[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 038
30 438
113
Jelenleg 36 HIMARS van hadrendben Romániában
18 volt az utolsó infóm és most se találok semmit ami bizonyítaná, hogy több lenne
amik náluk állították fel a HIMARS logisztikai kiszolgáló központját
Szerencsétjük van, hogy jött az ukrán háború és ez miatt kellet a közelben a karbantartó központ, ha nem lett volna háború akkor szerintem nem kapják meg...
Lehet őket nem szeretni, de légből kapott faszságokat felesleges írogatni, vagy támaszd alá hiteles linkkel. Ne a haverom haverja mondta az ismerősének és tőle tudom alapján írogass tényként álmokat!
Őszintén amikor a honvédségnél szar valami azt a sajtóból tudod meg vagy innen a fórumon a katonáktól ? :)

De én ezzel be is fejezem nincs értelme vitatkozni rajta már vagy századjára úgyis ismer mindenki mindenkinek a véleményét a témában...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 939
123 471
113
Miért terjeszted a hülyeségeket, amikor nem látsz rá a valós helyzetre? Jelenleg 36 HIMARS van hadrendben Romániában és némi késéssel ugyan, de a hiányzó 18 jármű beérkezésével év végéig számolnak. Olyannyira "nem tudják rendesen üzemelteteni", hogy az amik náluk állították fel a HIMARS logisztikai kiszolgáló központját (Bákóban ami irányítással, román szakikkal), jelenleg az ukri sérült HIMARS rendszerek javítása, kiszolgálása is ott történik. Két nagyon komoly éleslövészetük volt eddig HIMARS alkalmazásával, sajtó-nyilvánosan (és nem két szem rakétát küldtek el). Úgyhogy nagyon is magas szinten üzemeltetik a HIMARS-t és a még nagy számban meglévő LAROM rendszereket. Lehet őket nem szeretni, de légből kapott faszságokat felesleges írogatni, vagy támaszd alá hiteles linkkel. Ne a haverom haverja mondta az ismerősének és tőle tudom alapján írogass tényként álmokat!

A problémás üzemeltetésről a romàn sajtó cikkezett pár hete. Be is volt rakva a fórumra.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 261
8 167
113
A problémás üzemeltetésről a romàn sajtó cikkezett pár hete. Be is volt rakva a fórumra.
Ettől még nem kell alábecsülni őket, ebben súlyos igazsága vagyon a Tribunusnak. És 18 HIMARS az pontosan 18-cal több, mint ami nálunk van. A javítási képesség (még ha problémás is most) pedig bárhogyan is, de ott van, és vélhetően egyre jobb lesz. Itt meg a Curruson poénkodtok.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
Miért terjeszted a hülyeségeket, amikor nem látsz rá a valós helyzetre? Jelenleg 36 HIMARS van hadrendben Romániában és némi késéssel ugyan, de a hiányzó 18 jármű beérkezésével év végéig számolnak. Olyannyira "nem tudják rendesen üzemelteteni", hogy az amik náluk állították fel a HIMARS logisztikai kiszolgáló központját (Bákóban ami irányítással, román szakikkal), jelenleg az ukri sérült HIMARS rendszerek javítása, kiszolgálása is ott történik. Két nagyon komoly éleslövészetük volt eddig HIMARS alkalmazásával, sajtó-nyilvánosan (és nem két szem rakétát küldtek el). Úgyhogy nagyon is magas szinten üzemeltetik a HIMARS-t és a még nagy számban meglévő LAROM rendszereket. Lehet őket nem szeretni, de légből kapott faszságokat felesleges írogatni, vagy támaszd alá hiteles linkkel. Ne a haverom haverja mondta az ismerősének és tőle tudom alapján írogass tényként álmokat!

Ráadásul szerintem egy HIMARS üzemeltetése nem is túl bonyolult feladat.

