[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 827
113
Eddig próbáltam nem személyeskedni... De ha a napiszar, kurucinfó színvonalára süllyedtünk... Én nem "tetszelegni" akarok ,hanem próbálom megérteni az adott szitut... Tudom, ezt az oroszfanoknak nehéz felfogni. Mint ahogy azt is, hogy ha valamely "kijelentésemmel" tévedek, azt el-beismerem. Ők persze erre nem képesek úgy nagyjából soha...


Ebből semmi nem derült ki. De az oroszfanoknak orgazmus. Most akkor jobb? A White Helmets meg egyértelműen egy propaganda szervezet, "like Soros-foundations"".
Az USA csapás meg szinte biztosan az iráni tengely ellen, vagyis figyelmeztetésül irányult.

Nincs abban semmi személyeskedés, ha megkérlek, hogy próbálj valóban objektívan írni. Nem baj, ha nem megy, csak akkor a látszatát se próbáld fenntartani. Ennyi.
Nem a fehér sisakosok a lényeg! Az a lényeg, hogy hamis videóval támasztották alá a vegyi támadásról szóló híreket. Mit nem lehet ezen megérteni?

Orgazmus?
Nekem egész más érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. Ha csak ennyi "bizonyíték" kell ahhoz, hogy az USA & Co. sz@rrá bombázzon egy országot (igen tudom, ez most nem volt sz@rrá bombázás, de lehetett volna az), akkor nekem nem az orgazmus jár az eszemben.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
"A White Helmets meg egyértelműen egy propaganda szervezet, "like Soros-foundations"".
Az USA csapás meg szinte biztosan az iráni tengely ellen, vagyis figyelmeztetésül ".

Igazad van, de ettől még jogtiprás volt a javából.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Nincs abban semmi személyeskedés, ha megkérlek, hogy próbálj valóban objektívan írni. Nem baj, ha nem megy, csak akkor a látszatát se próbáld fenntartani. Ennyi.
Nem a fehér sisakosok a lényeg! Az a lényeg, hogy hamis videóval támasztották alá a vegyi támadásról szóló híreket. Mit nem lehet ezen megérteni?

Orgazmus?
Nekem egész más érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. Ha csak ennyi "bizonyíték" kell ahhoz, hogy az USA & Co. sz@rrá bombázzon egy országot (igen tudom, ez most nem volt sz@rrá bombázás, de lehetett volna az), akkor nekem nem az orgazmus jár az eszemben.

Na elmész te a k.... a........ És jelents nyugodtan, a te fajtádtól ez megszokott. :)

Ohh az USA rohadék? Ne ne bassz... Előre lezsírozták az oroszokkal, akik meg a szírekkel... Mint a múltkor (igen a reptérnél, ahol aztán az oroszok bekamuzták, hogy a fele Tomahawk-ot leszedték, aztán a műholdképeken látszott, hogy 40+ becsapódott és utána már kussoltak). Hogy is van ez? Színház az egész világ? De azért itt onaninzáltok arra, hogy hány Tomahawkot, meg JASSM-et (ez utóbbira jelenleg a világon semmi bizonyíték nincs és, ha rosszmájú akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy az oroszok most gyártják le a kellékeket, azért nem tudnak még mit felmutatni) szedtek le...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
"A White Helmets meg egyértelműen egy propaganda szervezet, "like Soros-foundations"".
Az USA csapás meg szinte biztosan az iráni tengely ellen, vagyis figyelmeztetésül ".

Igazad van, de ettől még jogtiprás volt a javából.


Így van, de tudod, erősebb kutya... :(
 

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
Full videó, kb a 37. perctől mutatják az orosz bejárás felvételeit(vannak benne érdekességek), utána jönnek a szemtanúk.


A Zvezda TV videója, van benne pár új felvétel

+ A Reuters közölt pár képet az OPCW látogatás közben/után.

