[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 247
9 438
113
Papíron lehet, de hihetetlen mennyire szétesett és impotens haderő az is. Ha elmondod egy ott szolgáló katonánk, hogy itt sokan mennyire be vannak szarva tőlük, akkor fetrengenek a röhögéstől! ;)
Olyan szintű ott korrupció hogy nálunk MH-ban mindenki grállovag hozzájuk képest!
Ismerős rokona erdélyi magyarként ott szolgál - olyan sztorik vannak, hogy nem hinnéd el!
Értsd meg, hogy itt rettegni kötelező a románoktól. Hiába írod, hiába tudod, ahogy én is tudom, nekem is vannak infóim, tök8. Nyilván nem tudna semmit se elérni a román haderő, ahogy mi se tudnánk visszafoglalni 2-3 komolyabb nagyvárost se, csak mi ezzel tisztában vagyunk.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 247
9 438
113
Egyrészt a beidézett hozzászólásomnak semmi köze ahhoz, amit írsz, de ezt most hagyjuk is. Van páncélos erejük nagy tömegben, nekünk nincs. Van rakétatüzérségük kellő mennyiségben, nekünk nincs. Van légvédelmük kellő minőségben és mennyiségben, nekünk erősen foghíjas. A gazdaságuk közel duplája a magyarnak, és az emberállományuk is. És amit elfelejtesz, hogy nekik vannak potens szövetségeseik, nekünk meg már egyáltalán nincsenek. A logisztikájukat nem ismerem, de ha a hőzöngés mellett el is olvasod, amit írtam, akkor láthatod, hogy arról beszéltem, hogy határon szépen át tudnak jönni, de a fővárost nem tudják elfoglalni. Azzal összehasonlítani a mai helyzetet, hogy mi volt a kisantant időkben 100 éve, hogy "...már akkor is pontosan tudták..." az meg teljes zsákutca.
Rossz idézést linkeltem be valóban, azelőttire akartam válaszolni. De ezen nem változtat az, hogy hülyeséget írsz. A páncéloserejük már papíron se jelentős, az pedig megmosolyogtató, hogy milyen minőségűek. Elfelejted, hogy 2.5 akkora területet kell védeniük mint nekünk. Nem tudom, hogy milyen szövetségeseket álmodtál, de a kutya se fogna értük fegyvert. Persze , semmit se ismersz a valóságról, azt se tudod, hogy gyakorlatilag mozgásképtelen a haderejük, de térdig tele lett a gatyád. Ez igen. Le kellene végre vetkőzni azt a mentalitást amit képviselsz, mert baromi káros és félrevezető.