[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 243
67 974
113
Képek a támadásról, Dimas reptér.
B4Q7XwECcAEbKFH.jpg
B4Q7YpGCEAAVKGF.jpg
B4Q7XfyCYAAxAJQ.jpg
B4Q7XHfCYAAgflK.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 243
67 974
113
Decisive victory for the 104th Republican Guard and General Zahredeen in #DeirEzzor airbase.
B4PaDveCYAExNvD.jpg
B4PaFJXCAAAR3ge.jpg
B4PaEwACYAAjuwr.jpg

Halott Isis harcosokkal dekorált tank ugyanitt:
B4IEszPCAAIHFnK.jpg
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ezek a lefejezések valahogy kevésbé "megkomponáltak", gyanítom, hogy ezeket nem fogja mutogatni a nyugati sajtó, mint a nyugati foglyokét.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Az IAF beköszöntött Szíriába. Sz-300-akat(?) adott át az örökkévalóságnak.
http://www.israelandstuff.com/syria-reports-idf-warplanes-strike-targets-near-damascus#.VISOmms2sDI.facebook

http://www.jpost.com/Middle-East/Report-Israeli-airstrikes-strike-targets-in-Syria-near-Damascus-383902

Várom a Fehér Házat, mit nyilatkozik.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Hopp, ez már volt, sorry. Viszont kicsit odább a Jordán király a II. világháborúnak nevezte az IS elleni harcot:
Illetve az aki megkéselte a magyar származású tanárnőt, a hatóságok szerint "magányos merénylő volt"
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
225
285
63
Valaki Jordánia szerepéről, illetve a háborúban betöltött szerepéről tudna valamit mondani? Most egy esetleges területszerzésre nagyszerű alkalmuk nyílna, de keveset tudok róluk.

Fantasztikus gondolat! Lájkolom! Nekem a fekete ló Jordánia a térségben. Állítólag az egyetlen ország a környéken, amelyik amerikai segítség nélkül is képes megvédeni magát a "terrorveszélytől". Bár a királyi család minden ellene és az ország ellen irányuló támadást, szándékot annak bélyegez. Az amcsik meg bólogatnak bőszen.

Az arab tavasz sem volt lényegi hatással a rendszerre. Keményvonalas monarchia maradt a helyén. Erre gyengülnek a szomszédaik, szinte mindenhol tiszta káosz van, én most lépnék a helyükben.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Jordánia... hát igen, nincs olyan abban a térségben, hogy fehér- vagy fekete. Ha ráérsz, most körbekérdezem az ottani ismerősöket, és egy-két nap alatt hozok információt, ami jó esetben nem jelenik meg a nyugati mainstream médiában.
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Damaszkuszi harcok változása 1 év alatt:
http://www.agathocledesyracuse.com/archives/163

Deir Ezzor mostani harcok térképpel
http://www.agathocledesyracuse.com/archives/166
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Jordánia: izraeli ismerős gyors helyzetjelentése:
Jordániának gyakorlatilag semmilyen szerepe nincs a térségben. Kicsik is, gyengék is és ha védekezniük kellene, csak Izraelre számíthatnának. Külön róluk nem írtam csak a '22-es felosztás kapcsán.
Aki ezt írta, vezet egy blogsorozatot, ott ír róla néhányszor:
https://leharblog.wordpress.com/2011/07/15/izraeli-palesztin-beketargyalasok2010-iv/
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Az arab tavasz sem volt lényegi hatással a rendszerre. Keményvonalas monarchia maradt a helyén. Erre gyengülnek a szomszédaik, szinte mindenhol tiszta káosz van, én most lépnék a helyükben
átküldtem ezt a hozzászólást és ezt a szó szerinti választ kaptam:

<i>Akárki is írta, nagyon nem ismeri Jordánia helyzetét. Ők azért vannak csöndben és időnként még bólogatnak is az arab tábornak, mert félnek. Amikor arról beszélnek,hogy Izrael-palesztin konfliktus, amit rendezni kell, akkor is attól tartanak, hogy megkapják a palesztinokat, hiszen Jordánia azért jött létre - Izraelből kiszakított terülten - hogy a palesztinai araboknak legyen országa. Na, meg a kis létszámú beduin vezetés (a királyi testőrség is beduinokból áll) és a 75+% palesztin arab kissé visszatartó erő.
</i>
Most ennyi, igyekszek még anyagot találni.
 

lincolnosiris

Well-Known Member
2013. március 22.
225
285
63
<blockquote>Az arab tavasz sem volt lényegi hatással a rendszerre. Keményvonalas monarchia maradt a helyén. Erre gyengülnek a szomszédaik, szinte mindenhol tiszta káosz van, én most lépnék a helyükben
átküldtem ezt a hozzászólást és ezt a szó szerinti választ kaptam:

<i>Akárki is írta, nagyon nem ismeri Jordánia helyzetét. Ők azért vannak csöndben és időnként még bólogatnak is az arab tábornak, mert félnek. Amikor arról beszélnek,hogy Izrael-palesztin konfliktus, amit rendezni kell, akkor is attól tartanak, hogy megkapják a palesztinokat, hiszen Jordánia azért jött létre - Izraelből kiszakított terülten - hogy a palesztinai araboknak legyen országa. Na, meg a kis létszámú beduin vezetés (a királyi testőrség is beduinokból áll) és a 75+% palesztin arab kissé visszatartó erő.
</i>
Most ennyi, igyekszek még anyagot találni.</blockquote>

Kösz. Tök jó új dolgokat tanulni. Pedig szinte pontosan ellenkezőjét olvastam ezeknek. Most pontosan már meg nem tudom mondani a forrást, de valami BBC-s sorozat volt, jó hosszú. + Egy tanulmányt tavaly februári, de az is egy brit közel-kelet szakértőtől vagy mi.

( Eltévelyedtem volna a források keresése közben...?! )
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Az orosz propagandaminisztériumban semmi sem változik: http://www.jpost.com/.../Top-Putin-aide-Mossad-training...
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Ez pedig egy szaudi nyilatkozat:
http://www.ncr-iran.org/en/news/iran-world/17630-defeat-isis-with-ground-troops-saudi-fm-tells-coalition
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 243
67 974
113
Ez az Izraelből kiszakított terület nekem is új, eddig úgy tudtam már 48-ban háborúztak Izrael ellen mikor az épp csak megalakult. És Izrael mindig a jordán folyó innenső oldalán volt. Szóval gyors wikis utánanézés ezt dobta ki:

A Jordán folyótól keletre eső terület a 16. század elejétől 1918-ig a Török Birodalom része, 1920-ban népszövetségi mandátum-terület angol közigazgatás alá került, amelyen 1922-ben megalakult a Transzjordániai Emirátus. Ez az állam Transzjordánia 1945-ben az Arab Liga tagja lett. 1946-ban felvette a Transzjordániai Hasemita Királyság nevet. 1948-ban Jordánia részt vett az Izrael elleni háborúban, csapatai megszállták Palesztina keleti részeit és Jeruzsálem óvárosát. 1949-ben függetlenné vált Nagy-Britanniától.

Az Izrael ellen viselt hatnapos háborúban (1967) a Jordántól nyugatra eső terület izraeli megszállás alá került.

1970-71-ben a Jordániába nagy számban bevándorló palesztinok megmozdulásait a hadsereg verte le („fekete szeptember”).

1988-ban Jordánia formálisan lemondott minden, a Jordántól nyugatra eső területtel kapcsolatos jogi és adminisztratív igényéről és 1994-ben – második arab államként – békét kötött Izraellel.