[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
DIoavV0W0AAOc6f.jpg
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Az oroszok lebombázták az Iszlám Állam tadzsik katonai vezetőjét

Az orosz hadügyminisztérium komoly katonai sikerként számolt be arról, hogy Szíriában lebombázták az Iszlám Állam egyik parancsnoki központját, ahol éppen fontos találkozót tartottak, és így a terrorszervezet több vezetőjével is végeztek.

A bombázás Deir ez-Zor városát érte, és az Iszlám Állam legalább 40 katonája életét vesztette.

Végeztek többek között Gulmurod Halimovval, aki az orosz hírszerzés szerint az Iszlám Állam hadügyminisztere volt. Ő korábban Tadzsikisztán belügyminisztériumának különleges alakulatának volt a parancsnoka, és 2015-ben állt át az Iszlám Államhoz.

http://www.businessinsider.com/the-...ite-police-force-just-defected-to-isis-2015-5

kiegészítem azzal, hogy mint a belügyminisztériumi specforce parancsnoka, kapott USA kiképzést is. (meg gondolom más országok kiképzői is oktatták, de ez egy ilyen szakma)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Szerkesztett kép. Niics különbség a gumik átmárőjénél, jelentősen.
Szerintem nem szerkesztett.Nagylátószögű optikával készül így az előtérben ezért tűnik sokkal nagyobbnak.
Megnéztem és az utolsó Ikarusznál (hasonló a képen szereplőhöz) jó fél méterrel magasabb hasonló tengelytávval.A kerekek tuti sokkal nagyobbak mint egy aszfaltra szánt buszé.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram
T

Törölt tag 008

Guest
Ja, nem tervezek öngyilkosságot, nem tervezek 8-9 óránál többet egyhuzamban HTKA nélkül létezni, és itt sokan tudják ki vagyok a profil mögött, ha eltűnnék..
Huh, ez ilyen durva hely? Mondjuk én nem érzem magam veszélyben. 1 fingom nincs ki az a hiryu, 2 nagyizrael párti vagyok, szóval tőlem megindulhatnak bedarálni a környéket. :)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Huh, ez ilyen durva hely? Mondjuk én nem érzem magam veszélyben. 1 fingom nincs ki az a hiryu, 2 nagyizrael párti vagyok, szóval tőlem megindulhatnak bedarálni a környéket. :)
Ez egy bűnös hely, egy bűnös fórum... :)
A szabályzat Izraelre is vonatkozik, okkal kivágott ember (Hiryu örökös bannt kapott ha jól emlékszem) ne jöjjön vissza agitálni. Hibázott én meg megnyitottam a Paint-et :)
Ennyiért csak nem jön értem a Moszad, hogy komolyan kelljen gondolnom a fent írtakat (amik egyébként igazak). :)
Térjünk vissza Szíriára.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 937
113
Szerintem nem szerkesztett.Nagylátószögű optikával készül így az előtérben ezért tűnik sokkal nagyobbnak.
Megnéztem és az utolsó Ikarusznál (hasonló a képen szereplőhöz) jó fél méterrel magasabb hasonló tengelytávval.A kerekek tuti sokkal nagyobbak mint egy aszfaltra szánt buszé.
Ez tuti, hogy nem lehet köztünk probléma. :)

[De akkor is, az orosznak a járgányból kilépő cipője nagyobb, mint a busz szélvédője. :D:D:eek::rolleyes::hadonaszos:]
optikailag

26485_L840_left.png

Ezt van ithon, mert csak erre tellett, de viszonylag jó a széles látószöge 22,5 mm

:):)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 937
113
OFF, de nagyon, és bocsi.

Meg ez :D

560485268_f08a8ad683.jpg

Meg ennek a 300-as objektíva. A tekerhető élességállítás és nem levehető ajtós. :rolleyes:
18526103_9908fbec12940c75349b1248b29cbaad_xl.jpg
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Alsó kép pontosan micsoda?
Anno volt egy szovjet Zenit fotópuskám, szinte milliméterre ilyen, csak "oroszosan egyszerűbb"
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 786
113
https://sethfrantzman.com/2017/09/0...e-on-the-masyaf-syrian-chemical-weapons-site/
Minden amit tudni szeretnél a Masyaf elleni izraeli légicsapásról.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nincs benne érdemi újdonság a már belinkelt izraeli lapcikkekhez képest, de jól látszik, a volt izraeli kémfőnök 3 egymondatos tweetje köré épülnek a cikkek.
A többi töltelék meg fantázia.
Összefoglalónak jó.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed