Bolgár többfeladatú vadászgép-beszerzés

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

Terminator

Well-Known Member
2010. április 19.
18 715
29 051
113
  • Tetszik
Reactions: fishbed

rudi

Well-Known Member
2015. november 30.
6 351
12 952
113
Rohamosan nő a Bolgárok és Görögök fontossága.
A Törökök leválásával ők az új dèli szárny.
Szerintem megy még ezekre a helyekre sok minden a közel jövőben.

• Tetszik
Reactions: fishbed and Szittya

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
12 847
20 566
113
Rohamosan nő a Bolgárok és Görögök fontossága.
A Törökök leválásával ők az új dèli szárny.
Szerintem megy még ezekre a helyekre sok minden a közel jövőben.
Nem a bolgárok fogják az ellensúlyt képezni a törökökkel szemben, hanem a görögök. A két ország messze nem egy súlycsoport, de sajnos a görögök még így sem hogy fényévekkel vannak a bolgárok előtt, lesznek egyenlő ellenfelei a törököknek. Törökország szépen kinőtte magát, 8x akkora lakosság, sokkal nagyobb gazdasági erő, németeket a tökeinél tartja fogva több millió török náluk, s elég komoly kis hadiipart is kalapáltak össze mostanra, gyártva a helikoptertől a drónig, rakétákon át a szárazföldi technikákig elég sok mindent. A görögök ezzel szemben hitelre tudnak vásárolni, és ennyi a potenciáljuk...

kamm

Well-Known Member
2019. február 23.
8 991
11 402
113
Nem a bolgárok fogják az ellensúlyt képezni a törökökkel szemben, hanem a görögök. A két ország messze nem egy súlycsoport, de sajnos a görögök még így sem hogy fényévekkel vannak a bolgárok előtt, lesznek egyenlő ellenfelei a törököknek. Törökország szépen kinőtte magát, 8x akkora lakosság, sokkal nagyobb gazdasági erő, németeket a tökeinél tartja fogva több millió török náluk, s elég komoly kis hadiipart is kalapáltak össze mostanra, gyártva a helikoptertől a drónig, rakétákon át a szárazföldi technikákig elég sok mindent.

Hat azert a helik meg repulok egyike sem sajat design, hajtomuvuk sosem lesz maguktol, sem raketaik stb.
Egyhamar nem lesznek a US, EU, Kina, de meg az oroszok szintjen sem, egyszeruen hianyzik naluk az a tudas. Ha beledobnak 10-20 evet es csillio penzt, akkor valoszinuleg elorebb fognak tartani, mint az indiaiak, de egyelore a TF-X is messze a tervezett timeframe mogott vanszorog, pedig azt is nagyreszt az F-35 farvizen kalapaljak ossze, az F-16 enginejevel...

A görögök ezzel szemben hitelre tudnak vásárolni, és ennyi a potenciáljuk...

Persze, a bolgarok messze a legcsorobbak az egesz unioban, meg a romanok is elottuk jarnak. A gorogok viszont mindig is sokat koltottek GDP-bol vedelemre, a torokok miatt, naluk ez nem politikai kerdes, hanem letszukseglet.
A gorogokben lenne amugy bove gazdasagi potencial, csak sajnos meg korruptabb gazdasag, mint akar az olaszoknal.
A modern Gorogorszag letezesenek (1829-) kb felet (!) csodben (sovereign default) toltotte eddig: az 1800-as eveket itt-ott, osszesen 10-20 ev hijan gyakorlatilag vegig, mig 1900 -as evekben a harmincasoktol 1964-ig volt csodben, most pedig 2010 ota megint folyamatos defaultban van... az adomegkerules a tehetosebbek kozott egyszeruen rendszerszintu, sokkal rosszabb, mint az olaszoknal.
Ahogy egy volt (gorog szarmazasu) itteni fonokom meselte, a leggazdagabb csaladok (pl hajozasi magnasok) sosem fizetnek komoly adot, ennek tobbszaz eves hagyomanya van, ahogy mozgatjak a vagyont ill a beveteleket papiron mindenfele stb (komolyan jaratos volt es mindenkit ismert, amikor a PASZOKos Papandreu volt a miniszterelnok, akkor neha nala szallt meg, amikor jott az ENSZ ulesre vagy hasonlora, meg a ceghez is bejott vele.)
Amikor 10 eve bedolt minden es az EU, IMF etc csak azzal az ostoba, failed otlettel strukturaval elo, akkor sok helyen irtam-mondtam, hogy adjanak el a nemeteknek egy-ket szigetet abbol a tobbezerbol, 100 felett van a lakatlanok szama is, akkor gorog ismeroseim orultnek gondoltak. Ma mar nem mondanak ilyesmit, inkabb elfilozofalgatnak, mennyit erhet egy sziget...

rudi

Well-Known Member
2015. november 30.
6 351
12 952
113
Nem a bolgárok fogják az ellensúlyt képezni a törökökkel szemben, hanem a görögök. A két ország messze nem egy súlycsoport, de sajnos a görögök még így sem hogy fényévekkel vannak a bolgárok előtt, lesznek egyenlő ellenfelei a törököknek. Törökország szépen kinőtte magát, 8x akkora lakosság, sokkal nagyobb gazdasági erő, németeket a tökeinél tartja fogva több millió török náluk, s elég komoly kis hadiipart is kalapáltak össze mostanra, gyártva a helikoptertől a drónig, rakétákon át a szárazföldi technikákig elég sok mindent. A görögök ezzel szemben hitelre tudnak vásárolni, és ennyi a potenciáljuk...
Viszont a földrajz makacs dolog és mind a két ország olyan helyen fekszik ami a jövőben (jelenben?) kiemelten fontos lesz (vagy már az is)

Meg nem elfelejteni hogy ha a Bolgárok elesenek, a Románok meg jó szokásukhoz híven átállnak akkor mi leszünk a következők.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
12 847
20 566
113
Viszont a földrajz makacs dolog és mind a két ország olyan helyen fekszik ami a jövőben (jelenben?) kiemelten fontos lesz (vagy már az is)

Meg nem elfelejteni hogy ha a Bolgárok elesenek, a Románok meg jó szokásukhoz híven átállnak akkor mi leszünk a következők.
Szerintem meg a kulcs nem ez lesz, már nem tipikus területfoglaló háborúk korát éljük. A kulcs a volt Jugoszlávia területe, ott már bent vannak és szervezkednek, fokozatosan teret nyernek. A következő project egy nagy Albánia lesz, de már most is ott van nekik Bosznia-Hercegovina. Ezek mellett a sok millió Török a németeknél. Ezek a kulcs pozíciók, nem az hogy majd partra szállnak a törökök a görögöknél, szerintem...

kamm

Well-Known Member
2019. február 23.
8 991
11 402
113
Szerintem meg a kulcs nem ez lesz, már nem tipikus területfoglaló háborúk korát éljük. A kulcs a volt Jugoszlávia területe, ott már bent vannak és szervezkednek, fokozatosan teret nyernek. A következő project egy nagy Albánia lesz, de már most is ott van nekik Bosznia-Hercegovina. Ezek mellett a sok millió Török a németeknél. Ezek a kulcs pozíciók, nem az hogy majd partra szállnak a törökök a görögöknél, szerintem...

Nem tudom, szerintem Albania sosem lesz igazan torok befolyas alatt. Skenderbey (magyarosan Szkander be'gnek ismerjuk) hihetetlen hos naluk, az o verziojukban mint etnikailag alban torok kormanyzo (valojoaban ugye Hunyadi gyozelme okan) az ottomanok ellen fordulva alakitotta ki a fuggetlen Albania magvat (ami persze BS, Hunyadi gyakorlatilag szetzuzta az ottoman uralmat szerte a Balkanon.)
Az igaz, hogy az uralkodo vallas az szunnita, de azon belul (?) is van sajatjuk, ami a dervisekhez all a legkozelebb, a kovetkezo legnagyobb meg keresztenyseg, raadasul a tobbsege romai katolikus, nem is keleti ortodox kat - amugy az orszagban a mai napig eros a szekularis nezet, nem akarjak a vallast a politikaban latni.