[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 073
30 570
113
Jelenleg 36 HIMARS van hadrendben Romániában
18 volt az utolsó infóm és most se találok semmit ami bizonyítaná, hogy több lenne
amik náluk állították fel a HIMARS logisztikai kiszolgáló központját
Szerencsétjük van, hogy jött az ukrán háború és ez miatt kellet a közelben a karbantartó központ, ha nem lett volna háború akkor szerintem nem kapják meg...
Lehet őket nem szeretni, de légből kapott faszságokat felesleges írogatni, vagy támaszd alá hiteles linkkel. Ne a haverom haverja mondta az ismerősének és tőle tudom alapján írogass tényként álmokat!
Őszintén amikor a honvédségnél szar valami azt a sajtóból tudod meg vagy innen a fórumon a katonáktól ? :)

De én ezzel be is fejezem nincs értelme vitatkozni rajta már vagy századjára úgyis ismer mindenki mindenkinek a véleményét a témában...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 584
113
Miért terjeszted a hülyeségeket, amikor nem látsz rá a valós helyzetre? Jelenleg 36 HIMARS van hadrendben Romániában és némi késéssel ugyan, de a hiányzó 18 jármű beérkezésével év végéig számolnak. Olyannyira "nem tudják rendesen üzemelteteni", hogy az amik náluk állították fel a HIMARS logisztikai kiszolgáló központját (Bákóban ami irányítással, román szakikkal), jelenleg az ukri sérült HIMARS rendszerek javítása, kiszolgálása is ott történik. Két nagyon komoly éleslövészetük volt eddig HIMARS alkalmazásával, sajtó-nyilvánosan (és nem két szem rakétát küldtek el). Úgyhogy nagyon is magas szinten üzemeltetik a HIMARS-t és a még nagy számban meglévő LAROM rendszereket. Lehet őket nem szeretni, de légből kapott faszságokat felesleges írogatni, vagy támaszd alá hiteles linkkel. Ne a haverom haverja mondta az ismerősének és tőle tudom alapján írogass tényként álmokat!

A problémás üzemeltetésről a romàn sajtó cikkezett pár hete. Be is volt rakva a fórumra.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 261
8 173
113
A problémás üzemeltetésről a romàn sajtó cikkezett pár hete. Be is volt rakva a fórumra.
Ettől még nem kell alábecsülni őket, ebben súlyos igazsága vagyon a Tribunusnak. És 18 HIMARS az pontosan 18-cal több, mint ami nálunk van. A javítási képesség (még ha problémás is most) pedig bárhogyan is, de ott van, és vélhetően egyre jobb lesz. Itt meg a Curruson poénkodtok.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 631
5 398
113
Miért terjeszted a hülyeségeket, amikor nem látsz rá a valós helyzetre? Jelenleg 36 HIMARS van hadrendben Romániában és némi késéssel ugyan, de a hiányzó 18 jármű beérkezésével év végéig számolnak. Olyannyira "nem tudják rendesen üzemelteteni", hogy az amik náluk állították fel a HIMARS logisztikai kiszolgáló központját (Bákóban ami irányítással, román szakikkal), jelenleg az ukri sérült HIMARS rendszerek javítása, kiszolgálása is ott történik. Két nagyon komoly éleslövészetük volt eddig HIMARS alkalmazásával, sajtó-nyilvánosan (és nem két szem rakétát küldtek el). Úgyhogy nagyon is magas szinten üzemeltetik a HIMARS-t és a még nagy számban meglévő LAROM rendszereket. Lehet őket nem szeretni, de légből kapott faszságokat felesleges írogatni, vagy támaszd alá hiteles linkkel. Ne a haverom haverja mondta az ismerősének és tőle tudom alapján írogass tényként álmokat!

Ráadásul szerintem egy HIMARS üzemeltetése nem is túl bonyolult feladat.

Üzemeltetni kell a teherautót. Az indító mechanikai része gyakorlatilag egy speciális kialakítású daru, ami be van burkolva. Ez ma civil életben is teljesen hétköznapi feladat.
Ami komoly az az elektronika, de a modern elektronika manapság már általában kevés problémával üzemel, és inkább cserélik mint javítják.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 631
5 398
113
18 volt az utolsó infóm és most se találok semmit ami bizonyítaná, hogy több lenne
Korábban én is kerestem, mert több helyen is 36 darabról írnak, de nem találtam semmit.

A 18 db beérkezéséről volt fényképes beszámoló. Valószínűleg ugyanaz a kommunikáció mint nálunk: beszámolnak az első darabokról, és esetleg az utolsó beérkezésről.

2018-ban rendeltek 54 -et, 2021-ben érkezett az első 18, ez alapján teljesen reális hogy már 36 beérkezett.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 182
113
Miért terjeszted a hülyeségeket, amikor nem látsz rá a valós helyzetre? Jelenleg 36 HIMARS van hadrendben Romániában és némi késéssel ugyan, de a hiányzó 18 jármű beérkezésével év végéig számolnak. Olyannyira "nem tudják rendesen üzemelteteni", hogy az amik náluk állították fel a HIMARS logisztikai kiszolgáló központját (Bákóban ami irányítással, román szakikkal), jelenleg az ukri sérült HIMARS rendszerek javítása, kiszolgálása is ott történik. Két nagyon komoly éleslövészetük volt eddig HIMARS alkalmazásával, sajtó-nyilvánosan (és nem két szem rakétát küldtek el). Úgyhogy nagyon is magas szinten üzemeltetik a HIMARS-t és a még nagy számban meglévő LAROM rendszereket. Lehet őket nem szeretni, de légből kapott faszságokat felesleges írogatni, vagy támaszd alá hiteles linkkel. Ne a haverom haverja mondta az ismerősének és tőle tudom alapján írogass tényként álmokat!

Kammot nem kell figyelembe venni haditechnikai téren.Rettenetesen előitéletes,és szokott nagy mellényével terjeszti is a butaságát.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 182
113
Abból érdemes kiindulni, hogy dezinfó.
Nagyon meglódultak,de azért ott sincs kolbászbol a kerités,még most se (bár a grillkolbászuk finom).Látok az utakon oláh katonai járgányokat (többek közöt Patriot ütegüket is láttam,ami azt illeti egy parkolóban érintésnyi távolságbol).Láthatóan sokkal jobb a karbantartásuk,mint 10-20 éve,de azért még találkozni rozzant DAC-kal is.Csak egyre kevesebbel.(katonai járművekről van szó,polgári téren már egy jó ideje lehagytak minket.Már nem a rozsdás ARO kergeti a még rozsdásabb Roman Dieselt,max kifogástalan állapotú veteránautóként találkozni Cau bosszúival manapság)
 

TribunusAlex

Well-Known Member
2021. június 21.
106
359
63
18 volt az utolsó infóm és most se találok semmit ami bizonyítaná, hogy több lenne

Szerencsétjük van, hogy jött az ukrán háború és ez miatt kellet a közelben a karbantartó központ, ha nem lett volna háború akkor szerintem nem kapják meg...

Őszintén amikor a honvédségnél szar valami azt a sajtóból tudod meg vagy innen a fórumon a katonáktól ? :)

De én ezzel be is fejezem nincs értelme vitatkozni rajta már vagy századjára úgyis ismer mindenki mindenkinek a véleményét a témában...
Ne haragudj, ha túl keményen fogalmaztam. Csak már én is unom, hogy itt mindenki, mindennek is a szakértője. Maradjunk annyiban, hogy én nem outsider vagyok és amit írok az nem légből kapott. 36 HIMARS van náluk rendszerben és idén nyáron kellene megkapniuk a hiányzó 18-at, de kicsit késnek. Mindenesetre év végéig mindet átveszik.
/Fél szemem mindig rajtuk van, ahogy az övék is rajtunk./
Szó szerint ezt a belső infót kaptam:
Batalioanele 81 și 83 dețin HIMARS deci numărul total este de 36, al treilea și ultimul lot de 18 bucăți va ajunge în vara lui 2024 împreună cu radare de contrabaterie.
 

Yorg

Well-Known Member
2017. április 21.
147
346
63
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 667
8 386
113
Ettől még nem kell alábecsülni őket, ebben súlyos igazsága vagyon a Tribunusnak.

Semmilyen igazsaga nincs, ugyanazt az ostoba roman propagandat nyomja, mint az egybites roman forumok. Mindekozben a sajtojuk tele van kinosabbnal-kinosabb sztorikkal.

És 18 HIMARS az pontosan 18-cal több, mint ami nálunk van.
Igen. Mindekozben nalunk a legmodernebb heavy armor, IFVk stb erkeznek sorban, szazas tetelben.
Kb a valagukba feldughatjak a HIMARSot onmagaban, plane, hogy az oroszok par honap alatt siman rajottek, hogyan jammeljek a navigaciojat. :D

Ezt mar sokszor leirtam: nagyon sulyos arat fognak fizetni azert, hogy az amerikaiak valagaba felmasznak, eszement osszegeket fognak amerikai vasakra es plane supportra kolteni.
A koreai uzlet is csak azert mehet, mert az amerikaiaknak nincsen mar igazan hk gyartasuk, es meglevo keszleteiket nem akarjak tovabb fogyasztani egy roman brigad kedveert, tuzerseg detto.
Megvetettek veluk a Patriotot, ami messze-messze a legdragabb legvedelmi megoldas, eszement draga hasznalni, mikozben remenytelenul elavult, 30-40-50 eves lekoszlott ocska szarokkal egeresznek hk meg IFV cimszo alatt, nincsen normalis szemelyi fegyveruk sem stb.

A romanoknal a hadibudzse legnagyobb resze a rettenetes vizfej meg az extra nyugdijak stb. Totalisan fenntarthatatl

A javítási képesség (még ha problémás is most) pedig bárhogyan is, de ott van,

Hahaha, ja ertem. Ugy, mint eddig barmi, ugye? :D :D
Allandoan a zsidokhoz meg mas hekkerekhez szaladgaltak meg akkor is, amikor a francia licensz alapjan gyartott, de otvarosszar roman minosegu sajat gyartasu helijeiket kellett gatyaba razni, annyira nincs semmilyen mernoki kapacitasuk.
Konkretan mindent licensz vagy lopas alapjan gyartottak, miota leteznek, egy kalap szar volt mindig is az oktatasuk es ez azota sem javult.

és vélhetően egyre jobb lesz.
Az osszes ertkelheto egyetemuk ma is a volt magyar teruleteken van, mert azokkal jott, de meg azok sincsenek az elso 1000 egyetem kozott sem a vilagon (versus magyarok a 400. hely korul indulnak, ha jol emlekszem.) Ha valamire lehet fogadni, akkor az az, hogy meg az amerikai ktgeknel is tobbe fog kerulni nekik a support meg a maintenance, mert nagyon gaz kinalatbol kell kepezni es fenntartani a marnoki allomanyt (ti. aki kicsit is ertelmes, az azonnal lefarolt kulfoldre a diplomaosztas masnapjan, amikor kijozanodott).

Itt meg a Curruson poénkodtok.
Te elegge el vagy tevedve: itt nem a Currus csinalja majd, hanem Zala, ahol gyartjak avagy Tatan, sajat maintenance van, a kepek is voltak itt, talan keresni kellene eloszor... :p
A Currus is csinal dolgokat, de nem a Lynxet avagy a hk supportot.

Ott meg max kerekes, minimalisan vedett APCket gyartanak egyelore, azt is igen komotos tempoban. :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 319
55 724
113
Semmilyen igazsaga nincs, ugyanazt az ostoba roman propagandat nyomja, mint az egybites roman forumok. Mindekozben a sajtojuk tele van kinosabbnal-kinosabb sztorikkal.


Igen. Mindekozben nalunk a legmodernebb heavy armor, IFVk stb erkeznek sorban, szazas tetelben.
Kb a valagukba feldughatjak a HIMARSot onmagaban, plane, hogy az oroszok par honap alatt siman rajottek, hogyan jammeljek a navigaciojat. :D

Ezt mar sokszor leirtam: nagyon sulyos arat fognak fizetni azert, hogy az amerikaiak valagaba felmasznak, eszement osszegeket fognak amerikai vasakra es plane supportra kolteni.
A koreai uzlet is csak azert mehet, mert az amerikaiaknak nincsen mar igazan hk gyartasuk, es meglevo keszleteiket nem akarjak tovabb fogyasztani egy roman brigad kedveert, tuzerseg detto.
Megvetettek veluk a Patriotot, ami messze-messze a legdragabb legvedelmi megoldas, eszement draga hasznalni, mikozben remenytelenul elavult, 30-40-50 eves lekoszlott ocska szarokkal egeresznek hk meg IFV cimszo alatt, nincsen normalis szemelyi fegyveruk sem stb.

A romanoknal a hadibudzse legnagyobb resze a rettenetes vizfej meg az extra nyugdijak stb. Totalisan fenntarthatatl



Hahaha, ja ertem. Ugy, mint eddig barmi, ugye? :D :D
Allandoan a zsidokhoz meg mas hekkerekhez szaladgaltak meg akkor is, amikor a francia licensz alapjan gyartott, de otvarosszar roman minosegu sajat gyartasu helijeiket kellett gatyaba razni, annyira nincs semmilyen mernoki kapacitasuk.
Konkretan mindent licensz vagy lopas alapjan gyartottak, miota leteznek, egy kalap szar volt mindig is az oktatasuk es ez azota sem javult.


Az osszes ertkelheto egyetemuk ma is a volt magyar teruleteken van, mert azokkal jott, de meg azok sincsenek az elso 1000 egyetem kozott sem a vilagon (versus magyarok a 400. hely korul indulnak, ha jol emlekszem.) Ha valamire lehet fogadni, akkor az az, hogy meg az amerikai ktgeknel is tobbe fog kerulni nekik a support meg a maintenance, mert nagyon gaz kinalatbol kell kepezni es fenntartani a marnoki allomanyt (ti. aki kicsit is ertelmes, az azonnal lefarolt kulfoldre a diplomaosztas masnapjan, amikor kijozanodott).


Te elegge el vagy tevedve: itt nem a Currus csinalja majd, hanem Zala, ahol gyartjak avagy Tatan, sajat maintenance van, a kepek is voltak itt, talan keresni kellene eloszor... :p
A Currus is csinal dolgokat, de nem a Lynxet avagy a hk supportot.

Ott meg max kerekes, minimalisan vedett APCket gyartanak egyelore, azt is igen komotos tempoban. :)



Jár a sör.

;)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 667
8 386
113
Ha már felhoztam az amerikai HIMARS ill. egyéb fegyverrendszerek oroszok általi semlegesítését, itt egy minapi cikk erről a WSJ-ből:


WORLD
High-Tech American Weapons Work Against Russia—Until They Don’t

Moscow is learning how to defeat Western precision munitions in Ukraine

By Yaroslav TrofimovFollow
July 10, 2024 12:01 am ET

The Excalibur artillery round performed wonders when it was introduced into the Ukrainian battlefield in the summer of 2022. Guided by GPS, the shells hit Russian tanks and artillery with surgical precision, as drones overhead filmed the resulting fireballs.

That didn’t last.

Within weeks, the Russian army started to adapt, using its formidable electronic warfare capabilities. It managed to interfere with the GPS guidance and fuzes, so that the shells would either go astray, fail to detonate, or both. By the middle of last year, the M982 Excalibur munitions, developed by RTX and BAE Systems, became essentially useless and are no longer employed, Ukrainian commanders say.

Several other weapons that showcased the West’s technological superiority have encountered a similar fate. Russian electronic countermeasures have significantly reduced the precision of GPS-guided missiles fired by Himars systems, the weapon credited for reversing the momentum of the war in Ukraine’s favor in the summer of 2022, Ukrainian military officials say.

A brand-new system, the Ground-Launched Small Diameter Bomb munition, manufactured by Boeing and Sweden’s Saab, has failed altogether after its introduction in recent months, in part because of Russian electronic warfare, Ukrainian and Western officials say. It is no longer in use in Ukraine pending an overhaul.

Teljes cikk, sokkal több infoval:

 

TribunusAlex

Well-Known Member
2021. június 21.
106
359
63
Semmilyen igazsaga nincs, ugyanazt az ostoba roman propagandat nyomja, mint az egybites roman forumok. Mindekozben a sajtojuk tele van kinosabbnal-kinosabb sztorikkal.
Semmilyen kibaszott rumán propagandát nem nyomok (nem csipázom a fajtájukat, de még ott is akad normális, és itt is van bőven idiótából). Pusztán annyi van, hogy a fröcsögő román gyűlölet helyett (hogy ott minden is szar) látom első kézből, saját tapasztalat alapján a valóságot mindkét oldalon.
Próbálok reális képet adni annak, aki képes higgadtan szemlélni a valós helyzetet.
Náluk sem rózsás a hadsereg állapota, technikailag főként nem, de talán az országuk méretéből adódóan nem patika mennyiségekben gondolkodnak a beszerzések során. Igen ez kompromisszumokat kíván, igen mérlegelni kell, hogy egy háborús konfliktus szélén mi az, ami gyorsan beszerezhető és bírja a költségvetés (pl.49 darab 40 éves F-16MLU vagy 18 darab GRIPEN, 24 szuper német PzH 2000 vagy 54 koreai K9 stb.) Sajnos július 01-óta egy dolog ezer százalékig biztos, hogy morálisan a haderőnk a békasegge alá süllyedt, még hozzájuk képest is:(