[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Az nem zavar,hogy trolkodásról beszélsz de nem fejezed be a szíriai topikban ezt a témát?
Egy szóval sem írtam,hogy meghal.De az aki nagy mellénnyel írogat egy plate+ember vs. 7,62x54r találkozásáról az nem tudja mit beszél.
Ezt itt befejeztem.


Én lehetőségekhez képest tájékozodtam a témában. Te láthatóan nem csak irogatsz.

Örömteli, hogy az irogatást a témában befejezted. Sztem helyes, hogy ha nem értesz hozzá és még utána se néztél nem irogatsz. Persze nem jött össze elsőre...
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 326
20 753
113
A LiveUAmap térképei szerint:
DWtXR2JWsAAIJDc.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 682
113
Az nem zavar,hogy trolkodásról beszélsz de nem fejezed be a szíriai topikban ezt a témát?
Egy szóval sem írtam,hogy meghal.De az aki nagy mellénnyel írogat egy plate+ember vs. 7,62x54r találkozásáról az nem tudja mit beszél.
Ezt itt befejeztem.

A LvL IV védelmi képességü védőmellények bármilyen távolságból megállítják a 7,62×54R páncéltörő lőszert.
De vannak már olyan platek is amik önmagukban képesek erre ezeknek a jelölése stand alone azaz nem kell mögéjük rakni egy soft armourt a LvL IV védelmi szint eléréséhez.Az amerikai fegyveres erők által használt SAPI platek LvL III védelmi szintűek azaz nem állítják meg a 7,6×54R lőszert önmagukban no de nem is önállóan alkalmazzák őket hanem egy LvL IIIA védelmi szintű soft armour réteggel együtt amivel már LvL IV védelmi szintet érnek el.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A LvL IV védelmi képességü védőmellények bármilyen távolságból megállítják a 7,62×54R páncéltörő lőszert.
De vannak már olyan platek is amik önmagukban képesek erre ezeknek a jelölése stand alone azaz nem kell mögéjük rakni egy soft armourt a LvL IV védelmi szint eléréséhez.Az amerikai fegyveres erők által használt SAPI platek LvL III védelmi szintűek azaz nem állítják meg a 7,6×54R lőszert önmagukban no de nem is önállóan alkalmazzák őket hanem egy LvL IIIA védelmi szintű soft armour réteggel együtt amivel már LvL IV védelmi szintet érnek el.
Tudom,dudi. Van is pár a pincében...
Téged már vágott mellbe egy 100m-ről?Engem nem,viszont van kontaktom olyannal akit igen és úgy húzták ki a tűzvonalból majd 10 percig alig kapott levegőt teljesen kiszolgáltatott volt. Én erről beszéltem nem arról,hogy átmegy e vagy sem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 682
113
Tudom,dudi. Van is pár a pincében...
Téged már vágott mellbe egy 100m-ről?Engem nem,viszont van kontaktom olyannal akit igen és úgy húzták ki a tűzvonalból majd 10 percig alig kapott levegőt teljesen kiszolgáltatott volt. Én erről beszéltem nem arról,hogy átmegy e vagy sem.

Ez attól függ,hogy milyen távolságról találják el.Biztos láttad a videót amin az amerikai katonát mellbelőtték a HMMWV mellett,eldőlt mint a rohadt nád majd felpattant és fedezékbe ment.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Állítólag ellentámadás készül! Az SAA. nehéz tüz.-el lövi a törököket.Marea-nál.
Ez rafkós lenne.
Mert nem véletlenül nem támadtak onnan a törökök.
Tal' Rif'at -nál van egy orosz egység, útellenörző pont már elég régen.
Vagy zavart akarnak kelteni a felek között, vagy eszkalálni a helyzetet.

Már ha a sok kamu hír között ez igaz.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab and gioo

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Van egy másik hír is, Allepoban, Sheik Maqsoudban sorozatos letartóztatások vannak mióta a kormányerők visszavették az ellenőrzést.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ez attól függ,hogy milyen távolságról találják el.Biztos láttad a videót amin az amerikai katonát mellbelőtték a HMMWV mellett,eldőlt mint a rohadt nád majd felpattant és fedezékbe ment.
Ez egyértelmű,hogy távolság függő.Lassan már azt se tudom,honnan indult az egész :)
Azt hiszem arra ment ki a dolog,hogy azonos paraméterek mellett nem mindegy mivel találnak el valakit plate-en. Nem azért mert átüti hanem,hogy mennyire viseli meg az embert ami befolyásolja a további harcképességet, ne adja isten további találat/ok bekapását.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Van egy másik hír is, Allepoban, Sheik Maqsoudban sorozatos letartóztatások vannak mióta a kormányerők visszavették az ellenőrzést.
Ezt azért nem tartom valószínűleg mert kb. a felét vették át.Ha most ott keménykednének akkor oda az egész megállapodás.
DWuBu-tW0AA7dsA.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab