[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
DQTXcKPXUAE_i9c.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Az éjszaka Izrael megint szír szárazföldi erőket/létesítményeket támadott támadott.Ismét Libanoni légtérből indítottak ismét és É-Ny Damaszkuszi célokat támadtak.
4 rakéta csapódott be 7 db. rakétát semmisítettek meg a szír légvédelmi egységek a levegőben.
A célpontok nem kiemelt stratégiai jelentősségűek voltak és anyagi károk keletkeztek.
Izrael egyértelműen teszteli az új orosz technikával felszerelt szír légvédelmet.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and fishbed

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Jó lenne tudni, hogy mi kapta le a rakétákat, BUK vagy Pancir. Na meg amik átmentek az rakétahiány, emberi tökéletlenség, hatótávon kívül levés vagy az elfogó rendszer korlátai miatt volt.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 276
113
Az izraeliek tesztelik az orosz technikát fordítva is lehet! Az irániak figyelik az izraelieket és szorgalmasan tesztelnek valamit. Mint ahogy mindig is dolgoztak. Mivel a légitámadások egyre hatástalanabbak lesznek lépniük kell előbb vagy utóbb.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Az izraeliek tesztelik az orosz technikát fordítva is lehet! Az irániak figyelik az izraelieket és szorgalmasan tesztelnek valamit. Mint ahogy mindig is dolgoztak. Mivel a légitámadások egyre hatástalanabbak lesznek lépniük kell előbb vagy utóbb.
Úgy gondolod csalicélokat gyártanának az izraelieknek?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Ateista vagy ugye? Semmit sem tudsz a keresztenysegrol, ugye? Esetleg egy kereszteny gyokeru szekta tagja vagy?

Eléggé személyesek de legyen:
Nem vagyok ateista. Katolikus iskolába jártam heti 3db hittannal, történelem... órákat katolikus papok tartottak stb így szerintem messze többet tudok a Kereszténységről, Bibliáról mint az átlag 99.9%.
Tény nem gyontam soha latinul mint nagyapám még az utolsó kenetnél is. Aki amúgy Horty vitéz is volt de ez most nagyon messze vezetne.

A gyuloleted ne itt reklamozd, a tudatlansagot meg foleg nem. Lehet, hogy a 444-en ervnek szamit par kiragadott majd direkt felreertelmezett mondat, de itt nem nagyon tudsz becsapni senkit ilyen primitiv erveles alapjan (komolyan, meg a 444-en is feltunne, hogy csak elfogult gyulolkodo vagy es par kiragadott mondaton kivul semmit sem tudsz. Ha a megfelelo mondatokat ragadom ki es a megfelol mondatokat hallgatom el a Marx Toke-jebol, akkor meg azt is be lehet bizonyitani, hogy a marxizmus jo...)
Ha meg valami hianyzik az eletedbol, akkor kulturaltan kerdezz, mibol gondolod hogy kovetelhetsz barmit, miert jarna neked alapbol barmi is? Meg egy ilyen es mesz ignorra oszt csokolom.

Meg valami: nekem ugy tunik, hogy valami felszines, szocializmus idejebol radragadt par mondat, gyerekkori torzulas alapjan te attol felsz, hogy pokolra fogsz jutni es ezert probalod bebizonyitani, hogy ez hulyeseg. Jobban jarnal, ha beszelnel egy pappal es nem itt gyulolkodnel, az nem fog megmenteni, de Isten barmikor kesz melled allni, ha hagyod.

ha neked Márk 16, 16 "Aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül; aki pedig nem hisz, elkárhozik" esetleg gyűlölet keltő arról én nem tehetek. Esetleg Márk tehet. ;)
Én Márk 16,16 on nem tudom mit lehet félre értelmezni. K*ra egyértelmű. Ha nem vagy megkeresztelve pokolra kerülsz. Hittanon is elhangzott a kérdés így van oda. Ezért tudok én is keresztelni annak ellenére, hogy nem vagyok pap. De itt logikai, teologia összefüggések vannak amit nem vinnék tovább amíg nem érvelsz csak személyeskedsz.

Amúgy tényleg szivesen venném, ha cáfolnád amit írtam. Nem vég nélküli személyeskedéssel, hanem mondjuk teologiai vonalról indítva. nekem erről nincs már mit megkérdezni megtettem, többször is a válasz lényegében uaz volt. Aki nincs megkeresztelve az pokolra kerül.

De 101 ilyen szépség, vagy épp logikai bukfenc van a Bibliában. Totának volt erről pár jó írása. Kikeressem őket vagy inkább nem akarod elolvasni, mert jobb nem szemesülni a hittel? ;)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Eléggé személyesek de legyen:
Nem vagyok ateista. Katolikus iskolába jártam heti 3db hittannal, történelem... órákat katolikus papok tartottak stb így szerintem messze többet tudok a Kereszténységről, Bibliáról mint az átlag 99.9%.
Tény nem gyontam soha latinul mint nagyapám még az utolsó kenetnél is. Aki amúgy Horty vitéz is volt de ez most nagyon messze vezetne.



ha neked Márk 16, 16 "Aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül; aki pedig nem hisz, elkárhozik" esetleg gyűlölet keltő arról én nem tehetek. Esetleg Márk tehet. ;)
Én Márk 16,16 on nem tudom mit lehet félre értelmezni. K*ra egyértelmű. Ha nem vagy megkeresztelve pokolra kerülsz. Hittanon is elhangzott a kérdés így van oda. Ezért tudok én is keresztelni annak ellenére, hogy nem vagyok pap. De itt logikai, teologia összefüggések vannak amit nem vinnék tovább amíg nem érvelsz csak személyeskedsz.

Amúgy tényleg szivesen venném, ha cáfolnád amit írtam. Nem vég nélküli személyeskedéssel, hanem mondjuk teologiai vonalról indítva. nekem erről nincs már mit megkérdezni megtettem, többször is a válasz lényegében uaz volt. Aki nincs megkeresztelve az pokolra kerül.

De 101 ilyen szépség, vagy épp logikai bukfenc van a Bibliában. Totának volt erről pár jó írása. Kikeressem őket vagy inkább nem akarod elolvasni, mert jobb nem szemesülni a hittel? ;)
Most min nem volt abban érthető,hogy van erre megfelelő topik!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Eléggé személyesek de legyen:
Nem vagyok ateista. Katolikus iskolába jártam heti 3db hittannal, történelem... órákat katolikus papok tartottak stb így szerintem messze többet tudok a Kereszténységről, Bibliáról mint az átlag 99.9%.
Tény nem gyontam soha latinul mint nagyapám még az utolsó kenetnél is. Aki amúgy Horty vitéz is volt de ez most nagyon messze vezetne.



ha neked Márk 16, 16 "Aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül; aki pedig nem hisz, elkárhozik" esetleg gyűlölet keltő arról én nem tehetek. Esetleg Márk tehet. ;)
Én Márk 16,16 on nem tudom mit lehet félre értelmezni. K*ra egyértelmű. Ha nem vagy megkeresztelve pokolra kerülsz. Hittanon is elhangzott a kérdés így van oda. Ezért tudok én is keresztelni annak ellenére, hogy nem vagyok pap. De itt logikai, teologia összefüggések vannak amit nem vinnék tovább amíg nem érvelsz csak személyeskedsz.

Amúgy tényleg szivesen venném, ha cáfolnád amit írtam. Nem vég nélküli személyeskedéssel, hanem mondjuk teologiai vonalról indítva. nekem erről nincs már mit megkérdezni megtettem, többször is a válasz lényegében uaz volt. Aki nincs megkeresztelve az pokolra kerül.

De 101 ilyen szépség, vagy épp logikai bukfenc van a Bibliában. Totának volt erről pár jó írása. Kikeressem őket vagy inkább nem akarod elolvasni, mert jobb nem szemesülni a hittel? ;)

Mondjuk ez egy eléggé alap tanítása a kereszténységnek(meg minden vallásnak,hisz ezzel kényszeríti a hívőt az igaz hitre).A kutya sem lenne vallásos ha anélkül is a paradicsomba jutna.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal