[BIZTPOL] Szlovákia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
W

Wilson

Guest
Ezen van aki Szlovákián belul is rugózik. Vannak, akik már a honfoglálás elotti sláv lakosságot is Szlováknak mondják, Szlovák birodalomnak nevezik o_O a Nagy Morva államot, ez viszont etnogenézisi szempontból helytelen, mivel az etnikai határaink alapján nyilván csak a Magyar Királyságon belul állandosult az etnicitásunk, ézért például a komoly szlovák szakirodalomban még nem is szokás Slovákoknak nevezni a honfoglalás elotti vagy alati szláv lakosságot. Csak úgy általába Slovenoknak, vagy nyitrai Slávoknak.

Szerintem folytassuk ezt valami más topikba, mert itt útban vagyunk a Románia ellenes hadmuveleteknek

Amúgy én azért is tartom Figyelemreméltónak a szlovák miniszterelnök a trianoni évforduló kapcsán tett nyilatkozatát,mert én 15 éve személyesen tapasztaltam meg mennyire magyarellenesek voltak a szlovákok a Rozsnyótol Északra lévő területen.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 995
13 301
113
Amúgy én azért is tartom Figyelemreméltónak a szlovák miniszterelnök a trianoni évforduló kapcsán tett nyilatkozatát,mert én 15 éve személyesen tapasztaltam meg mennyire magyarellenesek voltak a szlovákok a Rozsnyótol Északra lévő területen.
Úgy 2011/2012 -ben kezdet látványosabban kifulladni a magyarellenes rétorika a szlovák politikában, ami a társadalomra is viszahatot. Egyrészt a pártszakadás után a SzMK már a 2010-es vállasztásokon nem jutot a parlamentbe és helyét a Bugár-féle vegyes párt foglalta el, másrész a népszálálás kimutatta a magyar populáció majdnem 70-ezres csokkenését, ami ugyan csak nem kedvezet az azelotti magyar-fóbia mértékének fentartásara. Ennek hatásara is a 2012 vállasztásokon már a Slota-féle Szlovák Nemzeti Párt se jutot be a parlamentbe. Mostanra már más szlovákiai pártok számára is érdekessek kezdenek lenni a magyar szavazatok (legutóbb szavataik úgy egy harmadát szerezték meg), mivel a "megélhetési" magyar politikusok sorra leszerepeltek. Ezek szavazatok abszolut tobségét pont Matovič zsebelte be, tehát van miért jóindulatúnak lennie.
 
W

Wilson

Guest
Úgy 2011/2012 -ben kezdet látványosabban kifulladni a magyarellenes rétorika a szlovák politikában, ami a társadalomra is viszahatot. Egyrészt a pártszakadás után a SzMK már a 2010-es vállasztásokon nem jutot a parlamentbe és helyét a Bugár-féle vegyes párt foglalta el, másrész a népszálálás kimutatta a magyar populáció majdnem 70-ezres csokkenését, ami ugyan csak nem kedvezet az azelotti magyar-fóbia mértékének fentartásara. Ennek hatásara is a 2012 vállasztásokon már a Slota-féle Szlovák Nemzeti Párt se jutot be a parlamentbe. Mostanra már más szlovákiai pártok számára is érdekessek kezdenek lenni a magyar szavazatok (legutóbb szavataik úgy egy harmadát szerezték meg), mivel a "megélhetési" magyar politikusok sorra leszerepeltek. Ezek szavazatok abszolut tobségét pont Matovič zsebelte be, tehát van miért jóindulatúnak lennie.

Na ezt nem tudtam thanks:)
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Úgy 2011/2012 -ben kezdet látványosabban kifulladni a magyarellenes rétorika a szlovák politikában, ami a társadalomra is viszahatot. Egyrészt a pártszakadás után a SzMK már a 2010-es vállasztásokon nem jutot a parlamentbe és helyét a Bugár-féle vegyes párt foglalta el, másrész a népszálálás kimutatta a magyar populáció majdnem 70-ezres csokkenését, ami ugyan csak nem kedvezet az azelotti magyar-fóbia mértékének fentartásara. Ennek hatásara is a 2012 vállasztásokon már a Slota-féle Szlovák Nemzeti Párt se jutot be a parlamentbe. Mostanra már más szlovákiai pártok számára is érdekessek kezdenek lenni a magyar szavazatok (legutóbb szavataik úgy egy harmadát szerezték meg), mivel a "megélhetési" magyar politikusok sorra leszerepeltek. Ezek szavazatok abszolut tobségét pont Matovič zsebelte be, tehát van miért jóindulatúnak lennie.
Lesz ott még magyar etnikai párt a parlamentben. Amikor Szlovákia a nemzeti önrendelkezésre hivatkozva független lett, a magyarokat "elfelejtették" megkérdezni akarnak-e az újonnan születő államhoz tartozni. Tipikus kettős mérce, ha a tót atyafiaknak megjár a nemzeti önrendelkezés, megjár a magyaroknak is.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 995
13 301
113
Lesz ott még magyar etnikai párt a parlamentben. Amikor Szlovákia a nemzeti önrendelkezésre hivatkozva független lett, a magyarokat "elfelejtették" megkérdezni akarnak-e az újonnan születő államhoz tartozni. Tipikus kettős mérce, ha a tót atyafiaknak megjár a nemzeti önrendelkezés, megjár a magyaroknak is.
Magyaroknak tán nincsen saját nemzetallámuk? :cool: Amúgy senki se volt megkérdezve. A szlovákok java részének nem lett volna ellénere, ha Csehszlovákia egyben maradot volna és a helyi magyarság kifejezetten federalista allásponton volt (féltek a nacionalistáktól). De hát egybeultek Mečiar és Klaus, és oszehozták a kettéválást.

Arra, hogy lesz e még etnikai magyar párt a parlamentbe, nem tenném kezemet a tuzbe. Még ha az idei vállasztásokon is sikerult volna egyesulniuk, lehet hogy úgy se sikerulne megutni a kuszobot az egymás politikusai (de leginkáb Bugár) iránt érzet utálat miat. Ha pedig a most egyesult párt látványosan bekerul a karmelita kolostor vonzerejébe, akkor az Orbán iránt érzet csodálat, vagy utálat is fogja megosztani a magyar szavazókat. Az is benne van a pakliba, hogy nem lesznek képessek a kovetkezo választásokig egyben maradni és kiszakadnak a keményebb kovetelések képveselói. Plusz még ot van a demográfia.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 995
13 301
113
Éppen ezért ideje is lenne egyesíteni a magyarokat a saját nemzetállamukban. Igy 100 év után szükséges lenne a dolog.
Ez a vonat végleg elment. pont azért is, mert már száz év (és lesz ez tobb is). Egyszeruen már nem éritek el ezzel senki ingerkuszobét. Szerintem inkább azzal lesz problémátok a kozeljovoben, hogy amitek most van, egyben is maradjon.
 
  • Vicces
Reactions: tomcat1

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Ez a vonat végleg elment. pont azért is, mert már száz év (és lesz ez tobb is). Egyszeruen már nem éritek el ezzel senki ingerkuszobét. Szerintem inkább azzal lesz problémátok a kozeljovoben, hogy amitek most van, egyben is maradjon.

Naa...!
Ez azért erős volt.
:)
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria
G

Galthran

Guest
Ez a vonat végleg elment.
:D a jugoszláviával kötött barátság is örökké tartott...

volt ez az ország már rosszabb helyzetben is, 3 részre szakadva és mégis itt vagyunk. miért ne lehetnénk a jövőben nagyobbak? 100-150 évbe tellik? az csak neked meg nekem sok, az utódaink itt lesznek akkor is

Szerintem inkább azzal lesz problémátok a kozeljovoben, hogy amitek most van, egyben is maradjon.
hosszabb távon a cigánykérdés az amit meg kell majd oldanunk
 
W

Wilson

Guest
:D a jugoszláviával kötött barátság is örökké tartott...

volt ez az ország már rosszabb helyzetben is, 3 részre szakadva és mégis itt vagyunk. miért ne lehetnénk a jövőben nagyobbak? 100-150 évbe tellik? az csak neked meg nekem sok, az utódaink itt lesznek akkor is

.
hosszabb távon a cigánykérdés az amit meg kell majd oldanunk

Erre több megoldás jöhet szóba

Az egyik módszer az ha kormány egy nagyszabású otthon szulési programot indítana el ez a cigányok esetében Indiát jelentené:):).De a viccet félretéve ez nem csak nálunk probléma én még jól emlékszem a kelet szlovákiai roma éhség lázadásra.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 995
13 301
113
hosszabb távon a cigánykérdés az amit meg kell majd oldanunk
Nem arra utaltam, az szerintem jelenleg marginális. Én inkább egyfajta trianonelotti helyzetet vélek látni Mo-n. Olyat, hogy ha az egyik rész van hatalom, a másik kiabálja hogy elnyomva van, és ha másik kerulne hatalomra, az elso kiabálna ugyan azt. Erdekes képpen pont azok a súrolópontok és problémakorok alakultak most nálatok, mind annak idején a nemzetiségekkel - iskolaugy, kultúra, sajtó, aránytalan képviselet, egy Mo-n kívuli "államhoz" kotodo identitás, ...
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn
W

Wilson

Guest
Nem arra utaltam, az szerintem jelenleg marginális. Én inkább egyfajta trianonelotti helyzetet vélek látni Mo-n. Olyat, hogy ha az egyik rész van hatalom, a másik kiabálja hogy elnyomva van, és ha másik kerulne hatalomra, az elso kiabálna ugyan azt. Erdekes képpen pont azok a súrolópontok és problémakorok alakultak most nálatok, mind annak idején a nemzetiségekkel - iskolaugy, kultúra, sajtó, aránytalan képviselet, egy Mo-n kívuli "államhoz" kotodo identitás, ...

Ez nem jelent olyan problémát amely miatt fizikailag szétesne Magyarország ha erre gondolsz.
 
W

Wilson

Guest
Ha viszamennél akár csak 105-110 évet a múltba, a korabeliektol valószinuleg ugyan ezt hallanád. Az ilyet nem lehet konyelmuen venni ...

Ez nem könnyelműség nem lehet a két helyzetet összehasonlítani teljesen más demográfiai viszonyok és geopolitikai helyzet volt akkor mint most ráadásul a jelenlegi Magyarország területén 99,9% magyarok élnek nem tudna hova szakadni az ország.
 
Status
Not open for further replies.