[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
1. ...csak egy olyan apró pontosítás, hogy a TR-85 -öknél a 100 mm -es löveg helyett nem a 120 -as vagy 125 mm -eset tervezgetnek, hanem 105 mm -est.

2. Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy a Piranha V -öt a Agilis helyett képzelnék és nem egyszerre. Szerintem úgy jött ki a matek Náluk (ugye az Agilis -nél is a saját hadiipar volt erőltetve a Rheinmetall hozzáfejlesztéssel), hogy jobban járnak a Piranha V -el. Szerintem a vegyes üzemeltetés kb. az "őrültség" kategória lenne.

3. A Piranha V -ből 30 db -ot kaptak is. A többi lenne helyi összeszereléssel, de ez meg csúszik valószínűleg pénzhiány miatt.

4. Egyébként ezt a forgatókönyvet erősíti az is, hogy ami már kvázi biztosnak tűnt, hogy a Rheinmetall fogja a teherautókat (a MAN Military az Rheinmetall érdekeltség) szállítani és/vagy gyárat felhúzni Náluk. Ehhez képest friss bejelentés, hogy ez kuka és Iveco lesz a teherautó - gyárral:

1. Igazad lehet. Főleg ha a technika korlátait nézzük. A 125 mm-es csötöl, minden lövésnél csinálna egy hátraszaltót a TR85. Minden esetre én a 120 mm löveggel is olvastam román szakoldalon.

2. Szerintem is. Egyrészt nincs gyártáshoz elegendő humán tőke, másrészt úgyanarra a funkcióra két külön modelt fenntartani tiszta örültség. De azért ne becsüljük le a Románokat, ők ezt simán bevállalják. Erre mondom én azt, ha van essze a kormánynak, akkor a Rheimetallal (most, hogy úgy is tárgyalnak) megegyezhetne, hogy mi lenne, ha a tervezett Lynx üzemmel egy időben szépen ide hozná az Agilis gyártását hozzánk. Ha már úgy is kint gyártotta volna, nem vagyunk mi jók erre, mondjuk Pécsen? Akkor meg volna a sokak által hiányolt úszó lövésszálítónk is (habár erre a célra ott van a több száz BTR). Kérdés, hogy egy nálunk gyártott Agilis miatt érdemes-e feladni a Boxert? Na ez a dilemma!

3. Pénzhiány és emberhiány miatt csúszik a projekt. Előbbi megoldható, utóbbira kell várniuk még vagy 10 évet (persze közben erős képzési bázit kialakítva - mint mondjuk Győrben az Audi).

4. Na itt van amit mondtam. Most basztak ki a Németekkel. Hanzi néz mint a moziban és nem érti mi van, hisz neki megigérték (elfelejti, hogy a II. Vh.-ban is megígétérk). Egyébként ennek az IVECO beszerzésnek kimondottan örvendek. Jó kis autőjuk lesz szemben a "szar" MAN-al, illetve szépen kifordították a seggüket a németeknek. Csak így tovább.
Szóval az IVECO-s történetből kiindulva, a Rheimetalnak nem sok babér fog termeni a Kárpátok szabta országban. Most kell őket meggyőzni az Agilis ügyben, ha kell nekünk egy ilyen eszköz.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 461
10 429
113
Azért azt érdemes figyelembe venni hogy a román költségvetésben már semmilyen tartalék nincs, éve eleji 35% államadósság év végre elérheti 45%, oké itt szokták mondani hogy ez sokkal jobb mint a miénk, ami igaz de brutális ütembe növekszik és nem úgy néz ki a belpolitikájuk hogy bárki megszorításokba menne bele, az infrastruktúrájuk pedig nem teszi lehetővé a magyar modell követését sem hogy befektetőket vonzanak az országba, na meg mire annak eredménye lenne az legalább 10 év ha stabil a kormányzás, de nem az.
Nagyon szép a GDP számításnál a belső fogyasztásos növekedés, és életszínvonal emelkedés de a külker egyenleg minuszos durván, amit ugye bevételek híján a kölcsönök fedeznek amikből a szociális kiadásokat fizetik, tehát a mostani koronaválságban jól mutathatnak a számaik de ők a jövőjüket emésztik éppen fel, miközben mi nyerünk azon hogy ha az ellátási láncokat közelebb akarják hozni az európai fogyasztókhoz a világból, mert megvan a vonzó környezet.
Ha vége a koronavírusos mizériának, megvan az esélye hogy a magyar gazdaság durván kilő a román mellet, miközben nekik újabb hiteleket kell felvenni az előzőek visszafizetésére.
Bárhol is akarják majd egyenesbe hozni a gazdaságot az valahol fájni fog, vagy az élet lesz nehezebb náluk vagy hadsereg és infrastruktúra nem lesz. Ha elég ügyesek egyikre se lesz pénzük.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Azért azt érdemes figyelembe venni hogy a román költségvetésben már semmilyen tartalék nincs, éve eleji 35% államadósság év végre elérheti 45%, oké itt szokták mondani hogy ez sokkal jobb mint a miénk, ami igaz de brutális ütembe növekszik és nem úgy néz ki a belpolitikájuk hogy bárki megszorításokba menne bele, az infrastruktúrájuk pedig nem teszi lehetővé a magyar modell követését sem hogy befektetőket vonzanak az országba, na meg mire annak eredménye lenne az legalább 10 év ha stabil a kormányzás, de nem az.
Nagyon szép a GDP számításnál a belső fogyasztásos növekedés, és életszínvonal emelkedés de a külker egyenleg minuszos durván, amit ugye bevételek híján a kölcsönök fedeznek amikből a szociális kiadásokat fizetik, tehát a mostani koronaválságban jól mutathatnak a számaik de ők a jövőjüket emésztik éppen fel, miközben mi nyerünk azon hogy ha az ellátási láncokat közelebb akarják hozni az európai fogyasztókhoz a világból, mert megvan a vonzó környezet.
Ha vége a koronavírusos mizériának, megvan az esélye hogy a magyar gazdaság durván kilő a román mellet, miközben nekik újabb hiteleket kell felvenni az előzőek visszafizetésére.
Bárhol is akarják majd egyenesbe hozni a gazdaságot az valahol fájni fog, vagy az élet lesz nehezebb náluk vagy hadsereg és infrastruktúra nem lesz. Ha elég ügyesek egyikre se lesz pénzük.

Ámen!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 509
113
1. Igazad lehet. Főleg ha a technika korlátait nézzük. A 125 mm-es csötöl, minden lövésnél csinálna egy hátraszaltót a TR85. Minden esetre én a 120 mm löveggel is olvastam román szakoldalon.

2. Szerintem is. Egyrészt nincs gyártáshoz elegendő humán tőke, másrészt úgyanarra a funkcióra két külön modelt fenntartani tiszta örültség. De azért ne becsüljük le a Románokat, ők ezt simán bevállalják. Erre mondom én azt, ha van essze a kormánynak, akkor a Rheimetallal (most, hogy úgy is tárgyalnak) megegyezhetne, hogy mi lenne, ha a tervezett Lynx üzemmel egy időben szépen ide hozná az Agilis gyártását hozzánk. Ha már úgy is kint gyártotta volna, nem vagyunk mi jók erre, mondjuk Pécsen? Akkor meg volna a sokak által hiányolt úszó lövésszálítónk is (habár erre a célra ott van a több száz BTR). Kérdés, hogy egy nálunk gyártott Agilis miatt érdemes-e feladni a Boxert? Na ez a dilemma!

3. Pénzhiány és emberhiány miatt csúszik a projekt. Előbbi megoldható, utóbbira kell várniuk még vagy 10 évet (persze közben erős képzési bázit kialakítva - mint mondjuk Győrben az Audi).

4. Na itt van amit mondtam. Most basztak ki a Németekkel. Hanzi néz mint a moziban és nem érti mi van, hisz neki megigérték (elfelejti, hogy a II. Vh.-ban is megígétérk). Egyébként ennek az IVECO beszerzésnek kimondottan örvendek. Jó kis autőjuk lesz szemben a "szar" MAN-al, illetve szépen kifordították a seggüket a németeknek. Csak így tovább.
Szóval az IVECO-s történetből kiindulva, a Rheimetalnak nem sok babér fog termeni a Kárpátok szabta országban. Most kell őket meggyőzni az Agilis ügyben, ha kell nekünk egy ilyen eszköz.
A tr-85m1 50 tonna elbírja az a 125 és 120 mm-es löveget (a felfüggesztés kérdéses inkább ezen a téren, hogy mennyi tartalék van benne.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Wilson

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
Azért azt érdemes figyelembe venni hogy a román költségvetésben már semmilyen tartalék nincs, éve eleji 35% államadósság év végre elérheti 45%, oké itt szokták mondani hogy ez sokkal jobb mint a miénk, ami igaz de brutális ütembe növekszik és nem úgy néz ki a belpolitikájuk hogy bárki megszorításokba menne bele, az infrastruktúrájuk pedig nem teszi lehetővé a magyar modell követését sem hogy befektetőket vonzanak az országba, na meg mire annak eredménye lenne az legalább 10 év ha stabil a kormányzás, de nem az.
Nagyon szép a GDP számításnál a belső fogyasztásos növekedés, és életszínvonal emelkedés de a külker egyenleg minuszos durván, amit ugye bevételek híján a kölcsönök fedeznek amikből a szociális kiadásokat fizetik, tehát a mostani koronaválságban jól mutathatnak a számaik de ők a jövőjüket emésztik éppen fel, miközben mi nyerünk azon hogy ha az ellátási láncokat közelebb akarják hozni az európai fogyasztókhoz a világból, mert megvan a vonzó környezet.
Ha vége a koronavírusos mizériának, megvan az esélye hogy a magyar gazdaság durván kilő a román mellet, miközben nekik újabb hiteleket kell felvenni az előzőek visszafizetésére.
Bárhol is akarják majd egyenesbe hozni a gazdaságot az valahol fájni fog, vagy az élet lesz nehezebb náluk vagy hadsereg és infrastruktúra nem lesz. Ha elég ügyesek egyikre se lesz pénzük.

Most jönnek a választások. Összel a helyhatósági később a parlamenti. Megy nagyban a nyugdíjemelés, osztogatás és közben a klientura rablása. Nincs az a pénz amit el ne lopnának. Mi csak ministránsok vagyunk hozzájuk képest. Azért sem hívják le au EU-s pénzeket, mert abból nem lehet lopni. Helyi politikusok ezt nyiltan ki is mondják. Belső infrastruktura hiányában csak a nyugati határmenti városokba (és rsézben Szeben, Brassó vonalon) érkezik némi külföldi beruházás. Nem nagyon akarodzik oda menni a nyugatiaknak, látva azt a politikai káoszt ami ott van (ma buktatják a 37. kormányukat). Inkább megállnak egy biztosabb gazdasági környezetet és jó infrastrukturát biztosító Magyarországon. Olyan elmaradásaik vannak, hogy még EU-s pénzből sem tudják egykönnyen ledolgozni. A kistelepüléseik nagy része nincs csatornázva, illetve gázbekötési lehetőség alig van ezeke a településeken. És ez csak egy hangyapöcsnyi dolog a sok elmaradásukból. Tény, hogy kezdtek fejlődgetni, de hol vannak egy Szlovákiához vagy Lengyelországhoz képest?
Ha ügyesek vagyunk az elkövetkező 50 év a miénk magyaroké. Adja Isten, hogy így legyen.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
De van vasdombnyi
szarjuk (1000+ hk, olyan, amilyen), meg HIMARS, meg önjáró lövegek, meg rakéta sorozatvető tgk-n, stb. Nekünk meg van még nem rendszeresített 4 hk-nk, megrendelt, de le nem szállított PzH-nk (abból is 24 lesz csak), stb. Ami nincs itt, az csak virtuálisan van állományban.
eeez az igeeen szopkodjuk csak a románokat jó bőnyállal... azt áruld már el nekem még hogy mit érnek vele? semmit, ugyanolyan semmi szint mint mi most még kb
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 050
18 749
113
Ha vége a koronavírusos mizériának, megvan az esélye hogy a magyar gazdaság durván kilő a román mellet

Készülhettek az autóipar szeptemberi számaira, októberben. Kilövés lesz. Nálunk, már belengették hogy munka, heti 6 napban megy. Annyi a megrendelés őszre, a laza tavasz és nyár után. Most augusztus utolsó hetében, annyi késztermék ment ki tőlünk majdnem, mint a válság előtti időszakban.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
A tr-85m1 50 tonna elbírja az a 125 és 120 mm-es löveget (a felfüggesztés kérdéses inkább ezen a téren, hogy mennyi tartalék van benne.

Meg érdemes-e ilyen öreg konstrukcióra ekkora átalakítást tervezni. Azért egy olyan technika ami több mint 40 éves, és több mint 60 éve fejlesztették ki. Elavult konstrukció, elöregedett példányairól beszélünk. Ép eszű nem áll neki mokolni vele. Max lekonzerválni lehetne, amolyan posztapokaliptikus helyzetre vésztartaléknak.
A modernebb alapokkal rendelkező t72 felújítás is már a vége felé van a világban. 10 év múlva már azt se fogja senki csinálni.
És ez 20 évvel régebbi technológiára épül mint az.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 509
113
Meg érdemes-e ilyen öreg konstrukcióra ekkora átalakítást tervezni. Azért egy olyan technika ami több mint 40 éves, és több mint 60 éve fejlesztették ki. Elavult konstrukció, elöregedett példányairól beszélünk. Ép eszű nem áll neki mokolni vele. Max lekonzerválni lehetne, amolyan posztapokaliptikus helyzetre vésztartaléknak.
A modernebb alapokkal rendelkező t72 felújítás is már a vége felé van a világban. 10 év múlva már azt se fogja senki csinálni.
És ez 20 évvel régebbi technológiára épül mint az.
Hát reméljük, hogy vannak olyan hülyék, hogy ebbe ölik a pénzüket.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
1. Igazad lehet. Főleg ha a technika korlátait nézzük. A 125 mm-es csötöl, minden lövésnél csinálna egy hátraszaltót a TR85. Minden esetre én a 120 mm löveggel is olvastam román szakoldalon.

2. Szerintem is. Egyrészt nincs gyártáshoz elegendő humán tőke, másrészt úgyanarra a funkcióra két külön modelt fenntartani tiszta örültség. De azért ne becsüljük le a Románokat, ők ezt simán bevállalják. Erre mondom én azt, ha van essze a kormánynak, akkor a Rheimetallal (most, hogy úgy is tárgyalnak) megegyezhetne, hogy mi lenne, ha a tervezett Lynx üzemmel egy időben szépen ide hozná az Agilis gyártását hozzánk. Ha már úgy is kint gyártotta volna, nem vagyunk mi jók erre, mondjuk Pécsen? Akkor meg volna a sokak által hiányolt úszó lövésszálítónk is (habár erre a célra ott van a több száz BTR). Kérdés, hogy egy nálunk gyártott Agilis miatt érdemes-e feladni a Boxert? Na ez a dilemma!

3. Pénzhiány és emberhiány miatt csúszik a projekt. Előbbi megoldható, utóbbira kell várniuk még vagy 10 évet (persze közben erős képzési bázit kialakítva - mint mondjuk Győrben az Audi).

4. Na itt van amit mondtam. Most basztak ki a Németekkel. Hanzi néz mint a moziban és nem érti mi van, hisz neki megigérték (elfelejti, hogy a II. Vh.-ban is megígétérk). Egyébként ennek az IVECO beszerzésnek kimondottan örvendek. Jó kis autőjuk lesz szemben a "szar" MAN-al, illetve szépen kifordították a seggüket a németeknek. Csak így tovább.
Szóval az IVECO-s történetből kiindulva, a Rheimetalnak nem sok babér fog termeni a Kárpátok szabta országban. Most kell őket meggyőzni az Agilis ügyben, ha kell nekünk egy ilyen eszköz.

Az Agilis semmiképpen nem működne. Ez a projekt román tulajdon. Már ez kizáró ok - de persze lehetne az a pénz amiért "szabadulnának". Ugyanakkor meg várnánk majd a román beszállítók alkatrészeire (meg milyen áron) - inkább ne.

Címszavakban:

- amennyiben a tervezett járművekkel való cross-platform logisztikai kompabilitás (+ esetlegesen a mennyiségi kedvezmény) - esetleg RM gyár, akkor Boxer 8x8, 6x6 deriváltak,
- amennyiben az előbbieket felülírja pl. úszóképesség (stb.): akkor Patria 8x8, 6x6 deriváltak.

Ezt nem vitaindítónak szántam ebben a topikban. :) Vegyes üzemeltetést (Boxer és Patria deriváltak vagy esetleg még valamik) nem feltétlenül preferálnám.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 024
113
A tr-85m1 50 tonna elbírja az a 125 és 120 mm-es löveget (a felfüggesztés kérdéses inkább ezen a téren, hogy mennyi tartalék van benne.
A vasnak/acélnak is van szavatossági ideje, ha 90-ben gyártották az utolsó tr85-öt az is már 30 éves, szóval anyagfáradás lehet már benne, ha ezt megtámogatod egy 120/125-ös löveggel baj lehet. Bírná egyáltalán a toronykoszorú? Lenne hely a toronyban? Mivel a lőszer is nagyobb meg a löveg is valamivel nagyobb mint az eredeti.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 509
113
Az Agilis semmiképpen nem működne. Ez a projekt román tulajdon. Már ez kizáró ok - de persze lehetne az a pénz amiért "szabadulnának". Ugyanakkor meg várnánk majd a román beszállítók alkatrészeire (meg milyen áron) - inkább ne.

Címszavakban:

- amennyiben a tervezett járművekkel való cross-platform logisztikai kompabilitás (+ esetlegesen a mennyiségi kedvezmény) - esetleg RM gyár, akkor Boxer 8x8, 6x6 deriváltak,
- amennyiben az előbbieket felülírja pl. úszóképesség (stb.): akkor Patria 8x8, 6x6 deriváltak.

Ezt nem vitaindítónak szántam ebben a topikban. :) Vegyes üzemeltetést (Boxer és Patria deriváltak vagy esetleg még valamik) nem feltétlenül preferálnám.
Hát szerintem így, hogy RM gyárunk lesz a boxer nagyot ugrott az esélyesek listáján.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 050
18 749
113
A vasnak/acélnak is van szavatossági ideje, ha 90-ben gyártották az utolsó tr85-öt az is már 30 éves, szóval anyagfáradás lehet már benne, ha ezt megtámogatod egy 120/125-ös löveggel baj lehet. Bírná egyáltalán a toronykoszorú? Lenne hely a toronyban? Mivel a lőszer is nagyobb meg a löveg is valamivel nagyobb mint az eredeti.

Én úgy gondolom, a TR-85 ma már mérhetetlenül elavult harckocsi. a T-72-es tankjaink levernék őket egy párharcban. Románia szépen beleáll egy csapdába. Kevés a pénze és kevesebb lesz katonai kiadásokra. Miközben berendelték a Patriotot, meg a haditengerészetüknek hajókat. Szárazföldre, ami minket érdekelhet, nem, vagy kevés fog jutni.
 

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
Az Agilis semmiképpen nem működne. Ez a projekt román tulajdon.

Nem is fog soha működni.
Itt a bizonyíték:
http://jarmuipar.hu/2016/11/8x8-pancelosokat-gyart-romania/
Látjátok mikori az újságcikk? Na azóta egy tapodtat sem lépteke lőre.
Egyébként ez van a Venom, Viper helikopter programjukkal is. Nagy kinyilatkoztatások, aztán semmi.
Előbb utóbb rájönnek a nyugati gyártók, hogy komolytalan partnerek (az Airbus is ki fog onnan jönni, ha elkészül a Gyulai üzem).
Emlékeztek amikor a Románok jellemének ábrázolásakor azt írtam, hogy a déli románnak amolyan "fogjatok le mert megölöm" a habitusa? A be nem tartott szerződéseik is ezt mutatják. Eleinte nagy lendülettel, mindent gyártanának, mindent megrendelnek, mindent megígérnek, aztán szépen kisomfordálnak a kapcsolatból.
Megérdemlik a németek amit kapnak, ha nem tanultak a történelemből és továbbra is bizalommal fordulnak hozzájuk. Kutyából szalona nem lesz (legfeljebb kutyaszalona - de az kinek kell?).
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 814
113
Én úgy gondolom, a TR-85 ma már mérhetetlenül elavult harckocsi. a T-72-es tankjaink levernék őket egy párharcban. Románia szépen beleáll egy csapdába. Kevés a pénze és kevesebb lesz katonai kiadásokra. Miközben berendelték a Patriotot, meg a haditengerészetüknek hajókat. Szárazföldre, ami minket érdekelhet, nem, vagy kevés fog jutni.


http://www.military-today.com/tanks/tr85m1.htm
Ez a verziója azért annyira nem halott ügy szerintem. Még régen olvastam, hogy frontból a páncélja 580 mm Rha egyenértékű, igaz arra már nem emlékszek, hogy ez HE vagy KE. Azt sem tudom annyira régen volt, hogy csak dezinfóba futottam bele, vagy valós adat volt. Gondolom azért is fontolgatják, hogy ebbe invesztálnak, mert azért bizonyos szinten működőképes koncepció. Ha képesek a felfüggesztést cserélni és erre elég sok opciójuk van szerintem, akkor még van benne fejlesztési potenciál. Mondjuk speciel én nem csinálnám ha vehetnék akármi mást ami újabb, jobb, de mivel ezek megvannak nekik pénzük meg nincs, a képességnövelő upgrade tűnhet egy kényszerű és majdnem hasznos megoldásnak nekik.

Azért az, hogy egy t55 és leopard keverékként létre tudott jönni,lehetőség is nekik, hogy mindkét vonalról fejlődhessen. T55 vonalon azért születtek az ukriknál is versenyképes csomagok
d54be78d6c24ec3dca0dc41bd947a61f.jpg



Nem akarok ötelteket adni nekik, de azért nyilvánvaló, hogy páncélozható, és a 125-ös löveg is beleoperálható.
Maga a t55 elég jól mókolható a mai napig hiába régi konstrukció, még elég bizarr szinten is:
d8ewmvi-af03bee2-f0b5-4ae0-9eb6-9698eebecdf3.jpg

Itt kapott egy frontrész t72-től, a sokmindennel együtt t80 szintig húzták fel az elemzők szerint.

Az meg, hogy mennyire öreg és emiatt használhatatlan, az mutatja, hogy mennyi t55 szaladgál világszerte a háborúkban. Még mielőtt bárki is a románok f@szának szopkodásával vádolna meg, csak egyszerűen realista vagyok. Akármit kezdhetnek ezekkel, HA lenne rá pénzük. Értem, hogy boldogok vagyunk, meg azt is, hogy nem nevelgetjük a lelkünkben, hogy a románokról bármi pozitív hangozzon el, de a realizmust ne engedjük el.

Remélem, hogy beleöntik a pénzt és a végén kapnak valami szart amit aztán kidobnak és utána meg kapkodnak majd valami hülyeség után, de nekünk mindig a számunkra legrosszabb opció legyőzésére is fel kell készülnünk velük szemben, hiszen románok.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 050
18 749
113
http://www.military-today.com/tanks/tr85m1.htm
Ez a verziója azért annyira nem halott ügy szerintem. Még régen olvastam, hogy frontból a páncélja 580 mm Rha egyenértékű, igaz arra már nem emlékszek, hogy ez HE vagy KE. Azt sem tudom annyira régen volt, hogy csak dezinfóba futottam bele, vagy valós adat volt. Gondolom azért is fontolgatják, hogy ebbe invesztálnak, mert azért bizonyos szinten működőképes koncepció. Ha képesek a felfüggesztést cserélni és erre elég sok opciójuk van szerintem, akkor még van benne fejlesztési potenciál. Mondjuk speciel én nem csinálnám ha vehetnék akármi mást ami újabb, jobb, de mivel ezek megvannak nekik pénzük meg nincs, a képességnövelő upgrade tűnhet egy kényszerű és majdnem hasznos megoldásnak nekik.

Azért az, hogy egy t55 és leopard keverékként létre tudott jönni,lehetőség is nekik, hogy mindkét vonalról fejlődhessen. T55 vonalon azért születtek az ukriknál is versenyképes csomagok
d54be78d6c24ec3dca0dc41bd947a61f.jpg



Nem akarok ötelteket adni nekik, de azért nyilvánvaló, hogy páncélozható, és a 125-ös löveg is beleoperálható.
Maga a t55 elég jól mókolható a mai napig hiába régi konstrukció, még elég bizarr szinten is:
d8ewmvi-af03bee2-f0b5-4ae0-9eb6-9698eebecdf3.jpg

Itt kapott egy frontrész t72-től, a sokmindennel együtt t80 szintig húzták fel az elemzők szerint.

Az meg, hogy mennyire öreg és emiatt használhatatlan, az mutatja, hogy mennyi t55 szaladgál világszerte a háborúkban. Még mielőtt bárki is a románok f@szának szopkodásával vádolna meg, csak egyszerűen realista vagyok. Akármit kezdhetnek ezekkel, HA lenne rá pénzük. Értem, hogy boldogok vagyunk, meg azt is, hogy nem nevelgetjük a lelkünkben, hogy a románokról bármi pozitív hangozzon el, de a realizmust ne engedjük el.

Remélem, hogy beleöntik a pénzt és a végén kapnak valami szart amit aztán kidobnak és utána meg kapkodnak majd valami hülyeség után, de nekünk mindig a számunkra legrosszabb opció legyőzésére is fel kell készülnünk velük szemben, hiszen románok.

Szerintem félmegoldás. Mert beletették a pénzt, de alig van mennyiség. Ebből a tankból akkor kellett volna nekik, legalább 400 db. Akkor azt mondom fölény. De van egy zászlóaljuk ? Esetleg 2 zlj ? Az nem fölény. Akkor a mi T-72-es tankjaink vannak fölényben. persze ez elméleti dolog, hisz az alkalmazott harcászati elvek és eljárások a katonák ki képzettsége, döntik el inkább egy összecsapás kimenetelét.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány