[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Több mint 5 év. Nálam minimum 5 évig volt, nem járt le padig nagyon nem volt új. Nem tudom a szavatossága mennyi ,mert nem emlékszem rá. Rémlik olyan 12 év, de lehet hogy 20. Passz.
Lehetseges. De onmagaban nem sokat er. Igy, hogy nincs mellette (nor)adrenalin plusz esetleg valamilyen volumen potlo folyadek, nekem ugy tunik tenyleg csak a vegyifegyverek ellen cipeltetik a katonakkal. Szvsz. folosleges. Inkabb morphinbol adjanak tobbet. Hosszu lehet az ut egy korhazig, de ugy legalabb vicces. :)
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 811
30 770
113
A "pici tu" alatt termeszetesen nem az inzulinos, subcutan hasznalatra tervezett vagy valamilyen gyermekeknel hasznalt tut ertek, hanem azt az ijeszto (rozsaszin, szerum egyes) rettenetet, amit minden nap hasznalnak a klinikumban. Az se olyan nagy am. Ne szaladj el joker! Gyere csak vissza...! :)
Ez persze a szegycsonton is atmegy. Csak gyakorlas kerdese. Nagyfiu vagy mar. Azok pedig nem sirnak, ugye. :) Persze a bordak kozt vagy a szegycsont alol is elerheto a sziv. Nem kell tulzasokba esni. (Persze neha elofordul. :D)
Nem tudom pontosan az atropin ampullak lejarati idejet. Tipp: a szokasos 5 ev. Az elore elkeszitett fecsiknek pedig biztosan rovidebb. Nem feltetlen latszik azon kivulrol, hogy mar hatastalan. A tarolas eloirt korulmenyeit is erdemes betartani. Szoval barmi nem stimmel vele akkor kuka.
Tegnap beleneztem a hatasmechanizmusukba, de semmi biztatot nem olvastam. Ezek nem ellenszerek, nem kompetitiv antagonistak. Semmi ilyesmirol nincs szo. Egy nagyon picit kevesbe lesz erzekeny egyes vegyszerekre az ember, de gyakorlati haszna effektive semmi. Ha nem cipeled magaddal ezeket, mar akkor messzebre jutsz. :)
Pici tű alatt Fraxiparinosra gondoltam, az inzulinossal nincs tapasztalatom szerencsére. Valami hatása csak kell legyen ezek ellen a vegyifegyverek ellen, hanem nem használnák vagy mást használnának. Általában aki vegyifegyvert fejleszt vagy biológiait az az ellenszerrel is előáll.

Az Atropin halálos méreg. Nagyobb, néhány cseppnél nagyobb adagban K.O. Olyannyira veszélyes, hogy a szembe cseppentés 3 napjának lejárta után le kell adni a patikában a megmaradt anyagot. Nagyon keveset adnak amúgy is ,és nyilván tartják.
Gondoltam, hogy valami kemény cucc kell legyen, szóval akkor 3 fecskendőnyi Antropin nem biztos, hogy jobb eredménnyel járna, mint egy.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 584
25 783
113
Pici tű alatt Fraxiparinosra gondoltam, az inzulinossal nincs tapasztalatom szerencsére. Valami hatása csak kell legyen ezek ellen a vegyifegyverek ellen, hanem nem használnák vagy mást használnának. Általában aki vegyifegyvert fejleszt vagy biológiait az az ellenszerrel is előáll.


Gondoltam, hogy valami kemény cucc kell legyen, szóval akkor 3 fecskendőnyi Antropin nem biztos, hogy jobb eredménnyel járna, mint egy.
Lehetne kérni, hogy a fecskendővel együtt a https://forum.htka.hu/threads/beszélgető.489/page-21 , szóval oda
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 584
25 783
113
"Török parti őrség ténykedik"


"Tengerészek, tisztek,'Spetsnaz' "

C0m5ULXXEAAWRrE.jpg


 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Itt jegyzem meg, hogy a török légierőt érintette legjobban a tisztogatási hullám. A pilótákat százasával vitték el. Jelenleg a török légierő támadóerejének akár döntő többsége is földhöz lehet szögezve, miután nincs aki felszálljon velük!

Csak néhány példa:
- 213 pilots fired from Turkish Air Force. 150 of them fighter jet pilots
- Turkish prosecutors have issued arrest warrants for 73 air force pilots
- Turkey Arrests 55 More Pilots in Post-Coup Investigations
- etc.

Egy jó cikk a témában:
THE POST-COUP PURGE OF TURKEY’S AIR FORCE
Nem igen tudom sajnálni a törököket! B@sztatnak mindenkit, keménykednek minden irányban aztán hátrakötik a karjukat, úgy mennek a szorítóba. Igen ökör egy népség. Mondjuk én nem hiszem, hogy a tisztogatás ennyire nullázta a török légierőt. Azért a 300+-os gépállományhoz vagy 450-500 kiképzett pilóta biztos akad. Ezek közül csak van 2-3 század gépre elég politikailag korrekt pilóta, annyi pedig bőven elég a szíriai műveletekhez. Ez inkább valami olyasmi lehet, hogy a vezetés egyáltalán nem bízik még a korrekt pilotákban sem, mert iszonyat égés lenne, ha 1-2 gép Hmeimben esetleg az ősellenség Görögországban szállna le. Ezért inkább fel se nagyon engedik őket.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Tehát szerinted Putyin hajtotta végre a törökországi tisztogatásokat az Erdogan elleni puccs után! Ez a Putyin mindenhol ott van és bárkinek kinézhet. Ő az ember a gumimaszk mögött, egy lehetetlen küldetés!
A tisztogatás nem az ő műve, de a pucsban esetleg benne lehetett a keze.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 008
113
Látod, hogy Leo2-t is hogy "alakalmazzák", ha lehet egyáltalán a tömeges hátrahagyást annak nevezni! A török légierő válsága kapcsán volt feljebb egy elnöki szóvivői sirám, hogy a szövetségesek nem támogatják bombázásokkal a török szárazföldi erőfeszítéseket:

"2:45 p.m.
Turkey has complained about a lack of aerial support from the U.S.-led coalition for its operations against the Islamic State group in nor
Presidential spokesman Ibrahim Kalin told reporters Monday that the coalition "needs to carry out its responsibilities especially on the issue of providing aerial backing."
His comments come days after Turkish troops, trying to recapture the IS-held town of al-Bab, suffered heavy casualties. A total of 16 Turkish soldiers were killed in fighting in al-Bab last week and a 17th soldier died Monday from his previous injuries.
Turkey sent ground troops into northern Syria in August to assist Syrian opposition forces in clearing a border area of IS militants and to prevent Syrian Kurds from making greater territorial advances.
At least 38 Turkish soldiers have been killed in northern Syria since then."

source

Ez nagyjából mindent elmond a török légierő helyzetéről. Egy kisvárosnyi területen nem tudnak légitámogatás biztosítani kellő mértékben. Iszonyú kupleráj lehet ott, hatalmas számban hiányozhatnak a képzett kulcsemberek, de még a talpasok is, hogy ide jutottak.

Pedig hát nagyon ment az észosztás, hogy bezzeg a Nato légierők hipper-szuper CAS-t adnak, az oroszok meg bénák. Jah, ez látszik a törökök "sikerein" most. Sokba fog ez fájni Erdogannak szerintem.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 838
35 151
113
3szazadnyi pilóta kevés nagyon kevés...
Kell aki épp csapasmeresre van kell aki rotacioba arra készül. kell akik najd valtjak oket.Kell aki a legteret biztosítja nem csak a fronton hanem törökország területén ciprushoz külön kell gép és máshová is nem elég csak a készenléti gepparok nem tudom hány bázison van de gondolom nem egy.... és ha tényleg nagy elbocsátások letartóztatások voltak.... a legierotol lazadtak konkrétan...

De a lényeg nem teljes erőbedobással van jelen a török...

Felteszem újra a kérdést.
Mennyi és milyen török egység vesz részt a muveletekbe?