[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

grigorij2

Member
2014. augusztus 20.
109
0
16
Látva a "karácsonyra" visszakapott felhasználókat, lenne egy tiszteletteljes javaslatom:

- fogadjuk el, hogy a "polkorrektség" jegyében az Ulippo/Szatomi69 féle hozzászólásoknak is van létjogosultsága
- Ne tegyük "ignore" alá őket, inkább olvassuk el figyelmesen amit írnak
- Bizonyítsuk be néhány egyértelmű hírhamisításról, hogy hamisítvány, félrevezetés, dezinformáció
- A topic a HTKA része, tehát elsősorban új, ellenőrzött technikai információk beszerzésére szolgáljon
- Kezdeményezzük az admin felé, hogy ha valaki bizonyíthatóan dezinformál, annak automatikusan először időszakos, majd végleges kizárás legyen a "jutalma"
- Így a fizetett politikai bértollnokok viszonylag hamar kipotyognának, és még ignorálni sem lenne idő őket. (persze mindehhez szükséges az admin együttműködése is)

Megjegyezném, hogy a "polkorrektség" nem azonos azzal, hogy egy technikai topicot valaki szándékosan politikai dezinformációkkal próbál szétrombolni!
 

rocky

Member
2015. december 25.
42
0
6
Nem tudom, hogy volt-e már, itt egy videó Alloush eltakarításáról.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1WiUK8wrWoY

Állítólag legalább két különbözö drónról is készültek felvételek, én csak ezt találtam.

A hírek szerint a szír légierö követeli magának ezt a sikert, a ruszkik hallgatnak róla, de a német médiák ruszki légitámadásról írnak. A német médiák szerint összesen 19 parancsnok nyiffant ki a légitámadásnál, úgyhogy ez egy nagyobb parancsnoki szeánsz volt.

Más közel-keleti hírforrások szerint Alloosh volt a szaudiak fö rezidense (Nr. 1) Szíriában és a szaúdiak öt akarták Asszad helyére tenni. Állítólag Alloosh még az ISIS-nél is kegyetlenebb volt, hozzájuk képest az ISIS egy cserkészcsapat volt. Alloosh búcsúja a szaúdiak szíriai terveire komoly csapás, kérdés hogy nem-e a szaúdi befolyás végének a kezdete. Ha Kelet-Ghoutában összeomlik a terroristák frontja, az jelentös katonai eröket és támadási kapacitást szabadít fel, amelyek más frontokon lényegesen eltolhatják az eröviszonyokat a szír kormányerök javára.

A német médiákban már nem felkelökröl, hanem terroristákról van szó és egyre gyakrabban emlegetnek kormányeröket "Regimetruppen" helyett. A német külügyminiszter, Steinmeier tegnap kizárta német szárazföldi csapatok Szíriába való küldését. Mondom, a hivatalos német narratíva teljesen megváltozott, bár Merkel már hónapok óta az Asszaddal való közvetlen tárgyalást szorgalmazza. Csak a Zöldek (különösen Joschka Fischer, a szakképzett taxisoför és Molotov-koktél expert, egykori német külügyminiszter kardoskodott Szíria (Asszadék) bombázása mellett). Egyébként Joschka Fischer volt az, aki erönek erejével átverte a görögök euró-övezetbe való felvételét. Tegnapelött volt egy érdekes interjú a spanyol választásokon gyöztes párt (amely sok választót vesztett) vezetöjével az NTV-n (a leginkább USA-barát TV-adó Németországban az N24 adóval egyetemben). Az ürge aszondta, hogy a spanyoloknak már elegük van abból, hogy a németek mondják meg nekik(!!!), hogy mi helyes és mi nem, s sokkal resztriktívebb migráncspolitikát ígért. Úgy látszik, hogy a spanyoloknak is elegük lett az illegális bevándorló Al-Kaida gyilkos fociedzökböl, akinek a 100 m2-es spanyolországi luxuskéglijét gazdag arab fociklubok finanszírozzák, mert ugye ö egy "szegény" menekült.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<i>"A hírek szerint a szír légierö követeli magának ezt a sikert, a ruszkik hallgatnak róla, de a német médiák ruszki légitámadásról írnak. A német médiák szerint összesen 19 parancsnok nyiffant ki a légitámadásnál, úgyhogy ez egy nagyobb parancsnoki szeánsz volt."</i>

Azért itt nem is feltétlenül az a fontos, hogy ki pottyantotta a fejükre a bombát, hanem a hírszerzés munkája, bár ha valóban ilyen nagykutyák tömörültek biztos volt elég nagy mozgás az éterben is.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Látva a "karácsonyra" visszakapott felhasználókat, lenne egy tiszteletteljes javaslatom:

- fogadjuk el, hogy a "polkorrektség" jegyében az Ulippo/Szatomi69 féle hozzászólásoknak is van létjogosultsága
- Ne tegyük "ignore" alá őket, inkább olvassuk el figyelmesen amit írnak
- Bizonyítsuk be néhány egyértelmű hírhamisításról, hogy hamisítvány, félrevezetés, dezinformáció
- A topic a HTKA része, tehát elsősorban új, ellenőrzött technikai információk beszerzésére szolgáljon
- Kezdeményezzük az admin felé, hogy ha valaki bizonyíthatóan dezinformál, annak automatikusan először időszakos, majd végleges kizárás legyen a "jutalma"
- Így a fizetett politikai bértollnokok viszonylag hamar kipotyognának, és még ignorálni sem lenne idő őket. (persze mindehhez szükséges az admin együttműködése is)

Megjegyezném, hogy a "polkorrektség" nem azonos azzal, hogy egy technikai topicot valaki szándékosan politikai dezinformációkkal próbál szétrombolni!

Teljes mertekben egyetertek ezzel. Valamennyi mervado nyugati szaktopic szakportal igy mukodik.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<i>"A hírek szerint a szír légierö követeli magának ezt a sikert, a ruszkik hallgatnak róla, de a német médiák ruszki légitámadásról írnak. A német médiák szerint összesen 19 parancsnok nyiffant ki a légitámadásnál, úgyhogy ez egy nagyobb parancsnoki szeánsz volt."</i>

Azért itt nem is feltétlenül az a fontos, hogy ki pottyantotta a fejükre a bombát, hanem a hírszerzés munkája, bár ha valóban ilyen nagykutyák tömörültek biztos volt elég nagy mozgás az éterben is.

Szerintem inkabb azt kelene megnezni ki nem volt ott vagy ki volt ott esetleg csak no name kepvislekkel.
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
http://www.atv.hu/kulfold/20151226-bovult-az-iszlam-allam-tobb-lehet-a-terrorcselekmeny
http://www.atv.hu/kulfold/20151226-muzulman-lazadok-kilenc-civillel-vegeztek-szenteste
Ez csak felhasznált fényképek miatt raktam ide, az ATV tipikus munkája, felháborító. És akkor nincs nép butítás!!!
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Vannak politikai ellenzéki erok is, akikkel Moszkva már régóta tárgyal. Fegyveres ellenzék mindig valakinek az érdekeit képviseli: Katar, SZA, TO...stb
Tisztelt Boki
Egy picit összezavarodtam. Hozzád fordulok mint Moszkva álláspontjának jó ismerőjéhez. A videót látva vannak kétségeim. Oroszo. álláspontját eddig értettem, bár vele egyetérteni nem tudtam. Moszkva eddig azt mondta, hogy nincs olyan, hogy "mérsékelt ellenzék", Assad -é a törvényes hatalom és mindenki aki harcol ellene az terrorista. Terroristákkal nem tárgyalunk, hanem öljük őket! Assad már többször ajánlott amnesztiát a mocskoknak de azok nem éltek vele, halál rájuk! Most meg Lavrov úr azt mondja, hogy minél szélesebb ellenzéki részvételt akar a béketárgyalásokon. Ha Assadé a törvényes hatalom Szíriában, mit keres a tárgyalóasztalnál bárki más rajta kivül aki nem legitim? Pláne a fegyveres terrorista csoportok, és azoknak még mind szélesebb köre? Ha Oroszo. és Assad bizik az ügyük igazságosságában miért nem harcol a "végső győzelemig"? Miért ül le most tárgyalni a terroristákkal? Nincs itt valami ellentmondás?
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OjyyXGABAZc
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
<blockquote rel="szatomi69">Töröko.-ból érkező, civileknek szánt segélykonvoj orosz gépek által eltalálva.
https://youtu.be/gWzV6mXw0c0

Megint csak: Mi utal oroszokra, ami alapján kiírtad ezt a címet? Az égő kamion mellett ott áll a sértetlen, márpedig az oroszok legkisebb Szíriában használt bombája - ami így felgyújt egy kamiont - 250 kg-os. Az nem hagyta volna sértetlenül a másik kamiont sem. </blockquote>

Lécci. Ne idézzétek. Köszi.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Elimination of conentration of oil transporting vehicles
https://www.youtube.com/watch?v=lfO50uWxL7A

Elimination of oil produce and refinery facilities of the ISIS in the territory of Syria
https://www.youtube.com/watch?v=-uvTqF-Q5GI

Oil trucks are crossing Syrian-Turkish bordeline
https://www.youtube.com/watch?v=sH9oB1YChHs

Strikes carried out by the Russian Aerospace Forces on terrorists' facilities in Syria
https://www.youtube.com/watch?v=pXxzmaf1G4I

Ez érdekes. Együtt vagy 500 jármű. Mind kampec?
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<i>"A hírek szerint a szír légierö követeli magának ezt a sikert, a ruszkik hallgatnak róla, de a német médiák ruszki légitámadásról írnak. A német médiák szerint összesen 19 parancsnok nyiffant ki a légitámadásnál, úgyhogy ez egy nagyobb parancsnoki szeánsz volt."</i>

Azért itt nem is feltétlenül az a fontos, hogy ki pottyantotta a fejükre a bombát, hanem a hírszerzés munkája, bár ha valóban ilyen nagykutyák tömörültek biztos volt elég nagy mozgás az éterben is.

Szerintem inkabb azt kelene megnezni ki nem volt ott vagy ki volt ott esetleg csak no name kepvislekkel.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
</blockquote>

Ahha, egy Assad által felügyelt választás az nem mérvadó. Értem. Csak azt mondd el légyszíves, hogy miért nem az? És azt is írd már le, hogy ki dönti el, hogy mi és milyen választás mérvadó? Mert úgy tűnik, hogy a szír nép nem dönthet a saját sorsáról. És nagyon kérlek, hogy a válaszodban ne kezdj el terelni azzal, hogy kik a szírek, és kik nem azok. </blockquote>

Az Assad rendszer elnökválasztási eredményei. És azt mondják, hogy az utolsón még két kamu ellenjelölt is volt.
</blockquote>

Szartomikám, szerinted demokratikusabb pl. egy 24,2% támogatottságú miniszterelnök? Merthogy pl. Baden-Württemberg miniszterelnökének pont ekkora a támogatottsága (ill. volt, mert jövöre valószínüleg tökönrúgja a nép a következö választásokon). Tanulmányozd az ENSZ 2011-es jelentését Szíriáról. A jelentés elkészítésében a szaúdiak és katariak is részt vettek, s meg voltak lepve Asszad 2/3 feletti támogatottságán.

A törökökhöz meg annyit, hogy a ruszkik kezében igen nagy valószínüséggel van még egypár adu a talonban, pl. az emlékezetes gáztámadáshoz használt szaringáz (ill. alkotórészeinek) török eredete. Ezt egyébként már Török parlamenti képviselök is pedzegetik.

</blockquote>

Mennyivel jobb az ami pl. az USAban van demokrácia néven?

Clintonné vesztésre áll. Botrányok, egyebek. Erre vacsorázik egyet Trumppal, mire az két napra rá bejelenti indulási igényét az elnökségért. Egy hétre rá jön a kampányával ami szerintem király, csakhogy a republikánusok vele kezdenek el foglalkozni és nem a saját kampányukkal, és miközben őt amortizálják, SIKERTELENÜL, saját magukkal is végeznek. Trumpot vsz nem fogják a repek saját maguk indítani, de Trump indulni fog, ami után biztos demokrata elnöke lesz az USAnak. Most Clintonné van a képben, de max. ha belebukna valami hamarosan kiderülőbe, indítják Bident. Oszt kész. Aztán mivel Trump bejelentette, hogy mindig indulni fog míg meg nem választják, ezzel kialakul az amerikai egypártrendszer demokratikus köntösben. Ha pedig mégis valahogy nyerne (a szlovén buziszavazás után ahol 43:40et mértek az okosak előre a buziknak, és 67:33 lett a vége a nem buziknak), max. az elektorok nem őt választják, mert MEGTEHETIK. Clintonné meg szárnyal, és Amerika készen áll arra, hogy egy frusztrált, feminista pinát rakjon az USA élére, hogy elqurhassák ők is, nem kicsit, nagyon.

Hogy most ez ami van mennyivel jobb, mint ami Szíriában van, nem tudom, de hogy politikailag semmivel, az tuti.
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Látva a "karácsonyra" visszakapott felhasználókat, lenne egy tiszteletteljes javaslatom:

- fogadjuk el, hogy a "polkorrektség" jegyében az Ulippo/Szatomi69 féle hozzászólásoknak is van létjogosultsága
- Ne tegyük "ignore" alá őket, inkább olvassuk el figyelmesen amit írnak
- Bizonyítsuk be néhány egyértelmű hírhamisításról, hogy hamisítvány, félrevezetés, dezinformáció
- A topic a HTKA része, tehát elsősorban új, ellenőrzött technikai információk beszerzésére szolgáljon
- Kezdeményezzük az admin felé, hogy ha valaki bizonyíthatóan dezinformál, annak automatikusan először időszakos, majd végleges kizárás legyen a "jutalma"
- Így a fizetett politikai bértollnokok viszonylag hamar kipotyognának, és még ignorálni sem lenne idő őket. (persze mindehhez szükséges az admin együttműködése is)

Megjegyezném, hogy a "polkorrektség" nem azonos azzal, hogy egy technikai topicot valaki szándékosan politikai dezinformációkkal próbál szétrombolni!
Tisztelt grigorij2!
Köszönöm a "megelőlegezett bizalmat", de felhívnám a figyelmet arra, hogy aki dezinformációval látja el a topikot az nem én vagyok (ha csak véletlenül be nem csúszik valami, ami engem is megtéveszt) hanem azok a bizonyos RT tv-és videók amire korábban már rámutattam.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Jupiájééé !

http://www.origo.hu/nagyvilag/20151225-megoltek-iszlam-hadsereg-vezetojet.html

http://www.hirado.hu/2015/12/25/megoltek-a-felkelovezert-sziriaban/?source=hirkereso

Azóta van videó is:

https://www.youtube.com/watch?v=X848-d3QSzY

(Bocs.)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 827
30 883
113
max. az elektorok nem őt választják, mert MEGTEHETIK

Erről még nem hallottam, úgy tudom aki megnyeri az adott államban a szavazók többségét az viszi onnan az összes elektort.

Trump meg nem tudom minek demokratázik meg republikánusozik. Van elég pénze kampányra ahoz, hogy függetlenként induljon, így legalább lenne esély hogy ne a két bebetonozott csoport valamelyike vigye el az elnöki széket.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
<blockquote>max. az elektorok nem őt választják, mert MEGTEHETIK

Erről még nem hallottam, úgy tudom aki megnyeri az adott államban a szavazók többségét az viszi onnan az összes elektort.

Trump meg nem tudom minek demokratázik meg republikánusozik. Van elég pénze kampányra ahoz, hogy függetlenként induljon, így legalább lenne esély hogy ne a két bebetonozott csoport valamelyike vigye el az elnöki széket. </blockquote>

Röhej, de nem kötelesek. :) Ki van ez találva. Volt már rá példa, hogy nem arra szavaztak, aki nyert.

http://tothzoltan.blog.hu/2012/11/06/election_night_elte_allam-_es_jogtudomanyi_kar
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
<blockquote>max. az elektorok nem őt választják, mert MEGTEHETIK

Trump meg nem tudom minek demokratázik meg republikánusozik. Van elég pénze kampányra ahoz, hogy függetlenként induljon, így legalább lenne esély hogy ne a két bebetonozott csoport valamelyike vigye el az elnöki széket. </blockquote>

Anno úgy találták ki a választási rendszert (a függetlenség nyilatkozat elfogadásánál is voltak tartózkodások és azon múlt, hogy az USA most "nem brit gyarmat", hogy akkor pont kioltották egymást a nemek és a tartózkodások, így jött ki a pont átment rész és kezdődött el valójában is az amerikai függetlenségi háború), hogy minimálisan legyen arra lehetőség, hogy patthelyzet lesz. Anno nem két párt volt ugye, pláne nem volt mindig egyetértés, de azért kell párban indulnia Trumpnak, elvileg, mert az elektorokat a pártok fogják adni, kizárt, hogy pl. Kaliforniában Trump nyerjen, ellenben Floridában és Texasban akár meg is történhet.

Én Trump mondanivalójával sokszor egyet értek, sőt, röhögök, nem polkorrekt, az tuti, de elnök belőle nem lesz soha, pedig karizmatikusabb jelölt, mint Clintonné vagy a mostani Biden-báb.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 827
30 883
113
<blockquote rel="joker"><blockquote>max. az elektorok nem őt választják, mert MEGTEHETIK

Erről még nem hallottam, úgy tudom aki megnyeri az adott államban a szavazók többségét az viszi onnan az összes elektort.

Trump meg nem tudom minek demokratázik meg republikánusozik. Van elég pénze kampányra ahoz, hogy függetlenként induljon, így legalább lenne esély hogy ne a két bebetonozott csoport valamelyike vigye el az elnöki széket. </blockquote>

Röhej, de nem kötelesek. :) Ki van ez találva. Volt már rá példa, hogy nem arra szavaztak, aki nyert.

http://tothzoltan.blog.hu/2012/11/06/election_night_elte_allam-_es_jogtudomanyi_kar</blockquote>
Ez nekem új volt, kösz az infót. Szóval az USA-ban nem csak ténylegesen, de papiron is 600 ember dönti el ki lesz az elnök, a többi 300+ millió szavazata a törvények szerint lényegtelen. A legalizált korrupcióval együtt szép kis demokrácia. Csoda, hogy ezt nem szokták velük szemben hetente egyszer legalább felhozni az oroszok.