[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 658
79 897
113
Ugyan már leírtam a T-90 topikban is de megteszem itt is:

Tisztázzunk pár dolgot:

1.A T-90A és S sem rendelkezik semmilyen olyan aktív védelmi rendszerrel ami képes megsemmisíteni egy közeledő rakétát.
2.A Stora nem megsemmisíti hanem eltéríti a közeledő ATGM-et.
3.Az előzőekből következik,hogy ha felrobbant a rakéta akkor az eltalálta a harckocsit és nagy valószínűséggel a Kontakt-5-ön működött el(bár a harckocsi saját páncélja is ellenáll a korai TOW-oknak).A videón látszik,hogy nem működött a Stora mert akkor fénylene a két lámpa ami nagyon jól látható főleg szemből(pont ez a lényege,hogy erős legyen a fénye)és automatikusan füstöt is lő a rendszer a fenyegetés irányába.

Arena rendszer eddig egyetlen Szíriába küldött T-90-en sem volt.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Ugyan már leírtam a T-90 topikban is de megteszem itt is:

Tisztázzunk pár dolgot:

1.A T-90A és S sem rendelkezik semmilyen olyan aktív védelmi rendszerrel ami képes megsemmisíteni egy közeledő rakétát.
2.A Stora nem megsemmisíti hanem eltéríti a közeledő ATGM-et.
3.Az előzőekből következik,hogy ha felrobbant a rakéta akkor az eltalálta a harckocsit és nagy valószínűséggel a Kontakt-5-ön működött el(bár a harckocsi saját páncélja is ellenáll a korai TOW-oknak).A videón látszik,hogy nem működött a Stora mert akkor fénylene a két lámpa ami nagyon jól látható főleg szemből(pont ez a lényege,hogy erős legyen a fénye)és automatikusan füstöt is lő a rendszer a fenyegetés irányába.

Arena rendszer eddig egyetlen Szíriába küldött T-90-en sem volt.

nyugi. most egy beiras miatt nem kellett 5 kalorianyi mozdulatsor.

mindenki vagja, hogy ezt a csatat a t90 nyerte, meg az is, aki az arenat csinalta :D
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
amugy toptema lesz: oreg amcsi vs. modern orosz - washington post

https://www.washingtonpost.com/news/checkpoint/wp/2016/02/26/watch-u-s-made-missile-goes-up-against-one-of-russias-most-advanced-tanks/
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Egyebkent a dm sem irja, hogy megsemmisult volna.

csak azt, hogy ez a kabeles tow megcsapta kicsit. szerintem egy javelin kellene ide v. reaktiv elleni fejjel ellatott milan, hogy a t90es leirasra kerulhessen.

A szemelyzet remelem nem hagyta ott a technikat... az mar blama lenne az oroszok szamara, ha ezzel pozolnanak efesaek (akarcsak mikot az ia abrams m1esekkel vonulgatott...)

Azt is vágod, hogy a rakéta BGM-71E TOW-2A volt, ami reaktív páncélzat elleni fejel van ellátva?
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
<blockquote rel="meister">Egyebkent a dm sem irja, hogy megsemmisult volna.

csak azt, hogy ez a kabeles tow megcsapta kicsit. szerintem egy javelin kellene ide v. reaktiv elleni fejjel ellatott milan, hogy a t90es leirasra kerulhessen.

A szemelyzet remelem nem hagyta ott a technikat... az mar blama lenne az oroszok szamara, ha ezzel pozolnanak efesaek (akarcsak mikot az ia abrams m1esekkel vonulgatott...)

Azt is vágod, hogy a rakéta BGM-71E TOW-2A volt, ami reaktív páncélzat elleni fejel van ellátva? </blockquote>

Azt is vágod, hogy ha annak a tanknak komoly baja lett volna nem vágták volna olyan rövidre a videót?
Az összes kilövéses videónál örömködnek, lassítva visszajátszák legalább kétszer stb.
Itt meg rakéta, csatt, találat helye mögött a fickó kiugrik, vége.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="meister">Egyebkent a dm sem irja, hogy megsemmisult volna.

csak azt, hogy ez a kabeles tow megcsapta kicsit. szerintem egy javelin kellene ide v. reaktiv elleni fejjel ellatott milan, hogy a t90es leirasra kerulhessen.

A szemelyzet remelem nem hagyta ott a technikat... az mar blama lenne az oroszok szamara, ha ezzel pozolnanak efesaek (akarcsak mikot az ia abrams m1esekkel vonulgatott...)

Azt is vágod, hogy a rakéta BGM-71E TOW-2A volt, ami reaktív páncélzat elleni fejel van ellátva? </blockquote>

Lehet tenyleg megfogja a TOW2 ot lehet nem csak szerencseje vlt. Latni kell majd a tobbi videot.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
<blockquote rel="meister">Egyebkent a dm sem irja, hogy megsemmisult volna.

csak azt, hogy ez a kabeles tow megcsapta kicsit. szerintem egy javelin kellene ide v. reaktiv elleni fejjel ellatott milan, hogy a t90es leirasra kerulhessen.

A szemelyzet remelem nem hagyta ott a technikat... az mar blama lenne az oroszok szamara, ha ezzel pozolnanak efesaek (akarcsak mikot az ia abrams m1esekkel vonulgatott...)

Azt is vágod, hogy a rakéta BGM-71E TOW-2A volt, ami reaktív páncélzat elleni fejel van ellátva? </blockquote>nem, mert nem neztem videot, kepet a towrol, csak a tankrol fotot. de igy mar vilagos, miert nem vitte at a kontakt5ot. Efp-s tow f-el talan ment volna.

A milanok tandem heattel vannak kiadva keszletbol, ezert irtam :O
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
<blockquote rel="laiki"><blockquote rel="meister">Egyebkent a dm sem irja, hogy megsemmisult volna.

csak azt, hogy ez a kabeles tow megcsapta kicsit. szerintem egy javelin kellene ide v. reaktiv elleni fejjel ellatott milan, hogy a t90es leirasra kerulhessen.

A szemelyzet remelem nem hagyta ott a technikat... az mar blama lenne az oroszok szamara, ha ezzel pozolnanak efesaek (akarcsak mikot az ia abrams m1esekkel vonulgatott...)

Azt is vágod, hogy a rakéta BGM-71E TOW-2A volt, ami reaktív páncélzat elleni fejel van ellátva? </blockquote>

Azt is vágod, hogy ha annak a tanknak komoly baja lett volna nem vágták volna olyan rövidre a videót?
Az összes kilövéses videónál örömködnek, lassítva visszajátszák legalább kétszer stb.
Itt meg rakéta, csatt, találat helye mögött a fickó kiugrik, vége.</blockquote>

Valamit félreértettél. Én is arról beszélek, hogy nem lett komoly baja. <b>Annak ellenére,</b> hogy tandem fejes TOW találta el.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="laiki"><blockquote rel="meister">Egyebkent a dm sem irja, hogy megsemmisult volna.

csak azt, hogy ez a kabeles tow megcsapta kicsit. szerintem egy javelin kellene ide v. reaktiv elleni fejjel ellatott milan, hogy a t90es leirasra kerulhessen.

A szemelyzet remelem nem hagyta ott a technikat... az mar blama lenne az oroszok szamara, ha ezzel pozolnanak efesaek (akarcsak mikot az ia abrams m1esekkel vonulgatott...)

Azt is vágod, hogy a rakéta BGM-71E TOW-2A volt, ami reaktív páncélzat elleni fejel van ellátva? </blockquote>

Azt is vágod, hogy ha annak a tanknak komoly baja lett volna nem vágták volna olyan rövidre a videót?
Az összes kilövéses videónál örömködnek, lassítva visszajátszák legalább kétszer stb.
Itt meg rakéta, csatt, találat helye mögött a fickó kiugrik, vége.</blockquote>

Nem tudjuk mi tortent odabent. Lehet nem ment at a jet de az is lehet hogy atment de a kezelonek szerencseje volt. Az biztos hogy a tornyot talalta el az az a loszer ott nem serulhet.

Varjunk meg par videot mielott pro vagy kontra velelemenyt mondanak mert meg ideje korai.

Anno volt hogy a BTR 80 30 mm es gepagyuja atvitte a T-72 oldalpanceljat ! Ha abbol az egybol indulnank ki azt hiszem belathato hogy teves kovetkeztetesre jutnank.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
De ami a tow tandem fejeseben van mint toltet, az max 5,9 kg (amibol olyan 3 kilo a HE), ezek szerint keves volt a kontakthoz. Egy milan a maga 7 kilos szeretetevel valoszinuleg mar boldogult volna. (szerencsetlenek, kikapcsolt stohrajuk miatt most ezen lamentalunk a fotelbol)
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
<blockquote rel="laiki"><blockquote rel="meister">Egyebkent a dm sem irja, hogy megsemmisult volna.

csak azt, hogy ez a kabeles tow megcsapta kicsit. szerintem egy javelin kellene ide v. reaktiv elleni fejjel ellatott milan, hogy a t90es leirasra kerulhessen.

A szemelyzet remelem nem hagyta ott a technikat... az mar blama lenne az oroszok szamara, ha ezzel pozolnanak efesaek (akarcsak mikot az ia abrams m1esekkel vonulgatott...)

Azt is vágod, hogy a rakéta BGM-71E TOW-2A volt, ami reaktív páncélzat elleni fejel van ellátva? </blockquote>nem, mert nem neztem videot, kepet a towrol, csak a tankrol fotot. de igy mar vilagos, miert nem vitte at a kontakt5ot. Efp-s tow f-el talan ment volna.

A milanok tandem heattel vannak kiadva keszletbol, ezert irtam :O

</blockquote>

Nehezen tudlak követni. Először azt írod, hogy valami reaktív elleni fejes rakéta kellene. Mire megkapod a választ, hogy reaktív elleni fejes rakéta volt a tettes. Erre leírod, hogy így már világos miért nem vitte át.

A TOW-2A nagyobb átmérőjű, nehezebb feje komolyabb átütő képességgel bír, mint a Milan tandem változata és a TOW-2A is ugyanúgy tandem fejes. Ugyanezen a helyen, ugyanebben a szögben a Milan sem vitte volna át.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Elsore ugy lattam ki, hogy gyengusz volt a raketa a pancelhoz. Es ennek a tudataban irtam az elso hozzaszolasom. Aztan irtam, miutan megirtad, hogy e volt, hogy a milant miert irtam oda elsokent.

egy milan a 7 kilojaval tobbre vitte volna. Az egyik legkonnyebb szericsomagja a modern tow2ok kozul az e-nek van.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
De ami a tow tandem fejeseben van mint toltet, az max 5,9 kg (amibol olyan 3 kilo a HE), ezek szerint keves volt a kontakthoz. Egy milan a maga 7 kilos szeretetevel valoszinuleg mar boldogult volna. (szerencsetlenek, kikapcsolt stohrajuk miatt most ezen lamentalunk a fotelbol)

Ne keverd össze a rakéta súlyát a fejrészével! A Milannak nincs 7 kg-os feje. Az alapváltozat fejrésze 2,7 kg, amiből 1,8 kg a robbanóanyag. A Milan 2T és Milan 3 változatok feje némileg nagyobb, de akkor sem mérhető a TOW-hoz. A Milan 115 mm-es, a TOW 152 mm-es. A Milan még kevésbé boldogult volna.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Jaja, elneztem egy tizedest, 2.7 a milan szeretetcsomagja... akkor tenyleg mar csak az f meg a javelin marad az altalam emlitettek altal.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
<blockquote rel="Eltorro"><blockquote rel="laiki"><blockquote rel="meister">Egyebkent a dm sem irja, hogy megsemmisult volna.

csak azt, hogy ez a kabeles tow megcsapta kicsit. szerintem egy javelin kellene ide v. reaktiv elleni fejjel ellatott milan, hogy a t90es leirasra kerulhessen.

A szemelyzet remelem nem hagyta ott a technikat... az mar blama lenne az oroszok szamara, ha ezzel pozolnanak efesaek (akarcsak mikot az ia abrams m1esekkel vonulgatott...)

Azt is vágod, hogy a rakéta BGM-71E TOW-2A volt, ami reaktív páncélzat elleni fejel van ellátva? </blockquote>

Azt is vágod, hogy ha annak a tanknak komoly baja lett volna nem vágták volna olyan rövidre a videót?
Az összes kilövéses videónál örömködnek, lassítva visszajátszák legalább kétszer stb.
Itt meg rakéta, csatt, találat helye mögött a fickó kiugrik, vége.</blockquote>

Nem tudjuk mi tortent odabent. Lehet nem ment at a jet de az is lehet hogy atment de a kezelonek szerencseje volt. Az biztos hogy a tornyot talalta el az az a loszer ott nem serulhet.

Varjunk meg par videot mielott pro vagy kontra velelemenyt mondanak mert meg ideje korai.

Anno volt hogy a BTR 80 30 mm es gepagyuja atvitte a T-72 oldalpanceljat ! Ha abbol az egybol indulnank ki azt hiszem belathato hogy teves kovetkeztetesre jutnank.</blockquote>

Ha nem a fejedet viszi le a kumulatív sugár, hanem attól 20-30 cm-re üt át, akkor sem úszod meg. Az átütéskor részben a sugárból, részben a páncél anyagából tölcsér alakban berepül egy csomó hatalmas sebességű részecske. A kumulatív sugár és a mögötte jövő robbanótöltet égéstermékek miatt a hőmérséklet és a nyomás durván megugrik. A robbanás páncélon keresztül átadódó lökéshulláma még az átütéstől kicsit arrébb is leszakíthatja a műszereket és az élőerő arcába küldheti.

Az, hogy a muki a találat oldaláról így kiugrott a toronyból, nagyon valószínűvé teszi, hogy nem volt átütés.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
RuAF providing air support to the YPG against the rebels in Tel Rifaat in North Aleppo. Footage is few hours before the city was captured by the Kurds.
https://www.youtube.com/watch?v=W8mwd_UHuxw
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Jaja, elneztem egy tizedest, 2.7 a milan szeretetcsomagja... akkor tenyleg mar csak az f meg a javelin marad az altalam emlitettek altal.

Azért a Javelinre sem kell ám mérget venni. Óriási különbség van a TOW-2B és a Javelin között. A Tow-2B tényleg vízszintesen a cél fölé repül és két db ütőtányéros (EFP) töltetet indít, közel merőlegesen lefelé, két különböző pontra. A Javelinre ezzel szemben csak ráfogják, hogy felülről támadó rakéta, mert a kilövés után legfeljebb 160 méter magasra emelkedik. De onnan ferdén jön lefelé és ferdén is csapódik be. A Javelin a TOW-hoz képest egy kis gyösz és messze nincs akkora átütő képessége. Ezt a ferde találat vagy ellensúlyozza, vagy nem. Attól függ, hogy hol éri a harckocsit. Jellemzően nem a tetejét találja el.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
SYRIA Airstrikes of February 26.
https://www.youtube.com/watch?v=XgoYjqz25yk

SYRIA Terrorists attack on reporters in Darayya (18+)
https://www.youtube.com/watch?v=8C-589FDMnU

SYRIA ISIS knocked out from Shalala (18+)
https://www.youtube.com/watch?v=1U9osO2_k7k
 

pepe88

Member
2011. június 6.
598
1
18
nem akarok troll lenni...de a mai napon a török határon(mélyen a kurd területen ,folyamatos ISIS támadások vannak Tell Abyad városánál...)....akkor ezek honnan jönnek,ha nem törökből?