Faxa, 20 evig erre lettek kepezve.
Hat nem jott be. Se lenyugtatni nem sikerult a demonstralokat, se serules nelkul meguszni.
Kellett ez mint egy falat kenyer most a szerb magyar viszony elrontasaert tevekenykedoknek. Koszi Nato,mit is kerestunk ott?
Ezek azt hiszem a honvedeink mikor elszabadul a pokol.
Oroszok Az Igazság Oldalán
‼️ Íme egy általunk készített videó, amely világosan mutatja, hogy a mai eseményeket semmiképpen sem a szerbek kezdeményezték elsőként, és semmiképpen sem bátorították a konfliktus eszkalálódását. **Minden média, hivatalos vagy nem hivatalos, Telegram-csatornák és más közösségi oldalakon lévő...t.me
Mit köszi NATO?
"az efféle missziókban a főbb posztokat ugyanis az alapján szignálják ki, hogy melyik nemzet mekkora hozzájárulást ajánl fel. Márpedig a mintegy 400 fős magyar kontingens csak a harmadik legnagyobb, az amerikai és az olasz után. Az átadási ceremóniára ugyancsak kiutazó Ruszin-Szendi Romulusz, a Magyar Honvédség parancsnoka kérdésünkre azt mondta, Magyarország évekkel ezelőtt jelezte a NATO-nak, hogy ambicionálná a KFOR-parancsnokságot, már csak konfliktusgóc közelsége miatt is. „Számunkra fontos a Nyugat-Balkán, a boszniai EUFOR-Althea törzsfőnöke is magyar; a parancsnok kiválasztásánál van egy erősorrend, akiket megkérdeznek, vagyis nem elefántcsonttoronyban születik a döntés. Ez már nem harcászati szint, hanem kőkemény stratégia, talán közelebb van a politikához, ezért fontos a nyelvtudás is. Kajári vezérőrnagyot még az elődöm, Korom Ferenc választotta ki a feladatra, de én sem tudnék nála jobbat” – mondta az altábornagy. Maga Kajári ezt azzal egészítette ki, hogy Amerika jópár éve nem kéri a KFOR-parancsnoki beosztást, ezért 2013 óta olasz vezetés alatt állt a misszió: „Diplomáciai siker, hogy az olaszok átadták erre az egy évre a parancsnoki feladatok ellátását, de ehhez meg kellett kapnunk a többi ország – az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Olaszország és Törökország – hozzájárulását is. Az, hogy ezt megtörtént, annak jele, hogy ők is biztosak benne: a Magyar Honvédség felnőtt a feladathoz.” A magyar küldöttséget vezető Benkő Tibor honvédelmi miniszter szerint szép dolog a szerénység, de nem most, a pozícióért ugyanis hosszú évek munkájával „meg kellett harcolni”."