[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 825
113
Vedd figyelembe ha jönnek a Javelinek akkor lehet Putyin nem éri meg a következő ciklusát. Túl sok halott orosz lesz a közeljövőben. Az özvegyek előbb utóbb borítanak.

Ne mááá basszus! Most akartam elmenni lefeküdni. Erre most nem tudom abbahagyni a röhögést..:D:D:D:D Miattad fog felébredni a családom!
Miért csinálod ezt?:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2018/03/10/egymast-lottek-az-ukran-katonak/
"Lövöldözés volt két ukrán katona között a kelet-ukrajnai Szlovjanszk közelében, a rendőrség és a katonai rendészet vizsgálatot indított a hadsereg számára kínos incidens tisztázására.
„2018. március 8-án a doneck megyei Szlovjanszk város közelében összetűzésbe keveredett két az Ukrán Fegyveres Erők kötelékében szolgáló katona között, mely lövöldözésig fajult . Az incidens mindkét érintettjét letartóztatták”– közölte pénteken a kijevi hadműveleti parancsnokság sajtószolgálata. Közölték, hogy a rendőrség és a katonai rendészet vizsgálatot indított az ügy hátterének és körülményeinek tisztázására.
„Ez a szégyenletes cselekmény rossz fényt vet a terrorellenes hadműveleti (ATO) erők imidzsére, a szolgálati vizsgálatok után felelősségre vonják az elkövetőket”– olvasható a közleményben.
A hadsereg berkein belül szinte állandóvá váltak az ilyen és ehhez hasonló a konfliktusok. Bár a védelmi tárca igyekszik eltussolni ezeket az eseteket, ugyanakkor statisztikák szerint magas az öngyilkosságok és a gyilkosságok száma a kelet-ukrajnai fronton szolgáló katonák körében."


Kezd egyre jobban átszakadni az Ukrán cenzúra gátja.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
http://karpathir.com/2018/03/10/egymast-lottek-az-ukran-katonak/
"Lövöldözés volt két ukrán katona között a kelet-ukrajnai Szlovjanszk közelében, a rendőrség és a katonai rendészet vizsgálatot indított a hadsereg számára kínos incidens tisztázására.
„2018. március 8-án a doneck megyei Szlovjanszk város közelében összetűzésbe keveredett két az Ukrán Fegyveres Erők kötelékében szolgáló katona között, mely lövöldözésig fajult . Az incidens mindkét érintettjét letartóztatták”– közölte pénteken a kijevi hadműveleti parancsnokság sajtószolgálata. Közölték, hogy a rendőrség és a katonai rendészet vizsgálatot indított az ügy hátterének és körülményeinek tisztázására.
„Ez a szégyenletes cselekmény rossz fényt vet a terrorellenes hadműveleti (ATO) erők imidzsére, a szolgálati vizsgálatok után felelősségre vonják az elkövetőket”– olvasható a közleményben.
A hadsereg berkein belül szinte állandóvá váltak az ilyen és ehhez hasonló a konfliktusok. Bár a védelmi tárca igyekszik eltussolni ezeket az eseteket, ugyanakkor statisztikák szerint magas az öngyilkosságok és a gyilkosságok száma a kelet-ukrajnai fronton szolgáló katonák körében."


Kezd egyre jobban átszakadni az Ukrán cenzúra gátja.
Hivatalosan már nem nevezik ATO nak
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 196
113
Korábban többször is írtam, hogy , ha az ukrán-orosz határ ellenőrzése LDNR-ben vissza kerülne az ukránokhoz, akkor megindulna az ukrán hadsereg a Donbassz ellen ún. tisztogató akció keretében ami több ezer ember halálához vezetne a Donbasszban.

Erre itt a hír:
A napokban találkozott PorosJani az ukrán bloggerekkel. Egyik patrióta ezzel el is dicsekedett a FB posztjában. A lényeg, hogy PorosJani azonnal megindítja a villámháborút LDNR ellen, ha a fegyveres ENSZ "békefenntartók" ellenőrzésalá veszik az orosz-ukrán határt. MIndenkit megölnének az ukránok akinél fegyver lenne a terv szerint. A foglyokat börtönbe és átnevelő táborokba zárnák, semmilyen amnesztiát nem kapnának az LDNR katonák.
orig-photo2018-03-1013-11-19-1520678169.jpg
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Vedd figyelembe ha jönnek a Javelinek akkor lehet Putyin nem éri meg a következő ciklusát. Túl sok halott orosz lesz a közeljövőben. Az özvegyek előbb utóbb borítanak.



Bezony,ha mondjuk minden javelin célba talál,és elesik 600 harckocsizó,akkor abból lesz kb 60 Orosz önkéntes,csődbe is megy az Orosz Föderáció...
Putyin meg hara-kirit követ el az irodájában.
Mit borítanak az özvegyek?Van szerinted épeszű ember a világon,aki nem tudja,hogy az Orosz katonák minimum önkéntesként ott vannak?
Már Ullippó srácnak is leírtam,de leírom neked is,mert ma amolyan "free willie" napom van:nincs olyan opció,hogy Moszkva hagyná az ukránoknak/bárkinek,hogy lerakjanak 5-6 millió Orosz nemzetiségű lakost,sem olyan,hogy utána majd ott az ukránok/bárki tisztogatni,felelősöket keresni kezdjen.Ha valamibe,na ebbe hamar belebukna Putyin,okkal.
Valamiért ezt sem ulippó,sem te nem érted,hogy aha az történne a Székelyekkel(pl) romániában,mint az Oroszokkal ukrajnában,akkor a Magyar önkénteseknek NEM,ismétlem,NEM a román hadseregben kellene szolgálnia...
Mégis mit vártak az ukránok,hogy a nyugat majd beleszalad értük egy R-36 zivatarba?
Mit nem lehet azon érteni,hogy Oroszország a világ egyik-ha nem a- meghatározó atom hatalma?
Oroszország rendelkezik a második legnagyobb szárazföldi haderővel,és kb a legnagyobb kiképzett tartalékos katona állománnyal?
Ott volt Szíria,a nagy ember kiállt,és dörgő hangon bejelentette:
1:Oroszország a világ egyik legnagyobb atomhatalma.Pont.
2:Be óhajtunk menni Szíriába,a nemzetközi jognak megfelelően.Pont.
3:Bementek.Pont.
4:Bombázni fogunk.Pont.
5:Bombáznak.Pont.
Stb...
Mit nem értetek?
Miért kell hétről-hétre ugyanazt a semmit olvasnom tőletek?Én tök hülye vagyok a lopakodó technikához,meg a légiharchoz(is),ezért kussolok ott,így jogom van nem az észt osztani arról,amihez nem értek,élhetnétek ti is ezzel a jogotokkal....
Szombat délutáni laza fórumozás,erre folyton ugyanaz a semmi dől belőletek,de én vagyok a düddő,hogy még mindig elolvasom a kommentjeidet,meg ulippóét is,de mindegy,megbocsájtok magamnak,mert szeretem magam.
:D

Off:volt egy cimborám,vagy 15 évet dolgozott elmegyógy,és intézetben,azon a részen,ahol nem tűzvédelmi okból van csak az ajtó belső oldalán kilincs,ő mesélte,hogy egy idő után már csak az különbözteti meg az ápolókat,az ápoltaktól,hogy kinél van a kulcs,téged olvasva rendszeresen meg kell ráznom a zsebem,hogy csörög e még benne a kulcs csomó.:D
Elnézést a többi fórumozótól,de néha még az én hajókötél idegzetem is megrendül.
:)
 

mentuhotep

Well-Known Member
2016. december 20.
373
1 070
93
[QUOTE="papajoe

Mert ők hivatásos hazudozók, plusz hivatalból hülyék idióták plusz hivatalból senkiháziak és aljasak is..elég sok ilyen ember létezik sajna elég megnézni egy 444 v 888 kommentszekciót
off-
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2018/03/12/amerikai-kemrepulovel-figyelik-a-kelet-ukrajnai-felkeloket/
"Az RQ–4 Global Hawk pilóta nélküli felderítő repülőgépe március 8-án immár sokadik alkalommal repült be Ukrajna fölé, hogy a kelt-ukrajnai felkelők által ellenőrzött terület határvidékén járőrözve szemrevételezze a harcokkal sújtott országrészt, valamint az oroszok által annektált Krím félsziget partjai felett is elhúzott...
...A hírportál emlékeztetett, hogy Ukrajna válságövezetei felett legutóbb január 7-én végzett felderítő repülést az amerikai légierő RQ–4 Global Hawk gépe."

http://karpathir.com/2018/03/12/a-donecki-felkelok-szerint-kijev-keszul-valamire/
"Rakéta-sorozatvetőket és tüzérségi nehézfegyvereket vontak össze a kelet-ukrajnai frontvonal Doneck környéki szakaszán az ukrán erők – közölték a donecki felkelők.
Eduard Baszurin, a Donecki Népköztársaság (DNR) katonai vezérkarának helyettes parancsnoka március 9-én bejelentette, hogy az ukrán hadsereg a vezérkar parancsára nehéztüzérségi fegyvereket von össze közvetlenül a frontvonalnál..."
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 786
113
http://karpathir.com/2018/03/12/amerikai-kemrepulovel-figyelik-a-kelet-ukrajnai-felkeloket/
"Az RQ–4 Global Hawk pilóta nélküli felderítő repülőgépe március 8-án immár sokadik alkalommal repült be Ukrajna fölé, hogy a kelt-ukrajnai felkelők által ellenőrzött terület határvidékén járőrözve szemrevételezze a harcokkal sújtott országrészt, valamint az oroszok által annektált Krím félsziget partjai felett is elhúzott...
...A hírportál emlékeztetett, hogy Ukrajna válságövezetei felett legutóbb január 7-én végzett felderítő repülést az amerikai légierő RQ–4 Global Hawk gépe."

http://karpathir.com/2018/03/12/a-donecki-felkelok-szerint-kijev-keszul-valamire/
"Rakéta-sorozatvetőket és tüzérségi nehézfegyvereket vontak össze a kelet-ukrajnai frontvonal Doneck környéki szakaszán az ukrán erők – közölték a donecki felkelők.
Eduard Baszurin, a Donecki Népköztársaság (DNR) katonai vezérkarának helyettes parancsnoka március 9-én bejelentette, hogy az ukrán hadsereg a vezérkar parancsára nehéztüzérségi fegyvereket von össze közvetlenül a frontvonalnál..."

Mint a nagykönyvben,,,
Felderítés, erőkoncentráció, csapásmérés...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
44 987
113
Mint a nagykönyvben,,,
Felderítés, erőkoncentráció, csapásmérés...
Az a gondom, hogy ahogy néztem Putyin kicsit határozottabb kezd lenni mostanában, lehet hogy nem fogja érteni a "viccet". A kelet Ukrán területek totális letámadását nem tudom hogy hogy fogadná, de ha a Krímet bekóstólják az Ukik, abban mondjuk én biztos vagyok VDV fog droppolódni minden nagyobb Ukrán városra, akkor megkapják élőben azokat a számokat amivel a ZAPAD alatt riogattak :(.