1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Boeing B-52 Stratofortress

Diskurzus a(z) 'Stratégiai/taktikai bombázó repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. aquarell

aquarell Well-Known Member

Hosszabb ideig lesz szolgâlatban a B-52 mint a „Victory“.Ki gondolnâ ezt?

2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ezt nem igazán vágon. A HMS Vicotry 1765-ben került szolgálatba és 1830-ban már gyakorlatilag olyan állapotban volt, hogy szét akarták bontani és a használható dolgokat újrahasznosítani. A B-52 már most tovább szolgált, mint a Victory, ha nem csak a B-52H 1961-2020 időtartamot nézed, hanem mondjuk azért a már maihoz hasonló B-52D-t is. És ez végig első vonalbeli szolgálat.

endre likes this.
  3. aquarell

aquarell Well-Known Member

Megfogadom a közmondâst: Egy mernökkel vitatkozni olyan, mint egy disznóval hemperegni a dagonyâban. Rájössz, hogy mèg élvezi is. :). :)

borisz, Rotten878 and molnibalage like this.
  4. dudi

dudi Well-Known Member

Meg mindig szolgálatban van a Victory!

formosa1 likes this.
  5. arbalest

arbalest Well-Known Member

Abban igaza van Molninak, hogy almát körtével esete. A Victory tényleges szolgálata aktív, harci egységként nem volt kimagaslóan nagy. Ellenben a B-52 a mai napig éles bevetéseket repül, ráadásul teszi ezt mint roppant nagy tűzerejű platform.
    De nézhetjük más oldalról is, a Victory valószínűleg 2097-ben is szolgálatban lesz. :D

fishbed and molnibalage like this.
  6. emel

emel Well-Known Member

Igen, mint múzeumhajó. :) Ezért aki látni akarja, annak el kell hozzá zarándokolni, és elég messze van sajnos. :( Ellenben a B-52 az "helybe" jött Ostravába, így élőben csodálhattam meg a földön is, meg repülés közben is! :):D:hadonaszos:

7. arbalest

arbalest Well-Known Member

Egyébként a vicc, hogy tényleg "szolgálatban" van még, szerepel a Royal Navy aktív hajóinak listáján, nincs kivonva, tartalékba helyezve, törölve a regiszterből. Ugyanilyen Amerikában a USS Constitution fregatt, az is szerepel a Navy aktív hajói között. :D

fishbed and molnibalage like this.
  8. gacsat

gacsat Well-Known Member

Őfelsége felszerelt hadihajója.

9. emel

emel Well-Known Member

Mint ahogy az Aurora is Szentpéterváron. Persze ha fel nem újították volna pár éve, már helyben elsüllyedt volna az is a Néván.

fishbed, molnibalage and arbalest like this.
  10. Terminator

Terminator Well-Known Member

11. Terminator

12. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Hála Istennek! Pont a házam felett repültek el!!!
    De boldog vagyok!

endre, fishbed and dudi like this.
  13. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Akkor ezek szerint mégsem érintették mind a 30 NATO tagállamot, mint ahogy a híradások szóltak?
    Lengyelország és a Baltikum kimaradt - akkor ennek most az az üzenete, hogy őket vihetik az oroszok? :D

Vagy ez csak 1 db B-52 útvonala és a többi más útvonalon ment?

14. Terminator

A térképes hozzászólás előtti hozzászólást is megnézted? ;)

endre likes this.
  15. haubagoi

Melyiket? Semmi különöst nem látok előtte, illetve dehogynem. A gépek számozása más. Merre ment a többi?

16. Terminator

Úgy kezdődik a belinkelt írás hogy " six U.S. Air Force B-52 Stratofortress strategic bombers will fly over all 30 NATO nations in Europe and North America on Aug. 28."

Valószínűleg volt egy északi és egy déli kör is.

endre likes this.
  17. haubagoi

Hát épp ezaz!

és a térképen az útvonal NEM érinti Lengyelországot és a Baltikakat.

Két eset lehetséges, miért:

1) vagy mert nem mentek arra

vagy

2) nem együtt repültek a gépek, és a többi gép érintette az északiakat

és a kérdésem erre vonatkozott, hogy most akkor a kettő közül melyik.

A hírt én is pontosan tudom hogy szól, kb. 6x linkeltem 3 topikban.

18. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Akkor a lengyel Migek hol repültek együtt a Buff-al?

endre likes this.
  19. haubagoi

Nem tudom, kérdeztem. Ugye a másik lehetőség, amit mondtam: "2) nem együtt repültek a gépek, és a többi gép érintette az északiakat" Az egyik útvonalról volt térkép, van-e térkép a másikról? Nem ismerem a légierők jelzéseit, ezért kérdeztem. Repültek-e a 3 Balti ország légterében? (kérdés!)

20. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Nem együtt repültek, egy gép repült felettünk is csak. Valószínű több útvonalon, több gép repült aznap!

haubagoi likes this.

Ezen oldal megosztása