[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 789
113
Egy iszlamista ábra, Syrian Institute for Justice's Statistics
CrQ-ekBVUAEm8Z3.jpg:large
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
ENSZ BT felhatalmazással. A teljes nemzetközi koalíció az alapján lép fel az Iszlám Állammal szemben.
Látom nagyon fel vagy készülve szíriai események kapcsán is, így kérlek írd már meg, hogy hanyas számú határozatok vonatkoznak Szíriára, különösen a bárki bármit bombázhat című érdekelne. Köszönöm.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and szegcsab
T

Törölt tag 1526

Guest
Látom nagyon fel vagy készülve szíriai események kapcsán is, így kérlek írd már meg, hogy hanyas számú határozatok vonatkoznak Szíriára, különösen a bárki bármit bombázhat című érdekelne. Köszönöm.
Egy rakás határozat vonatkozik Szíriára: 2042, 2043, 2118, 2139, 2165, 2170, 2175, 2178, 2191, 2199, 2235, 2249, 2253, 2254, 2258, 2268.
Természetesen a "bárki bármit bombázhat" címűt nem fogod megtalálni ezek között, az ENSZ határozottan elítéli a lakóövezetek, kórházak és más civil létesítmények bombázását.
Az ISIS elleni 65 tagú nemzetközi koalíció ezekre a határozatokra hivatkozva végzi a beavatkozását, ahogy az orosz-iráni koalíció is hivatkozik ezekre a határozatokra, de ettől még egyik sem ENSZ misszió, a Szíriát Támogató Nemzetközi Csoport (ISSG) a hivatalos ENSZ misszió ami nem fegyveres csoport hanem a béketárgyalásokat és a politikai rendezést vezeti, kéksisakos ENSZ békefenntartó csapatok csak Libanonban vannak (UNIFIL)
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 382
113
Ha valaki kétszer ki lett bannolva mit keres megint itt? Napok óta szurkol szatomi és ulippo a Jund al Aqsa(iszlám állam haverjai) offenzívájának amit megerősítenek a moderáltak TOW-al és emberrel, ennyire nem lehettek orosz/asszadfóbok.

Daraya melletti Moadimyah-ban is megkezdődött az evakuálás, első körben a civilek másodikban a fegyveresek mennek el, negyedik hadosztály bázisai/Mezzeh reptér nem lesz fenyegetve többet, újabb pár ezer tapasztalt katona mehet Kelet Ghoutát összeszorítani.

CrVUFh7UEAAKlYU.jpg
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Aha...
Nézz már vissza 5 évet, hogy mi volt akkor és mi van most.
Ahova bevonulnak a kedvenceid onnan menekül a lakosság, aki tud.
Ahova bevonulnak a kormányerők ott ünnepelnek, meg oda meg visszatérnek akik leléptek a kulturált, civilizált "ellenzék" demokratikus rendszere elől.
Szóval hagyjuk a süket dumát.
Ha a kedves "ellenzék" nem puskával akart volna szavazni, akkor most nem lenne ez. Nem kell hozzá nagy ész, hogy belásd, de nálad nem is az ész hiányzik ehhez, ha jól sejtem.
Tisztelt forumzó. Én nem eszem meg ezt a kormány propagandát, hogy Assad a jóságos diktátor aki kedvesen bánik a népével. És nemigen ünnepelnek, sem akkor ha a lázadók, sem akkor ha a kormányerők vonulnak be valahová. Csak a propaganda képeket nyomják mindkét oldalon ilyenkor. Darayaba pld már nem nagyon fog visszatérni senki.
Nem akart puskával szavazni 5 éve sem senki, csakhogy a kormányzászlójával tüntetőket, Assad ígéretekkel meg sortüzekkel fizette ki. Ez már viszont régen volt és azért majd számot kell adnia egyszer.
Mostanra viszont a helyzet jelentősen elvadult, és mindkét oldalon.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 382
113
"Kormányzászlóval tüntetőket sortűz fogadta" aljas dezinfó, egy kormánypárti tüntetésen többen voltak mint a másik oldalon összesen és senki nem lövöldözött, mikor az FSA az IS-el karöltve foglalta el a bázisokat és végezte ki a katonákat százával nem kell csodálkozni hogy visszalő a hadsereg.
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Valamiért úgy tűnik , mintha erősödne az ukrán julikák és szaudi tomikák együttműködése...
Van másfajta nézőpont is, nem csak a Putyinista, Assadista propagandából merítő. Szerintem jobb látni mindkét oldalt egy konfliktusban, minthogy kínosan elhallgatni a dolgokat néha, és csak részrehajlóan hírt adni.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 382
113
Szatomi elárulnád hogy a felkelő oldalon ki nem az al qaeda vagy jund al aqsa szövetségese? Az oroszoknak/szíreknek nem kell propaganda, a keresztény papok és civilek/foglyok lefejezése,rasszista szlogenek ordítása egyfolytában megtette a hatását. Amíg egy szaudi gyerekkiképző al qaeda főnök a szír felkelés spirituális vezetője addig nem sokra mész a dezinfóddal. http://www.longwarjournal.org/archi...cases-training-camp-for-children-in-syria.php
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos
T

Törölt tag 1526

Guest
Ha valaki kétszer ki lett bannolva mit keres megint itt? Napok óta szurkol szatomi és ulippo a Jund al Aqsa(iszlám állam haverjai) offenzívájának amit megerősítenek a moderáltak TOW-al és emberrel, ennyire nem lehettek orosz/asszadfóbok.

Kérlek ne adj a számba olyan dolgokat amiket soha nem mondtam. Amióta visszajöttem ebben a topikban két témához tettem hozzászólásokat. Az egyik az ISIS vezető Adnani célzott likvidálása körüli polémia volt, amire két elkövető is bejelentkezett és én lelepleztem a hamis verziót ezáltal segítve a tisztán látást és az igazság megismerését. A másik a Szíriával kapcsolatos ENSZ határozatok és a nemzetközi beavatkozás témája volt, itt a "bárki bombázhat bármit" és a "semmilyen nemzetközi felhatalmazás sincs" féle tévhíreket próbáltam helyre tenni azzal, hogy pontosan milyen ENSZ határozatok vannak érvényben és ki mire hivatkozik a beavatkozásakor.

A Jund al Aqsa-ról egyetlen szót sem ejtettem, így hirtelen azt sem tudom az melyik csoport, szurkolni meg végképp nem szurkoltam nekik, úgyhogy határozottan visszautasítom, hogy ezt állítsd rólam.
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Szatomi elárulnád hogy a felkelő oldalon ki nem az al qaeda vagy jund al aqsa szövetségese? Az oroszoknak/szíreknek nem kell propaganda, a keresztény papok és civilek/foglyok lefejezése,rasszista szlogenek ordítása egyfolytában megtette a hatását. Amíg egy szaudi gyerekkiképző al qaeda főnök a szír felkelés spirituális vezetője addig nem sokra mész a dezinfóddal. http://www.longwarjournal.org/archi...cases-training-camp-for-children-in-syria.php
A Te látásmodod elégé ,hogy úgy mondjam, különleges. Én viszont nem hiszem el, hogy az egyik oldalon az ördög van a másikon meg az angyal (lázadók kontra kormány). Szerintem az ördög ott van mindkettőben, fölényben. Csak az a kérdés melyik oldalon inkább. Nem szeretnék értelmetlen vitába bocsátkozni propagandáról, elhallgatott vagy kiforgatott dolgokról. És ez a fórum, szerintem, nem is erről szól. Én többnyire a hadihelyzet, a történések és a használt eszközök, taktikák, netán a várható politikai előrejelzések szoktam olvasni.