CAESAR (Franciaország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 814
37 925
113
Legkisebb veszteségarányt produkálja,és még az ukránok is egész jol karban tudják tartani.
Mire gondolsz?

Vannak negatív visszajelzések ukrán részről. Dánok is mondták, hogy műszaki okok miatt passzolják és vesznek ATMOS-t.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113

Vannak negatív visszajelzések ukrán részről. Dánok is mondták, hogy műszaki okok miatt passzolják és vesznek ATMOS-t.
Ennek baromira ellentmond a lövegek veszteségaránya.M777 35-40% körüli,mig a CEASER 6-8% körüli.És ez főleg azért durva,mert az M777 jóval kevésbé sérülékeny.Ukrán adatok szerint átlagosan a hadrendben (vagyis nem megsemmisűlt,hanem ép+javitható) lévő M777 lövegek 1/3 arányban vannak javitáson.
Mondjuk tapasztalatszerzés szemponjábol jó lenne,ha az ATMOS és a T5-52 is ott lenne Ukrajnában (mármint nekünk lenne jó,hogy lássuk,élesben hogyan is muzsikálnak)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 814
37 925
113
Ennek baromira ellentmond a lövegek veszteségaránya.M777 35-40% körüli,mig a CEASER 6-8% körüli.És ez főleg azért durva,mert az M777 jóval kevésbé sérülékeny.Ukrán adatok szerint átlagosan a hadrendben (vagyis nem megsemmisűlt,hanem ép+javitható) lévő M777 lövegek 1/3 arányban vannak javitáson.
Mondjuk tapasztalatszerzés szemponjábol jó lenne,ha az ATMOS és a T5-52 is ott lenne Ukrajnában (mármint nekünk lenne jó,hogy lássuk,élesben hogyan is muzsikálnak)
Ha jól emlékszem a tűzvezető rendszerrel voltak gondok illetve hogy nincs hozzá manuális irányzási lehetőség tartaléknak.
Ennek semmi köze ahhoz hogy mennyire él túl vagy mennyire nem...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Ha jól emlékszem a tűzvezető rendszerrel voltak gondok illetve hogy nincs hozzá manuális irányzási lehetőség tartaléknak.
Ennek semmi köze ahhoz hogy mennyire él túl vagy mennyire nem...
Gránát ballisztikai adatokkal volt gond.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
Ennek baromira ellentmond a lövegek veszteségaránya.M777 35-40% körüli,mig a CEASER 6-8% körüli.És ez főleg azért durva,mert az M777 jóval kevésbé sérülékeny.Ukrán adatok szerint átlagosan a hadrendben (vagyis nem megsemmisűlt,hanem ép+javitható) lévő M777 lövegek 1/3 arányban vannak javitáson.
Mondjuk tapasztalatszerzés szemponjábol jó lenne,ha az ATMOS és a T5-52 is ott lenne Ukrajnában (mármint nekünk lenne jó,hogy lássuk,élesben hogyan is muzsikálnak)
Akkor a török trg raketaveto viszi a prímet abból 1 db ot sem lőttek ki. 49-6 az több mint 6-8% hogy mennyi hadrafoghato mennyi nem ki tudja ha nincsenek a front közelébe sem úgy nehezen szenvednek veszteséget. Pzh krol is nagy a csend jó ideje..
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Akkor a török trg raketaveto viszi a prímet abból 1 db ot sem lőttek ki. 49-6 az több mint 6-8% hogy mennyi hadrafoghato mennyi nem ki tudja ha nincsenek a front közelébe sem úgy nehezen szenvednek veszteséget. Pzh krol is nagy a csend jó ideje..
pzH-k karbantartási gondokkal küzdenek.De ez valójában nem arrol szol,hogy túl kényesek,hanem arrol,hogy ukránoknak nincs meg a karbantartó eszközállomány.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 814
37 925
113
Gránát ballisztikai adatokkal volt gond.
olvasd el a linket amit pár hozzászólással feljebb tettem be!
Olyanokat mondanak az ukránok hogy lombok alá beállva elmegy GPS jel és a löveg szinte használhatatlan lesz.

Nyilván ezt se te, se én nem tudjuk ellenőrizni. Mindenesetre azt tény, hogy dánok sem voltak elégedettek és ezért váltották le a típust.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
olvasd el a linket amit pár hozzászólással feljebb tettem be!
Olyanokat mondanak az ukránok hogy lombok alá beállva elmegy GPS jel és a löveg szinte használhatatlan lesz.

Nyilván ezt se te, se én nem tudjuk ellenőrizni. Mindenesetre azt tény, hogy dánok sem voltak elégedettek és ezért váltották le a típust.
Igen,sok problémárol is van hir.(bár nekem még soha nem ment el a GPS jel erdőben,az inkább szerintem az orosz GPS zavarás miatt lehet.De ez is egy probléma,amit meg kell oldani)
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 464
113
Igen,sok problémárol is van hir.(bár nekem még soha nem ment el a GPS jel erdőben,az inkább szerintem az orosz GPS zavarás miatt lehet.De ez is egy probléma,amit meg kell oldani)
Az autós és turista esetében nem probléma a GPS (amúgy GNSS) kis hibája, az applikáció még vissza is tol az útra, mert tudja hogy valószínűleg ott vagy. Ellenben geodéziát erdőben nagyon nehéz csinálni, pedig a műszereknek sokkal nagyobb antennája van mint a telefonnak, de ha neked nem elég a 10m pontosság akkor bizony zavaróak a fák. De ez nem hiszem hogy csak a Caesar-ra vonatkozna.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 814
37 925
113
Örményország szerződést írt alá 155 mm-es Caesar önjáró fegyverekre a franciaországi Eurosatory kiállításon
Makaroni és a francik sikeresen benyomultak a ruszkikk által hagyott geopolitikia résbe,
kb. 1 hete volt hír hogy az örmények kilépnek a CSTO-ból, az "orosz NATO-ból". Zokon vették hogy ruszkik nem segítettek nekik az azeriekkel szemben...

 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Az autós és turista esetében nem probléma a GPS (amúgy GNSS) kis hibája, az applikáció még vissza is tol az útra, mert tudja hogy valószínűleg ott vagy. Ellenben geodéziát erdőben nagyon nehéz csinálni, pedig a műszereknek sokkal nagyobb antennája van mint a telefonnak, de ha neked nem elég a 10m pontosság akkor bizony zavaróak a fák. De ez nem hiszem hogy csak a Caesar-ra vonatkozna.
Itt arrol volt szó,hogy elmegy a GPS jel,nem a polgári és a katonai pontosság közötti különbségről.
De különben egy kamionos GPS kb 2méter pontosságú.És nem tesz rá az útra,hanem azt mutatja,ahol vagy.(enyém régi,2016os Igo térkép-elég sűrűn jelzi már azt,hogy a szántásba megyek.....mert 2016ban még az volt ott)
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 464
113
Itt arrol volt szó,hogy elmegy a GPS jel,nem a polgári és a katonai pontosság közötti különbségről.
De különben egy kamionos GPS kb 2méter pontosságú.És nem tesz rá az útra,hanem azt mutatja,ahol vagy.(enyém régi,2016os Igo térkép-elég sűrűn jelzi már azt,hogy a szántásba megyek.....mert 2016ban még az volt ott)
Bakker, a geodéziai gnss műszerek centis pontosságot is tud akár, erdőben meg 10m-re is visszaesik, ezért erdőben nem lehet csak ilyen módszerrel mérni.
A katonai is pont onnan kap jelet, fentről, erdőben ugyanúgy romlik a pontossága.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Bakker, a geodéziai gnss műszerek centis pontosságot is tud akár, erdőben meg 10m-re is visszaesik, ezért erdőben nem lehet csak ilyen módszerrel mérni.
A katonai is pont onnan kap jelet, fentről, erdőben ugyanúgy romlik a pontossága.
Nem tudom,hogy egy geodéziai gnss műszer GPS jele mennyit romlik,de én kamionos GPS esetén nem tapasztaltam pontosság csökkenést erdőben.
Erdő egyébként probléma hagyományos optikai bemérő eszközöknek is,szerintem.
De el tudok képzelni egy olyan megoldást,hogy egy kis quadkoptert eresztenek fel a löveg fölé,és az már fogni tudja a GPS jeleket a löveg felett 30 méterrel a lombkorona felett.
SADF nem fért hozzá a NavSat(GPS) rendszerhez,ők egy földi bázisú tellurométer nevű navigációs rendszert használtak.Mirage F1AZ-k arra alapján csinálták a hajitóbombázást,lövegek az alapján mérték be magukat,és a hadoszlopok az alapján törtek maguknak utat az angolai erdőkben,bozótban-de fogalmam sincs,hogy az tulajdonképpen hogyan működik.Sose néztem utána.
Másik,hogy ha a lövedék PGM gyújtójában a GPS működik,akkor szerintem az korigálni tudja a löveg 10-20 méteres bemérési hibáját.Másik lehetőség,hogy olyan srapnel,kazettás gránátot használnak,ami hatáskörének növelésével korrigálja a szóráskép növekedését.Terület tűzhatással pótolják a hiányzó preciziós bemérést.
Stb
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 887
29 906
113
Észtország szerződést kötött a KNDS-szel 12 Caesar mk1 155 mm-es önjáró fegyver szállítására. Ezek kiszállítása 2025 közepére fejeződik be.
A KNDS France megerősített gyártósorának köszönhetően az első hat tarack ez év végén érkezik meg – erősítette meg Emeric Wininger tábornok, a DGA közép-kelet európai és latin-amerikai igazgatója.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen