[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 460
24 027
113
Nekem a te linkeddel nem nyitja meg, ha másnak sem, akkor ez nálam működik:
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
1-2 eve megy a hiszti, ez gyakorlatilag a roman melyallam fegyveres frontendje, nyomjak-szitjak oket a hatterbol az ex-Secu meg mostani SRIs csuszomaszok stb:
Igen kedves Kamm, mindezt a te választott új hazád meximális támogatásával! Mert, hogy Ro. a NATO délkeleti bástyája:D:eek:!
Szépen ki vannak bástyázva az itteni érdekeitek nem mondhatom:).
Az USA katonai akadémiáin, (és egyébként is, úgy általában) nem tanítanak K-K-Európai törit?????
 
K

kamm

Guest
Igen kedves Kamm, mindezt a te választott új hazád meximális támogatásával! Mert, hogy Ro. a NATO délkeleti bástyája:D:eek:!
Szépen ki vannak bástyázva az itteni érdekeitek nem mondhatom:).
Az USA katonai akadémiáin, (és egyébként is, úgy általában) nem tanítanak K-K-Európai törit?????
"He...?"
 

vibers9

Active Member
2021. december 16.
8
59
28
A román haderőfejlesztésnek 3 csapdája van, erről azt hiszem itt is írtam már.

1, Nagynak kell látszani. A román nemzet, a hadsereg el kell hitesse, hogy minimum regionális középhatalom ennek megfelelő hadsereggel. Az F16 beszerzésen remekül látszik, hogy túlvállalták magukat, a 48(49) harci gép pompásan mutat a ranglistákon, de ellátni mindet fegyverrel, pilótával és műszakival, az elkövetkező években rendkívül megterheli a költségvetést. Ugyanez látható a Patriotokkal, arra semmi szükségük nem volt, de vettek a lengyelek is és kellett a "déli bástyának" is. Most tengeralattjárókkal szemeznek stb stb. A lengyel tempót nem bírják, ezért a rengeteg használt holmi, a gazdaságilag és egyre inkább populációját tekintve is kis ország egyszerűen nem képes eltartani csak kb a magyarral, vagy szerbbel összevethető haderőt, minden e fölötti vágy, igény, vagy teljesülés automatikusan eladósodással jár. Idén már a GDP 1,6%-a megy az adósság kamataira. Ez annyira nagy baj kezd lenni, hogy a haderő fejlesztés automatikusan a halogatás, a harmadkézen is átment levedlett technika beszerzését, a pontszerű fejlesztéseket jelenti. Mielőtt valaki előhozza, hogy most jelentették be hogy a GDP 2,5%-ra emelik a hadügy költségvetését, sietek elmondani, hogy a szokásokkal ellentétben, a román katonai nyugdíjakat náluk a hadügyminisztérium büdzsézi, nem fog fejlesztésekre ennyi telni, ez csak látszat bejelentés mint megannyi más is.

2, A saját hadiipart életben kell tartani. A román hadiipar gyakorlatilag egy helyben toporog, azaz inkább megrekedt a nyolcvanas években. A hajdan erős hadianyag export teljesen összeomlott, a nagy állami vállalatokat a "nagy" hadsereg, "nagy" hadianyag készleteinek karbantartása élteti, illetve bontják a gyárakat vasanyagnak a munkások. A vállaltokat életben tartani nemzeti büszkeség és stratégiai érdek, viszont exportképes termék alig van így marad a román hadsereg, marad mindaddig amíg elaggott technikát használ, nem pedig vesz valamit amit bérben maximum lefesthetnek a cégek, vagy esetleg szerelhetnek valami felépítményt a teherautókra mint az IVECO üzlet kapcsán. Minden bejelentés ami nem 100% hazai gyártással párosul az állami vállaltok ellenállását váltja ki, márpedig ilyen gyártásuk aligha van, a Piranha üzlet festéssel indult, talán valamit már összeszerelnek a Bukaresti Gépgyárban, de a mennyiség harmat gyenge, a nagy kapacitású vállalatok közül ez pedig csak egy. Az Airbus gyár áll, a hajók még mindig nem készülnek Constancán. A saját hadiipart kell(ene) etetni, de az nincs a modern gyártási folymatokra sem gépeivel, sem szervezetében felkészülve, önálló fejlesztés már régóta nincs.

3 Beleszorultak a frontország szerepbe, az atlanti nyomásba és a versenyfutásba főleg a magyar fejlesztésekkel. Az orosz fenyegetés miatt nagy atlanti nyomás van az országon, hogy az orosz agresszió ellen fegyverkezzen, ebbe belesimul a Patriot beszerzés, a flotta fejlesztése, most a tengeralattjáró üzlet, de a fiókok mélyén, a nem nyilvános elemzésekben Románia kizárt, hogy Oroszországgal szemben kívánja meghatározni önmagát, hisz egyrészt soha nem tette , másrészt semmi értelme nincsen, csak az orosz Déli Körzet sokszoros fölényben van, ráadásul a környéken ha NATO-ról van szó Törökország a játékos nem Románia. Romániának sokkal fontosabbak a szárazföldi szomszédai akik szemlátomást felnőnek a saját haderejéhez, és a határokat nem lehet a tengeralattjárókkal sem Dobrudzsában, sem Erdélyben, sem a Csernyivci környékén biztosítani ha úgy alakul (...), márpedig a súlyos gazdasági, demográfiai helyzet könnyen okozhat meglepetéseket és ezt mindenki jól érzékeli a régióban, a térség máig nem nyugodott meg, látszik ez Boszniában, most az ukrán konfliktusban. A mindenáron való atlanti megfelelés kényszere és az erősödő szomszédok közé beszorulnak a román döntéshozók, ide is egy kicsi, oda is egy kicsi eredménye a koncepciótlan fejlesztések tömege, a használt, sőt túlhasznált technika beszerzése, mert a minőségi egyensúly versenyét elveszíteni látszanak, de a mennyiségit még fenntartani igyekeznek.
1. "nagynak kellene kinéznie" lol, baj lehet, hogy a hadsereg ennél nagyobb is lehet, de a NATO-tervezés szerint csak a minimumunk van. "nem volt szükség Patriotra" igen... az összes NATO-központot, az AEGIS Ashore-t és a kritikus infrastruktúrát sebezhetővé kellene tenni az Iskander rakétákkal szemben "kis ország gazdaságilag ezért támaszkodnak a használt dolgokra" igen... 2013-tól tudtuk, amikor megvettük az F-16-ot, hogy át fogunk váltani F-35-re, és a használt f-16 csak egy átmeneti platform. Ettől eltekintve 2014 óta az összes legutóbbi vásárlás vadonatúj, ugyanolyan vagy jobb verzió, mint amit az USA használ (Pac-3, Himars, NSM stb.). És gazdaságilag a román hadsereg költségvetése 2023-ban 8,6 milliárd USD, több, mint Finnország, több, mint Svédország, több, mint Norvégia (64 F-35-ös megrendelésre és nagyon modern hadsereggel rendelkező országok)

2. A román hadiipar modern lopakodó korvetteket gyárt, és képes tengeralattjárókra, beleértve a nagyokat is (Damen Corvettes, DG tengeralattjárókat gyártanak), emellett SKy-Ceptor rockereket is gyártanak a Patriothoz, szintén teljesen Pirahna V + Turret gyártással, valamint teljesen Hermes gyártással UAV-k és szimulátorok, hazai gyártású IAR-99-es repülőgépek, Iveco teherautók... és a jövőben biztos, hogy még többet fognak gyártani, mint például az IFV (valószínűleg ascod), helikopter-összeállítás stb.

3. Románia nem törődik azzal, hogy más NATO-szomszédok mit csinálnak vagy felfegyverkeznek, minden fókuszunk egy olyan hadsereg felépítésén van, amely képes teljes intenzitású háborút folytatni Oroszországgal korlátozott ideig, amíg meg nem érkeznek a NATO-erők. És higgy nekem, Romániában senki sem fél Oroszországtól és a déli katonai körzetüktől... Románia stratégiája az lesz, hogy egyszerűen felállítanak egy védelmet a hegyeken, ahol katonaként elmondhatom, hogy 7:1 erőarány kell a frontvonal mozgatásához. Románia tehát nem megy sehova, és a keleti szárny legvédettebb országa, amikor a hadsereg 2040 program befejeződik. Azt mondod Lengyelország, Lengyelország a legbiztonságosabb... elvégre 1000 tankja van... hát barátom, Romániában 1000 km hegy van... sok szerencsét
 

vibers9

Active Member
2021. december 16.
8
59
28
Románia a Moldovával való újraegyesítés útján halad, ezért várható, hogy az új állam hamarosan minimum 21,5 millió, 85 ezer aktív 85 ezer tartalék 60 ezer para (250 ezer háborús erő) és 10 milliárdos hadsereg-költségvetés (az izraelinek a fele) lesz. Moldovas elnök román állampolgárságú, és még az idei vagy jövő évi egyesülést is tervezik, ha Putyin fenyegető távolságba kerül Moldovához, amelynek 88%-a román nemzetiségű. Ha nem, akkor békésen egyesülnek az EU-n belül Érdekes megjegyezni a romániai katonai és állam lehetséges átalakulását.. ami a témához tartozik.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 606
46 470
113
1. "nagynak kellene kinéznie" lol, baj lehet, hogy a hadsereg ennél nagyobb is lehet, de a NATO-tervezés szerint csak a minimumunk van. "nem volt szükség Patriotra" igen... az összes NATO-központot, az AEGIS Ashore-t és a kritikus infrastruktúrát sebezhetővé kellene tenni az Iskander rakétákkal szemben "kis ország gazdaságilag ezért támaszkodnak a használt dolgokra" igen... 2013-tól tudtuk, amikor megvettük az F-16-ot, hogy át fogunk váltani F-35-re, és a használt f-16 csak egy átmeneti platform. Ettől eltekintve 2014 óta az összes legutóbbi vásárlás vadonatúj, ugyanolyan vagy jobb verzió, mint amit az USA használ (Pac-3, Himars, NSM stb.). És gazdaságilag a román hadsereg költségvetése 2023-ban 8,6 milliárd USD, több, mint Finnország, több, mint Svédország, több, mint Norvégia (64 F-35-ös megrendelésre és nagyon modern hadsereggel rendelkező országok)

2. A román hadiipar modern lopakodó korvetteket gyárt, és képes tengeralattjárókra, beleértve a nagyokat is (Damen Corvettes, DG tengeralattjárókat gyártanak), emellett SKy-Ceptor rockereket is gyártanak a Patriothoz, szintén teljesen Pirahna V + Turret gyártással, valamint teljesen Hermes gyártással UAV-k és szimulátorok, hazai gyártású IAR-99-es repülőgépek, Iveco teherautók... és a jövőben biztos, hogy még többet fognak gyártani, mint például az IFV (valószínűleg ascod), helikopter-összeállítás stb.

3. Románia nem törődik azzal, hogy más NATO-szomszédok mit csinálnak vagy felfegyverkeznek, minden fókuszunk egy olyan hadsereg felépítésén van, amely képes teljes intenzitású háborút folytatni Oroszországgal korlátozott ideig, amíg meg nem érkeznek a NATO-erők. És higgy nekem, Romániában senki sem fél Oroszországtól és a déli katonai körzetüktől... Románia stratégiája az lesz, hogy egyszerűen felállítanak egy védelmet a hegyeken, ahol katonaként elmondhatom, hogy 7:1 erőarány kell a frontvonal mozgatásához. Románia tehát nem megy sehova, és a keleti szárny legvédettebb országa, amikor a hadsereg 2040 program befejeződik. Azt mondod Lengyelország, Lengyelország a legbiztonságosabb... elvégre 1000 tankja van... hát barátom, Romániában 1000 km hegy van... sok szerencsét
Hát ecsém, ez mehetett volna egy az egyben Humor topicba!
:D :cool:
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 939
35 911
113
Románia a Moldovával való újraegyesítés útján halad, ezért várható, hogy az új állam hamarosan minimum 21,5 millió, 85 ezer aktív 85 ezer tartalék 60 ezer para (250 ezer háborús erő) és 10 milliárdos hadsereg-költségvetés (az izraelinek a fele) lesz. Moldovas elnök román állampolgárságú, és még az idei vagy jövő évi egyesülést is tervezik, ha Putyin fenyegető távolságba kerül Moldovához, amelynek 88%-a román nemzetiségű. Ha nem, akkor békésen egyesülnek az EU-n belül Érdekes megjegyezni a romániai katonai és állam lehetséges átalakulását.. ami a témához tartozik.
Az orosz maci nagyon éhes lett, benyeli az Moldáviát is.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 342
13 815
113
1. "nagynak kellene kinéznie" lol, baj lehet, hogy a hadsereg ennél nagyobb is lehet, de a NATO-tervezés szerint csak a minimumunk van. "nem volt szükség Patriotra" igen... az összes NATO-központot, az AEGIS Ashore-t és a kritikus infrastruktúrát sebezhetővé kellene tenni az Iskander rakétákkal szemben "kis ország gazdaságilag ezért támaszkodnak a használt dolgokra" igen... 2013-tól tudtuk, amikor megvettük az F-16-ot, hogy át fogunk váltani F-35-re, és a használt f-16 csak egy átmeneti platform. Ettől eltekintve 2014 óta az összes legutóbbi vásárlás vadonatúj, ugyanolyan vagy jobb verzió, mint amit az USA használ (Pac-3, Himars, NSM stb.). És gazdaságilag a román hadsereg költségvetése 2023-ban 8,6 milliárd USD, több, mint Finnország, több, mint Svédország, több, mint Norvégia (64 F-35-ös megrendelésre és nagyon modern hadsereggel rendelkező országok)

2. A román hadiipar modern lopakodó korvetteket gyárt, és képes tengeralattjárókra, beleértve a nagyokat is (Damen Corvettes, DG tengeralattjárókat gyártanak), emellett SKy-Ceptor rockereket is gyártanak a Patriothoz, szintén teljesen Pirahna V + Turret gyártással, valamint teljesen Hermes gyártással UAV-k és szimulátorok, hazai gyártású IAR-99-es repülőgépek, Iveco teherautók... és a jövőben biztos, hogy még többet fognak gyártani, mint például az IFV (valószínűleg ascod), helikopter-összeállítás stb.

3. Románia nem törődik azzal, hogy más NATO-szomszédok mit csinálnak vagy felfegyverkeznek, minden fókuszunk egy olyan hadsereg felépítésén van, amely képes teljes intenzitású háborút folytatni Oroszországgal korlátozott ideig, amíg meg nem érkeznek a NATO-erők. És higgy nekem, Romániában senki sem fél Oroszországtól és a déli katonai körzetüktől... Románia stratégiája az lesz, hogy egyszerűen felállítanak egy védelmet a hegyeken, ahol katonaként elmondhatom, hogy 7:1 erőarány kell a frontvonal mozgatásához. Románia tehát nem megy sehova, és a keleti szárny legvédettebb országa, amikor a hadsereg 2040 program befejeződik. Azt mondod Lengyelország, Lengyelország a legbiztonságosabb... elvégre 1000 tankja van... hát barátom, Romániában 1000 km hegy van... sok szerencsét

Na a sok ukrán után itt a Secus román troll is.
Leszarunk itt mind téged is meg azt is, amit ide gépelsz jó pénzért, előre szólok.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 564
113
Románia a Moldovával való újraegyesítés útján halad, ezért várható, hogy az új állam hamarosan minimum 21,5 millió, 85 ezer aktív 85 ezer tartalék 60 ezer para (250 ezer háborús erő) és 10 milliárdos hadsereg-költségvetés (az izraelinek a fele) lesz. Moldovas elnök román állampolgárságú, és még az idei vagy jövő évi egyesülést is tervezik, ha Putyin fenyegető távolságba kerül Moldovához, amelynek 88%-a román nemzetiségű. Ha nem, akkor békésen egyesülnek az EU-n belül Érdekes megjegyezni a romániai katonai és állam lehetséges átalakulását.. ami a témához tartozik.
Te szívsz vagy gombázol vagy ez egy új humor est szövege amit rajtunk tesztelsz? Addig nem minősítem amíg ezt nem tisztázzuk;).
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 003
53 930
113
1. "nagynak kellene kinéznie" lol, baj lehet, hogy a hadsereg ennél nagyobb is lehet, de a NATO-tervezés szerint csak a minimumunk van. "nem volt szükség Patriotra" igen... az összes NATO-központot, az AEGIS Ashore-t és a kritikus infrastruktúrát sebezhetővé kellene tenni az Iskander rakétákkal szemben "kis ország gazdaságilag ezért támaszkodnak a használt dolgokra" igen... 2013-tól tudtuk, amikor megvettük az F-16-ot, hogy át fogunk váltani F-35-re, és a használt f-16 csak egy átmeneti platform. Ettől eltekintve 2014 óta az összes legutóbbi vásárlás vadonatúj, ugyanolyan vagy jobb verzió, mint amit az USA használ (Pac-3, Himars, NSM stb.). És gazdaságilag a román hadsereg költségvetése 2023-ban 8,6 milliárd USD, több, mint Finnország, több, mint Svédország, több, mint Norvégia (64 F-35-ös megrendelésre és nagyon modern hadsereggel rendelkező országok)

2. A román hadiipar modern lopakodó korvetteket gyárt, és képes tengeralattjárókra, beleértve a nagyokat is (Damen Corvettes, DG tengeralattjárókat gyártanak), emellett SKy-Ceptor rockereket is gyártanak a Patriothoz, szintén teljesen Pirahna V + Turret gyártással, valamint teljesen Hermes gyártással UAV-k és szimulátorok, hazai gyártású IAR-99-es repülőgépek, Iveco teherautók... és a jövőben biztos, hogy még többet fognak gyártani, mint például az IFV (valószínűleg ascod), helikopter-összeállítás stb.

3. Románia nem törődik azzal, hogy más NATO-szomszédok mit csinálnak vagy felfegyverkeznek, minden fókuszunk egy olyan hadsereg felépítésén van, amely képes teljes intenzitású háborút folytatni Oroszországgal korlátozott ideig, amíg meg nem érkeznek a NATO-erők. És higgy nekem, Romániában senki sem fél Oroszországtól és a déli katonai körzetüktől... Románia stratégiája az lesz, hogy egyszerűen felállítanak egy védelmet a hegyeken, ahol katonaként elmondhatom, hogy 7:1 erőarány kell a frontvonal mozgatásához. Románia tehát nem megy sehova, és a keleti szárny legvédettebb országa, amikor a hadsereg 2040 program befejeződik. Azt mondod Lengyelország, Lengyelország a legbiztonságosabb... elvégre 1000 tankja van... hát barátom, Romániában 1000 km hegy van... sok szerencsét


Jó taktika,előbb érnek majd oda a szövetségesek,mint ahogy az Oroszok kifogynak a rakétákból,meg amúgy is, minden nato katona pont értetek fog majd az Oroszokkal harcolni.
;)
Viszont jót nevettem vasárnap reggel, köszi.
:D:D
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 013
7 215
113
.. Románia stratégiája az lesz, hogy egyszerűen felállítanak egy védelmet a hegyeken, ahol katonaként elmondhatom, hogy 7:1 erőarány kell a frontvonal mozgatásához. Románia tehát nem megy sehova, és a keleti szárny legvédettebb országa, amikor a hadsereg 2040 program befejeződik. Azt mondod Lengyelország, Lengyelország a legbiztonságosabb... elvégre 1000 tankja van... hát barátom, Romániában 1000 km hegy van... sok szerencsét
jaja, mint jól tudjuk 1944-ben is hősiesen megvédtétek a Kárpátokat s a csóri muszka nem tudta áttörni.... :rolleyes:
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 133
12 171
113
Románia a Moldovával való újraegyesítés útján halad, ezért várható, hogy az új állam hamarosan minimum 21,5 millió, 85 ezer aktív 85 ezer tartalék 60 ezer para (250 ezer háborús erő) és 10 milliárdos hadsereg-költségvetés (az izraelinek a fele) lesz. Moldovas elnök román állampolgárságú, és még az idei vagy jövő évi egyesülést is tervezik, ha Putyin fenyegető távolságba kerül Moldovához, amelynek 88%-a román nemzetiségű. Ha nem, akkor békésen egyesülnek az EU-n belül Érdekes megjegyezni a romániai katonai és állam lehetséges átalakulását.. ami a témához tartozik.
Ez véletlenül nem irredentizmus, ami ellen olyan lelkesen küzdötök?
 

vibers9

Active Member
2021. december 16.
8
59
28
jaja, mint jól tudjuk 1944-ben is hősiesen megvédték a Kárpátokat s a csóri muszka nem tudta áttörni.... :rolleyes:
Románia oldalt váltott, mielőtt az oroszok megérkeztek a Kárpátokhoz


ravenlord

Ez véletlenül nem irredentizmus, ami ellen olyan lelkesen küzdötök?

ha moldovas elnöknek román útlevele van, és ha odafigyel a román politikusok moldvai látogatásán tett nyilatkozataira, azt mondták

"Nem zárhatjuk ki a fekete-tenger felől érkező negatív fejleményeket. Nektek (moldovánoknak) tudniuk kell, hogy beszéltünk a nyugati kancellárokkal, és biztosítottak minket arról, hogy amit Németországnak megadtak a nehéz geopolitikai időkben, azt megkapják Románia (más néven újraegyesítés)

Csak kérnie kell tőlünk, és mi ott leszünk
Várjuk, hogy békésen tedd ezt az Európai Unióban, de ha a helyzet romlik, hívj minket és ott leszünk."


Mint mellékesen megjegyzem, a román útlevéllel rendelkező moldovai elnöknek egy Európa-párti pártja van, 63%-os többséggel. Az újraegyesítésre szavazni csak 51%-ra van szükség a moldovai parlamentben és 51%-ra Romániában.

Románia számára 100%-ban garantált, hogy a szavazás pozitív lesz, mivel a románok 80%-a támogatja az újraegyesítést

Most minden Moldován múlik, mert ott csak 40-45% a támogatottság (azaz az invázió előtt), és ne feledjük, hogy az összes orosz tulajdonú médiánál ilyen magas a százalék. Biztosíthatom Önöket, ha Putyin megközelíti Moldovát, az újraegyesülés támogatottsága ott is 80%-ra ugrik.



Ez nem irredentizmus, csak két állam, amely nyíltan tárgyalja az újraegyesítést. Mint Kelet- és Nyugat-Németország, Észak- és Dél-Korea stb

Moldovas elnök a tv-ben és interjúkban is többször kijelentette, hogy az újraegyesítés mellett van, de csak meg kell várni, hogy az egyesülési hangulat átjárja a többséget. és lefogadom, minél tovább tart a háború és egyre közelebb jön, a hangulat csak nőni fog
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 013
7 215
113
Na de milyen hegyekről is van szó? Ja, hogy az ország közepén a Kárpátok? Értem, ha jönnek az oroszok, akkor a hős román hadsereg magára hagyja a Regátot és felmenekül a Kárpátokba?
Hiszen ezt írta a nagyon román katona: "Románia stratégiája az lesz, hogy egyszerűen felállítanak egy védelmet a hegyeken".
na ez imádni való. Moldávia "ősi föld", Regát ősi föld, de ez a szerencsétlen első lépése mindennek a feladása lenne s Erdélybe való bemenekülés... LOL

Az a tragikus hogy ez a jöt-ment oláh még hisz is ebben, miközben jól tudja mit csináltak 1944-ben. Erdélyt csak lerabolták és lerabolják az oláhok hogy gazdagítsák a Regátot, de ez azt hiszi hogy az elitje feladná mindazt s nem váltana oldalt egy másodperc alatt.