Boxer (GTK/MRAV/MIV/CRV/...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 036
73 525
113
FJ9gbO7XoAQ586B

FJ9gblLXsAE63Pu

FJ9bDUhXEAEI4NU
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 036
73 525
113

bsp_12416-jdw-16008.jpg


Rheinmetall Landsysteme-Krauss-Maffei Wegmann (KMW) joint venture Artec conducted trials in December 2021 with a Boxer armoured vehicle weighing 41 tonnes.

Artec managing director Stefan Lischka revealed during a presentation at IAV 2022 on 25 January that the Boxer, without a mission module, traversed gaps up to 2.2 m, climbed a 60° slope, and mastered a 1 m vertical step during the trials. He said there was no actual customer requirement for such a heavy Boxer but placed the trials in the context of armoured fighting vehicles gaining 20–30% more weight within 20 years of first being introduced because of protection enhancements.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 251
113
Ez egy nesze semmi, fogd meg jól cikk!
Nem tudjuk hogy milyen cégnek fizettek, nem tudjuk, hogy ez végleges állapot-e, agy csak az első szériáé, vagy hogy csak spórolni akarnak, mert a Boxereket át APC-sítik .... és tulajdonképpen semmit sem tudunk.

Illetve annyit tudunk, hogy a Boxerek Lance tornyába az ausztrálok egy helyi céget kértek meg a Spike indítók megtervezésére, illesztésére. Illetve, hogy a RM azokkal szerződjön erre a feladatra. Azt sem tudjuk, hogy kinek a hibája az ügy, mert - valószínűleg szándékosan - ködösít a kormányzati forrás.

AZ APS-ről.
Érdekes, de a @Kim Philby által 2vel feljebb betett videóban pont az ausztrál színekre festett Boxer CRV (vagy annak pályázati verziója) bemutatózik, miközben ott van rajta a Strikeshield APS.
Voltak olyan hangok, hogy a toronynak tömeg problémái vannak. Az Iron Fist-et meg pont a toronyra kellene felpakolni. Ezzel szemben a Strikeshield pont hogy a testre kerülnek főleg.

No meglátjuk.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 580
8 186
113
Azt írja a lengyel zbiam.pl, hogy gond van az ausztrál Boxer CRV és a SpikeLR2 integrációjával. A toronynak túl nehéz az ATGM es ott van még az Iron Fist applikálása is...
Megemlítik, hogy ez esetleg a Lynx ausztrál esélyire is hatással lehet.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 748
35 930
113
Azt írja a lengyel zbiam.pl, hogy gond van az ausztrál Boxer CRV és a SpikeLR2 integrációjával. A toronynak túl nehéz az ATGM es ott van még az Iron Fist applikálása is...
Megemlítik, hogy ez esetleg a Lynx ausztrál esélyire is hatással lehet.
Mondjuk a Lynx egy nehezebb jármű, többet elbír. Kizártnak tartom hogy ne tudnának rá Spike-ot tenni...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
Azt írja a lengyel zbiam.pl, hogy gond van az ausztrál Boxer CRV és a SpikeLR2 integrációjával. A toronynak túl nehéz az ATGM es ott van még az Iron Fist applikálása is...
Megemlítik, hogy ez esetleg a Lynx ausztrál esélyire is hatással lehet.
Ez a téma már kb. fél-1 éve is feljött. Tendeciózusan újdonságként bedobja 1-1 újság. Anno, cáfolta az RM és az ausztrálok is. Ha jól emlékszek akkor a Boxer torony kapcsán jött elő.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 894
22 338
113
A Strike Shield sehol sem bizonyított. Annyit ér mint az összes többi aktív védelmi rendszer amely nem vett részt semmilyen konfliktusban, hogy kiderüljön, mükszk-e vagy sem. Majd ha látom, hogy az ausszik szétlövik a tesztpéldányokat 2-3 helyről egyszerre indtott rakétával, lövedékkel, és a torony ne tud fordulni egyszerre kétfelé akkor látszik mennyit ér a rendszer. Csak két oldalról kell összehangolni az ATGM lövészeknek az indítás, vagy valamilyen lövegeknek a tüzét. De a többi sem jobb a Lnyx-nél. A GYHJ-k ára csillagászatian emelkedett az aktív kütyük miatt, de azok nem bizonyítottak még a Thopyt kivéve.
A StrikeShield konkrétan nem fordul sehová, mivel közvetlen a a páncéltesten van, ahová csak van hely oda feltehető.
Rheinmetall_StrikeShield_active_close-in_protection_system_selected_for_testing_by_U.S._Army.jpg

Rheinmetall_StrikeShield_active_close-in_protection_system_selected_for_testing_by_U.S._Army_1.jpg

A "Thopy", gondolom a Trophy..., nos ennek az éles helyzetben történő működéséről - ahol bizonyított- hol van vlmi hitelt érdemlő forrás vagy videó?... elkerülte eddig a figyelmem.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 901
8 178
113
A StrikeShield konkrétan nem fordul sehová, mivel közvetlen a a páncéltesten van, ahová csak van hely oda feltehető.
Rheinmetall_StrikeShield_active_close-in_protection_system_selected_for_testing_by_U.S._Army.jpg

Rheinmetall_StrikeShield_active_close-in_protection_system_selected_for_testing_by_U.S._Army_1.jpg

A "Thopy", gondolom a Trophy..., nos ennek az éles helyzetben történő működéséről - ahol bizonyított- hol van vlmi hitelt érdemlő forrás vagy videó?... elkerülte eddig a figyelmem.
Olvasatomban, Izrael már használta éles környezetben. A probléma, hogy kézzel kell tölteni a vetőcsövet és ha jól emlékszem, 3-3 darab van oldalanként a töltetből. Nem tudom, hogy hol olvastam, jelenleg Leeuwardenben vagyok a Frizz flag NATO gyakorlaton, és a szállodában ülök és melózok, közben pedig a HTKA-n is böngésztem.. A Lynx nem müködö tornyú proton még a tornyon volt az aktív rendszer, ha nem tévedek. De egybként egy hónap múlva kb. Pozsonyban lesz a hadikiállítás, és szerintem a RM sok mindent ki fog ott állítani. Akit érdekel menjen ki . Én megyek.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 036
73 525
113
  • Tetszik
Reactions: bel and SilvioD

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 251
113
A hadsereg pontosította az elhangzottakat: a Block 1 Boxer 8x8 nem lesz képes irányított rakétákat kilőni, de a későbbi verziók majd igen.

A Boxerek nem lesznek felszerelve aktív védelmi rendszerrel (APS). A hadsereg azt állítja, hogy folytatják az alternatív megoldások értékelését, és a jövőben esetleg utólag beépítik őket.
Szerintem nem túl bonyolult a helyzet. Egyszerűen nem lett kész időre Spike integráció, de az ausztrálok már tűkön ültek a rendszerbe állítás miatt. Így a Block 1 esetén elengedték az ügyet. Majd megy a retrofit.
Emlékszünk, a PUMA esetén is csak mostanában lettek kész vele. Az ausztrálok esetén meg talán még bonyolultabb a helyzet azzal, hogy bele lett vonva egy ausztrál cég is, amelyik a mechanizációt csinálta.
Ha tovább akarok találgatni, akkor szerintem az a fő probléma, hogy a tetőből kinyíló ausztrál hazai megoldás esetén az indított Spike lángja veszélyes lehet magára a torony műszereire is. Nem véletlen, hogy a PUMA esetén is a torony oldalára egy toldalékként akasztották rá a MELLS rakétákat.
Ugyanezért van szerintem a RM Lance 2 tornyán is eredetileg a torony 2 oldalán a kinyíló rakétaindító blokk
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány