[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Ez nem vàlasz, hanem süket duma.Nem arról van szó, hogy tàmogatjàk e egyes orszàgok a barbàrokat. Az kóztudott.
Erről az àllitàsról van szó:
"Boki: Ebben a tàmadàsban a terroristâkat tàmogató orszagok adtàk meg a koordinàtâkat (az biztos)."
Tudod, hogy támogatják őket, de szerinted Aladdin admirális-generális adta meg a koordinátákat... Miért is ne hülyézzelek le? :D
maxresdefault.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
aquarell
Volt itt a topikban korábban hír és linkek:
1. Az amerikai CIA képviselo nyíltan kijelentette, hogy gyilkolni kell az oroszokat Szíriában, hogy koporsóban kuldjék oket haza
2. A szaudiak,(azoknak az usa) torokok hírszerzési információkat adnak át a terroristáknak, koztuk a Nusrának.

Ezek mind tények, mint ahogy az is mely országok vannak az orosz beavatkozás ellen Szíriában .
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
Boki, kösz a vàlaszt.
Én ugy ertettem a kommentedet, hogy van konkrét informàció arról, hogy CIA stb. mèrte be a kórhazat, mintha a terroristàk erre nem lennènek képesek. ( elég lett volna egy "szerintem") :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Boki, kösz a vàlaszt.
Én ugy ertettem a kommentedet, hogy van konkrét informàció arról, hogy CIA stb. mèrte be a kórhazat, mintha a terroristàk erre nem lennènek képesek. ( elég lett volna egy "szerintem") :)

Az oroszok tobbet tudnak , Konosenkov megnevezte a feleloseket is.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
A kórházba szinte a megnyitás pillanatában tüzet nyitottak. Az első gránát félre ment, a második korrigállás után eltalálta a sátrat, ahol a tábort vezető főorvos tartózkodott. Másfél órával később amikor az újságírók és a mentesitő személyzet és több orosz tiszt is ahelyszenen tartózkodott ismét támadás érte a tábor környékét. Másodjára 11 gránátot lőtték ki, de ezek egyike sem talált célba. Erre van szak kifejezés is amit sajnos nem tudok. Az a lényeg, h kaotikus találatokkal leplezzék a pontos célzást. Ezt azonnal kellett volna, csak valakik megzavarták a lövészeket.
Úgy tudom, h a környéken mobil, és internet hálózat sem működik, így a korrekciót térképpel és rádióval lehet megoldani csak. A rádióknak vannak frekvenciái, ezek vagy NATO vagy Orosz. Könnyen kideríthető.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A terroroisták be vannak kerítve, direkt rálátás nincs a kórházra a zöld területektől az épület miatt és nem valószínű, hogy azelőtt hózták volna fel az oroszok a kórházat mielőtt az SAA átvette volna ott az ellenőrzést. Szóval valakinek meg kellett adni akoordinátákat. Hogy kinek és hogy erről milyen infója van az oroszoknak azt nem tudom.
A palmirai harcokrol volt korabban egy jo elemzes a sputnikon. Ott emlitettek, hogy az egyik problema a kollaboransok jelenlete volt. Tobbszor is elofordult, hogy kiadtak a csapatok helyzetet es igy az ISIS elonybe kerult. Lehetseges most is, hogy meg csak egy dronra sem volt szukseguk a pontos koordinatakhoz. Vagyis szerintem tok lenyegtelen kerdes, hogy szereztek meg azokat. (Hacsak nincs konkret bizonyitek.) Ami szamonra furcsa, az a talalatok pontossaga, mert korabban azert nem operaltak ilyen szinten a zoldek.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
A palmirai harcokrol volt korabban egy jo elemzes a sputnikon. Ott emlitettek, hogy az egyik problema a kollaboransok jelenlete volt. Tobbszor is elofordult, hogy kiadtak a csapatok helyzetet es igy az ISIS elonybe kerult. Lehetseges most is, hogy meg csak egy dronra sem volt szukseguk a pontos koordinatakhoz. Vagyis szerintem tok lenyegtelen kerdes, hogy szereztek meg azokat. (Hacsak nincs konkret bizonyitek.) Ami szamonra furcsa, az a talalatok pontossaga, mert korabban azert nem operaltak ilyen szinten a zoldek.
Minden bizonnyal itt is vannak belső informátorok. De a tábornak nem volt stratégiai jelentősége. Ezért kár kockáztatni a lebukás.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 789
113
Ő itt Abu Rofiq, egy Uzbek/Russian iszlamista. Azt mondja magáról, hogy szolgált az orosz elit erőknél, Airborne Troops (VDV).
(A VDV, ha jól emlékszem, tengerészgyalogság, az meg azért nem annyira légi szállítású.)
A Malhama Tactical nevű csoport vezetője.
Cy7SPvvUQAAkmKR.jpg:large
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 632
79 853
113
Ő itt Abu Rofiq, egy Uzbek/Russian iszlamista. Azt mondja magáról, hogy szolgált az orosz elit erőknél, Airborne Troops (VDV).
(A VDV, ha jól emlékszem, tengerészgyalogság, az meg azért nem annyira légi szállítású.)
A Malhama Tactical nevű csoport vezetője.
Cy7SPvvUQAAkmKR.jpg:large
A VDV nem a tengerészgyalogság hanem az ejtőernyősök.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus