[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Ha minimalizálni akarod a saját veszteséget, a kockázatot a lehető legjobban lenyomni, így is kell. Nem hülyék, és érzékenyek a SAJÁT veszteségre, a bármilyen más veszteséget meg megmagyarázzák/leszarják hogy rájuk kiabálja a világ.
Rövid távú gondolkodás és még otthon is nagy ellenzéke van.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 334
13 697
113
Aki azt hiszi, hogy a reálpolitika egyenlő azzal, hogy mindenki egy kőbunkót lóbálva 3 nap alatt egyoldalúan kizsákmányolva másokat akar egy kis vagyont és sok ellenséget szerezni, annak nem csak a reálpolitikáról vannak nagyon egyoldalú tapasztalatai, de általános emberi értékei és társas kapcsolatai is nagyon sekélyesek.
Az emberek többsége azt hiszi, a többiek is úgy gondolkodnak mint ő, és meglepetésként, szinte felháborodva veszik tudomásul, hogy nem mindenki azon értékrendek mentén gondolkodik oly rövidtávúan, mint ő.
Ez a csőcselék, melynek értelmét, mint mondtam, nem lehet eléggé alulbecsülni. :)

Azt hittem kibírod a személyeskedést, amíg le nem jár a ban a fő nickedről. :D:D:D (elég az emoji?)
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 136
12 065
113
Eddig is tudtuk izraeli külpolitika nem egyenlő az orosszal. a finomság max a cukrászatban keresendő.
De az Iráni kártya már nagyon unalmas, és nem illik mindenhez.
És az esetek szaporodtával jogosan felmerülhet a Szíriai oldalon a legjobb védekezés a támadás elve, és átlőnek védekezésképpen előre.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Azt hittem kibírod a személyeskedést, amíg le nem jár a ban a fő nickedről. :D:D:D (elég az emoji?)
Elmondanád, hogy ki vagyok?
Kezdem unni, hogy mindig valakihez hasonlítanak.
Eddigi tapasztalatom alapján itt rajtam kívül senki nem jártas a diplomáciában, nem tudta elmondani a különbséget az arab nyelv domb és hegy szavai között.
Már párszor elmondtam, korábban Hitetlen néven szerepeltem.
Egyébként; személyeskedés.
Nem az a baj, hogy hülyeséget beszél valaki, hanem ha szemébe mondják? :)
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Eddig is tudtuk izraeli külpolitika nem egyenlő az orosszal. a finomság max a cukrászatban keresendő.
De az Iráni kártya már nagyon unalmas, és nem illik mindenhez.
És az esetek szaporodtával jogosan felmerülhet a Szíriai oldalon a legjobb védekezés a támadás elve, és átlőnek védekezésképpen előre.
Igen. Ez csak addig járható, míg nem lesz erőegyensúly.
Utána újraírják még a tenger alatti földgázmezők térképét is.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Eddig is tudtuk izraeli külpolitika nem egyenlő az orosszal. a finomság max a cukrászatban keresendő.
De az Iráni kártya már nagyon unalmas, és nem illik mindenhez.
És az esetek szaporodtával jogosan felmerülhet a Szíriai oldalon a legjobb védekezés a támadás elve, és átlőnek védekezésképpen előre.
Még egyetlen egyszer sem használták az sz-300/400 rendszereket ennek az a fő oka,hogy nem akartak libanoni,semleges víz feletti és Izraeli terület felett támadni gépeket.Viszont ez a hozzáállás csak egy döntés kérdése mint ahogy az is,hogy ezzel egy időben nem indítanak a szírek egy tömeges Tocska támadást a golan katonai célpontjaira.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 831
113
Az álmod teljesül. Kína-USA kétpólusú (vagy Kína-USA-Oo 2.5 pólusú) világ jön. Az USA esetében nem is baj némi racionalizálódás, szomorú, hogy második Bush óta lényegében az USSR útjára léptek politikailag. Kár, mert az ország maga nagyon élhető.
Aki pilótával beszéltem, örülnek, hogy elhúznak szíriából, igazából annyira gyűlölik a sandniggereket, hogy az egész térségtől hányingere van az átlag katonának.

"sandniggerek" ? Ez melyik PC retorikàba fér bele? :confused:
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
hello Leo...most már minket is érdekel,hogy szerepelnek élesben.Mint tudjuk voltak problémák a korábbi összecsapásokban.
Manbijtól nem messze török területen készült két napja.
DvTMgSHX4AA9c_Q.jpg
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 136
12 065
113
Még egyetlen egyszer sem használták az sz-300/400 rendszereket ennek az a fő oka,hogy nem akartak libanoni,semleges víz feletti és Izraeli terület felett támadni gépeket.Viszont ez a hozzáállás csak egy döntés kérdése mint ahogy az is,hogy ezzel egy időben nem indítanak a szírek egy tömeges Tocska támadást a golan katonai célpontjaira.
igen, jelenleg ez egy szép álom marad, de egyre reálisabb esélye lesz a helyzet normalizálódásával. és nem is kell tocska egy tucat cirkáló rakéta is haza vágná a rendszert.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 136
12 065
113
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 136
12 065
113
mit össze porszívózhattak közben az oroszok?
megy a taktikai matek közben a háttérben.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
igen, jelenleg ez egy szép álom marad, de egyre reálisabb esélye lesz a helyzet normalizálódásával. és nem is kell tocska egy tucat cirkáló rakéta is haza vágná a rendszert.
Az egy megint más dolog! Oo. sose fog közvetlenül beavatkozni csak ha saját állományát érné komoly szándékos támadás.
A szírek egyenlőre nem kaptak olyat de még ez is előfordulhat,hogy Irántól bevásárolnak.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 136
12 065
113
Én minden adatott mentenék és küldeném haza elemzésre mindent amit láttam hallottam érzékeltem.
földön vízen levegőben, űrből
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Még egyetlen egyszer sem használták az sz-300/400 rendszereket ennek az a fő oka,hogy nem akartak libanoni,semleges víz feletti és Izraeli terület felett támadni gépeket.Viszont ez a hozzáállás csak egy döntés kérdése mint ahogy az is,hogy ezzel egy időben nem indítanak a szírek egy tömeges Tocska támadást a golan katonai célpontjaira.

Komolyan felkelés elött se löttek vissza. Azóta meg főleg nem. Véletlen se akarják megkockáztatni, hogy az eddigi x front x+1 frontossá bővüljön.