[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ott voltak a Raptorok, vagy nem voltak ott a Raptorok? Az oroszoknak nem tétel kockáztatni egy utánégetőjétől megfosztott MiG-21-esből eredő hajtóműves, dural-titán ősprimitív repülőgépet, ha ezzel a háttérben settenkedő Szu-35-ösök számára provokálhatnak ki különféle modern amerikai gépeket, megmérendő céltárgy gyanánt.
Értem amit írsz csak én úgy gondolom,hogy a két csatagép teszi a dolgát a raptor meg nem a dolgát teszi.Két szu-25 nem tud baszogatni egy raptror ez csak fordítva működik.Az egyik terroristákat baszogat a másik meg azt aki a terroristákat baszogatja.Azzal,hogy evvel lehetőséget ad a "porszívózásra" már a saját bizonyítványát minősíti.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
az orosz gépek zavargatása helyett bombázhatnának is egy kicsit mert elég nehezen megy a szekér a túlparton gyakorlatilag alig van haladás két hete na vajon miért?
DRGQGrCXUAIgMTm.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 937
113
Szu-25-F-22 - Szu-35Sz

Én úgy gondolom, hogy az amcsik ki akarták provokálni a nagyon kemény orosz választ. Ez teszt volt.

Talán feláldozták volna az F-22 személyzetét is..
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ott voltak a Raptorok, vagy nem voltak ott a Raptorok? Az oroszoknak nem tétel kockáztatni egy utánégetőjétől megfosztott MiG-21-esből eredő hajtóműves, dural-titán ősprimitív repülőgépet, ha ezzel a háttérben settenkedő Szu-35-ösök számára provokálhatnak ki különféle modern amerikai gépeket, megmérendő céltárgy gyanánt.
Jogos, de miert is tudjak ezt eljatszani az oroszok? Mert az amcsik ott vannak, noha senkisem hivta oket max. az iszlam allam... akkor meg ne csodalkozzanak, ha par regi meg uj Szuhoj kozott elkeveredik par gepuk/adatuk.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Szu-25-F-22 - Szu-35Sz

Én úgy gondolom, hogy az amcsik ki akarták provokálni a nagyon kemény orosz választ. Ez teszt volt.

Talán feláldozták volna az F-22 személyzetét is..
Nem, akkor nem lecelt volna le a F-22 mikor jott a Szu-35. Neha a legegyszerubb magyarazat az igaz, egyszeruen csak probaltak zavarni a Szuhojokat, hogy ne bombazzak, vagy csak kesve az ISIS-t.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Értem amit írsz csak én úgy gondolom,hogy a két csatagép teszi a dolgát a raptor meg nem a dolgát teszi.Két szu-25 nem tud baszogatni egy raptror ez csak fordítva működik.Az egyik terroristákat baszogat a másik meg azt aki a terroristákat baszogatja.Azzal,hogy evvel lehetőséget ad a "porszívózásra" már a saját bizonyítványát minősíti.

Gyanítom Morales társunk úgy gondolta, hogy a varjak direkt olyan dzsihadistákat részesítettek kényeztetésben, akikről tudták, hogy a jenki légierő védelmét élvezik.
Bár azért nem szívesen lettem volna a varjak pilótái helyében, akiket részben csalinak küldenek oda.

A másik lehetőség hogy az oroszok tényleg csak teszik a dolgukat és a jenkik szórakoznak velük, hátráltatják őket. Általában a legegyszerűbb megoldás a legvalószínűbb és ez az utóbbi az egyszerűbb magyaráztat.

A Raptort meg persze hogy nem képes veszélyeztetni egy Szu-25. Még akkor sem, ha van rajta R-60 (Ami az egyetlen légiharc fegyvere, de az is inkább csak dísz, vagy holt teher és felesleges áramlásrontó.) Ráadásul nem tartom valószínűnek, hogy R-60-al függesztve járnának bombázni. A Szu-25 40 éves csatagép, alacsony és közepes magasságú földi célok elleni támadásra építve. Sem repülési tulajdonságai, sem elektronikája, sem fegyverzete nem teszi alkalmassá érdemi légi harcra. A Raptor meg ugye a csilli-villi, lopakodó szuper vadászgép. A jenki propaganda szöveg a hüllőket veszélyeztető varjakról a típusokat kicsit is merők számára nevetséges/siralmas. De a célközönség 99 %-a azt sem tudja mi fán terem a Szu-25 és simán benyalja az ilyen szövegeket.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Hergelni: újra és újra berepül számára tiltott övezetbe, Ennyi.

Eufratész másik partja, ha jól rémlik.

Veszélyeztetni: a sebeségére lelassult (ki)kisérőgép felé rángatni a kormányt.

pld.

de ha lesz video, kiderül.

Ez az Eufrátesz egy olyan folyó amelyiknek csak egy partja van.
Szír.
Nincs neki másik.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
sóhaj.....
http://edition.cnn.com/2017/12/14/politics/us-f-22-intercept-russian-jets-syria/index.html

Two US F-22 stealth fighters intercepted two Russian aircraft Wednesday after the Russian jets crossed the Euphrates River in Syria, flying east of the "de-confliction line" that is supposed to separate Russian and US-led coalition aircraft operating over Syria, two US defense officials told CNN.
The US jets fired warning flares during the intercept of the two Russian Su-25 close air support jets according to the officials after they crossed the de-confliction line multiple times.
One of the officials said a Russian Su-35 fighter jet was also involved and that the aerial encounter lasted "several minutes."
The official said that coalition officers called their Russian counterparts about the incident via the pre-established de-confliction hotline.

.....

"One Su-25 flew close enough to an F-22A that it had to aggressively maneuver to avoid a midair collision," he said, adding that "during the incident, a Russian Su-35 also flew across the river and was shadowed closely by one of the F-22As."

Betűzöm:
M
I
D
A
I
R.

hogy milyen magasan repülhet a varjú, az hogy jön ide????

mintha azt mondhatnád, a dubai-i rendőrség Lamborghinije nem foghat el egy Lada Szamarát, mert az nem tud olyan gyorsan menni mint az L.

03658029.jpg



az predig hogy hányféle partja van az említett folyónak...
euphrates-tigris-valley-map.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Szegecselt gumival jó, hogy fel megy a Lada, a Toyotán meg lehet csak egy sima téligumi van, videóból ez nem derül ki.
Milyen szöges gumi? Pont az derül ki,hogy mi van a Niván sima téli gumi (az jobb is hó+aszfalt kombóra mint egy terepgumi) azt,hogy mi van az LC. tényleg nem látni de valószínűleg az is téli gumi.
Azért nem megy fel az LC. mert félti a pacák a lépcső éltől a közepét mert hosszú és alacsony.Nagyobb lendülettel felkapott volna.
 
  • Tetszik
Reactions: vata

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 719
17 071
113
Nem, akkor nem lecelt volna le a F-22 mikor jott a Szu-35. Neha a legegyszerubb magyarazat az igaz, egyszeruen csak probaltak zavarni a Szuhojokat, hogy ne bombazzak, vagy csak kesve az ISIS-t.
Tudtommal az F-22-n nem csak fixen szerelt szögvisszaverők vannak, hanem mozgatható és integrált is. Valami mimic képessége is van (charter gép méretet olvastam vagy 10 éve, amit szimulálni tud...de lehet 747-es méretet is). Ha tévedek bocsi, de szerintem itt nem sok "porszívózás" van.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
sóhaj.....
http://edition.cnn.com/2017/12/14/politics/us-f-22-intercept-russian-jets-syria/index.html

Two US F-22 stealth fighters intercepted two Russian aircraft Wednesday after the Russian jets crossed the Euphrates River in Syria, flying east of the "de-confliction line" that is supposed to separate Russian and US-led coalition aircraft operating over Syria, two US defense officials told CNN.
The US jets fired warning flares during the intercept of the two Russian Su-25 close air support jets according to the officials after they crossed the de-confliction line multiple times.
One of the officials said a Russian Su-35 fighter jet was also involved and that the aerial encounter lasted "several minutes."
The official said that coalition officers called their Russian counterparts about the incident via the pre-established de-confliction hotline.

.....

"One Su-25 flew close enough to an F-22A that it had to aggressively maneuver to avoid a midair collision," he said, adding that "during the incident, a Russian Su-35 also flew across the river and was shadowed closely by one of the F-22As."

Betűzöm:
M
I
D
A
I
R.

hogy milyen magasan repülhet a varjú, az hogy jön ide????

mintha azt mondhatnád, a dubai-i rendőrség Lamborghinije nem foghat el egy Lada Szamarát, mert az nem tud olyan gyorsan menni mint az L.

03658029.jpg



az predig hogy hányféle partja van az említett folyónak...
euphrates-tigris-valley-map.jpg


Tetszik ez az Eufráteszes térkép de ugy tűnik eltévedtél.Ez nem a közel-kelet topic hanem a Szíriai helyzet című,így társunk arra gondolt,mint azt napszurásos buksival talán te is letudod olvasni,hogy a Szíria területén lévő mindkét oldala SZÍR felség terület,így mivel az oroszoknak engedett szír területen repkedni,a demokrácia lovagjai meg engedély nélkül teszik...menjél inkább árnyékba szerintem...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ejnye már :) Beleköt kend az élő fába is. A lehetőséget írtam. De oké hogy over kill a raptor, csak nehogy egy windows szerű "kékhalál" legyen egyszer és akkor oda a varázs :D
Dehogy kötök like-oltam is én pl. nem tudtam ezt a hamis zászlós trükköt ami tök jó dolog,most is mekkora hasznát veszik :D
Senki se kérdőjelezi meg sem az f-22 sem az amerikai pilóták képességeit. A fölött viszont állományilag gondok vannak....
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 340
113
Szegecselt gumival jó, hogy fel megy a Lada, a Toyotán meg lehet csak egy sima téligumi van, videóból ez nem derül ki.
Á, ezt simán megcsinálja a Niva mindenféle extra gumi nélkül is. Volt anno olyan falu 2005 körül ahova mi vittük be Nivával a kenyeret mert se ki se be semmivel, hómaró sehol, a traktorokból meg általában télen leengedik a vizet meg szerelik a parasztok. Csak egyszer akadtam el vele egy hófúvásban, benéztem egy mély árkon egy hidat és melléjártam, mert mindent vízszintesbe fújt a hó.
 

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
361
2 179
93
Gyanítom Morales társunk úgy gondolta, hogy a varjak direkt olyan dzsihadistákat részesítettek kényeztetésben, akikről tudták, hogy a jenki légierő védelmét élvezik.
Bár azért nem szívesen lettem volna a varjak pilótái helyében, akiket részben csalinak küldenek oda.

A másik lehetőség hogy az oroszok tényleg csak teszik a dolgukat és a jenkik szórakoznak velük, hátráltatják őket. Általában a legegyszerűbb megoldás a legvalószínűbb és ez az utóbbi az egyszerűbb magyaráztat.

A Raptort meg persze hogy nem képes veszélyeztetni egy Szu-25. Még akkor sem, ha van rajta R-60 (Ami az egyetlen légiharc fegyvere, de az is inkább csak dísz, vagy holt teher és felesleges áramlásrontó.) Ráadásul nem tartom valószínűnek, hogy R-60-al függesztve járnának bombázni. A Szu-25 40 éves csatagép, alacsony és közepes magasságú földi célok elleni támadásra építve. Sem repülési tulajdonságai, sem elektronikája, sem fegyverzete nem teszi alkalmassá érdemi légi harcra. A Raptor meg ugye a csilli-villi, lopakodó szuper vadászgép. A jenki propaganda szöveg a hüllőket veszélyeztető varjakról a típusokat kicsit is merők számára nevetséges/siralmas. De a célközönség 99 %-a azt sem tudja mi fán terem a Szu-25 és simán benyalja az ilyen szövegeket.

Rakétákról felesleges álmodozni, oda nagyon fentről kellene engedély ami nincs. Itt nem történt elfogás a 22-es próbálta az orosz meg rárepült s ki kellett neki védeni, ami azt jelenti hogy 2 vagy 3 irányba menekült:hadonaszos: Aztán vége lett az egésznek mert a központból szóltak hagyjátok már abba mert izzik a piros telefon.
Szóval én ennyit vettem ki a cikkből. Amúgy fél éve volt egy veszélyes megközelítés akkor sírás volt, most meg elfogásnak hívják.:)
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 197
12 447
113
számomra egy kérdés van nyitva f22 a csúcs de hogy bírja az aktív elektronikai zavarást? pl su 35-ön bekapcsolják a blokkolást zavarást?
gps és társai? mert mint olvasható az oroszok ebben azért nem rosszak.