Üzemeltetni kell a teherautót. Az indító mechanikai része gyakorlatilag egy speciális kialakítású daru, ami be van burkolva. Ez ma civil életben is teljesen hétköznapi feladat.
Ami komoly az az elektronika, de a modern elektronika manapság már általában kevés problémával üzemel, és inkább cserélik mint javítják.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
18 volt az utolsó infóm és most se találok semmit ami bizonyítaná, hogy több lenne
Korábban én is kerestem, mert több helyen is 36 darabról írnak, de nem találtam semmit.

A 18 db beérkezéséről volt fényképes beszámoló. Valószínűleg ugyanaz a kommunikáció mint nálunk: beszámolnak az első darabokról, és esetleg az utolsó beérkezésről.

2018-ban rendeltek 54 -et, 2021-ben érkezett az első 18, ez alapján teljesen reális hogy már 36 beérkezett.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 062
33 094
113
Miért terjeszted a hülyeségeket, amikor nem látsz rá a valós helyzetre? Jelenleg 36 HIMARS van hadrendben Romániában és némi késéssel ugyan, de a hiányzó 18 jármű beérkezésével év végéig számolnak. Olyannyira "nem tudják rendesen üzemelteteni", hogy az amik náluk állították fel a HIMARS logisztikai kiszolgáló központját (Bákóban ami irányítással, román szakikkal), jelenleg az ukri sérült HIMARS rendszerek javítása, kiszolgálása is ott történik. Két nagyon komoly éleslövészetük volt eddig HIMARS alkalmazásával, sajtó-nyilvánosan (és nem két szem rakétát küldtek el). Úgyhogy nagyon is magas szinten üzemeltetik a HIMARS-t és a még nagy számban meglévő LAROM rendszereket. Lehet őket nem szeretni, de légből kapott faszságokat felesleges írogatni, vagy támaszd alá hiteles linkkel. Ne a haverom haverja mondta az ismerősének és tőle tudom alapján írogass tényként álmokat!

Kammot nem kell figyelembe venni haditechnikai téren.Rettenetesen előitéletes,és szokott nagy mellényével terjeszti is a butaságát.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 062
33 094
113
Abból érdemes kiindulni, hogy dezinfó.
Nagyon meglódultak,de azért ott sincs kolbászbol a kerités,még most se (bár a grillkolbászuk finom).Látok az utakon oláh katonai járgányokat (többek közöt Patriot ütegüket is láttam,ami azt illeti egy parkolóban érintésnyi távolságbol).Láthatóan sokkal jobb a karbantartásuk,mint 10-20 éve,de azért még találkozni rozzant DAC-kal is.Csak egyre kevesebbel.(katonai járművekről van szó,polgári téren már egy jó ideje lehagytak minket.Már nem a rozsdás ARO kergeti a még rozsdásabb Roman Dieselt,max kifogástalan állapotú veteránautóként találkozni Cau bosszúival manapság)
 

TribunusAlex

Well-Known Member
2021. június 21.
98
313
53
18 volt az utolsó infóm és most se találok semmit ami bizonyítaná, hogy több lenne

Szerencsétjük van, hogy jött az ukrán háború és ez miatt kellet a közelben a karbantartó központ, ha nem lett volna háború akkor szerintem nem kapják meg...

Őszintén amikor a honvédségnél szar valami azt a sajtóból tudod meg vagy innen a fórumon a katonáktól ? :)

De én ezzel be is fejezem nincs értelme vitatkozni rajta már vagy századjára úgyis ismer mindenki mindenkinek a véleményét a témában...
Ne haragudj, ha túl keményen fogalmaztam. Csak már én is unom, hogy itt mindenki, mindennek is a szakértője. Maradjunk annyiban, hogy én nem outsider vagyok és amit írok az nem légből kapott. 36 HIMARS van náluk rendszerben és idén nyáron kellene megkapniuk a hiányzó 18-at, de kicsit késnek. Mindenesetre év végéig mindet átveszik.
/Fél szemem mindig rajtuk van, ahogy az övék is rajtunk./
Szó szerint ezt a belső infót kaptam:
Batalioanele 81 și 83 dețin HIMARS deci numărul total este de 36, al treilea și ultimul lot de 18 bucăți va ajunge în vara lui 2024 împreună cu radare de contrabaterie.