1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

CAIC Z-10

Diskurzus a(z) 'Harci helikopterek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Roni

Roni Well-Known Member

Nem semmi z-10 csoport kép! :eek:
    Azt hiszem már ebből is 300 feletti db szám van jól tudom?

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

3. Mackensen

4. Roni

Roni Well-Known Member

5. Roni

Roni Well-Known Member

Exercice des hélicoptères du 74e groupe d’armées

fip7, therob and Python like this.
  6. Mackensen

Új sisak

therob, tonyo and Roni like this.
  7. Roni

Roni Well-Known Member

Ott a sisak felett az éjellátó mint a Strike 2 ami nem csak egy sisak kijelző de éjszaka is képes a pilóta látni .

Am bexarás hogy ezek már a második generációst hozzák létre ÚGY! hogy az oroszok még az elsőnél sem tartanak :hadonaszos:

8. Roni

Roni Well-Known Member

Az új
    és a régebbi [​IMG]

9. Mike

Mike Well-Known Member

Te mint EU-s állampolgár, egy Tiger/NH90 projekt után lapítanod kellene... nem osztani ki hol tart.

vilmoci and fishbed like this.
  10. Roni

Roni Well-Known Member

PL-90 AAM

11. Mackensen

Ezt ide teszem

12. Terminator

Terminator Well-Known Member

13. tonyo

tonyo Well-Known Member

14. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Szerintem meg egyik sem. Kínait tuti hogy nem veszünk. Hitet tettünk EU és szövetségese az Usa mellett, értelem a szerűen onnét jöhet a heli mert az a standard. Szerintem meg 20 ev múlva is azon polemizalunk itt hogy mit kéne venni, mert szerintem semmit se veszunk ami új helyi lenne.

fip7 and borisz like this.
  15. tonyo

tonyo Well-Known Member

A mi hitunk olyan mint az ordognek a szenteltviz. Nem zorog a haraszt...........

svajcibeka likes this.
  16. Mackensen

Ha a geopolitikai realitásokat nem vesszük figyelembe, én is életszerűbbnek tartom a Z-19-et.

tonyo likes this.
  17. tonyo

tonyo Well-Known Member

Kicsit off:
    Geopolitka szempontjabol a mi "kapcsolatunk" kinaval jobb mint a barmelyik kke orszage. Fuggetlenul hogy kinel mekkora kinai befektetesek vannak. Igy vagy ugy barmikor beeshet egy kisebb tetel kinai fegyverzet. (Hulyek lennenk nem kihasznalni) a lehetoseget A lenyeg ne nagy tetel legyen es geo szempontbol ne uber modern legyen. Igy el tudjak kerulni a nagyobb rosszalast
    Jo eselyel a Z-19 el mi leszunk az elsok orszagok egyike akik kb 10-12 db fognak majd rendszeresiteni.
    Ez a lelektani hatar es maga a tipus amit meg le tudunk nyeletni. A Z-10 es az mar joval necesebb. Az mar mas kategoria.

18. borisz

borisz Well-Known Member

A Z-10 is a szegény ember Mi-28-asának tűnik, a Z-19 meg olyan, mintha az ukránok kendácsolták volna egy Delfinből.

antigonosz and fip7 like this.
  19. Roni

Roni Well-Known Member

Azt leszámítva hogy nincs Tüzelj és felejtsd el! rakéta meg érzékeny radar meg sisak célzó sőt az új már éjjeli használathoz is jó.
    A fenti dolgokat a mi-28NM géppel akarják orvosolni .Az a gép meg nem a szegény ember harci helije lesz

tonyo likes this.
  20. Roni

Roni Well-Known Member

Ezen oldal megosztása