[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 986
11 976
113
A kovetkezo feher sisakos. Ejjel Nuszras lefejezo, nappal hos eletmento.

Ctb2-SBW8AEDJTK.jpg

CtcATUWWYAA-Kov.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Már elnézését kedves Szatomi, de mekkora baromságot tetszik már megint írni,anélkül, hogy körülnézett volna! Megnézte, hogy ez az interjú a német médiát teljesen bejárta? A Focus és a Huffingtonpost német verziója is beszámolt erről!!!!! http://www.huffingtonpost.de/2016/09/25/al-nusra-todenhoefer_n_12188380.html

Akkor most ezek a nyugati médiumok, amik németeknél mainstreamnek számítanak, már nem mérvadóak és a Kreml manipulációs eszközei? A Huffingtonpost, ami a Hillary -gépezet egyik fő szócsöve és ismertetője - hirtelen Putyin-barát lett és megvásárolta őt az RT? Szatomi kérem tényleg gondolkodjon és nézzen körül egy kicsit, mielőtt ilyet leírni. Mert az ilyen megállapításai bizonyítják azt a kiírásomat, amit pár nappal ezelőtt tettem ki: amennyiben egy nyugati médium, mégha mértékadó is, eltér a hivatalos állásponttól, vagy kritikus cikkeket fogalmaz meg, akkor már mindjárt felkerül erre a listára és oroszbérencek lesznek. Így múlik a világ dicsősége!!!!!
Tisztelt atreides
De, éppen erről beszéltem, hogy milyen "ravasz propagandát" nyom Moszkva és Assad. Olyannyira, hogy gyanútlan, első látásra, még mások is beveszik ezt.Volt az már számtalan Nyugati kiadványban, hogy bedőlt egy-egy jól kiagyalt orosz verziónak aztán meg később rájött, hogy mégsem. Ezzel szemben egyes oldalak ilyen orosz áll verziókat köröztetnek egész fennállásuk alatt. Itt most nem arról van szó, hogy "oroszbérenc" mert eltér a hivatalos állásponttól, hanem arról, hogy "kilóg a ló lába".
Kételkedés és hitetlenség fogadta a fórumon a hírt, hogy "orosz, vagy rezsim légicsapás pusztította el az ENSZ konvojt". Sejtéseket, manipulációkat, (gyakran egymást kizáró manipulációkat) hoztak fel ellenérvként, hogy márpedig ez lehetetlen. És kiderült, hogy nem derült ki semmi. Pedig, szerintem igenis a fellelhető bizonyítékok egy irányba mutatnak.
Éppen Te említetted, kedves atreides, hogy a háborúról mindkét fél más-más látszatot igyekszik kelteni.
Ebben az esetben viszont habozás nélkül igaznak fogadtok el egy riportot amelyről számtalan jel mutatja, hogy nem éppen hiteles. Még azt sem zárom ki, hogy a szerencsétlen riportert megvezették és ő maga is azt hitte Terroristákkal beszél pedig figyelmesen szemlélve nagyon úgy tűnik, hogy nem.
De nem értem a felháborodást: elhangzott egy állítás és elhangzott egy ellen állítás érvekkel alátámasztva.
 

atreides

Member
2015. december 25.
60
94
18
Szerintem Szatomi Ön nem érti. Vagy pontosabban nem akarja látni vagy érteni.

Ön egyenesen azzal jött, hogy ez megint az orosz média és oroszpárti média hazugsága, mármint az interjú és senki más nem erősítette meg. Erre hoztam cikkeket, hogy nem, nem az oroszé, hanem az összes német médium foglalkozik vele és visszaigazolta. Tényként posztoltam egy német cikket: említik az oroszokat? nem. De van még keressen a német googleban. Akkor most az egész német média hülye? Ezentúl nem lehet ottani cikkeket megosztani? Kíváncsi vagyok, vajon Ön szerint mikor lesz a NYT vagy a Washington Post szintén áldozata a Kremlnek vagy annak szócsöve...

Az ön állítása nem volt megalapozott,semmiféle komoly érvvel nem támasztatta alá, hogy miért hamis az interjú. Vagyis próbálkozott egy olyan videóval, ami egy magát elemzőnek, újságírónak és húdeokos embernek mondja el a véleményét. De ne haragudjon ilyenből bőven talál a másik oldalon is, amikor mindenféle magukat szakértőnek nevezők elemzik ki a dolgokat és igyekeznek bebizonyítani valamit (Mielőtt elkezdeni, nézze vissza mennyi ilyen videót osztottam meg, amikor ilyen magyarázkodás van, bárki teszi is. Egyest sem)

Ennyi. Ez nem bizonyíték. Ez propaganda amit Ön művel. Csak Ön ezt másoktól számon kéri, miközben maga ugyanazt csinálja és közben észre se . Ismeri a mondást, más gerendájában a szöget...
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 711
17 033
113
Simán lehet a tehenes-trükk igaz. Dédapám 1919-ben a mozdony padlójában hordta a lisztet az éhező városba, amit megszálltak a szerbek :(
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 595
25 870
113
A sztomi és barátjainak ajánlom kötelezően megnézni. :p

"Szíriai hadsereg katonái sikerült eltávolítani a habarcs shell a tetőről egy általános iskola Aleppo Hamdayniya kerületében kedden. Több száz tanuló evakuáltak az iskola előtt szíriai utászok sikerült biztonságosan kivonat a fel nem robbant gránát."

Embedded media from this media site is no longer available
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Szerintem Szatomi Ön nem érti. Vagy pontosabban nem akarja látni vagy érteni.

Ön egyenesen azzal jött, hogy ez megint az orosz média és oroszpárti média hazugsága, mármint az interjú és senki más nem erősítette meg. Erre hoztam cikkeket, hogy nem, nem az oroszé, hanem az összes német médium foglalkozik vele és visszaigazolta. Tényként posztoltam egy német cikket: említik az oroszokat? nem. De van még keressen a német googleban. Akkor most az egész német média hülye? Ezentúl nem lehet ottani cikkeket megosztani? Kíváncsi vagyok, vajon Ön szerint mikor lesz a NYT vagy a Washington Post szintén áldozata a Kremlnek vagy annak szócsöve...

Az ön állítása nem volt megalapozott,semmiféle komoly érvvel nem támasztatta alá, hogy miért hamis az interjú. Vagyis próbálkozott egy olyan videóval, ami egy magát elemzőnek, újságírónak és húdeokos embernek mondja el a véleményét. De ne haragudjon ilyenből bőven talál a másik oldalon is, amikor mindenféle magukat szakértőnek nevezők elemzik ki a dolgokat és igyekeznek bebizonyítani valamit (Mielőtt elkezdeni, nézze vissza mennyi ilyen videót osztottam meg, amikor ilyen magyarázkodás van, bárki teszi is. Egyest sem)

Ennyi. Ez nem bizonyíték. Ez propaganda amit Ön művel. Csak Ön ezt másoktól számon kéri, miközben maga ugyanazt csinálja és közben észre se . Ismeri a mondást, más gerendájában a szöget...
Tisztelt atreides
Értem, tehát amit Én hoztam fel az egyáltalán nem bizonyíték és önnek kétségei sincsenek, hogy a riport hiteles. És bizonyos benne, hogy nem egy jól tervezett propagandának az áldozatai akik ezt elhiszik, és továbbadják.
Habár a JFS (merthogy most átnevezték magukat erre a Nusrá-ról, míg a nyilatkozó egyfolytában Nusrát emleget, és fontosnak is tarják ezt a nevet (JFS), hogy szalonképesebbnek tűnjenek) nem vállalja fel a riportot és a "vezér" mindvégig eltakarja az arcát is.
Szerintem meg semmilyen hírértéke nincs, csak jól sikerült "Exklúzív riport" benyomását keltő propaganda. Aminek egyes újságok éppen ezért bedőltek.
Ön engem vádol propagandával, holott én csak rámutattam az egyik oldal propagandájának meglétére, gyengeségeire.
Értelmetlennek tartom ezt a vitát folytatni mert nem jutunk közös nevezőre úgysem és csak felesleges szópazarlásnak tartom a fórum szempontjából.
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
A sztomi és barátjainak ajánlom kötelezően megnézni. :p

"Szíriai hadsereg katonái sikerült eltávolítani a habarcs shell a tetőről egy általános iskola Aleppo Hamdayniya kerületében kedden. Több száz tanuló evakuáltak az iskola előtt szíriai utászok sikerült biztonságosan kivonat a fel nem robbant gránát."

Embedded media from this media site is no longer available
Ez pedig szintén ajánlott. Így néz ki kelet-Aleppo miután "megkínálták" néhány bombával.:(
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Értelmetlennek tartom ezt a vitát folytatni mert nem jutunk közös nevezőre úgysem és csak felesleges szópazarlásnak tartom a fórum szempontjából.

Ebben mondjuk egyetértek veled, szerintem is hagyja mindenki ezt a témát, csak szószaporítás. Te nyomod a nyugati propagandát ulippóval, a többiek meg az oroszt, oszt jónapot :D