1063885661.jpg

casa-duma-reuters.jpg
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 934
21 543
113
Na elmész te a k.... a........ És jelents nyugodtan, a te fajtádtól ez megszokott. :)

Ohh az USA rohadék? Ne ne bassz... Előre lezsírozták az oroszokkal, akik meg a szírekkel... Mint a múltkor (igen a reptérnél, ahol aztán az oroszok bekamuzták, hogy a fele Tomahawk-ot leszedték, aztán a műholdképeken látszott, hogy 40+ becsapódott és utána már kussoltak). Hogy is van ez? Színház az egész világ? De azért itt onaninzáltok arra, hogy hány Tomahawkot, meg JASSM-et (ez utóbbira jelenleg a világon semmi bizonyíték nincs és, ha rosszmájú akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy az oroszok most gyártják le a kellékeket, azért nem tudnak még mit felmutatni) szedtek le...

Ez az elso ket mondat azert annyira nem kellene ide szerintem... Nem is ertem mi szukseg volt ra... Ha nelkule nem megy inkabb ne irj semmit, vagy problakozz kesobb, nemi higgadas utan.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Ez az elso ket mondat azert annyira nem kellene ide szerintem... Nem is ertem mi szukseg volt ra... Ha nelkule nem megy inkabb ne irj semmit, vagy problakozz kesobb, nemi higgadas utan.

Tulajdonképpen igazad van. Mentségemre szolgáljon, hogy momentán kicsit sem vagyok a "szellemi képességeim birtokában"... :D Mister alcohol... :D
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 827
113
Na elmész te a k.... a........ És jelents nyugodtan, a te fajtádtól ez megszokott. :)

Ohh az USA rohadék? Ne ne bassz... Előre lezsírozták az oroszokkal, akik meg a szírekkel... Mint a múltkor (igen a reptérnél, ahol aztán az oroszok bekamuzták, hogy a fele Tomahawk-ot leszedték, aztán a műholdképeken látszott, hogy 40+ becsapódott és utána már kussoltak). Hogy is van ez? Színház az egész világ? De azért itt onaninzáltok arra, hogy hány Tomahawkot, meg JASSM-et (ez utóbbira jelenleg a világon semmi bizonyíték nincs és, ha rosszmájú akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy az oroszok most gyártják le a kellékeket, azért nem tudnak még mit felmutatni) szedtek le...

Mi a baj? Miért hisztizel ennyire?
Én ugyan nem foglak jelenteni. Kaptam én már hasonlót itt a fórumon, nem is olyan rég. Téged minősít ha érvek helyett csak anyázásra futja.:rolleyes:

Lezsírozták... Ezt hogy érted? Trump és Ássad megbeszéltek, hogy valaki csinál egy kamu vegyi támadást és akkor majd az amcsik az angolokkal és a franciákkal közösen bombáznak egy jót Szíriában?
Vagy inkább az volt, hogy valaki csinált egy kamu vegyi támadást, az amik az angolokkal és a franciákkal közösen mindenképp bombázták volna, s az oroszok figyelmeztetésének köszönhetoen lett az, ami.
Azért nem mindegy!
A lényeget felfogtad egyébként? Kamu vegyi támadás!
Mondom, játszod a pártatlant, de mikor be kéne ismerni, hogy ismét átverték a világot, és ismét jogtalanul támadtak meg egy országot, akkor te anyázol, meg "erősebb kutyázol".
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Mi a baj? Miért hisztizel ennyire?
Én ugyan nem foglak jelenteni. Kaptam én már hasonlót itt a fórumon, nem is olyan rég. Téged minősít ha érvek helyett csak anyázásra futja.:rolleyes:

Lezsírozták... Ezt hogy érted? Trump és Ássad megbeszéltek, hogy valaki csinál egy kamu vegyi támadást és akkor majd az amcsik az angolokkal és a franciákkal közösen bombáznak egy jót Szíriában?
Vagy inkább az volt, hogy valaki csinált egy kamu vegyi támadást, az amik az angolokkal és a franciákkal közösen mindenképp bombázták volna, s az oroszok figyelmeztetésének köszönhetoen lett az, ami.
Azért nem mindegy!
A lényeget felfogtad egyébként? Kamu vegyi támadás!
Mondom, játszod a pártatlant, de mikor be kéne ismerni, hogy ismét átverték a világot, és ismét jogtalanul támadtak meg egy országot, akkor te anyázol, meg "erősebb kutyázol".

Már semmi.

Mi a bizi arra, hogy kamu? Mármint, nekem a halottak elég "hitelesnek" tűntek. Te ezt vitatod?
Ööö, mindenki az "erősebb kutyát" játssza. Merem feltételezni, hogy te is, otthon. :) Ha nem akarod érteni, az már nem az én bajom. :rolleyes:

Erről a "játszodról" meg akadj le, de komcsira! ;)
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Gyakorlatilag nem direktben, de igen. Mindenféle Szaudi/Katari és egyéb öböl menti olajosból át kell állni a szultánhoz, vagy különben retorzió lesz.
Nagyon ne legyünk már amúgy meglepődve ezen, a buszoztatások is kb. erről szóltak már eddig is. Aki akart elmehetett az SAA elől máshova, aminek jellemzően még ha több átszállással is, de török érdekeltség lett a vége, vagy maradhattál is a helyszínen, és akkor
a. Agyonlőttek a szírek, lebombáztak az oroszok
b. A törökök által pénzelt másik terrorista csoport lőtt/fejezett le

A Szaudiak által pénzelt csapatok nagyon bukóban vannak, épp ezért lesz érdekes, hogy mit fog kezdeni majd az USA által meghívott már nyíltan felvállaltan reguláris Szaudi "békefenntartó" erő Szíria keleti részén, miközben majd az USA helyett?/vagy velük karöltve védi a vélt/valós Kurd? érdekeket természetesen CSAKIS az olajban gazdag SZÍR területeken, IRÁN és TÖRÖKORSZÁG szomszédságában.

Érdekesnek néz ki...
Az külön vicces, hogy a törökök és az öböl menti államok háborúznak egymással szíriai területekért. A szírek meg le vannak szarva.:)
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 827
113
Már semmi.

Mi a bizi arra, hogy kamu? Mármint, nekem a halottak elég "hitelesnek" tűntek. Te ezt vitatod?
Ööö, mindenki az "erősebb kutyát" játssza. Merem feltételezni, hogy te is, otthon. :) Ha nem akarod érteni, az már nem az én bajom. :rolleyes:

Erről a "játszodról" meg akadj le, de komcsira! ;)

Halottak, értem. És boncolási eredmények vannak-e már? Valóban vegyifegyver használata végzett velük? Ja, hogy erre nincs bizonyítéka senkinek.
Egy dologra van bizonyíték. Mégpedig arra, hogy a White Helmets kamu videót készített. Legalább ezt a tényt vennéd figyelembe kicsit, és ne ragaszkodnál annyira ahhoz, amit elképzeltél.

Ha ennyire nehéz leírnod, akkor az "erősebb kutyázást" tekinthetem egyfajta beismerésnek... :rolleyes: Bár én ennél sokkal intelligensebbnek gondoltalak eddig.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Halottak, értem. És boncolási eredmények vannak-e már? Valóban vegyifegyver használata végzett velük? Ja, hogy erre nincs bizonyítéka senkinek.
Egy dologra van bizonyíték. Mégpedig arra, hogy a White Helmets kamu videót készített. Legalább ezt a tényt vennéd figyelembe kicsit, és ne ragaszkodnál annyira ahhoz, amit elképzeltél.

Ha ennyire nehéz leírnod, akkor az "erősebb kutyázást" tekinthetem egyfajta beismerésnek... :rolleyes: Bár én ennél sokkal intelligensebbnek gondoltalak eddig.


A White Helmets általában kamu. Na ennyit tudunk-tudhatunk, ha nem voltunk ott. Ezért is nem pofázok és "lájkolok" itt bármit. Hogy értsd, az oroszok ugyanolyan kamut tolnak, mint az amcsik.
Az ellenkezőjére sincs bizonyíték.
Nem ragaszkodok lófaszhoz sem.. Viszont azt egyre kevésbé tolerálom, ha valaki megpróbál "belém állni"...
Hahaha, lófaszt gondoltál.... :D Legalább magadnak ne hazudj! Pont annak-annyinak gondolsz, mint eddig is. :)
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 827
113
A White Helmets általában kamu. Na ennyit tudunk-tudhatunk, ha nem voltunk ott. Ezért is nem pofázok és "lájkolok" itt bármit. Hogy értsd, az oroszok ugyanolyan kamut tolnak, mint az amcsik.
Az ellenkezőjére sincs bizonyíték.
Nem ragaszkodok lófaszhoz sem.. Viszont azt egyre kevésbé tolerálom, ha valaki megpróbál "belém állni"...
Hahaha, lófaszt gondoltál.... :D Legalább magadnak ne hazudj! Pont annak-annyinak gondolsz, mint eddig is. :)

Csak most a White Helmets-re hivatkozva történt egy katonai akció. Gondolom ez a tény is hidegen hagy.o_O
Amúgy mutass már egy a White Helmets-hez hasonló szervezetet, ami az orosz propagandát tolja.
Már hogyne ragaszkodnál. Most is a konkrét eset helyet azzal az oltári közhellyel próbálkozol menteni, hogy hát a ruszkik is kamuznak. Jah, ez biztos, csak ők nem bombázzák telibe egy másik ország létesítményeit kamu videókra alapozva.

Miért hazudnék magamnak. Semmi értelme nem lenne.o_O Na persze már azon sem lepődöm meg, hogy te tökéletesen tudod, hogy az én "fajtám" mit is gondol rólad. Hiába na! Aki profi, az profi!:)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Csak most a White Helmets-re hivatkozva történt egy katonai akció. Gondolom ez a tény is hidegen hagy.o_O
Amúgy mutass már egy a White Helmets-hez hasonló szervezetet, ami az orosz propagandát tolja.
Már hogyne ragaszkodnál. Most is a konkrét eset helyet azzal az oltári közhellyel próbálkozol menteni, hogy hát a ruszkik is kamuznak. Jah, ez biztos, csak ők nem bombázzák telibe egy másik ország létesítményeit kamu videókra alapozva.

Miért hazudnék magamnak. Semmi értelme nem lenne.o_O Na persze már azon sem lepődöm meg, hogy te tökéletesen tudod, hogy az én "fajtám" mit is gondol rólad. Hiába na! Aki profi, az profi!:)

Tudod mit? Hidegen hagy. Közlekedési balesetben többen halnak meg az EU-ban hetente, mint ezen esetben haltak meg. De ha gondolod, befogadhatod a túlélőket (sarcasm).
LOL. Mutassak? Sputniknews pl. de már az orosz MoD is "sikeresen felzárkózott", az "altright"-ról nem is beszélve. Ja, hogy nem média? A szír kormány, a belorusz kormány...

Yep... Majd, ha a "ruszkik" szuperhatalom lesznek (katonailag és gazdaságilag is a világ vezető hatalma), akkor térjünk vissza erre. :)

Hahaha, jó (ki)képzést kaptam a Moszadnál, evvan. :D
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 827
113
Tudod mit? Hidegen hagy. Közlekedési balesetben többen halnak meg az EU-ban hetente, mint ezen esetben haltak meg. De ha gondolod, befogadhatod a túlélőket (sarcasm).
LOL. Mutassak? Sputniknews pl. de már az orosz MoD is "sikeresen felzárkózott", az "altright"-ról nem is beszélve. Ja, hogy nem média? A szír kormány, a belorusz kormány...

Oké, hogy hidegen hagy, de ezek megint nem érvek. Azok elfogytak mostanra nálad. Csak a szarkazmus maradt.
A belorusz kormány milyen orosz propagandát nyom?


Yep... Majd, ha a "ruszkik" szuperhatalom lesznek (katonailag és gazdaságilag is a világ vezető hatalma), akkor térjünk vissza erre. :)

Ezt most mégis hogy értsem?
Úgy, hogy majd ha ők is szuperhatalom lesznek, akkor bombázhatnak szabadon?
Vagy úgy, hogy ha ők is szuperhatalom lesznek, akkor majd hazudhatnak?
Vagy úgy, hogy ha majd ők is szuperhatalom lesznek, akkor neked is lesznek érveid az anyázáson kívül?

Hahaha, jó (ki)képzést kaptam a Moszadnál, evvan. :D

Azért még lenne hova fejlődni. ;)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Jelen pillanatban nincs bizonyíték a gáztámaďásra. Az usa és társai agressziót követtek el (nem először térségben) anélkül,hogy valós bizonyítékokkal rendelkeztek volna. lgenis kapják be.Ezt magyarázni szépíteni és pláne oroszfanozni meg kurva anyázni, kritika helyett meg mosolyogtató.