[BIZTPOL] Szlovákia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Nemetorszag (majdnem) mindig az ellensege volt a tortenelemben Magyarorszagnak, nem csak "multkor" meg nem csak Leyen. Tobbszor kifejezett celjuk volt a kiirtasotok. Epp ezert volt sulyos hiba, hogy megint veluk szovetkezett a kormanyotok. Azt hiszem ez most mar mindenkinek egyertelmu. En mindig ezt az allaspontot kepviseltem. Leirtam tobbszor, hogy valamiert mindig azokkal kerultok egy oldalra, akik ugy gondolkoznak, hogy a german-szlav tengerben nincs helye annak a zavaro Magyarsagnak. De ti valahogy mindig a pravoszlavok, nemetek ( esetleg torokok) oldalan alltok. Tehat mindig az ellensegeitek oldalara. A kormanyotok valogathatott volna olyan szovetsegesekbol, akik nem akarnak titeket feltetlenul kiirtani (Kina, Usa, Lengyelorszag) de nem kellett. En sajnalom. A politikusaitok nem ertik a vilagot maguk korul. Lasd, pl.: megmondtam, hogy az Azovosokat el fogjak engedni, mert a pravoszlav kultura ilyen, ugy gondolkoznak, hogy akkor is szlavok, ha rosszatt tettek. A csalad feketebaranyai, de akkor is a szlav csalad reszei. Kinevettetek. Igazam lett. Ezt is sajnalom.
Nem veletlen nem irok mar egy ideje ide, dobbenetes az, hogy az ukranorosz(pravoszlav) - nemet(liberalis) propaganda olyan szintu agymosast vegzett nalatok, hogy sokan meg azt is leirjak itt, hogy az USA sose nyert haborut (nem, az elso vagy a 2. vh nyilvan nem szamit...) vagy hogy Lengyelorszaggal altalaban haboruban alltatok (ja, amig a leginkabb koztiszteletnek orvendo kiraly Lengyelorszagban Bathori, Szent Laszlo meg felig lengyel volt, az 56-os hosok ereiben meg lengyel ver folyik annyi verkeszitmenyt kuldott Lengyelorszag 56-ban, stb...). Lehet, hogy a neplelek nalunk is serult (de van oka a phobianak), de ahova ti jutottatok ezen forum alapjan az dobbenetes. (Ha nem pont te szolitottal volna meg akkor valaszra sem meltattam volna).
Van egy magyar mondás: "sok beszédnek sok az alja".
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 055
6 513
113
Sok beszédnek sok az alja,
Csak az nem érti, aki nem akarja.
Tízmilliónyi Isaura
Legyen már végre a maga ura!

Nekem az eleje jön be:

Utolért minket az ezredvég,
Túl vagyok mindenen, mi jöhet még?
Mintha a cél csak az volna,
Ki jut előbb a pokolra.

Kőkorszak ez itt, nem a jövő,
Múlik az idő, az emberölő.
Bennem a remény hamuvá lett,
Pörög az élet mint az orosz rulett.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 049
10 126
113
Nemetorszag (majdnem) mindig az ellensege volt a tortenelemben Magyarorszagnak, nem csak "multkor" meg nem csak Leyen. Tobbszor kifejezett celjuk volt a kiirtasotok. Epp ezert volt sulyos hiba, hogy megint veluk szovetkezett a kormanyotok. Azt hiszem ez most mar mindenkinek egyertelmu. En mindig ezt az allaspontot kepviseltem. Leirtam tobbszor, hogy valamiert mindig azokkal kerultok egy oldalra, akik ugy gondolkoznak, hogy a german-szlav tengerben nincs helye annak a zavaro Magyarsagnak. De ti valahogy mindig a pravoszlavok, nemetek ( esetleg torokok) oldalan alltok. Tehat mindig az ellensegeitek oldalara. A kormanyotok valogathatott volna olyan szovetsegesekbol, akik nem akarnak titeket feltetlenul kiirtani (Kina, Usa, Lengyelorszag) de nem kellett. En sajnalom. A politikusaitok nem ertik a vilagot maguk korul. Lasd, pl.: megmondtam, hogy az Azovosokat el fogjak engedni, mert a pravoszlav kultura ilyen, ugy gondolkoznak, hogy akkor is szlavok, ha rosszatt tettek. A csalad feketebaranyai, de akkor is a szlav csalad reszei. Kinevettetek. Igazam lett. Ezt is sajnalom.
Nem veletlen nem irok mar egy ideje ide, dobbenetes az, hogy az ukranorosz(pravoszlav) - nemet(liberalis) propaganda olyan szintu agymosast vegzett nalatok, hogy sokan meg azt is leirjak itt, hogy az USA sose nyert haborut (nem, az elso vagy a 2. vh nyilvan nem szamit...) vagy hogy Lengyelorszaggal altalaban haboruban alltatok (ja, amig a leginkabb koztiszteletnek orvendo kiraly Lengyelorszagban Bathori, Szent Laszlo meg felig lengyel volt, az 56-os hosok ereiben meg lengyel ver folyik annyi verkeszitmenyt kuldott Lengyelorszag 56-ban, stb...). Lehet, hogy a neplelek nalunk is serult (de van oka a phobianak), de ahova ti jutottatok ezen forum alapjan az dobbenetes. (Ha nem pont te szolitottal volna meg akkor valaszra sem meltattam volna).
pravoszlavok, nemetek ( esetleg torokok) - nagyon jól látod a helyzetet, a környékünkön nagyjából szlávok, törökök és németek voltak jelen az elmúlt 300 évben, így jellemzően velük szövetkeztünk :)
A marslakókkal kellett volna, ez tény :)
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 194
20 177
113
 
  • Tetszik
Reactions: DTheo and fishbed

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Csak szólok azért óbégat a libernyák tót a brüsszelitáknak, mert a villamos rendszert mi akarjuk megvenni.
A magyargyűlölőknek és egyéb libernyáknak akik nyomnák a szar röhögő és egyéb dolgaikat.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
A multkor még Berlin volt a szövetségesünk (rossz lóra tettünk), most meg hirtelen az ellenségünk lett?
Valahogy ki kell keverednie szegénynek az eddigi agymenzeszéből, aminek a keretében sok fensőbbséges megmondás áradt ide, aztán csak a 30 ezüstöt sem kapták meg és most visszatérés van a V4 aklába, hát valami módosítás kell a narratívában, hogy majd megfelelően lehessen belesimulni a folyamatokba. :D
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 452
113
A magyargyűlölőknek és egyéb libernyáknak akik nyomnák a szar röhögő és egyéb dolgaikat.
Érdekes cikk volt, de már majd 1 éves, s utánanézve nem láttam semmilen változást; sőt éppen arról volt szó, hogy lehet, hogy államosítják azt a 9%-ot, mivel 51% a tót államé abban a cégben, ha jól láttam a wiki-n.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 452
113
A magyargyűlölőknek és egyéb libernyáknak akik nyomnák a szar röhögő és egyéb dolgaikat.
Érdekes cikk volt, de már majd 1 éves, s utánanézve nem láttam semmilen változást; sőt éppen arról volt szó, hogy lehet, hogy államosítják azt a 9%-ot, mivel 51% a tót államé abban a cégben, ha jól láttam a wiki-n.
49%, elnézést az elírásért.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Érdekes cikk volt, de már majd 1 éves, s utánanézve nem láttam semmilen változást; sőt éppen arról volt szó, hogy lehet, hogy államosítják azt a 9%-ot, mivel 51% a tót államé abban a cégben, ha jól láttam a wiki-n.
A lényeg az volt, hogy el kell adniuk nem most, már évekkel ezelőtt csakhogy ha mi akarjuk megvenni akkor nem adják nekünk. Ezért ordibálnak brüsszel felé, hogy kapjanak pénzt mert a "rohadt magyarok még felvásárolják" úgy hogy még a mocsok brüsszeliták a nekünk járó pénzeket se adják ide és nekünk mégis van.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 452
113
A lényeg az volt, hogy el kell adniuk nem most, már évekkel ezelőtt csakhogy ha mi akarjuk megvenni akkor nem adják nekünk. Ezért ordibálnak brüsszel felé, hogy kapjanak pénzt mert a "rohadt magyarok még felvásárolják" úgy hogy még a mocsok brüsszeliták a nekünk járó pénzeket se adják ide és nekünk mégis van.
Lehet.
De egyébként minden tót oldal közeledik a magyarsághoz. Nincs az, mint 20-25 éve. Én csak csonkahoniként jártam ott akkor, a felvidékiek majd megerősítenek.
A tótokba a csehek oltották ezt a magyarellenességet (a cseh megszállás). Nekünk az a kötelességünk, hogy a cseh túlsúly ellen tegyünk.

Szerk.: Ők mi vagyunk, ők meg mi, ha költői túlzással élhetek a kérdésben.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Lehet.
De egyébként minden tót oldal közeledik a magyarsághoz. Nincs az, mint 20-25 éve. Én csak csonkahoniként jártam ott akkor, a felvidékiek majd megerősítenek.
A tótokba a csehek oltották ezt a magyarellenességet (a cseh megszállás). Nekünk az a kötelességünk, hogy a cseh túlsúly ellen tegyünk.

Szerk.: Ők mi vagyunk, ők meg mi, ha költői túlzással élhetek a kérdésben.
Ennek nem állítottam az ellenkezőjét, de van egy bizonyos érdekcsoport akinek nem tetszik a magyarok erősödése itt közép európában és megvannak a fizetett tótjai akik nyomják ezt a narratívát.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 452
113
A lényeg az volt, hogy el kell adniuk nem most, már évekkel ezelőtt csakhogy ha mi akarjuk megvenni akkor nem adják nekünk. Ezért ordibálnak brüsszel felé, hogy kapjanak pénzt mert a "rohadt magyarok még felvásárolják" úgy hogy még a mocsok brüsszeliták a nekünk járó pénzeket se adják ide és nekünk mégis van.
Nézze meg a leggyakoribb tót vezetékneveket. A csehek azt mondták nekik, hogy őket elmagyarosították, közben meg az a helyzet, hogy a tótok nagyon jelentős részében magyar vér folyik.
De ennél tovább megyek, nagyon sok tót van Magyarországon is. Ők is magyarok.
Nem mondom azt, hogy egy nép vagyunk (jelzem bennem is van tót vér marginálisan, kb. nyolcad vagy tizenhatod részt lehetséges - nem végeztem családfakutatást, de nálunk emberemlékezetig visszamenőleg mindenki magyarul beszélt, s más nyelven anyanyelvi szinten nem), de jelentős az átszövődés.
 
Status
Not open for further replies.