1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Boeing B-52 Stratofortress

Diskurzus a(z) 'Stratégiai/taktikai bombázó repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. hiryu

hiryu New Member

hát, ha igaz, tényleg öreg vas lesz:
    http://innovation.uk.msn.com/design/the-bomber-that-will-keep-flying-until-2044#scpshrjwfbs

3. gacsat

gacsat Well-Known Member

Pedig végül nem is kapott új motorokat.

4. sondor961

sondor961 New Member

A motorcsere drága /közel félmillárd dolláros/ mulatság lenne, ráadásul a Buff nem szállító vagy tankergép, hogy sokat repüljön. A hangárban meg oly mindegy, hogy milyen hajtóművel vesztegel...!

Szóval 2044 ide vagy oda, a költségvetési megszorítások idején nem lesz motorcsere! - És valószínűleg utána sem...!!!

5. emel

emel Well-Known Member

Hali
    Igaz, hogy a "vén csont" csak egy bombázó, de azért sokat repülnek vele. A 2012-es ostravai NATO-day-en tudtunk beszélgetni a B-52 személyzetének egyik tagjával, és itt kiderült, hogy mennyit is repül ő maga évente, meg azt is kibökte, hogy gépenként két személyzet van. Na ebből az is kiderült, hogy egy gép évente 400-450 órát tölt a levegőben, és amikor erre csodálkozva rákérdeztünk, csak szerényen bólogatott!! Az ifjú titán azt is "bevallotta", hogy az eddigi leghosszab repülése 27!!! óra volt, büszke is volt rá (szerintem lehetett is, 27 órát egyfolytában én már talán a Paradicsomban se élnék túl!)
    Üdv ML

6. sondor961

sondor961 New Member

Kérdés, hogy a költségvetési megszorítások óta mennyit repül...!?!

Ja, és a "csont" egy másik bombázó, a B-1 beceneve. Bone angolul csontot jelent....

7. emel

emel Well-Known Member

Egy több mint 50 éves gép akkor is vén csont, ha nem "bone" a beceneve. Egyébként az ifjú navigátor nem tudott se magyarul, se oroszul, úgyhogy kénytelenek voltunk beérni az angollal...
    Üdv ML

8. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Pedig én komolyan azt hittem, hogy C++-ban kommunikáltatok.

9. sondor961

sondor961 New Member

Szólhattál volna nekik, hogy legközelebb jöjjenek Kecskemétre is...!
    Lenne bőven érdeklődő a Buff-ra 8 korszerűtlen hajtóművel is.... DDD

10. emel

emel Well-Known Member

Megmondom őszintén, azt a nyílt kiállítást , amit Ostravában tapasztaltam (nyitott kabin, fékszárny és bombatér, körbejárhatod, bemehetsz, megtapogathatod, őrzés csak a kabinnál) tapasztalataim alapján Kecskeméten nem tudom elképzelni, tartok tőle hogy a fél gépet széthordanák a relikvia-gyűjtők. A csehek ilyen szempontból sokkal fegyelmezettebbek, mondhatnám normálisabbak (ez nem kétnapi tapasztalat, összesen kb. két hónapot töltöttem náluk és elég sok mindenért irigylem őket - nem úgy, hogy ők/nekik miért, hanem úgy, hogy mi miért nem).
    Üdv ML

11. Terminator

Terminator Well-Known Member

Lenne hol kiállítani? Be tud oda állni, ahol az IL-76 állt? A szervezők meg tudnák oldani hogy a közönség oda tudjon menni megnézni? (2013-ban ez nem sikerült.)

Mikor lesz egyáltalán legközelebb repülőnap? Mikor fognak az amerikaiak Európában újra repülőnapokon részt venni? Mikor fognak nem itt állomásozó gépekkel részt venni? (Fairfordot és Farnborought leszámítva.)

A fegyvermánis görög nevű nagykövetasszony már hazament (állítólag ő megpróbálta elintézni az amerikai részvételt 2013-ra, de a gazdasági megszorítások miatt nem sikerült). Az új nagykövet még ide sem ért, de már belekötöttünk.

A dolgok jelenlegi állása szerint esetleg akkor számíthatunk bármilyen amerikai részvételre a következő repülőnapon, ha veszünk tőlük valamit.

12. sondor961

sondor961 New Member

Állítsák ki Ferhegy 1-en, ott van hely. És több értelme lenne, mint futóversenyt rendezni a kifutópályán...!!!

Bár akkor lenne a legnagyobb futóverseny, mert én rohannék,hogy láthassam! A kedves fórumtársakkal az élen...!!! DDD

13. hiryu

hiryu New Member

http://www.youtube.com/watch?v=rSm0j_4FJuE

14. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Tinker delivers first upgraded B-52
    http://www.barksdale.af.mil/news/story.asp?id=123408229

15. joker

joker Well-Known Member

https://www.youtube.com/watch?v=_c-vJ9gVJm0

16. weasel007

weasel007 Well-Known Member

17. nyugger

nyugger Well-Known Member

Tíz B-52 kommunikációs rendszerét modernizálja a Boeing: http://sputniknews.com/us/20150205/1017795748.html

18. weasel007

weasel007 Well-Known Member

A Boneyardból visszatért B-52H-nak emléket állítva itt egy módosított, 2.0-ás összeállítás :)

19. arbalest

arbalest Well-Known Member

Euro -5 szabvány dübörgés közben :)

20. nyugger

nyugger Well-Known Member

Ezen oldal megosztása