4. fokú égéssel.. és ahogy írtad, közben számítani kell más, hasonló sérülteknek az érkezésére is.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Kíváncsiságból megnéztem: a honvéd kórház égési és plasztikai osztályán 8 orvos van. Elvileg ez az egyik legnagyobb ilyen osztály magyarországon. Legalábbis legtöbb országban a katonai kórházak szoktak szakosodni a lőtt és égési sérültek ellátására.

Ha sürgősen kellene 40 beteget ellátni és megműteni, az ekkora létszámmal nem hiszem hogy menne. Valamilyen ellátást biztosan kapnának, vezényelnének át máshonnan orvosokat, stb. de szerintem nálunk is azonnal az lenne a kérdés, hogy hogyan lehet a betegeket szétosztani, hogy mindenki a lehető legjobb ellátást kapja.
Amíg nem tudják stabilizálni és altatni addig szörnyű fájdalmaik lehetnek !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Szerinted...

Látod, hogy sem az égési sérülésről nincs fogalmad (főleg az ilyen súlyos-életveszélyesről), sem arról, hogy a magyar eü. milyen állapotban van. Maradjunk annyiban, hogy egy kárhelyen ennyi sérült ellátására a - legnagyobb- budapesti mentés is azonnal letérdelne.. persze lenne ott azonnal sok mentő, mert ez közterületen van, van híre és sok a kamera, ugyanúgy ahogy az ilyen rendezvények mint most az atletikai volt . ( Csak éppen azt nem látjátok, hogy hány ember látja kárát.. meg hány más helyről vannak felrángatva emberek).

De tudom, itthon mindent megoldunk mert minden fasza, biztos ezért járnak fel szinte napi szinten pl. Nyíregyházáról a budapesti mentésbe segíteni "önkéntes alapon". Ahogy az ügyeleti rendszert sem tudják megoldani abban a pár megyében... akkor miről beszélünk?

Lehet verni a melled, hogy magyar vagy a román meg szar, ahogy itt sokan arcoskodnak, csak amikor valóban tenni kell, akkor oda kevés az ilyen tévhit. Ismerem a magyar és a román rendszert is.. hát nem a román rendszer fullad meg létszám és eszközhiányban. (Még ha sok régi eszközük sz*r is, de ott legalább van elég és igen sokmindenben felülmúlnak minket.) Na most lehet a "nagy magyarok szisszenthetik a Borsodit és románozhatnak engem, ahogy szokták, majd az ugráló szemükre lehúzhatják azt a pálinkát, hogy "híjja de megmondtam neki!") Attól még a helyzet ugyan az marad. Mellesleg ajánlom figyelmed pl. a János kórházba vezető és a benti utak minőségét is, ami egy traumás kórház.. hogy az épületek állapotáról és felszereléséről ne is beszéljünk).

De ott vannak a hírhedt "szuperkórházak" is, őőőőő hol is? Azóta hány stadion, lombkoronasétány és hasonló épült?

Lehet előbb itthon kéne söprögetni. Meg kinyitni a szemedet és utána írogatni..
Budapesten kb 10-12 beteget tudnának fogadn i a megyei kórházak meg 1-3ig ! Tehát elvileg eloszthatók lennének itthon de akkor minden mindenhol alávetve ennek az egy tragédiának ! A szállíthatókat jobb szétosztani !
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins