[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 866
113
Csodàlkozom, hogy csak most történt meg.
A koordinàtàkat manapsàg mindenki meg tudja adni, ha legalàbb egy mobilja van. Nem kell ehhez "màs orszàgok" segítsege, szerintem.

Ebben a támadásban terrroristákat támogató kulfoldi ország(ok) adtá(k ) meg a koordinátákat. Ez biztos.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 866
113
Egy orosz SU-33, leszallas kozben a Kuzmira csapodott. Hallottatok rola? A kep illusztracio, meg mielott...

Cy578ExXEAAiW0x.jpg

Van itt egy topik amit úgy hívnak, hogy "Admiral Kuznyecov"
vagy:

http://biztpol.hungarianforum.net/t20-orosz-hadiflotta#2149

https://www.facebook.com/7667514367...6751436761494/822567764513194/?type=3&theater

Lehet válogatni. :)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 940
113
"Russian Foreign Minister Sergei Lavrov said on Monday he was confident Moscow and Washington can reach a deal in talks this week on the withdrawal of all rebels from the eastern part of the Syrian city of Aleppo.

He told a news conference once the deal was reached, rebels who refuse to leave the besieged part of the city will be treated as terrorists and Russia will support the operation of the Syrian army against those who stay.
Russia and the United States will start talks on the withdrawal in Geneva on Tuesday evening or Wednesday morning, Lavrov said.
He added that a United Nations resolution on a ceasefire would be counterproductive because a ceasefire would allow rebels to regroup."
http://www.lbcgroup.tv/news/292782/russia-says-will-treat-as-terrorists-rebels-who-re/en
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 940
113
Google:
"Az Shabakat Akhbar Szíria Mottaheda hírportálja disszidens források szerint Ankara úgy döntött, hogy felfüggeszti katonai műveletek al-Bab város, amíg a háború keleti Aleppo város folyamatban van.
A forrás hozzá, hogy a török vadászgépek nem végzett semmilyen küldetés alatt a szíriai légteret az elmúlt napokban."

http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13950915000574
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Nagyon nem örülnek és eléggé beszóltak a kórházbombázás miatt. Holnap és holnapután a genfi találkozót ennek fényében, meg a tervezett tűzszünetet a terroristák elengedése után szerintem el lehet felejteni.
Nem. Az ilyesmit nem indulatból kell intézni: el kell menni, meg kell részletesen és bájosan vigyorogva meg kell beszélni, hol lesz pontosan a folyosó. Aztán, amikor a "mérsékelt ellenzékkel" tele van az út, akkor ripityára kell lőni/bombázni őket, majd közölni, hogy "Ja, bocs: "véletlenül" megtoroltuk az eü-seink halálát/sérüléseit. Ja, és mellékesen lesz**hattok minket: a következő ilyen húzásotok után a Bethesda lesz a célpont: igen, az USA-ban. B*zik." Lavrov tökéletesen alkalmas rá, hogy ezt rezzenéstelen arccal előadja. :D:D
Csodàlkozom, hogy csak most történt meg.
A koordinàtàkat manapsàg mindenki meg tudja adni, ha legalàbb egy mobilja van. Nem kell ehhez "màs orszàgok" segítsege, szerintem.
Nem? Te milyen gyakorisággal csevegsz terroristákkal?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 627
79 848
113
Nem hiszem, tudom hogy ott is vannak különlegesek, akik nagyon is sokat kibírnak. Attól függetlenül, pl. mikor itt voltak pl. Taszáron, teljesség igénye nélkül Németországból hozták nekik a palackozott vizet, meg a WC-papírt, mert az itteni az nem volt elég jó nekik. Egy átlag Oroszt, meg egy átlag amerikait azért megnéznék mindenféle sztereotípia nélkül, most halál komolyan, hogy kevés vízzel, kevés élelemmel, szar időjárási körülmények közt, ki marad vidámabb tovább, erőltetett menet közben. Én az Oroszra tenném fel a pénzem. TE?
Nekik sem idegen a nélkülözés attól függetlenül,hogy a táborokban ki van nyalva a seggük.Nagyon harcközpontú az átlag baka kiképzése is.Sokat harcolnak és működik a tapasztalatok feldolgozása és kiképzésbe építése is.
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
641
2 777
93
Egy biztos az aknavetősöknek ezentúl biztos az útjuk a paradicsomba. ( Mondjuk nem tudom, hogy OFAB által is a paradicsomba lehet-e jutni vagy csak tűzharcban)
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Nekik sem idegen a nélkülözés attól függetlenül,hogy a táborokban ki van nyalva a seggük.Nagyon harcközpontú az átlag baka kiképzése is.Sokat harcolnak és működik a tapasztalatok feldolgozása és kiképzésbe építése is.
Így van, súlyos hiba azt képzelni a jenkikről, hogy elkényeztetett ficsúrok, pláne a különlegeseik. Egyetlen jelentős különbség van kb., amire nagyjából a pszkovi deszantosok esete a legjobb példa a 776-os magaslaton a csecsen háborúk idején: egyetlen egy deszantos adta meg magát, őt azóta is úgy kezelik, mint ha soha nem is létezett volna, mert NEM adhatják meg magukat semmilyen körülmények között, ahogy a tengerészgyalogosaik és a különlegeseik sem. (Sérülten vagy eszméletlenül fogságba esni más tészta persze.)
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo and fishbed

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nekik sem idegen a nélkülözés attól függetlenül,hogy a táborokban ki van nyalva a seggük.Nagyon harcközpontú az átlag baka kiképzése is.Sokat harcolnak és működik a tapasztalatok feldolgozása és kiképzésbe építése is.
Nem azt állítottam hogy nem az. Harcközpontú a kiképzésük. Jó a kiképzésük. A kérdés még mindig ugyan az, random Szergej, random Joe. 1000 -es merítés innen onnan. TE a SAJÁT pénzed melyik csoportra tennéd, ha a nélkülözés kibírása, vagy mondjuk a harckészség megőrzése minimál víz/élelem és erőltetett menet naponta esőben/sárban/hóban/fagyban? Vagy sivatag is jó nekem. Hol tudnának nagyobb számban őszintébb mosollyal vicceket mesélni, mi a véleményed?
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 627
79 848
113
Nem azt állítottam hogy nem az. Harcközpontú a kiképzésük. Jó a kiképzésük. A kérdés még mindig ugyan az, random Szergej, random Joe. 1000 -es merítés innen onnan. TE a SAJÁT pénzed melyik csoportra tennéd, ha a nélkülözés kibírása, vagy mondjuk a harckészség megőrzése minimál víz/élelem és erőltetett menet naponta esőben/sárban/hóban/fagyban? Vagy sivatag is jó nekem. Hol tudnának nagyobb számban őszintébb mosollyal vicceket mesélni, mi a véleményed?
Nem tudom semmilyen tapasztalatom nincs orosz katonákkal.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Nem. Az ilyesmit nem indulatból kell intézni: el kell menni, meg kell részletesen és bájosan vigyorogva meg kell beszélni, hol lesz pontosan a folyosó. Aztán, amikor a "mérsékelt ellenzékkel" tele van az út, akkor ripityára kell lőni/bombázni őket, majd közölni, hogy "Ja, bocs: "véletlenül" megtoroltuk az eü-seink halálát/sérüléseit. Ja, és mellékesen lesz**hattok minket: a következő ilyen húzásotok után a Bethesda lesz a célpont: igen, az USA-ban. B*zik." Lavrov tökéletesen alkalmas rá, hogy ezt rezzenéstelen arccal előadja. :D:D
Nem lesz ez indulatból kezelve, legalábbis nem fog úgy kinézni, de a holnapi genfi találkozó helyett Lavrov az unokáival is játszodhatna otthon, pont annyi értelme lesz az egésznek. A kijáratokat szarrábombázni nem lenne okos, mert sok lehet a civil és a további egyességeket már nem tudnák kialkudni, hogy fegyverletételért cserébe elmehetnek szabadon, senki nem hinné el. Megnehezítenék a saját dolgukat. Viszont azt megtehetik, hogy kedd + szerda amíg van a találkozó meg még 1-2 nap amíg kijelölik a kijáratokat és életbe lép az egész, addig szacskába bombázzák az egészet, hogy ne legyen terrorista aki ki tudna menni a kijáraton.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nem tudom semmilyen tapasztalatom nincs orosz katonákkal.
Közvetlen nekem sincs. Az eltérő társadalmi hátterével/lelki világával vagyok tisztában a két népnek, illetve azzal, hogy az Oroszok a történelem folyamán ezzel a képességükkel nyertek a népükre sorsfordító hatású háborúkat, hogy valami félelmetesen szívósak, ha az elemeknek/betegségnek/hidegnek/nélkülözésnek kell ellenállni. Ennek náluk kultúrája van, az USA - ban meg a jólétnek van kultúrája. Nekik nem derogált volna meginni a magyar vizet, kitörölni a seggüket a legolcsóbb magyar WC-papírral. Fele annyi kalóriából is kifutottak a világból, mint mi. Ezt nem én éltem át, csak olyanok mesélték el, akik még szolgáltak abban a világban, mikor egyik oldalt Szovjet, a másikon Magyar laktanya volt a jellemző. Megszakíthatatlanok.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 627
79 848
113
Közvetlen nekem sincs. Az eltérő társadalmi hátterével/lelki világával vagyok tisztában a két népnek, illetve azzal, hogy az Oroszok a történelem folyamán ezzel a képességükkel nyertek a népükre sorsfordító hatású háborúkat, hogy valami félelmetesen szívósak, ha az elemeknek/betegségnek/hidegnek/nélkülözésnek kell ellenállni. Ennek náluk kultúrája van, az USA - ban meg a jólétnek van kultúrája. Nekik nem derogált volna meginni a magyar vizet, kitörölni a seggüket a legolcsóbb magyar WC-papírral. Fele annyi kalóriából is kifutottak a világból, mint mi. Ezt nem én éltem át, csak olyanok mesélték el, akik még szolgáltak abban a világban, mikor egyik oldalt Szovjet, a másikon Magyar laktanya volt a jellemző. Megszakíthatatlanok.
Jólét van már az oroszoknál is ahhoz képest amiről a példáid szólnak.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus