[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 452
5 220
113
Nem, csak Vulkán melletti zsákfalukban.


Erősen leszarós, hogy késeik a DB, miközben nincs egy hete, hogy vonat kisiklás majdnem tömegszerencsétlenségbe torkollott itthon. Itthon hogy nem szarják keresztül a törvényeket, csak, hogy mehessen a pénzpumpa? Nem

Hogyne :)


Nem jobban, mint mi, maradjunk annyiban

Hol érdekel engem, amikor az enyingi maffia őrjöng itthon? Amikor a csövesek terrorizálják a lakókat a fővárosban a római parttól 200 méterre?


Itthon meg a visszaeső bűnöző fejeli le a rendőrt, és kap érte egy kis felfüggesztettet...


leszarom miért nincs, nincs. Úgyhogy hiába jössz a balkáni népekkel szembeni rasszizmusoddal, eszerint az állításod szerint a magyar kórházi dolgozók is balkáni szintűek tán?


Én Bulgáriában nem láttam ezt a nagyságrendekkel nagyobb lerohadást, igaz, csak Szófiát és Plovdivot láttam. (Mondjuk ott metró vitt a reptérről a városközpontba, nem egy szaros buszon kellett nyomorogni, mint itthon, ahol minden is annyival jobb...). Dolgoztam románokkal, bulgárokkal, és teljesen jó benyomásom volt róluk szakmailag, emberileg a munkakapcsolat vonatkozásában. Mondjuk nem cigány segédmunkásokkal dolgozom, és nem rajtuk keresztül ítélek meg országokat, de úgy tennék, akkor itthon is lehetne durva látleletet tenni.

De megnyugtat, hogy miden minden a lehető legjobb, mert van ami máshol egyesek szerint rosszabb, akkor már nem is kell a saját házunk ráján sepregetni. Bezzeg ha a román tábornok nem így áll hozzá, hanem önkritikát gyakorol a háza táján, akkor ideje mellett döngetve hátradőlnünk, és ha azt gondolja valaki, hogy esetleg túlértékel minket itt-ott, és az önkritikája amúgy a mi esetünkben is helytálló lehetne, az hazaáruló román ügynök.

Ezért lesz vége az országnak. Nekünk Mohács kell, úgy tűnik... mert nem úgy vagyunk, mint ők, akik Machievelli javaslata szerint olyanok, mint az íjász, tekintetük magasabbra emelik, mint ahova céloznak, ahogy a vesszőt is magasabbra kell kilőni, mint ahova becsapódni szánjuk... (pontos idézetet keresni nem most fogok)
Nem mondtam, hogy otthon minden a lehető legjobb, de azt sem gondolom, hogy minden a lehető leg szarabb lenne. Nincs bennem rasszizmus a balkániakkal szemben, pedig lehetne, mert ők aztán tényleg egy maffia államban élnek. (Szinte bármelyik, a görögök a kivétel, de még ők is erősen kérdésesek, ha nem csak a tengerparti nyaralós helyeken jász.)

Nem kell elhinni amit ír bárki mondjuk a svédekről, sokkal jobb ha homokba dugod a fejed. Kevesebb stressz. Hány darab lövöldözés és robbantás volt eddig csak idén ott? Ja és amit Angliláról írtam azt látom nem sikerült értelmezni, ráadásul gőzöd sincs arról, hogy mi és miért történik itt. Gondolom te beengednéd az arabokat és az afrikaiakat Magyarországra, az ország nagyobb épülésére. Bulgáriai vidék siralmas, gyakorlatilag mint a középkorban, iszonyatos szegénység, és kosz mindenütt.

Igen, lopnak mindenhol, de attól, hogy elősoroljuk, hogy mindenre is több pénzt adnánk, még nem lesz több pénz, akkor sem ha senki sem lopna. Ráadásul erősen kérdéses, hogy mennyi is amit ellopnak, már a mendemondáok kívüli világban. Tudom, otthon mindent is azorbán ellop. Hidd ezt ha neked az jó, de azért otthon még lehet normálisan kimenni este is az utcára. Nagyjából bárhol. Persze, mindenhol vannak agresszív majmok, ez nem magyar sajátosság, de azért a kimenni az utcára mutatványt próbáld már meg előadni mondjuk este, sötétedés után bármelyik Észak Angliai nagyváros külsőbb kerületeiben, vagy akár nappal is Párizs keletebbi részein. De tudok neked mutatni olyan helyet itt nálunk is, ahova nem tanácsolnám ezt a produkciót.

Kell otthon sepregetni, persze, de a sepregetés az nem abból áll, hogy minden IS szar, mindenki hülye és lop aki jobboldali, és azorbán egy O1G. Ez nettó hülyeség. Lehet kritikát mondani sokmindenre, én is tudok ilyet, például a kultúr stratégia az nem létezik, és ami van az is szar, a Rákayt, elküldeném valahova melegebb éghajlatra, stb. De nem azzal kezdem, hogy magyar=sötét bunkó paraszt, és le van maradva a fejlett nyugathoz képest. Nem, egyáltalán nincs így. Azt meg, hogy nyugaton a helyzet szar, ugyan lehet vitatni, de jobbára olyanok teszik, akik vagy nem ismerik, vagy tudatosan ferdítenek.
 

Redgreg

Well-Known Member
2022. április 22.
798
3 622
93
Nem mondtam, hogy otthon minden a lehető legjobb, de azt sem gondolom, hogy minden a lehető leg szarabb lenne.
Nem az a baj, hogy a legszarabb. Az a baj, hogy nagyságrenddel rosszabb, mint 10 éve, és ezt elintézzük azzal, hogy:

Nem kell elhinni amit ír bárki mondjuk a svédekről, sokkal jobb ha homokba dugod a fejed.

Ja és amit Angliláról írtam azt látom nem sikerült értelmezni, ráadásul gőzöd sincs arról, hogy mi és miért történik itt.
Mint angliai migráns, neked meg arról, hogy itthon. Csak akkor miért akarod megmondani pl @Veér Ispán nak, vagy nekem, akik a reményik versből a varjút választottuk, hogy mi van itthon?

Gondolom te beengednéd az arabokat és az afrikaiakat Magyarországra, az ország nagyobb épülésére.
Dehát itt vannak. 100 ezer számra jönnek. Állami támogatással.

Ráadásul erősen kérdéses, hogy mennyi is amit ellopnak, már a mendemondáok kívüli világban. Tudom, otthon mindent is azorbán ellop.
Mindenesetre egy 1000 mrdot biztos elloptak ferihegy arab kézre játszása néven.

Lehet kritikát mondani sokmindenre,
Szerintetek láthatóan nem, mert az mindenszarizmus. Csak nem akarom magam kitíltatni, így inkább a többit most visszanyeltem
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 452
5 220
113
Nem az a baj, hogy a legszarabb. Az a baj, hogy nagyságrenddel rosszabb, mint 10 éve, és ezt elintézzük azzal, hogy:




Mint angliai migráns, neked meg arról, hogy itthon. Csak akkor miért akarod megmondani pl @Veér Ispán nak, vagy nekem, akik a reményik versből a varjút választottuk, hogy mi van itthon?


Dehát itt vannak. 100 ezer számra jönnek. Állami támogatással.


Mindenesetre egy 1000 mrdot biztos elloptak ferihegy arab kézre játszása néven.


Szerintetek láthatóan nem, mert az mindenszarizmus. Csak nem akarom magam kitíltatni, így inkább a többit most visszanyeltem
Már bocs, de te honnan tudod, hogy pl. én hányszor vagyok otthon egy évben, hőány rokonom/gyerekem él otthon? A ferihegyet az arabok kezére játszották, na mesélj még. Meg százezer arab Magyarországon? Huha, ne mond! Butaságokat azért ne beszélj már. Tipikus MP hívő buta megmondóember vagy.