Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Izrael helyében nem foglalkoznék a kurdokkal, sokkal jobban járnak ha engedik hogy a törökök meg az amcsik körbehugyozzák a saját területüket és próbálkozzanak egymással túl messzire úgysem mehetnek. Még Damaszkusz elfoglalása előtt a drúz főember Izraelben találkozott öböl menti erős emberrel, délről damaszkuszba amúgy is ők értek elsőnek, ők ott élnek azon a részen. A golánon is élnek és láthatóan tökéletesen jól elvannak a zsidókkal mert nem érdeklik egymást, nincs érdekellentétük mert a zsidók nem szólnak bele a dolgukba ők meg a zsidókéba. Se az alavitákkal se a szunitákkal nincsenek jóban, de most hogy Assad bukott, az alaviták már messze vannak, szóval ha van öböl menti akarat, és van Izraeli akarat, akkor létrejöhet egy Drúz miniállam, és ha Libanonban sikerül a dolgokat Izraelnek kedvezővé tenni. Akkor a teljes északi határa biztosítva lesz bármi is történik Szíriában, igaz a vezeték még akkor sem épülhet meg rajtuk keresztül valószínűleg. Izraelnek nem feltétlenül fontos hogy mindenkivel rosszban legyen, nem is céljuk, de azokat a motivációkat hogy a törökök a palesztinokért csinálják, meg egyéb érzelmi megfontolások ezeket én nem veszem komolyan, ha Izrael kiegyezne az alavitákkal is akkor a szunnita győzteseknek megmaradna az értéktelen terület, tenger nélkül, druzokkal, alavitákkal, és kurd meg sivatagi arab törzsekkel körülvéve akik felett az usa légi ereje őrködik ha valaki nagyon messzire menne. Bár ez csak ideig óráig valós, de szerintem nem terveznek hazamenni, őket ott senki nem meri bántani, már Irán se nagyon ugrál.Az eseményeket visszanézve, Erdogan jól sakkozott...Ukránokat belvonva, a HTS erőit felturbózta, de alapvetően a saját türk támogatottjaira támaszkodott...Most húzhat még egy nagyot, ha a HTS rámegy a kurdokra, így Erdogán két ellenfele csapkodja egymást. Izrael mohó módon beugrott a ringlisspílbe, támogatnia kell majd a kurdokat, ha nem akar egyedül szembe nézni a lázadó erőkkel. Irán most kiszorult, Erdogánnal valószínüleg ki kell egyezzenek. Erdogán bennt van Szíriában, és harcedzett csapatai vannak. Ő most a vezér...
A Herzl-hegyi katonai temetőt 600 sírhellyel bővítik. November 16-i hír. srya front és a temető között?
/sry, magas labda volt/
Palika,a franc megesz már a rémhíreiddel. A zsidók nagyjából 15 km-rel arrébb bombáztak. Mi lenne,ha egyszer egészen véletlenül nem valami ukrán csótány agymenéseit raknád ide,hanem reális híreketIzraeliek mindent megsemmisítenek, ami az oroszok után maradt - nem spórolják a bombákat
Tartus:
Latákia:
https://x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1866186196163903909
Az esetleg még ott tartózkodó oroszokról nem is beszélve:
+drúz egységek is vannak a Tzahalban és nagyon is jó katonák.Izrael helyében nem foglalkoznék a kurdokkal, sokkal jobban járnak ha engedik hogy a törökök meg az amcsik körbehugyozzák a saját területüket és próbálkozzanak egymással túl messzire úgysem mehetnek. Még Damaszkusz elfoglalása előtt a drúz főember Izraelben találkozott öböl menti erős emberrel, délről damaszkuszba amúgy is ők értek elsőnek, ők ott élnek azon a részen. A golánon is élnek és láthatóan tökéletesen jól elvannak a zsidókkal mert nem érdeklik egymást, nincs érdekellentétük mert a zsidók nem szólnak bele a dolgukba ők meg a zsidókéba. Se az alavitákkal se a szunitákkal nincsenek jóban, de most hogy Assad bukott, az alaviták már messze vannak, szóval ha van öböl menti akarat, és van Izraeli akarat, akkor létrejöhet egy Drúz miniállam, és ha Libanonban sikerül a dolgokat Izraelnek kedvezővé tenni. Akkor a teljes északi határa biztosítva lesz bármi is történik Szíriában, igaz a vezeték még akkor sem épülhet meg rajtuk keresztül valószínűleg. Izraelnek nem feltétlenül fontos hogy mindenkivel rosszban legyen, nem is céljuk, de azokat a motivációkat hogy a törökök a palesztinokért csinálják, meg egyéb érzelmi megfontolások ezeket én nem veszem komolyan, ha Izrael kiegyezne az alavitákkal is akkor a szunnita győzteseknek megmaradna az értéktelen terület, tenger nélkül, druzokkal, alavitákkal, és kurd meg sivatagi arab törzsekkel körülvéve akik felett az usa légi ereje őrködik ha valaki nagyon messzire menne. Bár ez csak ideig óráig valós, de szerintem nem terveznek hazamenni, őket ott senki nem meri bántani, már Irán se nagyon ugrál.
Attól is függhet,hogy mennyire volt a sűrűjében.Főleg Filter-t kérdezném, hogy amikor visszavonnak valakit a frontvonalból, mennyi idő után engedik vissza?
biztos csak félrefordította, de tess:Palika,a franc megesz már a rémhíreiddel. A zsidók nagyjából 15 km-rel arrébb bombáztak. Mi lenne,ha egyszer egészen véletlenül nem valami ukrán csótány agymenéseit raknád ide,hanem reális híreket
Szír célpontok, nem ruszkik
21 napnál rövidebb időre van, 7-10nap másodvonal,aztán vissza. (Kint pedig a 48/48- at szerettem a legjobban. Emberi volt.)Főleg Filter-t kérdezném, hogy amikor visszavonnak valakit a frontvonalból, mennyi idő után engedik vissza?
Izrael helyében nem foglalkoznék a kurdokkal, sokkal jobban járnak ha engedik hogy a törökök meg az amcsik körbehugyozzák a saját területüket és próbálkozzanak egymással túl messzire úgysem mehetnek. Még Damaszkusz elfoglalása előtt a drúz főember Izraelben találkozott öböl menti erős emberrel, délről damaszkuszba amúgy is ők értek elsőnek, ők ott élnek azon a részen. A golánon is élnek és láthatóan tökéletesen jól elvannak a zsidókkal mert nem érdeklik egymást, nincs érdekellentétük mert a zsidók nem szólnak bele a dolgukba ők meg a zsidókéba. Se az alavitákkal se a szunitákkal nincsenek jóban, de most hogy Assad bukott, az alaviták már messze vannak, szóval ha van öböl menti akarat, és van Izraeli akarat, akkor létrejöhet egy Drúz miniállam, és ha Libanonban sikerül a dolgokat Izraelnek kedvezővé tenni. Akkor a teljes északi határa biztosítva lesz bármi is történik Szíriában, igaz a vezeték még akkor sem épülhet meg rajtuk keresztül valószínűleg. Izraelnek nem feltétlenül fontos hogy mindenkivel rosszban legyen, nem is céljuk, de azokat a motivációkat hogy a törökök a palesztinokért csinálják, meg egyéb érzelmi megfontolások ezeket én nem veszem komolyan, ha Izrael kiegyezne az alavitákkal is akkor a szunnita győzteseknek megmaradna az értéktelen terület, tenger nélkül, druzokkal, alavitákkal, és kurd meg sivatagi arab törzsekkel körülvéve akik felett az usa légi ereje őrködik ha valaki nagyon messzire menne. Bár ez csak ideig óráig valós, de szerintem nem terveznek hazamenni, őket ott senki nem meri bántani, már Irán se nagyon ugrál.
Csak 1 kérdés: (mert nem értek ehhez sem)Az eseményeket visszanézve, Erdogan jól sakkozott...Ukránokat belvonva, a HTS erőit felturbózta, de alapvetően a saját türk támogatottjaira támaszkodott...Most húzhat még egy nagyot, ha a HTS rámegy a kurdokra, így Erdogán két ellenfele csapkodja egymást. Izrael mohó módon beugrott a ringlisspílbe, támogatnia kell majd a kurdokat, ha nem akar egyedül szembe nézni a lázadó erőkkel. Irán most kiszorult, Erdogánnal valószínüleg ki kell egyezzenek. Erdogán bennt van Szíriában, és harcedzett csapatai vannak. Ő most a vezér...
Inkább azzal foglalkoztak volna, hogy ne hagyjanak maguk mögött ekkora kuplerájtCsak 1 kérdés: (mert nem értek ehhez sem)
Mi van, ha Putyin és Erdogán megegyezett,
Csak 1 kérdés: (mert nem értek ehhez sem)
Mi van, ha Putyin és Erdogán megegyezett, hogy Töröko. kilép a NATO-ből? (belép a BRICS-be)
- Oroszok megtartják a bázisokat
- Assad Moszkvában
- Erdogán Szíriában
- Kérdés kié lesz az olaj, gondolom az a lényeg, hogy ne USA-é.
- Mi lesz a kurdokkal?
Ha a törökök megtámadják a kurdokat, ami már folyik, az USA szankciókat vezet be ellenük, és Izrael is...Csak 1 kérdés: (mert nem értek ehhez sem)
Mi van, ha Putyin és Erdogán megegyezett, hogy Töröko. kilép a NATO-ből? (belép a BRICS-be)
- Oroszok megtartják a bázisokat
- Assad Moszkvában
- Erdogán Szíriában
- Kérdés kié lesz az olaj, gondolom az a lényeg, hogy ne USA-é.
- Mi lesz a kurdokkal?
Egyelőre a Szultán csicskít mkit, nem az oroszok meg az amerikaik diktálnak.Mástol is hallottam már ,hogy Ukrajna lehet a háttérben.Lehet..
Szentesi Zöldi László: Hogy mi történik SzÃriában? Szeretném felvázolni a legvalószÃnűbb forgatókönyvet - Mandiner
Ez már Trump és Putyin biznisze.mandiner.hu
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..